Radar ometaci (jammeri)

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od Kornjaca Rade » 09 Apr 2016, 14:04

Pa on sluzi i da ometa radar ne samo da ga detektuje.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od goblin » 09 Apr 2016, 14:07

neske je napisao:Druze ti znas kako se patrola postavlja!? Obicno iza neke krivine tj. Vidis ih tek kada izadjes iza krivine i tada te upucaju ;-) Druga stvar je ravan put u duzini nekoliko kilometara pa onda ta prica o jacini jamera i radara pije vodu.
A citas li ti sta ja pisem? Mogu da ga postavljaju kako god hoce i gde god hoce, da ti snime brzinu ne mogu i toje poenta.

Sent from my C6903 using Tapatalk

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od goblin » 09 Apr 2016, 14:09

neske je napisao:Kada da stigne da iskljuci jamer kad izleti pred radar?
Pa sta ima veze i ako ne stignes, ob nema izmerenu brzinu i automatski ne moze da te kazni.

Sent from my C6903 using Tapatalk

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od goblin » 11 Apr 2016, 20:46

Danas sam imao jednu interesantnu situaciju sa dzemerima.

Putovao sam oko 550km NS-BD, i kao prvi 3 puta su vrhunski odradili posao. Pali se alarm, spustam brzinu, gasim dzemere, prolazim pored patrole potpuno normalno, i tako 3 puta za jedan dan. :presrecan:

Medjutim, prilikom spustanja ka BD vec u zadnjoj deonici puta dzemeri se oglasavaju sa nekom porukom (posto i prilikom alarma za radar uvek ima glasovna poruka koja saopstava koji tip radara te snima), ali poruka mi nije bas razgovetna i nije mi jasno sta se desava, nema upozoravajuceg zvuka vec samo ponavlja tu poruku.
Uzemem telefon i snimim to sto se cuje i posaljem na Viber ovima sto su mi prodali/ugradili dzemere. Cujemo se i oni kazu da prvi put to cuju, nije ni njima jasno sta se desava i da ce odmah snimak da proslede proizvodjacu pa mi se javljaju.
Stize odgovor, radi se o poruci koja upozorava vozaca da je intenzitet svetlosti sunca prejak i da moze doci do ometanja dzemera. A bas u tom trenutku je sunce picilo prema meni bukvalno vodoravno, nosio sam naocare i opet sam jedva vozio koliko me je tuklo dok sam se spustao prema BD.
Cim je zaslo sunce poruka se vise nije oglasavala. Interesantno.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od Dusan » 11 Apr 2016, 21:41

Prelistao sam poslednjih par strana nisam video, sta se desava ako te zaustave, jel mogu da te vode na vanredni tehnicki?
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od goblin » 11 Apr 2016, 21:54

Mogu ali jos nisam cuo za takav slucaj.

Fazon je sto bi morali da obezbede 3 ovlascena lica da bi po zakonu sproveli vanredni tehnici zbog ometaca.
1. Policajac koji te salje na tehnici i mora da prisustvuje
2. Radnik na tehnickom koji bi obavljao posao
3. Ovlasceno lice za nadzor (ne moze biti kolega iz auta)

A koja je mogucnost da patrola napusti lokaciju da bi te odveli na tehnicki, obezbede tehnicki pregled, prisustvuju celoj proceduri, i jos obezbede 3 ovlasceno lice za nadzor radova?
Pritom im vec na licu mesta dokazes da mogu izmeriti brzinu bez problema, a ako slucaju i pronadju dzemere (sto je jako tesko) onda im pokazes da rade kao parking senzori ili da sluze za otvaranje el vrata. Pa jos zahtevas da sve to stave u zapisnik kako im je predoceno i da ces ih tuziti ako ti oduzimaju vreme iako si im dokazao da nemas nista ne ometa njihov rad... Pa se onda zamisle kakve ih posledice cekaju i od moguce tuzbe i od njihovih nadredjenih sto napustaju lokaciju i traze 3 ovlasceno lice za tehnicki i dizu cirkus zbog necega sto mozda nece uspeti da dokazu.
Pa kad razmisle, gotovo je sigurno da nece zeleti toliko da se igraju.

U krajnjem slucaju, ovi novi dzemeri bez problema prolaze i vanredni tehnicki. ;)
A po dosadasnjem iskustvu od 10 godina koriscenja, i nekoliko pokusaja policije da zakomplikuju stvari, i mnogo prijatelja koji koriste iste sisteme.... jos niko nigde nije imao nikakav problem a to je najbolji pokazatelj. ;)

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od Dusan » 11 Apr 2016, 22:40

:thumbup:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od Grujic » 11 Apr 2016, 22:59

goblin je napisao:Danas sam imao jednu interesantnu situaciju sa dzemerima.

Putovao sam oko 550km NS-BD, i kao prvi 3 puta su vrhunski odradili posao. Pali se alarm, spustam brzinu, gasim dzemere, prolazim pored patrole potpuno normalno, i tako 3 puta za jedan dan. :presrecan:

Medjutim, prilikom spustanja ka BD vec u zadnjoj deonici puta dzemeri se oglasavaju sa nekom porukom (posto i prilikom alarma za radar uvek ima glasovna poruka koja saopstava koji tip radara te snima), ali poruka mi nije bas razgovetna i nije mi jasno sta se desava, nema upozoravajuceg zvuka vec samo ponavlja tu poruku.
Uzemem telefon i snimim to sto se cuje i posaljem na Viber ovima sto su mi prodali/ugradili dzemere. Cujemo se i oni kazu da prvi put to cuju, nije ni njima jasno sta se desava i da ce odmah snimak da proslede proizvodjacu pa mi se javljaju.
Stize odgovor, radi se o poruci koja upozorava vozaca da je intenzitet svetlosti sunca prejak i da moze doci do ometanja dzemera. A bas u tom trenutku je sunce picilo prema meni bukvalno vodoravno, nosio sam naocare i opet sam jedva vozio koliko me je tuklo dok sam se spustao prema BD.
Cim je zaslo sunce poruka se vise nije oglasavala. Interesantno.
Iskreno se ti koji su ti prodali ne razumeju baš u proizvod ako su morali za to da pitaju proizvođača...

ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od ROCK » 16 Apr 2016, 18:29

Sta se npr desava ako u inostranstvu (npr u pominjanoj Nemackoj) posumnjaju da imas jammer? Posalju te na vandredni tehnicki? Negde sam citao da pohedini jammer-i imaju tkz reset dugme. Kad se ono ukljuci brise se sav sofrver i nema nacina da dokazu da li se radi o jammeru ili parking senzori npr?
Da li su jammeri 100% efikasni od stacionarnih radara popularno zvanih "blitzeva", kakvih najvise ima po DE, CH ili AT? Nisam siguran na kom principu rade tj kojom metodom mere brzinu?

ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od ROCK » 21 Apr 2016, 22:17

Meni niko ne odgovori? :D Goblin zaboravio izgleda na temu. Od njega ocekujem najkopentniji odgovor

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od goblin » 21 Apr 2016, 22:33

Nisam ni video pitanje.

Pazi, ja mogu da ti pisem iz licnog iskustva i onoga sto su i meni rekli na ugradnji.
Sto se tice vanrednog tehnickog, ovaj novi tim dzemera i ugradjen na ovaj nacin, prolazi vanredni tehnicki i u inostranstvu.
Nema nikakvo reset dugme, vec prekidac koji nakon aktivacije totalno menja namenu sistemu. Sistem je i dalje tu, na tehnickom mogu da ga provale ali ne mogu da dokazu da sistem radi kao ometac zato sto uopste vise nije moguce izazvati tu njegovu funkciju. Od tog trenutka sistem ce se ponasati kao parking senzor...

Ne znam kakav sistem snimanja imaju ti stacionarni "blitzevi" ali ja dzemere koristim vec dugo i u zemlji i po inostranstvu. Moje iskustvo je da me i napolju redovno upozoravaju i blokiraju snimanje brzine i da jos nisam imao ni najmanji problem (ocitanu brzinu) ni u jednoj zemlji gde sam vozio.

ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od ROCK » 22 Apr 2016, 04:10

Predpostavio sam da nisi procitao temu zato napomenuh :) Ja sam onda malo drugacije razumeo ali je poenta ista. Da ako te bas nahvataju da ne mogu da ustanove ili dokazu da je rec o dzemeru vec o parking senzoru. Ja ne znam na kom principu rade stacionarni ili pokretni snimaci brzine (popularno nazvani blitzevi) Ali predpostavljam da su po sistemu lidara. Cim uhvate prekoracenje snime tj slikaju vozilo i vlasnik vozila dobije na kucnu adresu kaznu i obavestenje o visini prekoracenja a nekad i sliku vozila i vozaca.
Ja mislim da niko na TV-u nece da pusti emisiju gde se dokazuje da su dzemeri ili radar ometaci efikasni. Pogotovo nikako na POLIZEI TV u Nemackoj. Oni se sluze propagandom da bi ljude odvratili od kupovine istih

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od goblin » 22 Apr 2016, 09:22

Tako je, pa i SAT je imao neku smesnu emisiju gde su kao dokazali da ometaci ne uspevaju da blokiraju radare koje koristi nasa policija. Smejurija, gledam i ne verujem. Pa evo samo da su uzeli dzemer i to stari model, ne bi uspeli da ocitaju brzinu ni sa jednim aparatom koji se trenutno koristi u srbiji (osim presretaca).

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od NexT » 10 Dec 2016, 19:09

Koja je kazna za koriscenje?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Radar ometaci (jammeri)

Post od Heinz » 10 Dec 2016, 19:13

Banuje te Trojke sa foruma.

Odgovori