Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21098
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Grčka

Post od nidza » 03 Jul 2015, 21:52

Heinz je napisao:Mi smo oko 15h recimo bili na Evzoniju i nigde nikog nije bilo.

TT
Možda smo se sreli negde usput, ako si video crnu Škodu. Ja drugu crnu video nisam na putu.

Oprez ko putuje. Opšti utisak povratka je da je pola Mk i čitav jug SRB u radovima. Ljudi voze loše i nenormalno rizično. Imali smo 3 - 4 neverovatno glupe situacije, bez bilo kakve potrebe. Na primer, radovi na putu, ograničenje 50, kolona ide 100, optimista sve pretiče sa 150 i uleće u makazice tipu ispred, zamalo svi da izginemo.

Situacija 2, A6 presretač sa NI tablama, radovi, ograničenje 60, kolona ide 100+, baja zaustavnom trakom jedno 180 i za dlaku da se skuca u neki manji auto ispred koji je izgleda izbegavao pomeren stubić. Audi digao prašinu kad je desnom stranom izašao sa puta, srećom u delu bez bankine. Tek tad je upalio blinkere. Neverovatno glup potez, mogao je veliko sranje da napravi bez bilo kakve potrebe.

U kontra smeru na 5 minuta neki optimista. Preticanje preko 2 pune gde se ne vidi i slično.

I za kraj šampion, Passat 2005 recimo, NI table, malo sve pretekne, pa malo koči, nerezonski vozač skroz. Nikad video takvu budalu, pun auto dece, porodica verovatno, stariji lik. Odsekosmo se svi, nakon što nas je sve pretekao i tako vozimo u koloni oko 80, on zakoči na 30, nigde nikog, nigde razloga, zamalo da nas naređa sve. Ostade tako polako da vozi.

Posle sam se trudio da mi bude daleko iza...

Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19279
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 03 Jul 2015, 22:27

Ovo je bilo u dolasku, još smo u GR. U utorak ujutro krećemo.

Verovatno je narod prolupao nešto, pratim vesti i twitter i svuda su neka čukanja, nezgode, zastoji...

TT

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od blaugrana » 03 Jul 2015, 22:42

Vladapetr je napisao:Drugar mi preporuči neko Nea S... mesto na prvom prstu Halkidikija (nema trika da se setim imena) i nadjem sjajan smeštaj. Dopisujem se sa Grkom, potvrdim rezervaciju i pitam kako da platim depozit. Kaže: jedino ako imaš nekoga ovde, da mi donese pare :D Ne može da podigne novac pa PP i WU nisu opcije, kartica isto...
Nea Skioni? :djavo:

Mi rezervisali za pocetak Septembra :opustanje:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Vladapetr » 03 Jul 2015, 23:22

Jeste, Nea Skioni ;) mi smo za početak avgusta pravili plan. Elem, da nemaš koga dole da mi uplati depozit :D
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od blaugrana » 04 Jul 2015, 12:17

Nemam.
Bio je Mix do skoro, mi smo rezervisali par dana pre cirkusa

Sent from my Telenor_Smart using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19279
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 04 Jul 2015, 13:21

Biće im dovoljna samo reč, u velikom su problemu ove godine. Sutra glasaju Oxi pa će videti šta će biti od ponedeljka.

TT

Korisnikov avatar
srbin
Postovi: 82
Pridružio se: 15 Okt 2013, 14:40

Re: Grčka

Post od srbin » 04 Jul 2015, 18:37

Stigao mi je mail , od neki prijatel :
" Ovde je sve ok.
Ima goriva, robe u prodavnicama, pića i hrane u restoranima.
Ne oseća se bankrot. "

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Rakhil » 04 Jul 2015, 18:45

Pa jos nisu bankrotirali :mrgreen:

Bio bih oprezan sa tim preporukama jednog coveka iz jednog mesta, ja cujem i ovakve i onakve komentare od ljudi, kako se ko gde zadesi. Cinjenica je da im je PayPal stopiran, a to je vec za brigu. Banke ne rade i dalje, bankomati kako gde...da sad gledam da uplatim negde, dvaput bih razmislio.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Grčka

Post od Sh@rance » 04 Jul 2015, 18:51

Ja idem 9. Avgusta u Asprovaltu i to što Grcima ne rade bankomati uopšte me ne dotiče bitnije mi je da kod nas rade bankomati.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Grčka

Post od stefanan » 04 Jul 2015, 19:31

Rakhil je napisao:Pa jos nisu bankrotirali :mrgreen:

Bio bih oprezan sa tim preporukama jednog coveka iz jednog mesta, ja cujem i ovakve i onakve komentare od ljudi, kako se ko gde zadesi. Cinjenica je da im je PayPal stopiran, a to je vec za brigu. Banke ne rade i dalje, bankomati kako gde...da sad gledam da uplatim negde, dvaput bih razmislio.
Nama PayPal nije radio do pre par meseci i šta nam falilo :D

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Rakhil » 04 Jul 2015, 19:36

A mi smo navikli da nista ne radi, kod njih je ono "dabogda imo pa nemo" :kezo:

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od nixa » 04 Jul 2015, 19:59

Danas sam se cuo sa kolegom koji je u Gr i kaze da je jedini problem placanje karticama. Sve ostalo je ok, trajekti, gorivo, prodavnice.

Tapatalk post

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 686
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Grčka

Post od mix024 » 04 Jul 2015, 20:29

Evo da napišem ponešto o ovogodišnjem odmoru, pošto se spominjalo mesto Nea Skioni. Nisam hteo da otvaram novu temu, pa ako treba prebacite.

Nakon otkazivanja smeštaja u Pargi zbog najavljene izuzetno loše vremenske prognoze za taj deo, ove godine smo godišnji odmor proveli u malom mestu Nea Skioni. Mesto je na prvom prstu, bukvalno nasuprot Haniotija. Sa Haniotijem je povezano direktno putem od oko 7 km, tako da se lako prelazi na drugu stranu prsta. Put do Haniotija je 1/3 uzbrdica, 1/3 nizbrdica, a ostatak je ravan. Ima dosta krivina, što nije problem, nego je put na nekim mestima uzan i kada u susert naiđe neko može da bude nezgodno. Takođe ima i dosta tragova odrona, pa sam u danima kada je bilo kiše ipak išao okolo. Nisam sasvim siguran, ali okolo ima oko 16 – 17 km.

Nea Skioni je malo mesto i totalno je suprotno od druge strane prsta gde je sve podređeno turistima. Ovo je grčko selo gde žive Grci, veći deo turista su Rumuni, Bugari i Rusi, tek poneka naša tablica. Generalno ni nema previše turista.

Nekome ko želi izlaske i noćni život, Nea Skioni neće odgovarati, ali onome ko želi mir, isključenje od gužve, par dana u Grčkom, a ne čistom turističkom ambijentu, Nea Skioni može biti baš dobar izbor.

Preko neta smo našli Pansion Alexandros i nakon lakog i preciznog dogovora rezervisali trokrevetni apartman od 33 m2, sa svojom kuhinjom, kupatilom, terasom sa pogledom na more, roštiljem, obezbeđenim ležaljkama i suncobranom i sa direktnim izlazom na svoju plažu. Cena od 17.06. – 27.06. 35 EUR/noć. Čak mi je i Leon bio parkiran u dvorištu smeštaja.

Gazda nam je slao slike naše sobe i pogleda iz sobe mailom, ali sam se prijatno iznenadio kada smo stigli, jer sve deluje još bolje i što je najbitnije, extra je čisto.
U dvorištu koje izlazi na plažu smo imali dve ležaljke i suncobran bukvalno na 2 m od mora. U dvorištu je bio i jako dobar roštilj koji smo maksimalno iskoristili. Nea Skioni je inače ribarsko mesto sa malom lukom i u nekoliko ribarnica uvek ima sveže ulovljene ribe. Skoro svako jutro smo išli u ribarnicu, predveče ispekli ribu i račiće na roštilju, a večeru završili na terasi sa pogledom na more. Extra!

Vreme nas nije baš idealno poslužilo, dva, tri dana je bilo baš loše, ali smo i onda maksimalno iskoristili situaciju, pa se izvozali po celom prstu par puta tražeći sunce na nekoj drugoj plaži.

Sve u svemu smeštaj, dvorište, roštilj, plaža, sve nam se veoma svidelo, pa nije isključeno da sledeće godine opet ponovimo ovde.

U povratku smo ceo dan proveli u Solunu i uveče oko 19 h krenuli kući. Stigli smo oko 03:00 h u Suboticu.

10 dana je brzo prošlo, ali ako situacija bude kako je planirana, možda u Septembru padne još 10 dana negde drugde u Grčkoj... Videćemo...

Da spomenem da je i Leon odradio posao perfektno, prešao sam oko 2350 km, ukupna prosečna potrošnja bila 9,3 l/100 km.

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Vladapetr » 04 Jul 2015, 21:15

E baš taj hotel sam i ja bezecovao ;) samo što je sad skuplji. Kakve su cene po gradu, jeste li jeli po restoranima ili samo roštiljali?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od TDI » 04 Jul 2015, 23:28

Mix,

Tekst koji si napisao nisam čitao, ali zato su slike sve rekle. Tako da ni ne moram da čitam. Stvarno lep smeštaj i more. A ni hrana nije za pocenjivanje. :D Svaka čast.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Odgovori