Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od pedja » 19 Maj 2013, 19:20

Stojim na semaforu, u desnoj traci. Kao i obicno, bacam pogled u retrovizore, jer nikad se ne zna sta moze da te zadesi.
Vidim da se sa leve strane priblizava/provlaci motorista, pa reko' da mu ostavim mesta: smotam u desno i taman pipnuh gas, primetim u desnom retrovizoru biciklistu. Lik se stvorio niotkuda (verovatno sisao sa trotoara) i proleteo videvsi da ce se otvoriti semafor. Da nisam bacio pogled u desni retrovizor (a svega par trenutaka ranije sam gledao i nikoga nije bilo), te stao na kocnicu posle par cm, sada bih i ja imao neku pricu i pitanje za savet pravnika...

Kao sto sam pisao, vodim racuna o dvotockasima, ali bi bilo lepo da i oni (jadni naivni) malo doprinesu svojoj bezbednosti.
Lepo kaze pravilo : "Nikada ne pretici onoga koji ce odmah zatim morati da pretice tebe". Na biciklu nikada ne preticem bus u stanici i sl., niti se trudim da se probijam na semaforu - stanem i cekam, kao i ostali, ako vec vozim ulicom, sto izbegavam kad god mogu.
Jasno mi je i da motor ima super start i da ce na semaforu uvek odleteti, ali zar uvek i po svaku cenu moraju da se proguraju/probiju do "pol pozicije"? Trudim se da ih uvek pustim i ostavim mesta, ali neki ce jos malo poceti da sklapaju retrovizore ljudima, smatrajuci da su Bogom dani da se nacrtaju prvi na semaforu...a jos uvek ima dosta automobila bez klime, pa se na semaforima cesto otvaraju vrata. :kezo:

I da, kako sam reagovao? "Pffff, dobro ne udarih cupavu budalu". Sve i da sam hteo, ne bih ga stigao da dovrsim ono sto sudbina nije dozvolila :rofl:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od pedja » 21 Okt 2016, 21:27

Nekada se zapitam da li su ovi "majstori" vožnje svesni sta rade ili su ubeđeni da su do ja*a vozači?
Mislim na one koji se prestrojavaju kao taksisti, seku sve živo i tako to.

Danas baš pričam koleginici kako je divan dan (kiša, petak, gužva) za takve i da samo obrati pažnju. Svakog sam joj najavljivao, jer ih vidim u retrovizoru šta rade, a onda zakočim i pustim ih da se ne slupaju (recimo, uključuje se na Kosi, a tamo su radovi i ide takvom brzinom da nema šanse da se ubaci ispred mene, ako ga ne pustim). Kočim, puštam ga, nema nikakve reakcije, ništa hvala, ruka, migavac, nešto. Pa na NBGdu dvojica itd, na Auotkomandi jedan.

Zanima me šta li im je u glavi. Kao onaj sa rapidom koji je na stotinjak metara od suženja Ibarske (na ulazu u grad, kada se leva traka pretvara u ogradu), krenuo da pretiče kamion i dva automobila. Nije baš dobro procenio, a da nisam dobrano kočio, završio bi ili u meni ili u ogradu - nema šanse da bi uspeo da stane. Nastavio je frajer dalje, praveći se blesav...

Realno, ne stresiram se previše, skoro uvek propuštam one koji hoće da se prestroje kao sav normalan svet (na vreme da ju migavac i tako to), pa čak i ako to nisu zaslužili. Ipak, ovi "frajeri" su posebna priča. Baš me zanima šta im je u glavi. Da li misle "kako sam super vozač" i sl :kezo:

Sa druge strane, piči se po zaustavnoj, ko kako stigne. Malo je 120.000,00.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od shandu90 » 21 Okt 2016, 21:39

Juce kad sam skretao desno u Cara Dusana iz Futoske lik (Kikinda) je isao ispred mene, dao desni zmigavac i odjednom pun levi i skrenuo kao bolnici. Zamalo da ga raznese kamion a auto pun putnika. Nikad necu razumeti da se neko tako ponasa kad vozi i druge putnike, desi li se nesto na..bace ovi pozadi jer nisu vezani. Da nosis odgovornost za njih kasnije zbog svoje imbecilnosti ni to mi nije jasno. Kad si sam, vozi i kontra smerom ako hoces, briga me. Zao mi je zbog takvih bolida sto nemam kameru u kolima.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od pedja » 21 Okt 2016, 21:57

Mene danas umalo da udari lik koji pozadi vozi decu. Krenuo da se prestrojava iz krajnje desne trake, na početku JurijaG., ka levoj, bez obzira što se tu nalazi jos dosta automobila :kezo: Bukvalno je prešao u traku do mene, vozio paralelno sa mnom, a onda dao migavac, malo gasa i krenuo da se prestrojava, skoro kao da nema ni mene, ni onog ispred mene. Njemu sam svirao, iako to retko radim. Tek onda videh dete pozadi. Da sam video ranije, ne bih svirao, da se dete ne prepada - nije ono krivo zbog familije u koju upade :mrgreen:

edit: I onaj ranije spomiinjani, koji umalo da popase radove na Kosi, imao je nalepnice "dete u autu".

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od pedja » 27 Nov 2016, 21:07

Danas jedna Alfa, 147, omiljeno vozilo brzih klinaca - vel'ke felne, tamna stakla...
Ispalio ga bus, pa nije ušao u stanicu (nije mogao zbog parkiranih vozila), a on nije mogao da čeka, pa je odmah smotao u levo, kao da nikoga nema. Srećom, očekivao sam to, a i traka levo od mene je bila prazna. Svirnuo sam, a on je za milisekund zastao pa dao gas i ispak završio prestrojavanje, jer sam ja ipak pobegao levo, iz predostrožnosti :D

Inače, ludo veče. Lik je pored Hrama prozujao korz čisto crveno, ja u drugoj traci stajao bar dve sekunde na istom, dakle: daleko od žutog. Zatim su vozili u suprotnom smeru, ona srednja traka u Bulevaru oslobođenja, sa promenljivom smerom. Pa onda opet lik kroz čisto crveno u Starine Novaka...Da li se pomešaju boje kada padne kiša, pa ne mogu da se skoncentrišu?

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od stefankmn » 27 Nov 2016, 23:48

"Ako je crveno nije zid"

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29865
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od trojanac » 28 Nov 2016, 07:36

Crveno svetlo i puna linija bi trebali biti zid u očima vozača. Šta se desi ljudima stvarno ne znam.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od nikaragva » 06 Mar 2017, 07:26

Meni jutros na uglu Vojvode Bojovica i Jovana Subotica, izletela neka dva lika. Dobro, mozda nisu bili muskarci, jedan je cini mi se bio pezo ili auris, to vole zene da voze.
Novosadjani znaju da se tu prvo pali zeleno svetlo za levo, iz pravca pozorista. I ja prilazim raskrsnici, nema nikoga u moje dve trake, dajem migavac za levo, oni tamo iz suprotnog smera stoje i cekaju svoje zeleno. Ono veliko zeleno svetlo skroz levo, uredno svetli, ja taman da smotam volan, kada prvi iz leve trake preko, daje gas i prema meni, jos mi blica, i za njim ovaj drugi. Ostali svi naravno stoje. Ja na kocnicu, zabodem, na 5cm, oni prodju, ja sacekam da vidim jel ima jos neko. Nema. Svi stoje. Zelena svetla koja meni daju prednost, jos uvek svetle, ja polako skrecem i odlazim.
Da sam malko ranije naisao i vec poceo da motam, udarili bi me ludaci.


https://www.google.rs/maps/place/Novi+S ... 19.8335496



PS: Nesto, mozda sam ipak mogao da smotam, da me opale. Imam nesto limarije da sredjujem, sto su me izgulili na parkingu, pa taman da mi to srede. A hoce i zadnje levo svetlo da pukne, od stresa :kezo:

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od marketman » 19 Sep 2017, 17:32

https://youtu.be/zo5I-rqAr-E

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od igor_harris » 19 Sep 2017, 18:17

Imas jako dobre zivce, meni je skocio pritisak od par vidjenih situacija.
Recimo, na iskljucenju kod dusanovackog mosta ne bih nikad pustio onog da se ukljuci, kao ni onog lika sto ti je isao u susret. Takvo ponasanje mi je vrhunac bezobrazluka i to najvise mrzim.

Ako ikada kojim nesrecnim slucajem dodjem u situaciju da mi se toliko zuri, upalio bih 4 migavca i svima se izvinjavao, mahao, sta god, ali u 99% situacija ti ljudi nigde ne zure nego je to klasicno dzibersko ponasanje, u fazonu, sklonite se paori, ja sam vredniji od vas.

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Nikolaa » 19 Sep 2017, 18:56

kakav klip, realno stanje saobracajne kulture u bg-u :D


jedino sa bmwom mi nije bas najjasnije sto je zasluzio mesto, nije dao migavac? nije bas kriticno, za razliku od mnogih.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od H4wkeye » 19 Sep 2017, 19:45

marketman je napisao:
19 Sep 2017, 17:32
https://youtu.be/zo5I-rqAr-E
Onaj sto ti je naisao u susret, pa ne da mu se ne bih sklonio ne go bi ga terao da se vraca u rikverc skroz do kraja. Takve majmuncine me izludjuju. Svaka cast na toleranciji. :D

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od Markoni » 19 Sep 2017, 19:49

Mislim da je dao. Jedino je uhvatio luk, ali tako mora da bi smotao u dvoriste. Inace vrhunski majstor, za Opela pogotovo. :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od pedja » 19 Sep 2017, 19:53

Ha, semafor ka Altini :D
Mislim da nikada nisam prošao tuda, a da bar jedan automobil nije nastavio pravo, iz trake za desno.

Ne znam kolika je kazna za to, ali da ture kameru, lagano bi mogli da ukinu akcizu na gorivo :D

TT


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ko Vas "seče" u saobracaju i kako reagujete?

Post od shandu90 » 19 Sep 2017, 21:13

BMW je jos i najbolji. Onu kravu u yarisu bi zakacio retrovizorom (jednom sam inace to i uradio, sklonila se ko popisana). Ostali, su teski pajseri. Stvarno ima budala.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Odgovori