Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od pedja » 29 Okt 2017, 21:13

Ostao bi bez video nadzora ili bi mu pisali ponešto čim se promoli iz dvorišta, ma pojas u garaži da nije vezao :D

TT


Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od igor_harris » 29 Okt 2017, 22:00

Sastavio sam vec jedan zanimljiv mejl, jedva cekam odgovor. :)

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od H4wkeye » 30 Okt 2017, 00:53

Javi sta ti odgovorili. :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od snork » 30 Okt 2017, 05:14

Trebalo je da pošalješ mejl unutrašnjoj kontroli. :) Još bolje papirno pismo, preporučeno, ili čak sa povratnicom. Deluje ozbiljnije. Ja srećom nisam imao potrebu da se obraćam unutrašnjim kontrolama, ali to je ono čega se u svim službama najviše plaše i što često jedino ima efekta. Npr. ako kao putnik ili učesnik u saobraćaju doživite neku težu neprijatnost sa GSP-om, takođe pišite njihovoj unutrašnjoj kontroli (obavezno navesti garažni broj autobusa, br. linije, vreme, mesto i opis slučaja). Na privatne prevoznike se to nažalost ne odnosi (ne znam da li imaju neke svoje kontrole), pa ostaje samo prijava Direkciji za javni prevoz, što je dosta blaža mera.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3158
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Dare4x4 » 28 Maj 2018, 22:45

Šta mislite, koja je najbolja reakcija kada vas neko napadne na putu? Kako se izvući sa najmanjim posledicama i materijalnom štetom? Večeras mi se desila situacija. Lokalni put i lik u Golfu 3 izleće ispred mene sa sporednog puta. Išao sam oko 80 i morao sam da kočim ali mu nisam svirao. Posle možda 100 metara uhvatio je sredinu baš ispred krivine, puna linija, nepregledno. Tu mu više onako refleksno blicnem samo jednom, čisto da povrati pažnju. Međutim, lik koči i staje na sred puta u krivini. Otvara vrata i dere se nešto. Vidim da ih je u kolima dvojica, a ja sam sa majkom i sem toga nisam neko ko bi se tukao, nikad se nisam potukao u životu. Ja sam uspeo da stanem na jedno 10 metara od njegovog auta, držim kvačilo i kočnicu i razmišljam da li da ubacim u rikverc. Sreća pa nije izašao iz auta jer nekada davno mi se u glavu uvrtela rečenica koju je Prestige napisao "ako izađe iz auta, to je to, ili on ili ja" (nešto u tom smislu). Posle par sekundi je nastavio vožnju i to sve sredinom puta, 40km/h ali držao sam rastojanje.
Kako biste vi odreagovali da je izašao? Gledao sam puno ruskih "road rage" situacija. Oni ili ne mrdaju dok im ovaj lupa auto, ili krenu kolima na njega i odlome mu vrata koja ostavi otvorena. Za mene ni jedna od tih opcija nije prihvatljiva, mada u afektu i strahu verovatno bih krenuo u rikverc, a ako ne odustane odgurnuo bih ga autom.
Baš me uznemirio.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od trojanac » 28 Maj 2018, 23:02

Pijana budala verovatno. Takve je najbolje zaobići.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od H4wkeye » 28 Maj 2018, 23:15

Ja bih tu najradije izasao iz auta i nalupao mu glavu o njegov auto, a onda bi ga terao da se izvini. Naravno, u realnosti je to malo drugacije i nikad ne znas kakva je budala u pitanju. Stoga najbolje je izbeci, ako hoces okreni 192 i prijavi ga, daj opis auta i tablice. Ukoliko bas krene ka tebi i autu zakljucaj vrata, skloni se sto pre i okreni 192.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12313
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od shandu90 » 28 Maj 2018, 23:16

Mene jednom hteo da bije jedan matorac, na kraju se svelo samo na orangutansko urlanje kad je video da mi je zila kenjara iskocila a i glas pukao. Em sam zurio, em se on napravio pametan i isekao me da sam ga jedva izbegao. On je nastavio da psuje i psuje. Iskreno palo mi je na pamet da zalomim pun u njega i da odem na robiju ali eto, sreca pa postoji i veci orangutan od njega. U drugoj situaciji sam stvarno opleo po gasu, pa sam isekao i njega, i pesake, i prosao kroz crveno. Ako vec krenu sigurno necu da ustuknem, ali su generalno takvi tipovi za totalitarnu instituciju.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3158
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Dare4x4 » 28 Maj 2018, 23:33

H4wkeye je napisao:
28 Maj 2018, 23:15
Ja bih tu najradije izasao iz auta i nalupao mu glavu o njegov auto, a onda bi ga terao da se izvini. Naravno, u realnosti je to malo drugacije i nikad ne znas kakva je budala u pitanju. Stoga najbolje je izbeci, ako hoces okreni 192 i prijavi ga, daj opis auta i tablice. Ukoliko bas krene ka tebi i autu zakljucaj vrata, skloni se sto pre i okreni 192.
Bio je sumrak, ono, ni za svetla ni za dnevna. Nisam mu video lice ali snimak cele situacije postoji i vide se tablice. Auto se inače sam zaključava kada pređe 17km/h i problem je što je nov i gledao bih uvek da izbegnem oštećenje, a i nisam neko ko se bije. Sad sam se već ohladio, neću zvati 192, ne znam kako sve to ide... Ne znam gde je zapravo taj ko se javlja na 192 je ovo je malo mesto. Ima policijsku stanicu ali recimo dve patrole dežuraju koje su ko zna kuda.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od nidza » 28 Maj 2018, 23:42

Kod bilo kakvog konflikta je najbolje izbeći ga, pre svega, ako je moguće. Smireno i racionalno držati situaciju pod kontrolom, što si ti i najpametnije uradio. Očigledno si bio pribran jer si video da ih je dvojica u kolima i da ponašanje nije normalno.

192 slobodno zovi svaki put. Ti ih plaćaš, to im je posao. Nema sta da se ustručavaš. Ja zivkam za svakakve gluposti koje su opasne na putu. Kako ljudi da kvalitetno rade svoj posao ako nemaju informaciju o postojanju problema?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od H4wkeye » 28 Maj 2018, 23:47

Dare4x4 je napisao:
28 Maj 2018, 23:33
H4wkeye je napisao:
28 Maj 2018, 23:15
Ja bih tu najradije izasao iz auta i nalupao mu glavu o njegov auto, a onda bi ga terao da se izvini. Naravno, u realnosti je to malo drugacije i nikad ne znas kakva je budala u pitanju. Stoga najbolje je izbeci, ako hoces okreni 192 i prijavi ga, daj opis auta i tablice. Ukoliko bas krene ka tebi i autu zakljucaj vrata, skloni se sto pre i okreni 192.
Bio je sumrak, ono, ni za svetla ni za dnevna. Nisam mu video lice ali snimak cele situacije postoji i vide se tablice. Auto se inače sam zaključava kada pređe 17km/h i problem je što je nov i gledao bih uvek da izbegnem oštećenje, a i nisam neko ko se bije. Sad sam se već ohladio, neću zvati 192, ne znam kako sve to ide... Ne znam gde je zapravo taj ko se javlja na 192 je ovo je malo mesto. Ima policijsku stanicu ali recimo dve patrole dežuraju koje su ko zna kuda.
Koje god da je mesto dobices dezurnu sluzbu za taj okrug, a oni ce dalje proslediti policijskoj ispostavi ili patroli ako je u uzem reonu. Svakako je proslo ok, jedino sto je jako neprijatna situacija. Lepo si odreagovao.

lami
Postovi: 3270
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od lami » 28 Maj 2018, 23:56

I da zoves policiju sta ce ti reci, znate vasa rec protiv njihove. Imate li svedoke, a da vam nisu familija? Sta, snimali ste telefonom, a mogu da vas tuze zbog toga.
I tako, dzaba da se nerviras ako vec nemas neku drugu opciju

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od McGruja » 29 Maj 2018, 05:30

Ako imaš kasko, zgazi ga

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od nuk » 29 Maj 2018, 06:28

:D

Sent from my LEX820 using Tapatalk


Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od YUgisa » 29 Maj 2018, 08:26

Nazalost moderan svet je prilicno zaustavio prirodnu selekciju pa ce sve vise biti budala i glupih ljudi. Najbolje je izbeci bilo kakvo reagovanje posto budale obicno nemaju sta da izgube niti vredi zavrsiti negde neplanirano zbog takve osobe, mada kad pametni popustaju onda glupi vladaju tako da je tesko reci sta je ispravno.

Pokusavam takve situacije da izbegnem usustini sa sto manje voznje, vozim kad moram i idem sto manje prometnim ulicama/putevima ako imam izbor. Imao sam dve situacije u nekih 11 godina voznje, prva je bila kad je lik naleteo na mene na semaforu i poceo da vice sto kocim na zeleno, ali kad se meni smrklo i kad sam izasao iz auta brzo se zavrsilo sa njegovim zakljucavanjem u autu i crvenim svetlom. Drugi put je bio magarac koji misli da ima pravo da mi vozi na braniku, tu ja nisam nista reagovao nakon sto mi je preprecio put, cak ni na njegov pokusaj da mi zavrne ruku, cak je dobio i izvinjenje jer nisam hteo da se raspravljam sa njim.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Odgovori