BlueTooth uređaji

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

BlueTooth uređaji

Post od pedja » 16 Jan 2012, 13:06

Koristite li BT u vožnji?
Kakva su iskustva?

Lično ne volim uređaje preko kojih će svi u automobilu čuti šta i sa kime razgovaram, uzevši u obzir i tog drugog.
Koristio sam do sada dva modela slušalica, i to :
Plantronics Voyager 520
Jabra EasyGo.

Utisci su odlični. Dugo sam razmišljao o svakoj od nijih i mislim da su prava vrednost za uloženo. Doduše prvu sam koristio relativno dugo, dok nije nesrećno stradala, a drugu skoro da nisam ni koristio, dao sam je kolegi, i kaže da ima neverovatnu autonomiju baterije.

Dao sam mu EasyGo, kako bih (najverovatnije) kupio Jabra Wave. Ne volim sluške koje idu u samo uho, bez onog dela koji ide okolo.
Da nema neko kakva iskustva sa istom?
Moram kupiti, mrzi me da kačim sluške, a i imam dva telefona. Uz to, korisne su i van automobila, jer dosta pričam, pa mi se mozak neće istopiti previše brzo, a i ruke su slobodne...

--------
Ukoliko temi mesto nije ovde, slobodno je premestite.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: BlueTooth uređaji

Post od nikaragva » 16 Jan 2012, 13:11

Imam parot bt, nije los, radi pos'o, ali je glupav kada nisi sam u kolima :)

Korisnikov avatar
krstin
Postovi: 176
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:10
Lokacija: NS

Re: BlueTooth uređaji

Post od krstin » 16 Jan 2012, 13:14

Ja imam integrisan bluetooth u autu. Dobra je to stvar, ali kada nisi sam, svi slusaju razgovor... Mislim da je BT slusalica ipak bolje resenje.
Slika

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: BlueTooth uređaji

Post od TheWickerMan » 16 Jan 2012, 13:18

Plantronics Voyager 520
kako ti se pokazao ovaj uredjaj? bese on podrzava dva telefona? Bitno mi je da mogu dva u isto vreme da budu povezana...

I ja dosta pricam,a dosta i putujem,dosad samo jednom podmitio pandura sa 5e da mi ne pise kaznu :mrgreen: Znam da je nesigurno voziti i pricati ali j.b.g. :oops:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: BlueTooth uređaji

Post od pedja » 16 Jan 2012, 13:47

Sjajna slusalica.
Malo je cudnog izigleda, ali odlicno lezi na uhu (ima super silikonski nastavak za oko uha), ne oseca se i posle duzeg nosenja. Autonomija baterije i vise nego dobra.

Dobar zvuk, cak i napolju. U centru BGa me ljudi odlicno cuju, a i ja njih, iako sam na ulici. Probao sam domet i do desetak metara moze, dok nema zida izmedju. I da, multipoint je (samo takve i kupujem), mogu se upariti dva telefona, tj uredjaja, jer sam ja uparivao i laptop zbog skajpa.

Na moju zalost, uspeo sam da je sredim, svojom greskom. Inace, pretrpela je dosta toga.
Preporuka, svakako. Razmisljao sam da li da kupim istu, posto vec ima jedan punjac, pa bih imao dva, za knacelariju i kucu, ali ipak volim da probam nove stvari :D

Lose strane: Taster na slusalici je malo nezgodan, i ume da strada ukoliko se ne vodi racuna. Silikonska guma ume da promeni boju (inace je providna), i da se odlepi od slusalice ako je stalno maltertirate (kao ja). Normalnom upotrebom i sa malo paznje sve bi bilo OK.
To sto sam je zgazio par puta, nije bitno :D
Mogla bi i dalje da radi, ali sam je ipak otvorio da vidim stga to ima unutra i nikada je vise nisam sklopio :lol:

Korisnikov avatar
SandroNS
Postovi: 11
Pridružio se: 13 Jan 2012, 18:02
Garaža: Alfa Romeo 147jtd
Lokacija: Novi Sad

Re: BlueTooth uređaji

Post od SandroNS » 16 Jan 2012, 20:18

Koristim Plantronics Discovery 925 više od dve godine na dva telefona istovremeno, poslovni i službeni.
Prednosti:
Ergonomija, ima tri silikonska nastavka za ušnu školjku i stvarno lepo leži "zaboden", možeš kao panker da mlatiš glavom, ne ispada.
Autonomija, u opciji sa jednim aparatom traje barem dva radna dana a ako se koristi na dva telefona, završava jedan dan uz napomenu da ja prosečno tarlam par sati dnevno k'o da sam na hot-line-u :D Puni se mikro USB konekcijom tako da uz android telefon i njegov autopunjač uvek može da se dopuni. Ide i neka kutijica u kojoj ima backup baterija pa u njoj može da se dopuni ako nema izvora struje, malo blentavo ali radi...
Zvuk, odličan, ima neki sistem sa tri slova kao ABS, HFR ili BBC nemam pojma ali dobro utišava vetar a sam zvuk je veoma jak i apsolutno razumljiv u WV Caddy1.9d 2002 (onaj stari, ružni) na 100km/h+ a ko je to vozio zna o kakvom audio teroru pišem.
Dizajn, jednostavan, ni mali ni velik, taman, bez onih kuka za oko uveta itd...
Mane:
Pomalo labava veza silikonskog adaptera i tela slušalice, ja sam namotao na kućište tri male trakice plave izolirke isečene skalpelom i to sada izgleda kao fabrička lajsna a drži adapter kao da je zalepljen.
Pažnja!! Sticajem okolnosti, svaki radni dan jedno godinu ipo sam oko osam sati držao slušalicu u ušnoj školjci i desilo se da mi se zapušilo uvo, odnosno, čisteći ušnu školjku prvo nisam zapažao a kasnije sam ustanovio da mi se smanjio otvor u samom uhu i nakon par dana mi se isto zapušilo. Ispiranja su pomogla a skontao sam da je verovatno organizam krenuo u "borbu" protiv stranog tela-slušalice. Sada slušalicu stavljam u uho samo dok traje telefonski razgovor i "menjam" malo levo malo desno. Više nikakvih problema nemam a otvor se vratio na staro, verovatno neka upala, ko zna, sada je sve OK. Znači, pažljivo i nikako držati dugo slušalicu u uhu.
Plantronics je deo Altec Lansing korporacije i koliko znam nemaju loših proizvoda, nisu svi vrhunski ali je većina dobra.

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: BlueTooth uređaji

Post od Zveroljub » 16 Jan 2012, 20:37

Ako nekog zanimaju bleutooth slusalice po ceni od 350 din, neka se javi na pp.
Cena je za kupovinu na veliko, ali mogu da sredim tu cenu i za kupovinu 10 komada.
Radi se o kineskim slusalicama (kao da postoje neke druge :D ) i nisu se pokazale lose.
Mislim da je ostalo jos 200-250 komada i ne znam hoce li ih biti ponovo po toj ceni.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: BlueTooth uređaji

Post od nuk » 16 Jan 2012, 20:48

pedja je napisao:Sjajna slusalica.
Malo je cudnog izigleda, ali odlicno lezi na uhu (ima super silikonski nastavak za oko uha), ne oseca se i posle duzeg nosenja. Autonomija baterije i vise nego dobra.

Dobar zvuk, cak i napolju. U centru BGa me ljudi odlicno cuju, a i ja njih, iako sam na ulici. Probao sam domet i do desetak metara moze, dok nema zida izmedju. I da, multipoint je (samo takve i kupujem), mogu se upariti dva telefona, tj uredjaja, jer sam ja uparivao i laptop zbog skajpa.

Na moju zalost, uspeo sam da je sredim, svojom greskom. Inace, pretrpela je dosta toga.
Preporuka, svakako. Razmisljao sam da li da kupim istu, posto vec ima jedan punjac, pa bih imao dva, za knacelariju i kucu, ali ipak volim da probam nove stvari :D

Lose strane: Taster na slusalici je malo nezgodan, i ume da strada ukoliko se ne vodi racuna. Silikonska guma ume da promeni boju (inace je providna), i da se odlepi od slusalice ako je stalno maltertirate (kao ja). Normalnom upotrebom i sa malo paznje sve bi bilo OK.
To sto sam je zgazio par puta, nije bitno :D
Mogla bi i dalje da radi, ali sam je ipak otvorio da vidim stga to ima unutra i nikada je vise nisam sklopio :lol:
koristim istu vec skoro dve godine i potpisujem sve receno samo bih jos dodao kao veliki plus i konstrukciju gumenog dela koji ide u uvo a koji je tako napravljen da ne zatvara ceo usni otvor (ako tako mogu da kazem) sto je slucaj kod vecine slusalica (meni izuzetno smeta kad slusam muziku a visoki tonovi su mi "odseceni" na jednom uvetu).
koristio sam logitech, nokia i jabra slusalice doduse, sve su bili osnovni modeli (citaj najjeftiniji) i ni sa jednom nisam bio zadovoljan (jabra je imala dobar kvalitet zvuka za razliku od nokie i logitecha).

ukratko:
+ autonomija baterije vise nego odlicna
+ lagana za nosenje, ne smeta ni malo
+ kvalitet zvuka fenomenalan (poseduje dva mikrofona zbog neutralisanja spoljnih sumova)
+ multipoint
- ruznjikava i poprilicno velika
- silikonski nosac koji ide oko uveta se pre ili kasnije odlepi od plasticnog dela (nista sto super lepak ne moze da resi :D )
- taster je nezgodan za koriscenje dok se ne naviknete

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: BlueTooth uređaji

Post od TheWickerMan » 16 Jan 2012, 21:16

Hvala momci,znaci ide Plantronic cim legne plata :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: BlueTooth uređaji

Post od pedja » 16 Jan 2012, 21:45

nuk je napisao: - silikonski nosac koji ide oko uveta se pre ili kasnije odlepi od plasticnog dela (nista sto super lepak ne moze da resi :D )
Say it, brother! :pivo:
Doduse, dva gazenja su joj ipak dosla glave, ali superlepak je stojicki podneo sve to i ako nista, bar je taj silikonski drzac odoleo :lol:

I dalje se lomim da li da kupim jos jednu istu...

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: BlueTooth uređaji

Post od Piros » 13 Mar 2012, 19:24

Ja sam vise iz zezanja kupio blutut slusalicu za dva telefona za 1400din. Mislio sam da za te pare nema sanse da radi, ali vam mogu reci da se odlicno snalazi. U pitanju je neki model i910 cak sam dobio i garanciju :loool:

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: BlueTooth uređaji

Post od Kuzmanovic » 22 Sep 2015, 17:27

Da li je neko od vas narucivao bluetooth slusalicu sa aliexpressa i ima li neku preporuku? :)

Sent from my Tapatalk using Alcatel One Touch Idol

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: BlueTooth uređaji

Post od aviator » 22 Sep 2015, 17:38

Koristio sam Jabra slušalicu. Odlična, udobna. Sad imam bt unutar auto radija.

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: BlueTooth uređaji

Post od Kabe » 23 Sep 2015, 01:16

Koristim:

http://shopping.indiatimes.com/mobiles/ ... p_B1455174

Veoma sam zadovoljan ergonomijom i zvukom. Autonomiju nisam imao preterano prilike da testiram, ali put od 300+ km izguram bez problema u nekoliko razgovora :D

Uskoro pakujem neki multimedijalni uredjaj sa BT ako mi se ispreci na putu te cu javiti iskustva...
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: BlueTooth uređaji

Post od Ji 4Tze » 23 Sep 2015, 08:46

Mene zeza ovaj što stavljaju u Delti, onaj sa ekrančićem, mene slabo čuju a nema nikakvih podešavanja.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Odgovori