Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Nikolaa » 19 Sep 2017, 22:51

shandu90 je napisao:
19 Sep 2017, 21:13
....Ostali, su teski pajseri. Stvarno ima budala.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
pa ono, ova kompilacija su maltene svakodnevne stvari sto se tice voznje po BGu. uletanje u suprotan smer da ne bi slucajno cekao minut duze u redu jer hoces na autoput, parkiranje sto blize fast fudu jer se, pobogu, hladi narucena pljeska, voznja zaustavnom, ubacivanje na pocetak reda, preskakanje trotoara(opet ne daj boze jedan minut da se saceka)...



najstrasnije od svega je sto ima ljudi koji znaju tako da se ubace da ne zasmetaju nikome(citaj: redovno neko zaspi na semaforu pa napravi razmak 20 metara kad krece), ali videli ostali i sad sve vise i vise vidjam po jurija gagarina recimo da pokusavaju da se ubace iz leve trake pred semafor, pa ne uspe na kraju pa zabode kocnicu pa ide do semafora i gura se gde ce mu neko na kraju stati i eto tebi jos vece guzve...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od shandu90 » 20 Sep 2017, 00:17

NS vozaci su predvidljiviji u odnosu na BG (doduse malo vise kilavi). Ujutru kad vozim znam kada treba da menjam traku (kolona zbog skretanja levo, zona 4 zmigavca, uslovno desno...), nema vecih iznenadjenja. Jeste da voznja izgleda kao da igras tetris ali sta sad.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk



Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od marketman » 20 Sep 2017, 01:12

Zivce imam, jer na svu srecu ne vozim cesto kroz centar i guzve. Sto Nikolaa rece, ovo su svakodnevne pojave. Da sam taxista, mogao bi ovakav mix na dnevnoj bazi da se skupi (doduse onda bi ja pravio najvise sranja :) ).
Bimer ne podnosi konstantnu voznju autoputem, pa pravi razmak da bi potapao gas, pa kocnicu. Steta sto nemam i zadnju kameru, da vidite kako se ukljucio na autoput. A posle prelazi u suprotan smer i usporava, pa sam pomislio da ce da se zaustavi na levom trotoaru, kad ono samo je hvatao luk. Kad bi samo postojao nacin da druge vozace obavesti o svojim namerama... :)

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od mića » 20 Sep 2017, 01:40

super ti je klip ono na iskljucenju kod dusanovca je svakodnevna pojava, zato se i napravi guzva ns ap jer se pored reda za isjljucenje formira jos jedan red tih dzukaca. Milion puta sam se teglio sa nbgd 45 minuta dotle, cim se prodje to iskljucenje nema guzve

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od snork » 20 Sep 2017, 03:06

Pre 40 godina je trebalo da se na Dužanovcu napravi propisna petlja za auto-put. Kao "privremeno rešenje", napravljen je šugavi nadvožnjak + ostavljena ovakva improvizovana isključenja/uključenja. Onaj ko obeća da će ovo _konačno_ rešiti, dobiće glas celog Voždovca (a i šire) na gradskim izborima. :)

---
Taj što je ušao u suprotan smer da bi zaobišao vozilo koje skreće desno, pa da se uključi prema Nišu, nije napravio tako strašnu stvar kao što izgleda. Oni koji skreću prema centru, bilo da idu u njegovom smeru ili u suprotnom (sa auto-puta), totalno blokiraju raskrsnicu. Lično nikada ne bih to radio, ali rado pustim takve "slučajeve" da prođu. Jer onda ima više mesta za nas koji čekamo.

Ovi što se ubacuju pred samo skretanje su teža varijanta. To ne samo što je ekstremno bezobrazno, već i opasno, jer stoje u traci kojom se odvija saobraćaj.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od nikaragva » 20 Sep 2017, 07:24

Kroz Veternik i dalje ljudi misle da je krajnja leva traka skinuta sa autoputa i tu stavljena, da bi oni mogli da obilaze i jurcaju. Mada nemam nista protiv jurcanja, neka jurcaju.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19262
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Heinz » 20 Sep 2017, 08:00

Taj Dušanovac mi je zanimljiva pojava. Dok nisu zatvorili onaj "divlji" izlaz u Prešernovoj, gužvi nije bilo.
Još su napravili stajalište za međugradske buseve ispod petlje, ljudi ne mogu ni da dođu do te stanice a da ne pretrčavaju kolovoz, pa onda ovi što čekaju putnike budu parkirani na uključenju/isključenju... Kao da neko namerno uništava i ono što je funkcionisalo.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Day Walker » 20 Sep 2017, 08:13

Divlji izlaz su mogli lepo da urede i da rastarete ostala iskljucenja... Nego su idioti...
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od igor_harris » 20 Sep 2017, 08:25

Najbolje od svega je sto samo to jedno iskljucenje prouzrokuje jos nekoliko problema.
Ako ides iz pravca sajma, guzva pocinje vec od zgrade BIGZa, prvo tu pocinje bezobrazno ubacivanje iz leve trake. Onda kad se spustis dole treba da se ukljucis u levu traku koja stoji, mnogi su tu nestrpljivi pa udju u desnu traku koja vodi ka Kneza Milosa, a onda cak nece ni da pokusaju da se ubace u kolonu nego voze desnom stranom sve do ukljucenja i prave dve kolone u jednoj traci. Onda ti koji si ostao sa leve strane gubis prednost pri ukljucivanju na autoput jer ne postoji nacin da se dve trake istovremeno ukljuce na autoput, imas izbor ili da izletis direktno na autoput, ili da udaris u ovoga sa desne strane jer dalje nema kud.
Da ne bih dolazio u takvu situaciju gledam uvek da se rasirim na sred one jedne siroke trake pre ukljucenja i ne dam nikome da me obilazi sa desne strane. Krajnje kretenski, ali ne vidim drugo resenje.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od trojanac » 20 Sep 2017, 08:27

Meni je samo upao u oči onaj lik koji gura kolica noću. Jeste tu kao malo osvetljeno od pumpe ali brate, neko može da ga pokupi samo tako. Sve ostalo je svakodnevica u saobraćaju.
Posetite www.garaza.rs !

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Ralee » 20 Sep 2017, 12:37

Dusanovac se opteretio od kad je rekonstruisana Vojvode Stepe, mnogi ne mogu da skrenu levo od autokomande pa se tu i ne iskljucuju nego nastave pravo.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od mića » 20 Sep 2017, 12:50


snork je napisao: Ovi što se ubacuju pred samo skretanje su teža varijanta. To ne samo što je ekstremno bezobrazno, već i opasno, jer stoje u traci kojom se odvija saobraćaj.
Meni se gora stvar desila, nekom strucnjaku je palo na pamet da izadje iz reda i pravac u desnu traku prakticno sa 0 km/h, sreca pa nikoga nije bilo iza mene jer kako sam lego na kocnicu ladno bu bio lancani i to zesci, nisam brzo vozio, oko 100-110.
Vrlo opasno iskljucenje.



Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19262
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Heinz » 20 Sep 2017, 12:56

Treba samo da se iscrta isprekidana linija od AK do Dušanovca, kao od AK do Hitne npr.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od snork » 20 Sep 2017, 17:13

Heinz je napisao:
20 Sep 2017, 08:00
Taj Dušanovac mi je zanimljiva pojava. Dok nisu zatvorili onaj "divlji" izlaz u Prešernovoj, gužvi nije bilo.
Još su napravili stajalište za međugradske buseve ispod petlje, ljudi ne mogu ni da dođu do te stanice a da ne pretrčavaju kolovoz, pa onda ovi što čekaju putnike budu parkirani na uključenju/isključenju... Kao da neko namerno uništava i ono što je funkcionisalo.
Pa da... sve gore i gore, umesto da se stvari jedna po jedna rešavaju. Taj u Prešernovoj je bio divlji, pa su ga onda "ozvaničili" postavljanjem znaka za isključenje sa auto-puta. Jeste sve to loše i neregularno, ali olakšavalo je saobraćaj.
Heinz je napisao:
20 Sep 2017, 12:56
Treba samo da se iscrta isprekidana linija od AK do Dušanovca, kao od AK do Hitne npr.
Može i to, ali pravo i konačno rešenje treba da bude izgradnja normalne petlje, kao što je planirano.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19262
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Heinz » 20 Sep 2017, 17:50

Čekaj još malo da se uloži u NBG i BGH20 i Makiško Polje i metro, pa onda.

Odgovori