Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od gazza » 09 Jul 2017, 20:32

Heinz je napisao:Gde je u MKD 46 den? Bilo je svuda 48 (0.8 eur po kursu 60 sa pumpe).
pala je cena za ED u makedoniji sa 48 na 46 (bio sam pocetkom maja pa krajem juna). i oni prate trendove na globalnom trzistu.

nego cini mi se da se gazpromov ED opet popravio. tisi rad motora i niza potrosnja, a mozda i tripujem.

srbija ima jednu od najvecih cena ED u evropi trenutno. bio sam u nemackoj krajem maja pa 2x u grckoj. poslednji put u grckoj sam sipao po 1.12e, ili 134 dinara. ovde je 12c skuplje. u nemackoj sam video 1.07e na pumpi ili 120 dinara u zemlji u kojoj je prosecna plata 5x veca nego u srbiji.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od Heinz » 09 Jul 2017, 21:18

Ovde u GR varira od 1.189 do 1.299, nisam video za 1.12.
U MKD sam sipao pre dve nedelje, videću sutra...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od nidza » 09 Jul 2017, 21:52

ftj je napisao:
nidza je napisao:
ftj je napisao:15% i nije bas smesno + sto benzinci danas sve manje trose.
Gde je to tolika razlika između ED i BMB?

http://www.retailserbia.com/info/cene-goriva-srbija

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Danas videh kod alvirka da je na nis pumpi bmb 125 a dizelj 145.
Obradovaću se ako je preko noći palo za 20 dinara.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od Superb III » 09 Jul 2017, 22:23

Heinz je napisao:Ovde u GR varira od 1.189 do 1.299, nisam video za 1.12.
U MKD sam sipao pre dve nedelje, videću sutra...
Ne znam kako je u SRB al ovde se svake dve nedelje menjaju cene. Trenutno je 46 mozes da stavis gde hoces,moja preporuka ipak ide za Makpetrol ,zatim Lukoil ili Okta. A ako ti smeta kurs od 60 den/1 eu onda udji u neki grad i zameni za 61,5. Razlika je citav 1,5 den po eu. Smenis 50 eu i dobijes citavi 75 dinari. Ako ti to bas znaci :)

A u MKD se isplati jer je benzin ultra 100 oktanski 62,5 vs 46,5 dizel. To je 16 denari ili 32 srp dinari razlika po litar. Koliko hoce neka trose manje nove benzince ,jos uvek dizeli trose manje plus nekih ~26% dizel jeftiniji po litar. Kod vas cene benzin vs dizel su manje vise iste pa i ne isplati se bas dizel.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od Delija » 12 Jul 2017, 09:35

Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od nidza » 12 Jul 2017, 19:15

Slika

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od Vladapetr » 29 Jul 2017, 11:14

НА „ЕКО“ ПУМПАМА КРАДУ ГОРИВО: Потрошачу украли 14,9 литара дизела

Владимир Мандић из Београда доказао да му је сипано скоро 15 литара горива мање него што му је наплаћено. Тужио сам их из ината, а не због пара, поручује оштећени.

Владимир Мандић из Београда вероватно је једини човек који је судским путем доказао да нас поткрадају на бензинским пумпама. Пре три године њему су на „Еко“ пумпи у Борчи наплатили 14,9 литара дизела више него што уопште може да стане у његов резервоар.

Кад су одбили да исправе грешку, а ни инспекција није била на његовој страни, Мандић је пресавио табак и тужио „Хеленик петролеум“ („Hellenic Petroleum“). Крајем прошлог месеца, Апелациони суд у Београду одбио је жалбу ове компаније и донео одлуку да се Мандићу надокнади штета и исплате судски трошкови.

– Новац је потпуно небитан у овом случају. То је ситна пара због које никог никада не бих тужио нити бих, ако би ми је неко дуговао, тражио да ми врати. Само сам се заинатио, јер они нису хтели са мном да разговарају кад се то догодило, ни да ми бар кажу: „Извините, наш радник је погрешио.“ Да су то урадили, на томе би се и завршило. Нарочито ме је погодило јер сам њихова стална муштерија, што сам и доказао картицом лојалности. Отад не сипам гориво код њих – прича Мандић након доношења правоснажне пресуде.
Немио догађај десио се још 5. јула 2014. године.

– Отишао сам на „Еко“ пумпу у Борчи и рекао да напуне до врха. На каси су ми наплатили девет хиљада и нешто динара. Када сам се вратио од касе до кола, комшија ме је упозорио да су ми наплатили 58,95 литара – прича Мандић.

Још тада он је тврдио, а касније и једноставно доказао да у његов аутомобил „дачија логан“ не може да стане 59 литара горива. У упутству за употребу које је добио уз аутомобил пише да је „корисна запремина резервоара 50 литара“.

– Сваки резервоар аутомобила, поред декларисане запремине танка, може у доводни цевовод да прими додатну количину горива, такозвани одушак, што је вероватно био случај и приликом овог утакања – правдали су се тада у „Еко“ пумпи.

Владимир се обратио Тржишној инспекцији, али ни они нису утврдили неправилност. И поред извештаја инспекције Владимир Мандић је остао неповерљив, па је одлучио да уз помоћ људи из удружења „Заштита потрошача“ направи мали тест. У ауто-сервису поред „Еко“ пумпе у Борчи потпуно је испразнио резервоар. Потом је аутомобил догурао до бензинске пумпе и рекао раднику да наточи гориво до врха. Испостављен му је рачун за 50,07 литара, што је око 8,9 литара горива мање него што су му прошлог пута наводно наточили.
На основу тога Мандић се обратио суду части. Привредно друштво „Еко Србија“ је пред овим судом части проглашено кривим јер је, како пише у одлуци, „наплатило од оштећеног минимално 10,95 литара горива више од онога што је могло бити сипано у резервоар“.

Суд је „Еко Србији“ изрекао меру усмене опомене. Владимир каже да га је у овом поступку највише изненадило то што из „Еко Србије“ више нису тврдили да у одушак његовог аутомобила може да стане 10 литара горива, већ су, како тврди, „кренули са новом одбраном да сам ја дошао на пумпу другим аутомобилом који има резервоар већи од 50 литара“.

Суд части није уважио тврдњу представника „Еко Србије“ да је Владимир дошао другим аутомобилом да наточи гориво, будући да то нису тврдили раније, приликом Владимирове рекламације. Ипак, Владимир сматра да је усмена опомена коју је изрекао суд сувише блага казна, па је покренуо спор пред Трећим основним судом у Београду. Након три године, Апелациони суд одбацио је жалбу компаније и пресудио у Мандићеву корист.

– Једноставно сам их тужио да бих доказао да они раде нешто што је незаконито и да бих их онемогућио или на неки начин опоменуо да то не раде осталим потрошачима – наводи Мандић.

Како каже, ни после правоснажне пресуде, не јављају му се из ове компаније са одговором да ли ће да плате то што морају или ће, како каже, опет морати да се суди са њима.

http://govorisrbija.rs/ne-eko-pumpama-k ... ara-dizela
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od Delija » 29 Jul 2017, 11:42

Svaka mu cast sto nije popustao bandi! :bravo:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od marketman » 29 Jul 2017, 13:13

To je ovaj slucaj
https://youtu.be/s3TSnb_YODY

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od Saša » 29 Jul 2017, 14:56

Neko je pre njega natočio za određen iznos (recimo 1.500 din), ta količina goriva nije resetovana na pumpi i njemu je samo nastavljeno sipanje i naplaćeno mu tako više. To je danas iskreno malo verovatno obzirom na činjenicu da nije moguće izdati račun dok se pištolj ne spusti na njegovo ležište i ponovo točiti dok se sve ne "nulira", ali ako se tu slučajno umeša i "ljudski faktor", recimo taj što je točio pre dao je radniku kešovinu a ovaj samo nastavio točiti sledećem/njemu koji je došao... onda je sve moguće. Meni se to jednom desilo pre dosta godina na jednoj maloj pumpi nedaleko od Sombora, no tada su bili mehanički brojači na pumpama pa je ovo bilo još lakše izvesti... Radnik na pumpi nije spustio pištolj u ležište i resetovao iznos koji je sipao prethodnom vozilu, već ga je držao u rukama dok nisam naišao i samo gurnuo u moje rezervoar i nastavio točiti. Umesto 20 i nešto litara koliko sam mu platio u kešu dobio sam u rezervoar tek nešto više od 5 litara jer je gledao ukupan iznos koji sipa... Sad dal je to bilo namerno ili ne, i to je pitanje... Verovatno namerno... Primetio sam to po kazaljci rezervoara već kada sam stigao maltene kući, a tada je bilo kasno... Naravoučenije za sledeći put, svaka škola se plaća. :)

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od noodles » 29 Jul 2017, 20:14

Kolega je imao potpuno istu situaciju, pre jedno 2-3 godine, isto neka od Eko pumpi. Vozio je fabiju, stao na pumpu kako je rekao sa nekoliko litara u rezervoaru. Ovi mu natočili oko 52l, a u fabiju valjda staje 45l. Nije hteo da se pomeri sa pumpe, ostao tako sat vremena, nešto se natezao sa njima, zahtevao da mu istoče gorivo... ne mogu da se setim kako se završilo...
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od McGruja » 29 Jul 2017, 20:15

U Fabiu I može da stane skoro 55l, ako znaš za foru

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od Markoni » 29 Jul 2017, 20:28

Pa i u 2 i 3. Nije cest slucaj kod vlasnika Fabije da se iznenade koliko je stalo.

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od maniaxxx » 29 Jul 2017, 21:03

Nije redak slucaj mislis. Imao sam i ja taj primer na fabiji, izgleda da pumpađije kradu samo vozačima fabije.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od Markoni » 29 Jul 2017, 21:15

Da, pogresih. :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odgovori