Magla

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ne brže od života!

Post od Velja » 24 Dec 2013, 08:36

Texonja je napisao:Kad cujem za reku Unu, meni krene da igra oko. Moj komsija, Bosanac iz Bihaca, razbijao me je mentalno sa pricom o toj reci. To je najcistija voda, najhladnija zimi, najlepsa leti, najlepse zubori, najcistija, najdivnija, predivna u svakom pogledu. Sad cujem i da je najgusca magla tamo, tako da ima na kraju da idem i vidim to svetsko cudo. (ako uspem da vidim od guste magle) :kezo:

Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Magla

Post od nikaragva » 24 Dec 2013, 08:47

Jebem li ga ja sam doziveo valjda pored Dunava takvu maglu, cas je ima gusta kao testo, cas je nema, cas je vidis iznad sebe kao dimnu zavesu. Onda nekad skontam da vozaci kamiona peglaju po magli, jer vide iznad magle, odnosno magla je visoka taman to krova auta, neverovatno. Svega toga sam se nagledao na relaciji BP-NS, za ovih 6 godina kao vozac, a i ranije kao putnik.


Nego kad smo kod Une, mogli smo tamo organizovati sledece okupljanje :D
Mogu da budem vodis i tumac :D


@ljubitelj, jesi li ti iz tih krajeva, ili si slucajno tamo zabasao? Nije to sto si opisao neki bas prometan putni pravac, pogotovo ovih dana :)

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7292
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Magla

Post od dag81 » 24 Dec 2013, 09:15

Pre 2-3 god. sam se vracao iz BGDa kada je bila oba serija lancanih na potezu Aerodrom - Dobanovci. Bilo je 5-6 lancanih, magla da ne vidim 30-40m far auta, ali ne ljudi i dalje voze 100+ iako si videli seriju lancanih pre par km. Ne kontam sta im je u glavama.
Da vam iskreno kazem tada sam se najvise uplasio i pozeleo da sto pre stignem kuci. A nisam neko ko nije vozio, 500.000km sam sigurno presao za ovih 14godina vozackog staza.
Preporuka je ukljuciti i sva cetiri zmigavca po jako gustoj magli radi lakse uoclhivosti.

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Magla

Post od Saša » 24 Dec 2013, 09:29

Nisu Rimljani bez razloga Uni dali ime (jedna, jedina). Inače i ja sam iz tih krajeva, samo sa druge strane Une. :) Da ne bude totalni off, magle i to jake i česte ima u svim rečnim kotlinama i kanjonima, odnosno svuda gde ima neke vode.

Tapatalk

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21134
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Magla

Post od nidza » 24 Dec 2013, 09:34

Mi uz Savu to vrlo dobro znamo.

Najgoru maglu u životu (ne)srećom nisam doživeo u autu, nego na Gobelji. Ne samo da je nestala slika, nego i zvuk. Kao da nas je neko zamotao u ogromno klupko pamuka, neverovatan osećaj. Zalutali smo nekih 10m od staze i nismo imali pojma gde smo. Snašli smo se tako što smo se vratili po svojim tragovima do staze i laganica do kafanice u dnu.

Otad na skijanje ne idem bez uređaja koji bar može GPS koordinate da mi pročita, zlu ne trebalo.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Magla

Post od nikaragva » 24 Dec 2013, 09:36

samo sa druge strane Une
Off topic
Jel doktora zovete fir? :D

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8429
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Magla

Post od grujicd » 24 Dec 2013, 10:28

@Nidza

Meni se desilo prošle godine da ne vidim tragove skija na snegu od magle. Nije pomoglo ni što su ski naočare bile zamućene od tolike vlage. I još ja krenuo po prvi put da hvatam veznu stazu sa vrha Karaman grebena do kneževih bara. Na kraju skinuo naočare i dva na sat, samo da nazrem gde je staza a gde niko nije prolazio.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19358
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Magla

Post od Heinz » 24 Dec 2013, 11:23

To je više bio oblak :)

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8761
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Magla

Post od H4wkeye » 24 Dec 2013, 15:12

Trojici stranih državljanja određeno je zadržavanje do 48 sati zbog sumnje da su izvršili krivično delo protiv bezbednosti saobraćaja u lančanom sudaru na auto-putu Batrovci-Beograd, u kojem su poginule dve osobe, saopštio je danas MUP.

Kako se navodi u saopštenju, pripadnici Policijske uprave u Sremskoj Mitrovici odredili su zadržavanje do 48 sati po odobrenju nadležnog tužioca.

Osumnjičeni će biti dovedeni na saslušanje u Osnovno javno tužilaštvo u Sremskoj Mitrovici.

http://www.telegraf.rs/vesti/907188-tro ... simanovaca

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od codemaker » 24 Dec 2013, 17:31

Delija je napisao:U Grckoj sam izgleda vozio samo na novom autoputu posto je extra, a nesrece ovog tipa se mnogo cesce desavaju u Nemackoj i zapadnoj Evropi gde su putevi neuporedivo bolji, samo smo sad pod utiscima.
Treba imati na umu da u Grčkoj kad god je loše stanje na putu UVEK imaš policijske automobile koji ili stoje sa strane sa rotacijom ili voze tim putem u oba pšravca, pod rotacijom. UVEK!
To jako mnogo znači jer sam nebrojeno puta ugledao pandure pod rotacijom ili sa strane ili na putu i automatski smanjio brzinu i povećao opreznost. I nikad nije bilo bez razloga.
Osim toga ove godine u novembru sam opet bio dole i prvi puta primetio da su na neke stubove stavili letve sa plavim lampicama koje svetle kao rotacija naizmenično. Uopšte nije loša ideja.


Da je to bilo kod Šimanovaca - možda bi bio spašen neki život ili se čak ništa ne bi ni desilo.
Poslednja izmena od codemaker u 24 Dec 2013, 17:36, izmenjeno 1 put ukupno.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od codemaker » 24 Dec 2013, 17:35

paja je napisao:Da li bi pomogle ili ne zavisi od samih vozača, ali su mogli biti upozoreni da je gadna magla i da je ograničenje npr 40.

Od kad sam video fofotografije BMW-a razmišljam da li je vozač mogao da bolje odreaguje i pobegne desno u zaustavnu. Ustvari razmišljam kako nismo naučeni da reagujemo kako treba nego instinktivno nabadamo kočnicu.
Nešto razmišljam, možda bi se moglo nešto organizovati preko ovog foruma pa da se prijavimo u NAVAK i dobijemo neki popust i malo naučimo ponešto. Mada, svi mislimo da smo nenadjebivi vozači, siguran sam da i ja i mnogi imamo još dosta da naučimo, samo ako se potrudimo.
Možda bi nam grupno odobrili neki popust, pa napravimo neku promociju pa malo na sajtu opis i tako to. Ne bi bilo zgoreg.
Ima li neko ko ima sa njima kontakt ?
EDIT by mod: Slanje više uzastopnih poruka nije dozvoljeno. Postoji dugme Slika ako je nešto izostavljeno u prvobitnoj poruci (izmena je moguća 30 minuta od prvobitnog slanja poruke). Slanjem više odgovora zaredom tema se razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponašanja pogledati PRAVILNIK Garaža foruma!
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od codemaker » 24 Dec 2013, 17:50

ljubitelj je napisao:
trojanac je napisao:Hm, pitanje je po magli i koliko bi se videli te table.
To ili imaš u glavi ili nemaš.
Neko nepisano pravilo o 2 sekunde predjenog puta do vozila ispred kao minimum rastojanja primecujem da ne postuju ni vozaci profesionalci i kada nema magle, narocito autobusa i kombija.
Ovo narocito primecujem na Ibarskoj magistrali.
Video sam u Sloveniji neke table koje služe da se izmeri razdaljina između nas i onog vozila ispred. Nisam bešto obraćao pažnju ali i to je jedna od mera...

EDIT by mod: Slanje više uzastopnih poruka nije dozvoljeno. Postoji dugme Slika ako je nešto izostavljeno u prvobitnoj poruci (izmena je moguća 30 minuta od prvobitnog slanja poruke). Slanjem više odgovora zaredom tema se razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponašanja pogledati PRAVILNIK Garaža foruma!
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

ftj
Postovi: 13093
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Magla

Post od ftj » 24 Dec 2013, 17:57

Ne znam kako je sad al ranije si mogao uz obavezno osiguranje kod ddora da imas neki osnovni trening na navaku.

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Magla

Post od codemaker » 24 Dec 2013, 17:58

Sećam se pre par godina, u Beogradu je tog ranog jutra zabeleženo -27 a ja krenuo u Grčku. Kako sam odmakao malo od Bubanj Potoka, stvorili su se takvi dugački džepovi magle da nisam prebacivao u treću. Taman se magla razredi, ne prođe ni dvesta metara, odmah sledi novi džep od par kilometara.
Vidljivost je bila oko 5 metara (odmah posle haube još malo i više se ništa ne vidi)
Do Niša sam putovao oko 7.5 sati
Nikad posle ovako nešto nisam doživeo.

Kao finale, kad sam ušao u Grčku, klanac Tempi zatvoren zbog snega!
Morao sam dva dana da ostanem u hotelu u Platamonasu dok ga nisu otkopali.
Grčka je izgledala kao Švajcarska u najjačoj zimi.

Sve u svemu, da nisam morao i da sam znao kamko će biti, ne bih ni polazio. A ko bi pretpostavljao takve snežne nanose u Grčkoj? Sve do Korinta.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Magla

Post od codemaker » 24 Dec 2013, 17:58

ftj je napisao:Ne znam kako je sad al ranije si mogao uz obavezno osiguranje kod ddora da imas neki osnovni trening na navaku.
Mislim da je to bilo samo kad uplatiš kasko
I to za dve osobe.
EDIT by mod: Slanje više uzastopnih poruka nije dozvoljeno. Postoji dugme Slika ako je nešto izostavljeno u prvobitnoj poruci (izmena je moguća 30 minuta od prvobitnog slanja poruke). Slanjem više odgovora zaredom tema se razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponašanja pogledati PRAVILNIK Garaža foruma!
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Odgovori