Kamera za kola

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Xepoj87 » 22 Jul 2017, 22:56

Moram i ja slikati kako sam odradio.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Kamera za kola

Post od ddanijell » 22 Jul 2017, 23:05

noodles je napisao: Filter nije svemoćan, ali je u mom slučaju baš ublažio refleksiju i ja sam zadovoljan.

Ajd pukni neki snimak na youtube, jedan dnevni jedan nocni da vidimo kakav je video.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Ogi » 22 Jul 2017, 23:25

Mnogo si to dobro uradio. Ja nisam bas vican tome.

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od noodles » 22 Jul 2017, 23:40

ddanijell je napisao:Ajd pukni neki snimak na youtube, jedan dnevni jedan nocni da vidimo kakav je video.
Evo ovaj jedan gde je položaj kamere onaj koji sam zadržao, ali bez cpl filtera. Sad, kome komp može da izdrži, treba gledati u max. rezoluciji jer se baš vidi razlika. Ima još par snimaka na mom kanalu gde sam testirao položaj kamere, tj. sočiva, pa možda nisu relevantni... ali mogu da se pogledaju

http://youtu.be/N6JapCFzbbo

nemam pri ruci nijedan noćni kako bi prebacio YT
Ogi je napisao:Mnogo si to dobro uradio. Ja nisam bas vican tome.
ma gde bre, prvi put sam tako nešto radio u životu, par dana sam se psihički pripremao, i ispalo ipak sve ok. mislim, ako ti se ne radi, ja bih išao u ovlašćeni, da ne misliš. Baš u aprilu kad sam bio na redovnom i čekao da mi završe auto, došao je lik sa sportidžom da mu ugrade kameru. Kupio lik kameru u radnji i došao da mu oni završe, nije hteo da se cima sam.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Xepoj87 » 23 Jul 2017, 19:34

Evo kako sam ja to odradio.
U sustini, isto sam provukao kameru, ali sam punjac sproveo iza table, pa dodatnim kablom zalemio na plus i minus upaljaca, tako da mi je uticnica ostala upotrebljiva za druge stvari.
Najbolje kod ove kamere je to sto je sa vozacevog mesta uopste ne vidim.
Ovde malo viri kabl, posto sam ga izvlacio, a inace je isto zavucen gore.

Slika

Slika

Slika
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Ogi » 24 Jul 2017, 16:15

Je l imate preporuku za neku kameru u nasim prodavnicama za cenu do 100 evra max ? Na primer:

http://www.winwin.rs/auto-moto-oprema/a ... 54386.html

Ova vidim da ima bateriju ali mi se to bas I ne dopada jer cujem da sada imaju varijante bez kamere, pitanje je sta se sa njima desava na jako visokim ili jako niskim temperaturama.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Kamera za kola

Post od ddanijell » 24 Jul 2017, 17:41

U moju kameru su stigla 2 napajanja. Jedno za na "upaljac" sa jako dugackim kablom, i jos jedno predvidjeno za kacenje na stalno napajanje (dc-dc 12/5v) i ono sto je najinteresantnije stigao je i razdelnik kojim moze da se "ukrade" napon sa osiguraca tako da sam elegantno to odradio i uvek moze da se demontira ako zatreba, nema lemljenja, secenja zica i izoliranja.
Posle sam narucio jos par tih osigurac "lopova" sa alija da se nadje...
https://www.aliexpress.com/item/5Pcs-Ad ... 0.0.VHykAI

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Ogi » 24 Jul 2017, 17:52


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Xepoj87 » 24 Jul 2017, 19:44

Ogi, pogledas testove na internetu, pa uporedis kvalitet slike.
Nekom logikom bi 528 trebao biti jaci model od 518?
Danijele, a gde ukljucis taj osigurac i kuda sprovedes kabl?

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Ogi » 24 Jul 2017, 22:11

Uopste nisam provalio da sam gledao test starijeg modela. :)

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3153
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kamera za kola

Post od Dare4x4 » 24 Jul 2017, 22:27

ddanijell je napisao:U moju kameru su stigla 2 napajanja. Jedno za na "upaljac" sa jako dugackim kablom, i jos jedno predvidjeno za kacenje na stalno napajanje (dc-dc 12/5v) i ono sto je najinteresantnije stigao je i razdelnik kojim moze da se "ukrade" napon sa osiguraca tako da sam elegantno to odradio i uvek moze da se demontira ako zatreba, nema lemljenja, secenja zica i izoliranja.
Posle sam narucio jos par tih osigurac "lopova" sa alija da se nadje...
https://www.aliexpress.com/item/5Pcs-Ad ... 0.0.VHykAI
A da li je bitno kako okreneš tog lopova? Po nekoj logici, trebalo bi da uzimaš struju sa pina koji dolazi posle osigurača i nije svejedno kako se ovo ubode. Da li si pazio na to?
Možeš li da postaviš baš onaj link sa koga si kupio kameru ?

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Ogi » 24 Jul 2017, 22:47

Je li bitno da kamera ima GPS I sta se njime dobija ?

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Kamera za kola

Post od ddanijell » 24 Jul 2017, 23:15

Dare4x4 je napisao: A da li je bitno kako okreneš tog lopova? Po nekoj logici, trebalo bi da uzimaš struju sa pina koji dolazi posle osigurača i nije svejedno kako se ovo ubode. Da li si pazio na to?
Možeš li da postaviš baš onaj link sa koga si kupio kameru ?

Bitno je naravno, kada se skine osigurac na kome ima stalnih 12v, ispita se multimetrom na kom pinu dolazi 12v i shodno tome se okrece ovaj dodatak. Ako se okrene naopako onda napon za kameru stize preko 2 osiguraca na tom delu. Nije strasno i ako se ne okrene kako treba jer svakako onaj originalni osigurac sto je bio se stavlja nize i radi funkciju kao i pre, a napon za kameru ce dolaziti sa kontra strane, prakticno putuje preko oba osiguraca, a kako kamera malo trosi nije problem za tih 100-200mA, bitno je svakako da kako god se okrene ne moze da dodje dotle da stigne napon bez osiguraca.

Gps nije neophodan ali meni je skroz ok da imam kordinate i brzinu auta, a moze i da bude bitno u nekim slucajevima koja je bila brzina auta (uz dobrog advokata).zao
Slikacu sutra detaljno kako sam povezao.

Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Kamera za kola

Post od Kabal » 25 Jul 2017, 08:54

Jesu kamere dozvoljeno po AT, DE zakonom ili moze da bude problema ako murija zaustavi i vidi kameru?
Heroj, fino si ti ovo sakrio :thumbup:

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od noodles » 25 Jul 2017, 09:19

Ogi je napisao:Je li bitno da kamera ima GPS I sta se njime dobija ?
Nije bitno. Sa gps-om dobijaš tačnu lokaciju, brzinu i sinhr. vremena. Sve te opcije mogu da se isključe da se ne prikazuju na videu, a da je gps globalno uključen. Kod mene gps podatke kamera čuva u vidu nekog metadata, pa snimci mogu da se učitaju u određene programe i može vrlo lepo da se vidi kompletna ruta sa svim mogućim podacima.

Osim kvaliteta snimka (rezolucija, fps, bitrate), pre svega naravno, ja bih obratio pažnju i na ugao koji hvata, kao i koliku max. mem. karticu podržava. Ovo što si ostavio u porukama kao primer kamera, vidim da u karakteristikama stoji da podržavaju max. 32Gb. Nešto mi to malo, za max. rezolucije. Ja sam sebi uzeo 64G karticu, i u max. rezoluciji 2560x1440 30fps, može da stane oko 7h snimaka. Kamera inače podržava do 128G.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Odgovori