Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od Laki021 » 16 Apr 2012, 23:51

Mislim da me nisi razumeo :)
Upravo to sam i naveo kao probleme zasto to ne moze da se radi kako treba i da bude posteno i cisto. A to kako bi trebalo sam bas naveo da se vidi zasto je to nemoguce.
Siguran sam da kad bi se sve to zabranilo i kradje kola bi se znatno smanjile...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od dragvorl » 17 Apr 2012, 02:38

Razumeo sam ja. Zato sam napisao na kraju da je utopija. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od SuperB » 17 Apr 2012, 16:02

Laki021 je napisao:Mislim da me nisi razumeo :)
Upravo to sam i naveo kao probleme zasto to ne moze da se radi kako treba i da bude posteno i cisto. A to kako bi trebalo sam bas naveo da se vidi zasto je to nemoguce.
Siguran sam da kad bi se sve to zabranilo i kradje kola bi se znatno smanjile...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Ne može da se radi da bude pošteno??! Evo ja sam lično nabavljao svaki deo za prebacivanje volana. Većina delova je kupljena u firmi u Nemačkoj koja se bavi rastavljanjem reklamnih automobila, ostatak je nabavljeno novo. Za svaki deo imam račun firmi i znam sa kojeg vozila je demontiran svaki deo ( pametni Nemci ;) ) Za sada sve pošteno, odneo sam automobil kod majstora za kojeg verujem da znam šta radi i koji daje garanciju na rad. Garanciju na rad daje verovatno zato što radi kvalitetno, jer mu nije u interesu da dolazim u servis svaki dan sa nekim problemima i to smatram da je pošteno. Eto za sada sve pošteno i verujem da može pošteno i kod drugih. Ništa nije manje sigurnije kada naručiš polovna vrata, šoferku itd preko oglasa, i tamo možeš ad dobiješ sa kradenog vozila, tako da nisu englezi krivi za sve!

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od dragvorl » 17 Apr 2012, 20:18

Izuzetak ne cini pravilo. To je pohvalno sto ti radis, ali je po meni mnogo vise onih koji muvaju na sve nacine kako bi spustili cenu, a odradili posao. Licno sam vidjao ogromna stovarista delova vozila i to premijum automobila oko 5-6 godina starih modela, robe je bilo sigurno za oko milion.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od SuperB » 17 Apr 2012, 20:43

Naravno da izuzetak ne čini pravilo, ali eto jedan, nadam se neusamljeni primer da se može pošteno onkočati to prebacivanje jer sam čitao postove gde se tvrdi da ne može pa se stiče pogrešan utisak o svim vozilima kojima je volan prebacivan i o svim majstorima koji vrše prebacivanje volana. Iskreno video sam par prebačenih volana kod " majstora" koji menjaju volan bukvalno malo na ulici, malo u dvorištu i rezultat prebacivanja volana kod takvih vozila je bio :censored: a vlasnici su bili :palica: , ali video sam i majstore koji svoj posao odrade profesionalno, do detalja, srazmerno čemu ne treba ovu "operaciju" na vozilu unapred smatrati propalom.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od dragvorl » 17 Apr 2012, 20:51

Problem je sto svi na tim vozilima hoce maksimalno da ustede/zarade. I onda se najcesce troskovi kresu gde god moze, pa i gde ne bi smelo. Onda dolazi do raznoraznih varijanti.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od Laki021 » 17 Apr 2012, 20:58

@SuperB


Koliko ce te kostati cela operacija? I kad se sve sabere koliko ti je jeftinije nego da si odmah uzeo normalan auto?

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od SuperB » 17 Apr 2012, 21:06

Država je donela uredbu i dala rok ljudima da prebace volan u roku od 2 godine, a sada ta godina ističe, a većina volana je ostala još na desnoj strani. Postoje ljudi koji bi i dalje vozili automobile sa desnim volanom što ja podržavam. Iako sam 4 godine vozio takvo vozilo smatram da bi bilo pametno povećati cenu osiguranja za ta vozila ( koja su uvezena i registrovana sa volanom na desnoj strani )kao što je urađeno i u Engleskoj za vozila sa volanom na levoj strani,bez zabranjivanja dalje registracije i slično pa kome se isplati neka vozi.
Slažem se sa tobom da postoje mnoge frankeštajn verzije automobila, to bi se naprimer rešilo donošenjem zakona da svako kome je vozilo prepravljano mora ići na dodatne tehničke preglede,ateste u zavisnosti od "zahvata" na automobilu i da majstor koji je vrši prepravku mora staviti svoj pečat i potpis na listu u kojoj je naznačeno šta je menjano, sa kojim delovima,poreklo delova, kada i sl, ali to je naučna fantastika ....

@Laki021

Laki ja sam nju uzeo 2008 , bila je stara 4 godine i imala nešto ispod 60.000km, stvarno bez greške automobil.Tada je u Nemačkoj tog godišta i te kilometraže bila oko 10.000e. Mene je ovde u Srbiji na ime izašla tada 5800e.Dok sam sakupljao delove za prebacivanje nabavljao sam delove sa boljom opremom od ove moje sadašnje ( npr fabrički nosač telefona na tabli, retrovizori sa pokazivačima pravca, majstor koji prebacuje volan će mi ugraditi i zeder....) tako da će me stajati malo više od planiranog ,ali opet kada se sve stavi na papir biću u + i pored toga, ipak sam je vozio 4 godine bez greške, a nisam puno ni prešao tako da ću još da je vozim tj. zadržavam je za mene, nije za dalju prodaju ;)

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od Laki021 » 17 Apr 2012, 21:23

Mani to nije za dalju prodaju, to nije poenta. Poenta je da si odmah tako posteno prebacivao izasla bi te isto ili skuplje nego normalna. Dakle posteno prebacen auto kosta manje vise kao fabricki levak i zato je cela ova prica besmislena.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od Floyd » 17 Apr 2012, 21:32

Meni nije jasno zasto su automobili u UK uopste jeftiniji nego u DE?
Dobro, znam onu foru, kao nemaju gde da izvezu polovnjake i sl. ali tamo su prilicno jeftiniji i godinu-dve stari automobili...

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od SuperB » 17 Apr 2012, 21:35

Laki nije baš tako, jeftinije je ipak vozilo kojem je prebacivan volan tj uštedi se dosta novca osim ako ti ja posle prebacivanja ne prodam auto ispod realne cene ili ga stavim u rang sa automom koji je prešao 4-5 puta više od njega i koji je u gorem stanju. Pa nije valjda da bi delovi za njega 2008 godine kada sam uzeo bili 4000e da bi ja onda imao istu cenu vozila kao u Nemačkoj nakon prebacivanja??!!

Floyd to je ta fora da nemaju tržište van GB za njihova vozila pa im brzo pada cena, a prebacivanje volana postaje popularno i u Bugarskoj i Rumuniji u zadnje vreme....

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od Laki021 » 17 Apr 2012, 21:43

Ne sumnjam da bi, baci pogled na cene novib delova pa odmah shvatis kako se lako dodje dodje do 2000-3000e. Naravno i majstora treba platiti. I na kraju ako to sve ne izadje preko 1000e manje onda to sve ne vredi.
Ne znam koja je to varijanta sa polovnim delovima iz nemacke ni koliko kostaju, a onda jos ko zna kako uklopis enterijer jer ima raznih boja i oprema...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od Floyd » 17 Apr 2012, 21:47

Ranije sam gledao na nekom UK sajtu za prodaju automobila da npr. super ocuvan S5 moze da se uzme za manje od 20000 funti. Neznam kakve su plate tamo ali cene automobila su im definitivno super.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od SuperB » 17 Apr 2012, 21:53

Laki021 je napisao:Ne sumnjam da bi, baci pogled na cene novib delova pa odmah shvatis kako se lako dodje dodje do 2000-3000e. Naravno i majstora treba platiti. I na kraju ako to sve ne izadje preko 1000e manje onda to sve ne vredi.
Ne znam koja je to varijanta sa polovnim delovima iz nemacke ni koliko kostaju, a onda jos ko zna kako uklopis enterijer jer ima raznih boja i oprema...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Ima jedna ogromna firma koja radi sa rastavljanjem reklamnih vozila, recimo ja sam uzimao delove sa Škode koja je prešla oko 50.000 km, neko reklamno vozilo Škode.Imam njihovu web adresu ako ti nekada zatreba šaljem ti na pp. Što se tiče boje delova sve sam uklopio :) Sve se može ako se ima strpljenja ;)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Prepravka vozila sa volanom na desnoj strani

Post od Floyd » 17 Apr 2012, 22:13

@Laki

Pa 80% zapadnoevropskih automobila se uvoze u Srbiju u jadnom stanju (slupana, izvozana sa >300kkm i sl.), odrzavaju se kod neovlascenih i cesto nestrucnih lica (cast izuzecima) sa delovima sumnjivog kvaliteta i porekla.
U tom slucaju je ovo sto radi SuperB za svaku pohvalu jer se maksimalno posvetio svakom detalju oko modifikacije svog automobila.
Ja licno ne bih imao zivaca i volje da radim tako nesto ali nemam nista protiv ljudi koji vole / hoce da se s'tim zanimaju.
Vidjao sam sta se sve kupuje ovde za izvoz uz komentar "ima to tek da se vozi kad ga sredimo" :kuku:

Odgovori