Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od Delija » 17 Sep 2016, 21:31

Nazalost, nemoguce :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od Ji 4Tze » 17 Sep 2016, 21:32

Prvo, automatska ne duva u noge ako hladi :) drugo, dvozonska je ok, često jedna strana bude toplija od druge pogotovo pri dužem putovanju ako je sunce sve vreme pretežno na jednoj strani.

Moj bi morao imati, pre svega garažu pa malo veći klirens, više mesta unutra i povišen ulazak, možda 4x4. Ostalo mora da zadrži, sem ovih performansi, to mi ne treba.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od Sloba » 17 Sep 2016, 21:32

Sta je fora, Deliji mora isto da pise na obe strane ili nesto drugo? :-D

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od Vladapetr » 17 Sep 2016, 21:42

Da, Monk fazon ;)
@Ji: kako ne duva u noge, kad postavim temperaturu i kliknem na neku od pozicija - tu i duva (noge, telo, šajba).
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od nuk » 17 Sep 2016, 21:43

Ji 4Tze je napisao:Prvo, automatska ne duva u noge ako hladi :) drugo, dvozonska je ok, često jedna strana bude toplija od druge pogotovo pri dužem putovanju ako je sunce sve vreme pretežno na jednoj strani.

Moj bi morao imati, pre svega garažu pa malo veći klirens, više mesta unutra i povišen ulazak, možda 4x4. Ostalo mora da zadrži, sem ovih performansi, to mi ne treba.
U Renaultu ponekad duva na noge u auto modu dok hladi.
Smisao dvozonske klime još nisam našao, što ne znači da ne postoji :)
Za razliku od prethodnog automobila, nemam panoramu i keyless go. Panorama mi nešto ne fali, keyless go baš, baš fali. Takođe, otvaranje vrata gepeka deluje kao baš korisna stvar koju bih voleo da imam

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8782
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od Gaginh0 » 17 Sep 2016, 22:04

Mene jedino nervira kod tih digitalno/dvozonskih ili kakvih vec klima sto nikad nece da pici bas bas toplo, dostigne neku t i i onda skonta da je kao vrucina pa pali hladno. Za vreme teske zime nikako ugrejati sake.

Jos jednom - nijednom se kod mene nisu razlikovale t na tockicima, ne zbog OCD vec eto, nije bilo potrebe :zbunjen:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od nuk » 17 Sep 2016, 22:22

Nisam siguran da li je kod svih tako, uglavnom poslednji podeok u plus ili minus znači konstantno grejanje ili hlađenje.
Što se ocd tiče, na espasu ima svajo svoje komande


Slika

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od ljubitelj » 18 Sep 2016, 01:00

stefanan je napisao:Meni je logično da ima napred jedna zona i nazad druga, ali jedna za suvozača a jedna za vozača mi je besmisleno.

Doduše mozda bi imalo smisla da može da se podešava i jačina davanja, ali kod mene moze samo temperatura

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
Gore jedna zona a dole druga zona, tako je kod mene. Zimi greje odlicno noge i bocne prozore a gore mlako drzi glavu hladnom. Prvo greje vrlo jako a onda dozira hladjenje po potrebi da zadrzi temperaturu koja je podesena.

Leti obrnuto, gore jace hladi i usput nesto manje hladi bocne prozore i soferku a tek minimalno hladi noge.
Senzor za jacinu zracenja Sunca pojaca hladjenje u gornjoj zoni oko podneva kada je najjace Sunce a smanji hladjenje predvece pred zalazak Sunca ili kada naidje oblacnost. Na neki nacin senzor regulise razliku temperatura izmedju 2 zone.

Moze da se podesava rucno temperatura, jacina duvanja, kombinacije gde ce da duva pojedinacno ili na vise izduva ili sve prepusti kompjuteru.

Dodatno gornji izduvi mogu da se podesavaju na jacinu duvanja i usmere po zelji na sve 4 strane.

Optimalno regulise automatika kako bi inace pozeleo da sam namestim. Tokom rada automatika menja i jacinu duvanja i temperaturu i mesto gde ce duvati.

Samo merenje temperature koja se odrzava se vrsi u zoni glave, i to je ona temp koja se podesava na tockicu.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od Xepoj87 » 18 Sep 2016, 13:06

I kod mene skoro svaka riba do sada je konstantno koristila drugu zonu.
Tu posebno mogu da se podesavaju temperatura i gde da duva, a jacinu duvanja delimo :)
Treca zona vec ima posebnu temperaturu i jacinu duvanja, ali je koriscena par puta za 200k km i 7 godina, koliko vozim ovu C klasu.
A mono opcija poveze sve 3 zone i nisam znao da to neka automatska klima nema...Delija, menjaj taj krs :D

Gagi, vecina ima poslednji podeok, gde konstantno duva hladno ili toplo. Ako je digitalni displej za temperaturu, obicno pise HI\HIGH i LO/LOW.


Sto se opreme tice, siber, a pozeljno panorama je pod obavezno, ako se uzima koza, mora da bude i hladjenje sedista, takodje je obavezan sportski paket i premium ozvucenje bez kog ne bih mogao da pazarim nijedan auto.
Led/Xenon farovi se podrazumevaju. Naravno, ja se nadam da ce sledeci auto, kao i ovaj, imati barem 90% moguce opreme, ali nije sve neophodno.
Enterijer je kod mene 80% automobila.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

miroslavm
Postovi: 187
Pridružio se: 23 Avg 2014, 23:18
Lokacija: beograd

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od miroslavm » 18 Sep 2016, 13:09

Meni nista ne treba - voleo bih da sledeci bude hidraulicar a ne vise federas, klima mi je ok manuelna, znam da parkiram, vozim po autokarti obilaznim putevima a ne najkracim. Eto da ima upaljac

Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od Uninuni » 18 Sep 2016, 13:20

Moje zelje za dodatnom opremom na ovo sto vec imam:
- bolja svjetla bilo xsenon ili led (ova fabricka skilje :-) )
- podizace na zadnjim vratima
- tempomat
Moramo nesto ostaviti i za ubuduce :-)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od Darko » 18 Sep 2016, 13:31

-Siber,
-Automatic,
-multimedija.


Zanimljivo je kako su se podigli kriterijumi, pre 15-20 godina smo vozili automobile bez serva i bez podizaca i klime, a danas je kao glupo ako ne uzmes auto sa HUD i keyless, automatskom klimom, itd, iako se moze lepo ziveti i bez toga...


Vidim da je vise ljudi spomenulo siber, kakve su naknadne ugradnje sibera, valja li to cemu?

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od Laki021 » 18 Sep 2016, 13:35

Cekaj Darko, ti ocigledno ne pricas o sledecem automobilu vec onom posle :)

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od Darko » 18 Sep 2016, 16:50

Tako je, jednog lepog dana ;)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Sta sledeci automobil mora imati od opreme?

Post od Floyd » 21 Okt 2016, 22:26

Delija je napisao:Fali mi "link" opcija za dvozonsku klimu. Je*eni OCD - nema trika da bude podesena razlicita temperatura sa jedne i druge strane :)
Sedim malopre u autu, smaram se u koloni i vidim taster "sync" na komandama klime. Pritisnem i setim se odmah ovog posta :)

Eto nisam ni znao da imam tu, za mene lično, beskorisnu opciju :)

Odgovori