Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Ne brže od života!

Post od Kornjaca Rade » 17 Dec 2017, 21:59

Grujic je napisao:Zakon je od 2009. a sporazum je moguc tek od marta 2015, drugo nije poenta u sporazumu, za taj prekrsaj je propisana mera zabrane voznje i to je po meni preterano.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока
Po meni nije, taman je mesec zabrane i da uz sporazum jednom u dve godine moze da se ukine.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 17 Dec 2017, 22:01

Ne kapiras sta govorim.
Jedno je zakonom propisano, i kao takvo je po meni prestrogo. Sporazum je dosao naknadno i nije obavezujuci, ja govorim striktno o propisanoj kazni.

Dunx, ja se prosto ne slazem s tim :) Pogotovo ako govorimo o opijanju. Sada mozes jedno pivo, dva vec ne, a da jedno pivo nekoga ponese pa da se odvali... Tesko.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока



Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Ne brže od života!

Post od Kornjaca Rade » 17 Dec 2017, 22:07

Kapiram dobro, sporazum pominjem uzgred. Taman bi mi bila kazna 6-20k (moze i 10/2) i mesec zabrane i da nema mogucnosti sporazuma. A ne znam kako mislis nije obavezujuci, ako ispunjavas uslov da nemas dve god kazne moraju da ti daju sporazum, to je na pocetku bilo moze a i ne mora.

Sto se piva tice, kod mene dva, kad malo odleze, oko 0.2-0.25 tako da su ga tu usrali :)
Poslednja izmena od Kornjaca Rade u 17 Dec 2017, 22:07, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 17 Dec 2017, 22:09

Sudija uvek ima pravo da ne prihvati sporazum koliko znam

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Ne brže od života!

Post od Kornjaca Rade » 17 Dec 2017, 22:19

Ne, tako je bilo na pocetku, kasnije su to promenili, da li bese ove ili prosle godine. Pricao je Alvirko svojevremeno u nekoj epizodi nasiroko sa onim predsednikom prekrsajnog sto mu cesto dolazi.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Delija » 17 Dec 2017, 23:04

Grujic je napisao:
17 Dec 2017, 21:08
Za jedno pivo ili vino neće da ode dozvola, ali je to svakako glupost, nema nikakvog poboljšanja sa stanovišta bezbednosti da bude 0,0 umesto sadašnjih 0,3.
Sa najnovijim izmenama je smanjeno na 0.2. Ne znam tacno od kad krece da se primenjuje - najavljivali su da krece u januaru.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Ne brže od života!

Post od aviator » 17 Dec 2017, 23:34

dunx81 je napisao:
Grujic je napisao:...Onu teoriju da "ako je 0 onda ljudi znaju da ne smeju da piju pa neće piti uopšte, a ako ima granica onda mogu da se zapiju" neću ni da komentarišem...
Scenario je sasvim realan. Kad smo bili klinci,tek položili,mera do 0,5 su bila 2 piva i xy puta sam bio u društvu kad 'vozač' makne ta 2,taman ga uhvati malo, muzika,svi piju,ovo,ono,kaže sebi ma daj još jedno,neće mene i na kraju pijan za volanom. Šurnaest puta i bilo je raznih gluposti,srećom bez posledica. Situacija je realnija nego da naduvaš od bombone.
A znam da na samom startu,trezne glave,ne bi ni pocinjali da znaju da ne sme ni kap. Pa neka ja ne popijem ni to jedno uz ručak ako tamo neki balavander zbog toga neće ni počinjati. Voziće me žena a i taksi je nikad jeftiniji.


t
U Rusiji, propis je 0 promila. I dalje pijani voze.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ne brže od života!

Post od H4wkeye » 18 Dec 2017, 00:19

ddanijell je napisao:
17 Dec 2017, 18:23
H4wkeye je napisao:
17 Dec 2017, 16:49
Ne razumem :think: I posle 3. januara ce se isto vrsiti kontrole. Ovo je akcija u sklopu TISPOL-a, i vrsi se u svim Evropskim zemljama koje su clanice.
Ne razumes moje napisano ili clanak?
Ja se ne slazem sa gore napisanim jer kod nas se u skolama uci kampanjski samo za ocenu, a ne za znanje, policija sprovodi ciljane akcije povremeno, umesto da to bude stalno i tako redom.
Sad je akcija protiv alkohola, pre koji mesec je bila akcija za pojaseve itd.
Koji je razlog da policija ne radi stalno kontrolu pojaseva i kod svakog zaustavljanja da se sa onim uredjajem koji detektuje alkohol na daljinu ne uradi inicijalni test , uz kulturno dobar dan , dovidjenja sretan put ?
Kada se zavrsi ova akcija tacno znam sta ce biti, ajmo jovo nanovo, postave se na par lokacija sa radarom i drndaju vunicu iz toplog auta za prekoracenja 5km/h, a pored njih svakog sata prodje par pijanih budala.
Da se jos jednom ponovim, ne mogu da prihvatim da se neke stvari koje bi trebale biti normalne sprovode "akcijama" i ciljanim kontrolama u jednom periodu, jer to nije normalno, kontrole na alkohol trebaju da budu prilikom svakog zaustavljanja jer imaju uredjaje za bezkontaktno ocitavanje prisustva alkohola i nema ni jedan razlog da to ne rade, a ne rade.

edit:
i da dodam jos nesto, koliko sam ja u pravu pokazuje cinjenica o broju vozaca koji su nahvatani kod ove poslednje "akcije", a mnogo ih je. Da su iole ranije kontrolisali alkohol, pa ne bi sad bilo u par dana nahvatanih onoliko koliko nisu mesecima.
Kontrole su svakodnevne, ne znam zasto mislis da su samo kada su "akcije" :D Akcija jednostavno znaci da je vise patrola na terenu nego obicno, sto znaci da se angazuje vise policajca.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 18 Dec 2017, 05:51

Delija je napisao:
Grujic je napisao:
17 Dec 2017, 21:08
Za jedno pivo ili vino neće da ode dozvola, ali je to svakako glupost, nema nikakvog poboljšanja sa stanovišta bezbednosti da bude 0,0 umesto sadašnjih 0,3.
Sa najnovijim izmenama je smanjeno na 0.2. Ne znam tacno od kad krece da se primenjuje - najavljivali su da krece u januaru.
Nije jos usvojeno, tek treba, ne znamo jos sta ce usvojiti a sta ne, i kada, tako da je sada jos uvek 0,3.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Ne brže od života!

Post od ddanijell » 18 Dec 2017, 10:33

H4wkeye je napisao:
18 Dec 2017, 00:19
Kontrole su svakodnevne, ne znam zasto mislis da su samo kada su "akcije" :D Akcija jednostavno znaci da je vise patrola na terenu nego obicno, sto znaci da se angazuje vise policajca.
Ne mislim nego znam, pratim nekoliko viber grupa sa obavestenjima gde je policija, gde su taxisti najaktivniji posto ih pola vozi neprijavljeno pa se aktivno dojavljuje gde je policija.
Znaci na stranu sto ja svakodnevnom voznjom ih gotovo nisam video u Smederevskom kraju pre ove "akcije", a i zasigurno znam da alkotest nije radjen u svakodnevnim zaustavljanjima pre ove akcije.
Mozda je kod vas u PO drugacije ali ovde definitivno do pre ovoga alkotest je radjen sporadicno i uglavnom samo vikendom.
Drugo kako moze da bude vise patrola na terenu nego obicno? Sta radi saobracajni policajac u toku radnog vremena? Sedi u kancelariji ili je u patroli?
AKo je u patroli , kako je onda sad vise patrola nego obicno, na koju matematiku? Jel se to radi prekovremeno ?
Ne znam zaista kako je kod vas ali ovde je ovako.

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Ne brže od života!

Post od Ralee » 18 Dec 2017, 10:47

Kako hokaj pise rekao bi covek da je policija u Pozarevcu bolja od Svajcarske garde.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Ne brže od života!

Post od elMaestro » 18 Dec 2017, 11:09

+1

Inace, ni meni ovo sa akcijama nije jasno. Ako sam dobro shvatio, sad su sve patrole u opticaju, a kad nije akcija, onda pola ljudstva ladi jaja, a pola radi.

TT

Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ne brže od života!

Post od Velja » 18 Dec 2017, 11:12

Ne lade ništa, već se bave raznim istraživanjima i unapređivanjem delatnosti...

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Ne brže od života!

Post od elMaestro » 18 Dec 2017, 11:14

Izvinjavam se onda, nisam dobro protumacio ovo akcijanje.

TT

Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ne brže od života!

Post od H4wkeye » 18 Dec 2017, 13:25

ddanijell je napisao:
18 Dec 2017, 10:33
H4wkeye je napisao:
18 Dec 2017, 00:19
Kontrole su svakodnevne, ne znam zasto mislis da su samo kada su "akcije" :D Akcija jednostavno znaci da je vise patrola na terenu nego obicno, sto znaci da se angazuje vise policajca.
Ne mislim nego znam, pratim nekoliko viber grupa sa obavestenjima gde je policija, gde su taxisti najaktivniji posto ih pola vozi neprijavljeno pa se aktivno dojavljuje gde je policija.
Znaci na stranu sto ja svakodnevnom voznjom ih gotovo nisam video u Smederevskom kraju pre ove "akcije", a i zasigurno znam da alkotest nije radjen u svakodnevnim zaustavljanjima pre ove akcije.
Mozda je kod vas u PO drugacije ali ovde definitivno do pre ovoga alkotest je radjen sporadicno i uglavnom samo vikendom.
Drugo kako moze da bude vise patrola na terenu nego obicno? Sta radi saobracajni policajac u toku radnog vremena? Sedi u kancelariji ili je u patroli?
AKo je u patroli , kako je onda sad vise patrola nego obicno, na koju matematiku? Jel se to radi prekovremeno ?
Ne znam zaista kako je kod vas ali ovde je ovako.
Radi se i prekovremeno, itd. Jednostavno nije moguce svakodnevno cele godine angazovati toliko ljudi, zato se rade akcije. Postoje i drugi poslovi koji se rade osim regularne kontrole. Imam drugara iz Smedereva, ne bih da komentarisem policiju tamo i kako rade. :mrgreen: Ovde su kontrole ceste i van akcija. Primera radi, nedeljno se ispise u proseku oko 500 kazni. Taj broj varira doduse, ali ide od ~400 do 700.

Odgovori