Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Grčka

Post od trojanac » 17 Avg 2017, 13:18

"TURISTI" PELJEŠILI TURISTE Otkriveno ko je krao po grčkim letovalištima


Ovo leto u Grčkoj obeležilo je drastično više krađa na parkinzima plaža i po apartmanima nego ranijih godina, a grčka policija nedavno je uhapsila nekoliko razbojnika, a evo iz kojih zemalja su došli da pelješe turiste.

Kako prenosi portal "Grčka info", "ciljanom akcijom policije Nea Moudania, pre tri dana je uhapšen srpski turista (46 godina) za krađe stvari i novca iz parkiranih automobila na plažama Halkidikija.Ovaj Srbin je letovao u Pefkohoriju, između 11. i 14. avgusta počinio je 5 krađa iz parkiranih vozila turista i tom prilikom ukrao novac, laptopove, razne alate, odeću i druge predmete".

Deo ukradenih stvari je pronađen i biće vraćen vlasnicima, prenosi portal.

Dalja istraga će pokazati da li je ova osoba učinila i druga kriminalna dela. Srbin je predat javnom tužiocu i biće optužen za tešku krađu.

Pre tri dana policija je, kako smo već pisali, uhapsila tri osobe zbog obijanja vozila turista. Ispostavilo se da su ovu kriminalnu grupu činili grčki Romi - dva muškarca od 20 i 25 godina i žena od 25 godina.

Oni su tokom jula i avgusta šrafcigerom razbijali prozore, obijali vozila turista na plažama Halkidikija i uzimali novac, kompjutere, nakit, odeću i ostalu robu u vrednosti od više od 5.000 evra, preneo je portal "Grčka info".

Da ne bi "nepravedno zapostavili" i ostale narode reći ćemo da su službenici policije iz odeljenja za bezbednost 24. jula na Lefkadi uhapsili dve osobe (21 i 22 godine) iz Makedonije.

Oni su iz kuća i apartmana za iznajmljivanje na Lefkadi u regiji Tsoukoulades ukrali 1.000 evra i dva ručna sata.

Osim iznad navedenih, tokom ove letnje sezone hapšeni su i Albanci, Bugari, Rumuni pa čak i nemački državljani.

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/turist ... ma/z4h0t8p
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Grčka

Post od mića » 17 Avg 2017, 15:11

mića je napisao:I smrdelo mi je na to da tamo operise neko odavde, kako rekoh, koj ce kome ako ne svoj svome Slika


Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk
Tako sam i mislio, uzas....dno dna Slika

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Grčka

Post od kragujevac » 18 Avg 2017, 19:23

Primećujem na puno automobila sa novijom makedonskom tablicom (sa plavom ivicom i slovima MK) belu nalepnicu sa natpisom „the sign MK is not recognized by Greece“. Na grčkom i engleskom. Jasno mi je o čemu se radi, ali mi do sada nije jasno ko to lepi na aute. Nalepnica izgleda uvek isto, tako da isključujem mogućnost nekog „privatnog“ zezanja. Da li im to lepe na granici, na pumpama, na putarini itd. Jel to mora da se ima na autu sa takvom tablicom? Šta ako neko odlepi i baci i sl?
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19264
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 18 Avg 2017, 19:27

Dobiju na granici ja bih rekao.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Grčka

Post od mića » 18 Avg 2017, 19:28

Pa cik odlepi ako smes

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk

Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Grčka

Post od Uninuni » 18 Avg 2017, 19:46

Paja je napisao: Guzve kod Nikitija su svaki dan.
Recept za eskivažu je da se posle Metamorfozisa skrene ka moru bilo gde i dalje prati mapa na navigaciji i izađe na semafor u Nikitiju ili se i on prođe pa se izađe na magistralu posle semafora.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Fala imacu iduci put na umu :)

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od shandu90 » 18 Avg 2017, 19:54

Pretpostavljam da Makedonci uglavnom skidaju tablice kad se parkiraju, posto ostali ne skidaju.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Grčka

Post od kragujevac » 18 Avg 2017, 20:18

Ovde u Flogiti nisam video ni jedan auto sa skinutim tablicama, ali sam ih video vazdan sa tom čudnom nalepnicom
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od Saša » 18 Avg 2017, 22:18

Dobijaju je na granici od grčkih policajaca i carinika i moraju da zalepe, inače nema ulaska u Grčku. Naravno - u trenucima kada se posao radi revnosno. Ne hebu Grci živu silu, nedavno su njihove rukometašice prekinule susret sa makedonskim reprezentativkama i napustile salu samo zato što su videle natpis "Macedonia" na njihovim trenerkama. Zbog toga su izbačene sa tog prvenstva, naravno, ali to puno govori o tome koliko se Grci čvrsto drže svojih principa, cene svoju državu i ne žele da odstupe od toga. :)

TT

Korisnikov avatar
Gabau
Postovi: 69
Pridružio se: 17 Jul 2013, 17:18
Garaža: Ford Focus mk2.5 1.4, 80ks i Ford Fiesta mk3 1.1
Lokacija: Skopje

Re: Grčka

Post od Gabau » 18 Avg 2017, 22:39

Mislim da to Grci lepe preko MK nalepnice. Ja imam stare tablice i nemam problema, sestra ima nove tablice (levo sa plavim i pise mk) ali nema MK nalepnicu i isto bez problema.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od shandu90 » 18 Avg 2017, 23:51

Ocigledno nismo u istoj Flogiti bili :kezo: Bio sam pre neko vece tamo, na par auta nema tablica. Isto tako i u bilo kom mestu da sam bio, na par auta skinute tablice.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19264
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 18 Avg 2017, 23:56

Da nije policija?

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od shandu90 » 18 Avg 2017, 23:57

Bili su parkirani regularno. Znam za tu pandursku foru, posto su nasem busu (ekskurzija u srednjoj) u Paraliji skinuli tablice, ali je on stvarno bio nepropisno parkiran.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od igor_harris » 19 Avg 2017, 00:49

Moji rodjaci iz MK praktikuju da skidaju tablice na parkinzima tamo. Nisu imali problema do sad, a i ja iskreno sumnjam da bi ih neko cimao... Nisu oni ratovali kao mi sa svima ovde pa da se toliko mrze, bar se meni tako cini...

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Grčka

Post od kragujevac » 19 Avg 2017, 06:12

shandu90 je napisao:Ocigledno nismo u istoj Flogiti bili :kezo: Bio sam pre neko vece tamo, na par auta nema tablica. Isto tako i u bilo kom mestu da sam bio, na par auta skinute
Ne znam, mi smo ovde već osmi dan, sve vrvi od makedonskih tablica, a stvarno ne videh ni jedan auto bez istih.Nije baš da ih ima u istom broju kao srpskih, ali stvarno ih je puno.

Edit: kaže mi gospođa da je videla nekoliko auta bez tablica, u šta li ja gledam...... :D
Video sam takodje da ove godine ima primetno više albanskih tablica nego prošle sezone.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Odgovori