Kamera za kola

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kamera za kola

Post od Geza » 12 Jul 2017, 15:03

Traži klasu 10.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Kamera za kola

Post od ddanijell » 12 Jul 2017, 17:45

https://www.amazon.it/gp/aw/d/B00V5Q1K3 ... 3WXZ1P092T
Ja sam sebi uzeo ovu, ove bele high endurance preporučuju zbog extremno visokih temperatura unutar auta, pogotovu kad ostane na parkingu, a kamera snima u parking modu leti.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Kamera za kola

Post od maxer » 15 Jul 2017, 17:11

Zvrk 87 je napisao:Svaka cast bas ti zavidim, hteo bih do 20.000,00 dinara da kupim kameru za kola koja ce odlicno snimati danju i nocu. ...
Ja bih na tvom mestu verovatno uzeo "internet kupovinom" ovu kameru: https://dashcamtalk.com/thieye-t5e-4k/.
Možeš je koristiti i kao "akcionu" kameru, i kao "kameru za kola". Verovatno za te pare (koliko ona košta), nema boljeg izbora.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Kamera za kola

Post od HKS » 17 Jul 2017, 10:16

Ja bi uzeo neku da se ne vidi. Vidjao sam na Aliexpressu one sto idu oko srednjeg retrovizora, kao sto je na nekim autima postavlj3n senzor za kisu. To mi ne izgleda lose, al ne znam koliko bi trajale te no name kamere? Ako moze trajati onda sprovesti da dobija napajanje cim se da kontakt.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od klisko » 17 Jul 2017, 16:35

Ja imam takvu, dolazi sa žicama koje idu u osiguračku kutiju (ne može na upaljač, osim da se pravi utikač). Treba naći stalan napon za jednu žicu, a za drugu izvor koji dobija napon sa kontaktom. Kod mene je zezanje, pretpostavljam da stalni napon nije stalni ili kamera ne valja pošto gubi podešavanje za vreme (vraća datum na prvi januar), ali ne uvek. Softver za telefon je takođe bagovit, nekada se poveže sa kamerom, a uglavnom neće šta god mu radio. Download preko WiFi je neupotrebljivo spor (vadim karticu kada hoću da prebacim snimke). Snimak je OK, ništa više od toga. U iole slabijim svetlosnim uslovima teško se čitaju tablice u pokretu (spora brzina okidača). Vrši osnovnu funkciju, snima i nije upadljivo ali ne bih je ponovo uzeo. Ova:
Junsun Car DVR Camera Video Recorder WiFi APP Manipulation Full HD 1080p Novatek 96655 IMX 322 Dash Cam Registrator Black Box
http://s.aliexpress.com/naYr6FBb
(from AliExpress Android)

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Ogi » 22 Jul 2017, 15:03

Meni treba neka solidna kamera ali mi je vaznije da bude sprovedena kao Danielu, znaci da ne moram non stop da ukljucujem, iskljucujem gomilu kablova itd. Smara me I sto moram da je skidam, zbog kradje pa se pitam postoji li neka sitna kamera koja se ne primecuje I koja se automatski pali kada krenem I gasi kada stanem da ne moram da je namestam non stop jer to stvarno smara.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Kamera za kola

Post od ddanijell » 22 Jul 2017, 16:53

Moja je non stop u takozvanom parking modu, znaci detektuje kada se nesto u vidnom polju pomeri i krene da snima i 24h pod napajanjem. Isto tako kada krenem sa autom automatski krece da snima jer se auto krece i samim tim se pomera slika u vidnom polju. Sto se gabarita tice ja manju od ove nisam nasao, a da vredi.
Ima ona opcija kamera u retrovizoru ali to bi trazilo da skinem originalni retrovizor i montiram drugi i u tom slucaju gubim automatsko zatamnjivanje , tako da to ne dolazi u obzir.
I na kraju ima ovaj model sto je pomenuo klisko koja lici kao senzor za kishu, koja je da kazemo najmanje upadljiva ali opet se vidi da je kamera. Sumnjam da ce neko razbijati staklo da bi ukrao kameru, ali ne smem da tvrdim.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Kamera za kola

Post od HKS » 22 Jul 2017, 17:09

Od diskretnih imaju i ovakve varijante:

dashcam Newest Ambarella A7LA50D Super HD 1296P Mini 0805 Dash Car DVR Camera With GPS
http://s.aliexpress.com/iERVjeqa
(from AliExpress Android)





Послато са m2 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kamera za kola

Post od Heinz » 22 Jul 2017, 18:42

Koja kamera je na Ateci?

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Kamera za kola

Post od ddanijell » 22 Jul 2017, 18:48

BC master bcm-dc10 - 85eura sa amazona verzija sa gps modulom.
Bez gps modula 65eura.
Modovi 1080 30fps, 720 60fps , 720 30fps , ...
U 720p 30fps na cemu je drzim 55MB/minut snimka.
Nema nikakvu internu bateriju , ima samo jedan super caps koji sluzi od momenta kada se otkaci sa napajanja da uredno zavrsi i zatvori snimak , i dok nema napajanje da pamti datum i vreme.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Kamera za kola

Post od HKS » 22 Jul 2017, 18:50

Kakvog su kvaliteta ovi retrovizori?

Послато са m2 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od noodles » 22 Jul 2017, 19:47

Ogi je napisao:Meni treba neka solidna kamera ali mi je vaznije da bude sprovedena kao Danielu, znaci da ne moram non stop da ukljucujem, iskljucujem gomilu kablova itd. Smara me I sto moram da je skidam, zbog kradje pa se pitam postoji li neka sitna kamera koja se ne primecuje I koja se automatski pali kada krenem I gasi kada stanem da ne moram da je namestam non stop jer to stvarno smara.
Ja sam u aprilu preko ebay-a uzeo Viofo A119. Iskoristio sam neki popust i lik je sa 100$ spustio na 80$ sa gps modulom. Ne verujem da je i sad preko 80-90$. Izuzetno je mala, ima odlične karakteristike, ne vidi se spolja uopšte. Meni ne radi u parking modu jer me nije zanimalo dodatno povezivanje na struju, razvlačenje kablova i sl. Kamera umesto klasične baterije ima neki tzv. "super kondenzator", pa odlično radi u veoma hladnim/toplim uslovima, nema pregrevanja leti ili crkavanje baterije zimi kad je minus ili posle par godina korišćenja.

Stavio sam je iza retrovizora, kabl preko neba i A stuba sproveo do 12V utičnice. Pali se i gasi automatski kad i auto. Od dodatnih troškova sam imao kupovinu CPL filtera (15$) za smanjenje refleksije kom. table. Kači se direktno na sočivo, i skida se.

Slika

Slika

Slika
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Kamera za kola

Post od ddanijell » 22 Jul 2017, 20:11

:plusone: :doubleup:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Ogi » 22 Jul 2017, 21:54

Kako sprovodite kabl tako, sami ili idete kod elektricara ? Nadam se da ne moram I to u ovlascenom. To mi bas odgovara. Znaci da bude stalno ukljucena I da zaboravim na nju osim kada hocu snimak da prebacim na komp. 12V je u stvari upaljac ?

Taj filter, je li on neophodan, sa prethodnom nisam primetio da je postojao taj problem.

Koja je tvoja od ovih:

https://www.ebay.com/p/VIOFO-A119-With- ... 1380588694

Zasto za parking mod mora da se razvlace dodatni kablovi I je li to nesto sto kamere sada uglavnom imaju ili se mora bas traziti ta opcija ?

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od noodles » 22 Jul 2017, 22:46

Ja sam za ovaj klasičan mod rada provukao sam kabl, i to sam radio po prvi put. ;) Deo neba ka staklu ima već fabrički mislim 3 rupe verovatno u tu neku namenu, vrlo lako se pomera i kabl lako zavlači ispod. Prvobitno sam hteo samo da spustim niz A stub, pa preko kasete do utičnice 12V (upaljač), ali sam probao i advanced metodu :) sa sakrivanjem kabla unutar plastike/tapacira tog A stuba, i sve je prošlo super. Imam i one plastične alatke za manipulaciju po autu, takođe naručene sa alija, pa mi je bilo lako. Kada sam sišao niz A stub, kabl sam zavukao unutar gume uz kokpit i došao do patosa. Pa sam išao skroz do kraja mesta gde se drže noge, i fiksirao ga čičak trakom za tepih patos i sproveo do utičnice. Kabl koji se dobije je ekstra dug, nešto tipa 4-5m.

Uz kameru se dobije i 5 mini cable holdera, ono, zalepiš, otvoriš klips, staviš kabl, zatvoriš klips. Tako možeš lagano da vodiš kabl gde god. Ti holderi mogu i posebno da se naruče, za neke sitne pare gomila komada, da se ima za ubuduće. ;)

Za parking mod ti je neophodno dodatno razvlačenje i kačenje na struju, jer ja kad zaključam auto, svi potrošači gube napajanje.

Sa ebay-a sam naručio od prodavca koga su preporučili na dashcamtalk.com - estore009. Evo koliko sad vidim, prodaje za 100$ sa gps + cpl filter, free shipping:

VIOFO-A119-Super-Capacitor-Car-Dash-Video-Camera

CPL filter nije neophodan, ali je meni bila baš jaka refleksija kom. table na staklo, verovatno i zbog ugla pod kojim je šoferka, plus sâm izgled ventilacionih otvora. Filter nije svemoćan, ali je u mom slučaju baš ublažio refleksiju i ja sam zadovoljan.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Odgovori