Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od perfiko » 05 Nov 2012, 19:06

Next, najbolje je što su ovi tvoji možda i Beograđani sa "stranim" tablama. Iz iskustva, ku.ca se najlakše napušiš od Beograđana. ;)
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od starac vujadin » 05 Nov 2012, 19:19

Sve do vrha mosta moze da se vozi zutom trakom ili iza busa.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14180
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od pedja » 05 Nov 2012, 20:40

Ali cinjenica je da table uticu na fitilj vozaca.

Vozim se sa istim vozacem, isti nacin voznje, ista putanja svaki dan, slicni automobili, samo jedan sa BG, drugi sa "stranim" tablama, kako koji zalomi.

Iste situacije, drugacije reakcije vozaca.
Na istom semaforu, sa "stranim" tablama ne krenes na zuto, vec sviraju, na zeleno je*u i majku i oca.
Sa BG tablama, ista situacija, zeleno svetlo, ali sacekaju jedno sekund do dva, pa tek onda svirnu :kezo:

I to se redovno desava...

NIje da branim one van BGa. Svaki dan bezim od PArizana, kao djavo od krsta :D

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 05 Nov 2012, 21:43

Ja u principu kad god mogu pustim "strance" da se prestroje, skrenu, parkiraju sta god... Ali tako neke stvari tipa izletanje u kruznom toku, zuta traka i slicno me toliko izbace iz takta da popizdim...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Grujic » 06 Nov 2012, 00:34

Ja sam bas tolerantniji prema tablicama koje nisu iz Bg... Tj ne uvek, al kad sporo voze, gledaju gde da stanu, skrenu i slicno, kontam ne poznaju grad, nije lako snaci se...
Al za neke greske da me tipa isece na ravnom bulevaru nema veze poznavanje grada vec nepoznavanje voznje.

Korisnikov avatar
Incognito
Postovi: 611
Pridružio se: 01 Apr 2012, 22:06
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Incognito » 08 Nov 2012, 20:51

Nikad ne reagujem burno kad me neko isece jer se desava da i ja uradim nenamerno slicnu stvar u zurbi.Mada,vidi se kad neko to radi namerno (citaj divlja na putu ili po bulevarima) i kad to uradi mahinalno.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Stjepa » 08 Nov 2012, 22:57

Kad mi mahinalno poturi gepek da ga napenalim... :kuku:
Odavno nemah ovakvo glupu siuaciju, ali da je bila posteno naelektrisana.

"Petlja" kod Careve cuprije na novom mostu. Smer iz Pozeske sa B. Brda. Pred samim semaforom imamo 3 trake, dve za levo ka Novom Beogradu i krajnju desnu za desno ka Topcideru.
Blagovremeno sam presao u krajnju desnu. Ruku na srce mozda je na tom delu ogranicenje i 40, ali saobracaj svakodnevno cirkulise tuda sa min 60.
I onda situacija da se iz srednje trake bez migavaca ili bilo kakve najave ubacuje pod branik auto (u trenutku haos, kasnije registrujem da je Astra J). Da stvar bude gora crveno svetlo na semaforu. Oni ispred mene koce, koci ovaj sto se ubacio a ja prostora za kocenje takoreci nigde. Neki panican manevar sa kocnicom, volanom menjacom. Naravno ne bih bio Balkanac da uz sve to nisam stigao da nalegnem na sirenu.
Znate onaj osecaj kad necemu pridjete toliko da od haube ne vidite dali ispred ima 1cm ili "celih" 10cm? E koliko god da je bilo, bilo je dovoljno da se ne naslonim na gepek Astri.
Samo da se nije ukljucilo crveno na semaforu... Ma nije mi se ni abs ukljucio. Ali cela situacija... Jos pored svega u trenutku ti prolazi kroz glavu "E jesi baksuz. Ne opra te sad ni Sava ni Dunav, zalepio si drugi auto od pozadi." A iz nekog drugog razloga (nema veze sa voznjom) sam bio na tankom ledu i pre te situacije. I kad djavo neda mira... Izletela je iz usta kojekakva glupost. Srecom neki normalan covek. Da sam natrcao na neku budalu verovatno ko zna kako bih zavrsio...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 08 Nov 2012, 23:08

Za takve degene treba imati kameru u kolima, da dokazes da nisi kriv...

Ko ima prednost na ulaznoj rampi na Gazelu iz Savske/od Sajma?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od trojanac » 08 Nov 2012, 23:26

Ovi iz Savske imaju prednost. Juče sam prošao tuda.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 08 Nov 2012, 23:28

Kul. Onda sam bio u pravu.

Isekao me lik sa starim A8 i MNE tablama, jebo mi je sunce. Samo nisam bio 100% siguran ko je imao prednost, pa sam precutao...

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od cozmo » 10 Nov 2012, 13:42

Juce lik sa Fabijom umalo napravi karambol kod iskljucena za SC (u pravcu NBGD-a). Ladno je iz skroz desne dijagonalno bez zmigavca hteo da izbegne "guzvu" i presekao skroz u levu traku i naleteo na kombi. Sva sreca pa smo ja iz krajnje leve (ispred mene je uleteo) i ovaj iz srednje trake odreagovali i kocili ko nenormalni (meni se nabio lik s nekom Astrom iza, jedva je ukocio) zato sto je ovaj debil shvativsi da ce da zvizne u kombi otpozadi kocio ko sivonja dok je is srednje uletao u levu traku.

On je video da mozda moze se ubacu u srednju ispred nekog ali nije video kombi. Mislim gde je pamet. Da sam ja vozio brze ili ovaj lik (mislim da je Vectra bila) u srednjoj traci bio bi poprilican karambol.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od nidza » 10 Nov 2012, 14:38

To je potpuno normalno, mi smo jedna bogata, vredna i jako poslovno zauzeta nacija, pa svaki potrošen sekund košta para. ;-)

Tapatalk HD

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14180
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od pedja » 16 Nov 2012, 20:56

Sta ti je bahato...

Od kada su u toku radovi na petlji Pancevackog mosta, u popodnevnom spicu, panduri regulisu saobracaj, tako sto tri od cetiri trake (Bul.D.Stefana) puste od centra ka mostu, a samo jednu od Karaburme ka centru. Pred sam most, sve cetiri idu ka Karaburmi na trenutke, pa onda malo zaustave da ovi sa Karaburme prodju, pa opet.
I to je manje vise OK.

Medjutim, kada panduri odu, ljudi ladno po navici nastave da koriste sve cetiri trake i onda ovi sa Karaburme moraju bukvalno da se probijaju.
Da covek ne veruje dokle to ide. Ne da voze u pogresnom stranom, skroz uz levu ivicu, vec se i bune sto ovi pokusavaju nekako da prodju svojom stranom ulice...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od trojanac » 17 Nov 2012, 16:01

Bas tako. Skoro sam isao sa Karaburme, jos je noc bila i bas se desava upravo kako je Pedja napisao. Pored mene je bio taksista, gurali smo se obojica, ali nikom nije palo na pamet da nas pusti. Cekali smo 10 minuta sigurno.

HTC WS & TT2
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od NexT » 17 Nov 2012, 22:08

:besan: :besan: :besan: :besan: :besan: :besan: :besan: :besan: :besan:

Je*em mu mater retardiranu, hteo sam da mu skacem po lobanji ko Nikola Kojo u Andjelima 2


Idem bulevarom DJindjica, skrecem desno u bul. Umetnosti. Imam svoju traku (2 trake koje idu pravo od Telekoma i jedna moja), i retardirani idiot sa Fiatom Bravo iz Telenora me tako isece :trljamoci: Obisao je sa desne strane neki Yugo u sred raskrsnice sa 60ak na sat, presao ono nacrtano ostrvo i bukvalno na 20 cm ispred mene prosao.

Odgovori