Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Grčka

Post od Laki021 » 22 Avg 2017, 20:09

Pazi se!

Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Grčka

Post od Uninuni » 22 Avg 2017, 20:31

Fala Lazo :)

Danas sam malo brze vozio, cak i od grka :D, ali kroz naseljena mjesta se trudim da ispostujem i propise i ostale ucesnike u saobracaju.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Grčka

Post od nidza » 22 Avg 2017, 20:48

Grci lete po putu i 2x preko ograničenja, lete i preko 2 pune. Pre će biti da njih hoće malo da smire u sezoni da ne pokupe nekog turistu.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3068
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Grčka

Post od havijer » 22 Avg 2017, 21:00

U argostoliju postoji kružni tok na kom ne važe uobičajena pravila kao u svakom kružnom toku već ako ideš ka gradu onda ti imaš prednost a ovi u kružnom toku stoje.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Korisnikov avatar
pigeon
Postovi: 556
Pridružio se: 16 Jan 2012, 12:22
Garaža: Škoda Octavia A8 1.4TSI 8AG + Fiat 500
Lokacija: Sombor

Re: Grčka

Post od pigeon » 23 Avg 2017, 08:47

Uninuni je napisao:
22 Avg 2017, 20:07
Danas smo se malo vozali i naisli smo na policijsku patrolu sa radarom. Doduse ganjali su kontra smjer. Za sve ove godine koje sam isao u Grcku na ljetovanje ja mislim da je ovo prva patrola na koju sam naisao. Vec sam pomislio da oni ni nemaju saobracajnu :)
I ja sam ove godine prvi put video policiju sa radarom u Grčkoj. Na Krfu na putu od Kerkire ka Dasiji...

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3068
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Grčka

Post od havijer » 23 Avg 2017, 09:09

Za vas koji ste bili na kefaloniji da li znate da li neko vozi brodićem na amidi i fteri plaže?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Grčka

Post od kragujevac » 26 Avg 2017, 13:46

Juče smo se vratili iz Grčke. Put Nea Flogita Kragujevac (610km) smo klipsali ravno 12 sati. Poredjenja radi, početkom avgusta smo od Minhena do KG (1200km) stigli za 13,5 sati .
Sve do srpske granice je išlo baš ok, prešli preko Dojrana, tamo bilo 4 auta ispred nas. U Makedoniji takodje sve po PSu, osim što im je auto put u tako ogavnom stanju da se posle njega i srpski auto put čini prosto fenomenalan. U MK na autoputu je svaka brzina iznad 100kmh igranje sa životom.
Na Preševu krkljanac, stihijsko pravljenje kolona na graničnom prelazu, nigde se ne vidi koja traka je otvorena a koja nije. Stoka (pretežno turci i šiptari) se prebacuje u cik-cak, kao da će to da im donese neku ubibože prednost. Policije na auto putu nema ni u tragovima. Kroz grdeličku klisuru (gde sve mili 20kmh na sat) samo kod motela džep jedan policijski auto, ali su oni koji su trebali da budu pored auta očigledno smatrali da je bolje sedeti u klimatizovanom motelu, cirkati pićence i žvakati mezence. U daljem toku bukvalno nigde nema pandura, a gorepomenuta stoka leti po auto putu kao bez glave. Uopšte me ne čudi što su malo-malo u vestima kad se isprevrću i izginu diljem Srbije. U masi auta smo videli zabradjene bule koje jedva da se vide iza volana, a pokušavaju da voze. Sačuvaj me Bože. Najbolji je bio baš jedan Kragujevčanin (mislim da je bio neki Reno),koji je vazdan stavljao glavu u torbu pretičući po grdelici sve po par auta odjednom, da bi onda na žalost morao da batali jer se ispred njega isprečio neki šleper, pa je morao da klipsa iza njega.
Jednostavno ne mogu da verujem da u jednom takvom danu gde je očigledno da može da bude svašta na AP ne vidim nijedan pandurski auto (bar od Preševa do Batočine). Ni jedan jedini. Džaba im što prave ovoliku halabuku po medijima, kad zagusti nema ih nigde. Vrućina, šta li je, zimi će verovatno da bude hladnoća.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Grčka

Post od Floyd » 26 Avg 2017, 14:16

Prolaziš pored mora a onda se maltretiraš do Halkidikija preko Makedonije. Šta da ti kažem :)


U Grčku samo avionom.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Grčka

Post od kragujevac » 26 Avg 2017, 14:42

Ma jeste akanje, tu nema šta da se priča, ali eto, idemo sa rodbinom, pa ono......Letovanje dole je stvarno baš fino. Čak i put je bio OK, ali ovo juče me je baš prilično naljutilo. Whatever, iduće godine smo svakako zamislili da u avgustu ne idemo u SRB nego da prvi deo odmora provedemo dve nedelje u Italiji, pa posle da nastavimo još dve nedelje u tazbini.
Grčka autom će opet biti alternativa kad Srbija provuče AP do Preševa a MKD do Evzonija. Ovim sadašnjim tempom to će biti verovatno tek za pet godina, po mojoj nadasve optimističkoj proceni dinamike radova.
Videćemo šta Italija ima da ponudi, ne bi išli u hotelski smeštaj nego bi tražili apartman preko airbnb ili wimdu, pa da probamo i to.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1051
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Grčka

Post od meidling » 26 Avg 2017, 15:31

kragujevac je napisao:Juče smo se vratili iz Grčke. Put Nea Flogita Kragujevac (610km) smo klipsali ravno 12 sati. Poredjenja radi, početkom avgusta smo od Minhena do KG (1200km) stigli za 13,5 sati .
Sve do srpske granice je išlo baš ok, prešli preko Dojrana, tamo bilo 4 auta ispred nas. U Makedoniji takodje sve po PSu, osim što im je auto put u tako ogavnom stanju da se posle njega i srpski auto put čini prosto fenomenalan. U MK na autoputu je svaka brzina iznad 100kmh igranje sa životom.
Na Preševu krkljanac, stihijsko pravljenje kolona na graničnom prelazu, nigde se ne vidi koja traka je otvorena a koja nije. Stoka (pretežno turci i šiptari) se prebacuje u cik-cak, kao da će to da im donese neku ubibože prednost. Policije na auto putu nema ni u tragovima. Kroz grdeličku klisuru (gde sve mili 20kmh na sat) samo kod motela džep jedan policijski auto, ali su oni koji su trebali da budu pored auta očigledno smatrali da je bolje sedeti u klimatizovanom motelu, cirkati pićence i žvakati mezence. U daljem toku bukvalno nigde nema pandura, a gorepomenuta stoka leti po auto putu kao bez glave. Uopšte me ne čudi što su malo-malo u vestima kad se isprevrću i izginu diljem Srbije. U masi auta smo videli zabradjene bule koje jedva da se vide iza volana, a pokušavaju da voze. Sačuvaj me Bože. Najbolji je bio baš jedan Kragujevčanin (mislim da je bio neki Reno),koji je vazdan stavljao glavu u torbu pretičući po grdelici sve po par auta odjednom, da bi onda na žalost morao da batali jer se ispred njega isprečio neki šleper, pa je morao da klipsa iza njega.
Jednostavno ne mogu da verujem da u jednom takvom danu gde je očigledno da može da bude svašta na AP ne vidim nijedan pandurski auto (bar od Preševa do Batočine). Ni jedan jedini. Džaba im što prave ovoliku halabuku po medijima, kad zagusti nema ih nigde. Vrućina, šta li je, zimi će verovatno da bude hladnoća.
Kako bre nema policije?Mi se vratili 18.08 iz Grčke.Od V.Hana do Leskovca je na svakom,ali BAŠ na svakom parkingu i ispod svakog mosta stajao po jedan policajac.Kaze moja ćerka,kao tata a što svi govore da Srbija nije bezbedna za turiste kad na svakih par stotina metara stoji policija.
Taj dan je bio "Gospodar Vučić" u V.Hanu u poseti nekoj fabrici i jos bilo valjda otvaranje nekog mosta

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Grčka

Post od kragujevac » 26 Avg 2017, 15:50

Ne znam, juče verovatno niko od tih ubibože važnih kreatura nije bio nigde u južnoj Srbiji.
Kažem vam, sa izuzetkom jednog policijskog Fiat punta (bez pandura unutra ili pored istog) preko puta motela Džep na celom putu do Batočine NIGDE nije bilo ni jednog jedinog. Čak nismo videli ni da je neki toliko pominjani presretač zaustavio bilo koga bilo gde. A juče je bilo mali milion kandidata da se za prekoračenje brzine uzme ozbiljna količina novca. Non stop kenjaju u medijima o tome kako će da zaustavljaju i da kažnjavaju i za prekoračenje od 1kmh, a ja juče na tempomatu 120kmh a pored mene bukvalno proleću turci&šipci sa odokativnih >180kmh i niko ni ne pokušava da ih spreči u tome.
Par kilometara posle Preševa se neka veća Lancia zakucala otpozadi u kamionet, otkinuo ceo levi bok sve sa točkom. Video sam da su mu stakla cela pa su verovatno putnici prošli OK, ali ni tu nisam video pandure, samo su neki radnici mahali zastavicama da upozore nadolazeće vozače.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od blaugrana » 26 Avg 2017, 15:58

Mi krecemo sutra za GR, pa cemo videti kakva je situacija

Sent from my SM-J500FN


Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Grčka

Post od mića » 26 Avg 2017, 16:09

@kragujevac nije za ovu temu ali ponenuo si italiju. Cela ligurijska obala ti je onako, kamenjar, samo hoteli imaju uredjene plaze, jadranska obala je nama skroz bzvz, pesak, plicak 100 metara i guzva po onim lido di trt mrt. Portofino smo overili trazeci prosle godine gde cemo, vozikali se pa gde se zabodemo, bilo nam je fenomenalno, lepa hotelska plaza a i samo mesto je simpaticno. Generalno nema italija sta da trazi u odnosu na grcka ostrva, do kojih treba doci, sto se mene tice grcka= avion i rent a car, i samo ostrva, drugo me ne zanima

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19191
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 26 Avg 2017, 16:53

U četvrtak smo stigli preko Banskog na Tasos i put je OK. Spavanje u Banskom je baš prijalo (vožnja gondolom nije baš jeftina, hotel je imao super SPA). Na BG prelazu nigde nikog, ali zato na Exochi jedno pola sata čekanja. Nakon toga opet nigde nikog. Put posle Banskog je krivudav, poravna se sve negde pre Drame.

Tasos nam za sada nije ostavio neki poseban utisak, izgleda da zabadamo samo plaže sa gužvom koje su pretrpanije čak i od onih na Sitoniji. Ako imate neku preporuku za uređenu peščanu plažu pogodnu za malu decu dajte predlog, mi smo u Pefkariju smešteni.

U vezi sa povratkom, plan je da za SRB idemo u petak 1.9. iz Soluna, tako da ne znam šta da očekujem kod nas u domovini.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od igor_harris » 26 Avg 2017, 17:14

Probajte Paradiso, to je pre Golden Beach-a, jeste guzva, ali je dovoljno velika plaza da ti ne stoji niko na glavi. Na Vathi isto nije bilo guzve preterane, dok su na Mermernoj ljudi spustali peskire u vodu.
Atspas je bila isto bez prevelike guzve.

Sve plaze na Tasosu koje lice na nesto su prenatrpane a i nema ih mnogo. Ja sam se razocarao, tamo sigurno vise necu ici.

Odgovori