Zatamnjena stakla

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Zatamnjena stakla

Post od Texonja » 27 Feb 2012, 20:05

Danas otoplilo i panduri izmileli na ulice u Zrenjaninu. Video sam ribu sa VW Jettom kako su je "odvojili" i skinuli joj tablice. Onako u prolazu videh da je imala zatamnjena stakla, tj pre bih rekao neka ljubicasta stakla.
Jbm li ga dal' su opet krenuli u akciju. U svakom slucaju, razmisljam da skinem folije sa prednjih bocnih stakala na Golfu, da ne bih imao problema zbog bezvezurije. Znate li ko bi to mogao da mi skine u NS ili ZR?
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Zatamnjena stakla

Post od Misha » 27 Feb 2012, 20:55

Texonja je napisao:Znate li ko bi to mogao da mi skine u NS ili ZR?
Preporucio bih ti Laciku iz Sr.Kamenice,odlican je kod njega sam zatamnio stakla. 063/178-32-56
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Zatamnjena stakla

Post od Milos » 27 Feb 2012, 21:36

Jel riba imala neki opasan stepen zatamnjenja ili ?
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Zatamnjena stakla

Post od Texonja » 27 Feb 2012, 21:44

Ma nije toliko jako zatamnjeno koliko je neprirodno. Izgleda kao da je ljubicasto... Jbg, prosao sam pored i nisam dobro video da bih tvrdio bilo sta, ali kada sam se vracao nakon 10 min, isao sam drugim putem da zaobidjem pandure. :)
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zatamnjena stakla

Post od Paja » 27 Feb 2012, 21:49

Skini sam. Treba ti 10 minuta. Samo skidanje foije nije problem - u uglu je skalperom ili nečim sličnim načneš toliko da možeš prstima da uhvatiš i samo vučeš. Nemoj vući svom snagom nego polako i što veću površinu od jednom da se folija ne bi cepala. Možeš i da je skidaš kružno. Odlepiš prvo gornju ivicu u visini od npr 5 cm pa kreneš niz jednu ivicu, pa niz drugu i na kraju sredinu.

mali tip: da ti lepak ne bi ostao na staklu nego da bi se odlepio sa folijom stavi auto na sunce za se zagreje. Ukoliko ipak lepak ostane na staklu (deo sigurno hoće) uzmi frotirski peškir i medicinski benzin i trljaj. Ovo je dugotrajniji i smrdljiviji deo posla pa se potrudi da se folije što bolje ugreju.

Na kraju ostavi auto da se izluftira od benzina i rešio si problem. Ne verujem da servisi imaju neku bolju tehniku.

Ovako sam ja prošle godine skinuo sve folije sa kola.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Zatamnjena stakla

Post od McGruja » 28 Feb 2012, 05:25

Ne diraj folije, vozi malo Yarisa i BMW-a :D

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Zatamnjena stakla

Post od Texonja » 28 Feb 2012, 11:22

Danas sam vozio BMW-a (prosusilo se), ali cini mi se da ce i u Zrenjaninu da krenu ozbiljnije sa "antifolijashtvom", posto onda kada su imali mesec dana akciju nisam video nikog u ZR da su ga odvojili sa strane i da guli folije ili da mu uzimaju tablice, a sad prvi dan lepog vremena, prvi dan da vidim pandure i - odmah skidanje tablica.
(bila bi fora da su joj skinuli tablice jer joj je istekla registracija npr, a ja ovde crvotocim bezveze) :uf:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zatamnjena stakla

Post od Grujic » 28 Feb 2012, 11:27

Polako ako je samo jedan auto, moze biti ko zna zbog cega, al ako krene masovnije...

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: Zatamnjena stakla

Post od Филиповић » 28 Feb 2012, 11:34

Сећате се да сам објавио пост још када је ступила на снагу забрана и да сам скинуо са задњих стакала фолије које сам ставио само 10 дана пре тога?
А биле су "custom made"... :)

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zatamnjena stakla

Post od Sloba » 28 Feb 2012, 12:10

Da si znao kako će izgledati konačna, sto prva verzija pravilnika, nisi ih ni morao skidati pošto si imao samo nazad.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zatamnjena stakla

Post od Grujic » 28 Feb 2012, 12:28

Po za sada zvanicnoj verziji ni nazad nije dozvoljeno.
Pustaju nazad svgde, al zvanicno ne pise tako.


Tako je to kod nas, od propisa naprave sredstvo represije, dozvole nesto iako nije po pravilniku, ljudi se naviknu, i onda bude propisi su propisi...

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zatamnjena stakla

Post od Sloba » 28 Feb 2012, 12:32

Poslednja informacija koja je stigla do mene, što ne znači i da je poslednja, je iz SAT-a koja kaže da se iza B stubova može tamniti koliko hoćeš, napred do 30%, ako se ne varam. Ja sam zatamnjivao stakla u decembru i majstor koji mi je radio mi je to potvrdio. Ima i par novinskih članaka polepljenih u radionici gde isto piše.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zatamnjena stakla

Post od Grujic » 28 Feb 2012, 12:36

Takvim izvorima sam odavno prestao da verujem, cinjenica je da su i tehnicki pregledi dobili takva uputstva, ali ja izmenu u pravilniku jos ne videh...

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: Zatamnjena stakla

Post od Филиповић » 29 Feb 2012, 12:14

Sloba je napisao:Poslednja informacija koja je stigla do mene, što ne znači i da je poslednja, je iz SAT-a koja kaže da se iza B stubova može tamniti koliko hoćeš, napred do 30%, ako se ne varam. Ja sam zatamnjivao stakla u decembru i majstor koji mi je radio mi je to potvrdio. Ima i par novinskih članaka polepljenih u radionici gde isto piše.
Новинари не знају ништа када су прописи у питању и често пишу свакакве баљезгарије.
Прва верзија правилника је дозвољавала затамњење иза Б стуба до 100% али је измена тог члана само седам дана након тога онемогућила затамњење изнад 25%!!!
Тако да пазите шта радите...
Ја сам готово напао полицајца који ми је рекао приликом заустављања: "стигла нам је депеша из Београда, више није дозвољено затамњење".
Таман сам почео у фазону - ја сам бре правник, ти ће` ми кажеш, кога лажеш - па се замислих и реко` боље да прећутим, само да ме што пре пусти јер сам журио.
Кад дођем кући и проверим - само што се нисам срушио! Пандур је био у праву!!! :D

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Zatamnjena stakla

Post od samo polako » 29 Feb 2012, 12:20

Ja sam baš istraživao po tom pitanju prošlog leta i evo šta sam saznao.
U policiji su mi rekli da se ne sme zatamnjivati dodatno staklo.
Na moje pitanje u vezi uredbe i zakona lakonski mi odgovoriše da nigde ne piše da ne smete da pljačkate recimo banku ali je to kažnjivo bez da to piše u zakonu.
Kažu zatamni, slobodna ti volja, ali će te prva patrola kazniti, tj isključiti iz saobraćaja.
Toleriše se jedino ako su stakla fabrički zatamnjena i atestirana.

AMSS
Kažu može.
Prednja bočna ne smeju
Zadnja bočna po slobodnoj volji.
Prednja šoferka i zadnje staklo se ne smeju zatamnjivati.
Ne sme se čak postaviti ni traka na šoferki protiv sunca.

Tehnički pregledi i firme koje se bave zatamnjivanjem.

U odnosu na AMSS oni samo dodaju da se prednja bočna smeju do max 25%.

Samo Mašinski fakultet u Beogradu i Kragujevcu, valjda, daje atest.

Odgovori na ovo pitanje su različiti, zavisi koga pitate.

Inače u mom kraju su gotovi svi skinuli sa prednjih bočnih stakala, ne znam da li je to zbog prošlogodišnje akcije ili je nešto drugo u pitanju.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Odgovori