Audio sistemi za automobile!

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Vladapetr » 10 Nov 2015, 01:06

Pošiljka se carini samo ako je ukupne vrednosti 50e ili više. Ako je nekomercijalne prirode i šalje ti je fizičko lice, onda je prag za carinjenje 70e. Ovo važi uvek i kod svih poštanskih službi.

Na DHL-u se ne plaća PDV ako je pošiljka ukupne vrednosti manje od 50e. U prevodu: samo ti kurir donese pošiljku na vrata, nikakve troškove nemaš. Ne znam kako to uspevaju tj kako su im dozvolili ali je tako, svi koji su poručivali robu sa SportsDirect.com mogu da potvrde. Zadnji slučaj je od pre 2 meseca, sve do sada je pošta kako kome naplaćivala PDV (zadnja 2-3 meseca naplaćuju u 99% slučajeva) a DHL jok. Ograđujem se jedino za slučaj da su u međuvremenu nešto promenili, mada sumnjam.

Ako ti je pošiljka skuplja od 50e onda se i carini, na pošti se sam postupak carinjenja ne naplaćuje extra a DHL ga naplaćuje. Proveri da li se uz tih 3960 plaća još nešto, tipa otkup tovarnog lista - jer je to standardna procedura tj harač za pošiljke pravnih lica.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od ljubitelj » 10 Nov 2015, 13:33

Zvao sam referenta carinskih poslova u jednoj firmi, zvao sam DHL, procitao ono sto je napisala Carina Srbije a nidza linkovao.
Svi oni kazu da se carinska procedura i naplata obavlja nevezano za vrednost robe osim u slucaju kada salje iz inostranstva fizicko lice.
Od vrednosti robe zavisi da li se placa samo PDV ili carina, PDV, PDV na carinu. Postupak je isti.
Tako kazu da treba po propisu da bude.
3960 je kompletna usluga obrade papira. Nema dodatnih troskova, osim same carine i PDVa, sto naravno nema veze sa DHLom.

Ja sam primao postanskom posiljkom vise stvari iz EU, SAD, Kine i nijednom nije naplacena niti carina niti PDV niti pregled paketa, bukvalno nista nisam platio u dinarima ovde.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Vladapetr » 10 Nov 2015, 13:44

Au jbt...
Carinski postupak i ono što mi nazivamo carinjenje (kad ti taj postupak naplate) nije isto. Ima veze sa vredosti robe, ako je manja od 50e onda ti neće naplatiti carinu (pošta) ni carinu + carinjenje (DHL, UPS i slični).

Nikada se ne plaća "PDV ili carina", može da se plati ili samo PDV ili carina na vrednost robe pa onda na sve to PDV. "PDV na carinu" je besmislen pojam, PDV se plaća na odredjenu vrednost robe koju izmedju ostalog čini i carina. Ne možeš da platiš samo PDV na carinu, PDV se plaća uvek u isključivo na kompletnu vrednost.

I zaista mislim da nema potrebe za inaćenjem, vrlo dobro znam o čemu pričam, preturio sam na stotine paketa u poslednjih par godina i proceduru poznajem do tančina. Dao sam ti savet kako možeš da minimalizuješ troškove, provereno X puta u praksi, ako ti valja ti poslušaj ako ne radi kako misliš da treba.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od ljubitelj » 10 Nov 2015, 23:26

Nikada se ne plaća "PDV ili carina", može da se plati ili samo PDV ili carina na vrednost robe pa onda na sve to PDV. "PDV na carinu" je besmislen pojam, PDV se plaća na odredjenu vrednost robe koju izmedju ostalog čini i carina. Ne možeš da platiš samo PDV na carinu, PDV se plaća uvek u isključivo na kompletnu vrednost.
Procitaj sta sam napisao, ovom komplikacijom od recenice si samo potvrdio napisano.
Inace, danas sam sredo kurira DHLa slucajno i pitao.
U pravu si, za nesto sto pise da je do 50 evra oni nekako promuvaju i uopste ne vidi carinu niti se pregleda paket.
Tako sam ga razumeo.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Vladapetr » 10 Nov 2015, 23:50

Pročitao sam vrlo dobro, napisao si nešto što nema veze sa životom. Hajdemo redom:
ljubitelj je napisao:Svi oni kazu da se carinska procedura i naplata obavlja nevezano za vrednost robe osim u slucaju kada salje iz inostranstva fizicko lice.
Netačno, naplata je direktno povezana sa vrednošću robe, pa čak i kada ti to šalje fizičko lice iz inostranstva. Samo je za fizička lica prag vrednosti veći (70e umesto 50e).
ljubitelj je napisao:Od vrednosti robe zavisi da li se placa samo PDV ili carina, PDV, PDV na carinu.
Ne može da se plati "PDV ili carina". Ako išta platiš, to bude PDV na ukupnu vrednost robe. Ukupnu vrednost čini zbir cene proizvoda, poštarine i carine (ako je zbir prva 2 veći od 50e odnosno 70e, pa se carina obračuna).

"PDV na carinu" je termin bez smisla, kao da kažeš da imaš kasko za levo krilo automobila. Kao što se kasko uzima za ceo auto, tako se i PDV plaća na celu vrednost a ne samo na carinu.
ljubitelj je napisao:Ja sam primao postanskom posiljkom vise stvari iz EU, SAD, Kine i nijednom nije naplacena niti carina niti PDV niti pregled paketa, bukvalno nista nisam platio u dinarima ovde.
Ovo zavisi od trenutnog stanja u carinarnici pošte, gabarita i porekla samog paketa, kojem radniku zapadne tvoj paket, itd... dakle, skup uslova koji nisu zakonom opisani :D i to iskustvo se nipošto ne sme uzeti kao pravilo.

U svakom slučaju, tragedija je što je potrebno da natrči neki levi DHL kurir da bi ti prihvatio ono što već par postova pričam, a ja se time intezivno bavim već godinama. U svakom slučaju, izvuci najbolje iz ove priče pa prođi sa najmanje troškova ;)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od member » 03 Okt 2016, 10:41

Sta uzeti kao CD changer emulator:
-microlink
-xcarlink
-Yatour
-Loudlink
ili nesto peto?
Cena je nebitna (svi su +-10eur razlike).
Kod microlinka moze stati max. 99fajlova u max. 6 foldera. Za ostale ne znam.
Da li radi TAG na displeju?
Ako neko ima noviju verziju sa Bluetoothom ako moze reci kako se javljas na telefon?
Mora se slide na telefonu? ili se moze javiti preko volana?

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od TheWickerMan » 03 Okt 2016, 13:41

Microlink na Alfi ne izbacuje TAG na displeju, zato mi se i nije svideo.

sent from MS Lumia 640 LTE using TT Classic

Korisnikov avatar
ivica122
Postovi: 1526
Pridružio se: 26 Sep 2014, 21:30
Garaža: Honda Accord CL7
Lokacija: Pirot, Србија

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od ivica122 » 03 Okt 2016, 17:50

Ja imam yatour, nema naziva pesama, a i kod mene stane 99 pesama po folderu, ali nisam siguran koliko foldera može da bude. Ja sam pakovao 20 foldera radi testa i fabrički uređaj (Alpine, valjda) u kolima ih vidi. Odlično radi, odlično se čuje, jedino je bas slabiji u odnosu na radio, na primer. To sam rešio tako što u Sound forge pojačam bas pesmama i sad je baš dobro za slušanje.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Delija » 04 Okt 2016, 09:53

ivica122 je napisao:To sam rešio tako što u Sound forge pojačam bas pesmama i sad je baš dobro za slušanje.
:kuku: :kezo:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od nidza » 04 Okt 2016, 09:57

TheWickerMan je napisao:Microlink na Alfi ne izbacuje TAG na displeju, zato mi se i nije svideo.

sent from MS Lumia 640 LTE using TT Classic
Jesi li siguran da audio uređaj podržava? Kod mene ne, tako da je svejedno. Microlink radi odlično.

Korisnikov avatar
ivica122
Postovi: 1526
Pridružio se: 26 Sep 2014, 21:30
Garaža: Honda Accord CL7
Lokacija: Pirot, Србија

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od ivica122 » 04 Okt 2016, 17:40

Delija je napisao:
ivica122 je napisao:To sam rešio tako što u Sound forge pojačam bas pesmama i sad je baš dobro za slušanje.
:kuku: :kezo:
Delija, mnogo nešto kukaš po forumu :) . Šta je za kukanje od ovoga što sam napisao? Jesi čuo kako zvuči pa kukaš? Nije baš da sam samo digao bas, već obratio pažnju i na ostale frekvencije, pa podesio da se čuje što bolje. Ne probija bas, niti nešto krči, zvuk je skroz čist, nema šuma, odnosno maksimalno dobro zvuči, uzevši u obzir uređaj i zvučnike koji su u kolima.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od member » 04 Okt 2016, 18:01

Ipak cu naruciti Microlink2 , iako mi se namanje dopada od svih ponudjenih.
Glavni razlog je sto je dostupan odmah dok za bilo koji od ostalih bih se morao cimati oko dostave.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10387
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od sebekkg » 04 Okt 2016, 19:17

Ja cu mozda uzimati microlink skorije ali 40 eurica mi deluje bas mnogo.

Sent from my SM-N9005
Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Delija » 04 Okt 2016, 20:55

ivica122 je napisao:
Delija je napisao:
ivica122 je napisao:To sam rešio tako što u Sound forge pojačam bas pesmama i sad je baš dobro za slušanje.
:kuku: :kezo:
Delija, mnogo nešto kukaš po forumu :) . Šta je za kukanje od ovoga što sam napisao? Jesi čuo kako zvuči pa kukaš? Nije baš da sam samo digao bas, već obratio pažnju i na ostale frekvencije, pa podesio da se čuje što bolje. Ne probija bas, niti nešto krči, zvuk je skroz čist, nema šuma, odnosno maksimalno dobro zvuči, uzevši u obzir uređaj i zvučnike koji su u kolima.
Ne moram uopste da cujem, pa da znam da je "resenje" blagi uzas :)

Em si sjebao originalni zapis (al' to te ocigledno ne tangira), em kad god hoces da slusas novu muziku u autu treba da obradis na stotine fajlova - evo jos jedno "kuku" :kuku: :kezo:

Ako je vec toliko uzasna situacija da je neophodan dodatni ekvilajzer u odnosu na ono sto ima fabricki HU, pazari neki mali dodatni ekvilajzer (ili DSP) i to je to.


p.s. Ili pazari neku spravu koja se cuje kako treba umesto tog sranjceta.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: AUDIO SISTEMI za automobile!

Post od Sloba » 04 Okt 2016, 21:51

I ja sam u SF radio normalizaciju fajlova. Nije to neki posao, ako volis sa tim da se zezas.

Odgovori