Radar ometaci (jammeri)

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Xepoj87 » 20 Mar 2016, 19:19

goblin je napisao:Pazi, ali nece ti javiti dzemer da imas radar na 2km sve tok taj radar ne uputi signal ka tebi, tj. dok radar ne bude snimao tebe ili nekoga u tvojoj neposrednoj blizini.

Sve funkcionise tako da cim cujes upozorenje, spustas brzinu na dozvoljenu, gasis dzemere, kad prodjes patrolu opet palis dzemer i pun gas. Prosto i jednostavno a zasticen si bas 100%, samo treba ispostovati neka osnovna pravila upotrebe.
Vidim ja da cu te kontaktirati za detalje kada promenim auto :D
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Radar sa kog policija ne može da izbriše sliku?

Post od Mr.Rotor » 20 Mar 2016, 19:22

Odlični su džemeri. :mrgreen:

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar sa kog policija ne može da izbriše sliku?

Post od goblin » 20 Mar 2016, 19:34

Ja sam ih doktorirao, ovo je 4 auto na koji ih montiram (ukupno 5 montaza posto sam na ovom imao i stare a sada sam montirao i nove) i koristim ih vec desetak godina.
Ma zakon.

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar sa kog policija ne može da izbriše sliku?

Post od Kabal » 20 Mar 2016, 19:48

Realno kad vidis kako i gde ovi nasi pederi snimaju i ciji je cilj samo otimacina para od naroda treba svako da ima ove uredjaje na autu. Naravno, na prvom mestu preferiram normalnu voznju manje vise po propisima, ali da te vataju na debilnim mestima i cimaju za par km prekoracenja, od toga ludim.


6s+ TT

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Radar sa kog policija ne može da izbriše sliku?

Post od ljubitelj » 20 Mar 2016, 20:13

Presretaci ne koriste radar. Koristi se Pro vida ili slican lidar.
Uopste radar se retko danas koristi za merenje brzine, uglavnom fiksno postavljeni dok u pokretu i ne mogu da mere.

Bila je skoro specijal emisija na TV o testu ometanja savremenih meraca, i svi osim jednog su se pokazali kao beskorisni ako policija zna kako da upotrebi kako treba. Namerno su simulirali sve nacine moguceg merenja, i pravilno i nepravilno radi poredjenja.

@goblin, ne postoji laserski radar.

Radar je radio frekventni uredjaj i meri brzinu putem frekventnog pomaka (doplerov efekat). lidar (svetlosni, otuda ime light u nazivu) koristi opticki metod putem merenja vremena refleksija snopa svetla (lasera).

Presretaci po Evropi koriste merenje Pro Vida uredjaj, i tu nema nikakvog ometaca koji bi bio efikasan. Iz prostog razloga sto se meri sam predjeni put a ne vozilo, i onda prikazuje izracunata brzina.
Uz to se lepo snimi.

Nikakvi ometaci nemaju efekta na same kamere.

OurWorldIsFlat
Postovi: 56
Pridružio se: 16 Avg 2015, 13:40
Lokacija: Beograd

Re: DDOR BG CAR SHOW 05

Post od OurWorldIsFlat » 20 Mar 2016, 20:19

A bilo je i standardnog slihtanja penzionerima pred izbore. Bas je birane i nezne reci koristio ministar, da ne kazem "doktor". :D

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: DDOR BG CAR SHOW 05

Post od Delija » 20 Mar 2016, 20:32

Naravno da su debili ozbiljni - stigao je nalog od gore da se krene sa time. Treba popuniti budzet. Ozbiljno razmisljam o jammer-u...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: DDOR BG CAR SHOW 05

Post od Scuderia » 20 Mar 2016, 20:34

Ma sta razmisljas, ako rade kao sto Goblin opisuje to je must have. Samo s obzirom koliko se siri ovaj info po netu, kontam da ce izvaliti i oni kontra meru uskoro. Daj Boze da gresim, but...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: DDOR BG CAR SHOW 05

Post od pedja » 20 Mar 2016, 20:36

A da se sva prica o dzemerima prebaci u viewtopic.php?f=32&t=2503 ?

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7024
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od DukeNS » 20 Mar 2016, 21:42

Gobline, koliko si rekao da kosta sam uredjaj, a koliko ugradnja? I jos nesto, da li prave problem neki drugi talasi, pa da se oglasava bespotrebno?

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar sa kog policija ne može da izbriše sliku?

Post od goblin » 20 Mar 2016, 22:10

ljubitelj je napisao:Presretaci ne koriste radar. Koristi se Pro vida ili slican lidar.
Uopste radar se retko danas koristi za merenje brzine, uglavnom fiksno postavljeni dok u pokretu i ne mogu da mere.

Bila je skoro specijal emisija na TV o testu ometanja savremenih meraca, i svi osim jednog su se pokazali kao beskorisni ako policija zna kako da upotrebi kako treba. Namerno su simulirali sve nacine moguceg merenja, i pravilno i nepravilno radi poredjenja.

@goblin, ne postoji laserski radar.

Radar je radio frekventni uredjaj i meri brzinu putem frekventnog pomaka (doplerov efekat). lidar (svetlosni, otuda ime light u nazivu) koristi opticki metod putem merenja vremena refleksija snopa svetla (lasera).

Presretaci po Evropi koriste merenje Pro Vida uredjaj, i tu nema nikakvog ometaca koji bi bio efikasan. Iz prostog razloga sto se meri sam predjeni put a ne vozilo, i onda prikazuje izracunata brzina.
Uz to se lepo snimi.

Nikakvi ometaci nemaju efekta na same kamere.
Tokom cele diskusije koristim termin "radar" ili "laserski radar" (zbog toga sto dzemeri nisu efikasni protiv onih starih radara sto odavno nisu u funkciji) cisto kao laicki izraz i mislim da je svima jasno na cega mislim i da nema potrebe za strucnom terminologijom.

Sto se tice emisije, gledao sam je i ono je smejurija. Evo ja koristim ometace vec desetak godina i bilo mi je smesno da jedan "ozbiljan" novinar nece ili ne zna da napravi kvalitetnu reportazu o necemu sto je u sirokoj upotrebi i ponudi na trzistu a sto 100% blokira bilo koji vid merenja brzine.

Sto se tice presretaca, opet dzabe mi pises strucnu terminologiju. Poenta price je da dzemeri mogu da ometaju presretace ali samo sa odredjenim tipom opreme. Ove nase ne mogu da ometaju.

A kad kazes da nikakvi ometaci nemaju efekta na kamere, sta je onda fama?
Jel fama kamera sa laserskim merenjem brzine? Jel ga blokiraju dzemeri bez problema? Naravno. ;)
Sta je sa fiksnim kamerama na auto putevima po evropi? Jel ih blokiraju dzemeri? Naravno ;)

Prosto i jednostavno objasnjenje. Od kad koristim dzemere (tih desetak godina, na 4 automobila, 5 uredjaja), na automobilu sa upaljenim dzemerima nisam dobio ni jednu jedinu kaznu za prekoracenje brzine sto kod nas, sto u inostranstvu. O cemu dalje da se diskutuje, to je poenta dzemera.
DukeNS je napisao:Gobline, koliko si rekao da kosta sam uredjaj, a koliko ugradnja? I jos nesto, da li prave problem neki drugi talasi, pa da se oglasava bespotrebno?
Uredjaj sa ugradnjom kosta 500e

Nema problema sa drugim talasima, striktno reaguje na "radare" i to ti kroz alarm uredno kaze i tacno koji uredjaj te snima.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7024
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od DukeNS » 20 Mar 2016, 22:42

Obzirom na funkciju i ako je tako kao sto pricas, i nije tako skupo.


Prvi put da se vecina slozila sa goblinovim "Balkan style" rezonom... :D

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Crna Gora kolima

Post od maniaxxx » 20 Mar 2016, 22:44

DukeNS je napisao:Mislim da i u Sloveniji ima toga...
Nema :cool!:

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od Scuderia » 20 Mar 2016, 22:46

A sto rece da nije imun na nase presretace? Isto imaju taj sistem koji racuna brzinu na osnovu predjenog rastojanja i vremena ili?

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od goblin » 20 Mar 2016, 22:57

Ne znam precizno koje sisteme koriste koji presretaci, znam samo da ima vise tipova. Uglavom, presretace u Srbiji ovi dzemeri ne mogu da ometaju, dok ima tipova koje uspesno ometaju...
DukeNS je napisao:Obzirom na funkciju i ako je tako kao sto pricas, i nije tako skupo.
Pa nije, ko prelazi mnogo, vrlo brzo se isplati, a bezbriznost tokom voznje vredi mnogo vise.
DukeNS je napisao: Prvi put da se vecina slozila sa goblinovim "Balkan style" rezonom... :D
:sreckovic: :presrecan:

Odgovori