Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 15 Jan 2017, 23:12

A ne, ja im vise ne dam da udju po cenu sudara. Jos ga i gledam, s prokletinjama ne mozes drugacije.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Scuderia » 15 Jan 2017, 23:15

pedja je napisao: Nije dobio ništa, ali razumem čoveka - jednostavno je jače od njega - podsvest :kezo:
Spojis par cik cakova i napravis prednost, a i ubijes monotoniju :mrgreen:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od pedja » 15 Jan 2017, 23:57

Pisao sam već kako je, pre neku godinu (kada se pojavila aktuelna Octavia) lik hteo da se ugura ispred mene.
Gužva neka na mostu, ja u normalnoj traci, a on (kao i dosta njih) se nađe pametan i prođe levom, koja se sužava u desnu, tj postaje šrafirana, tamo gde se spaja sa trakom iz Pančeva. I tako pametan lepo prođe i hoće da se uglavi ispred mene (mislio da će uleteti među PA tablice, ali ej toliko pametan bio da odustane). Što je najgore, ni migavac da pusti, samo krenuo da se uvaljuje. Ja se primičem ovom ispred, a on upooooraaan.

Pustim ja skoro uvek ljude (ljuuudee), ali ovaj ni da pogleda u mene, mahne, bilo šta. Razmišljam da nastavim, neka me udari, plastično krilo za Clio 20€, a ionako bi ga on platio, pa bi ga jahao kasko, pa osiguranje... Ipak, sažalim se na masu automobila, u jutarnjem špicu, jer bimo napravili kilometarsku kolonu čekajući policiji (nova nova Octavia, verovatno službena, teško da bi prošlo bez policije). Pustim ja njega, a on odmah u cik-cak i udri. mislim da se desetak puta prestrojio do semafora kod Bogoslovije. Konačan rezultat? Završio je jedan auto ispred mene na semaforu, ukoliko se dobro sećam,a da sam se ja prestrojio možda jednom.

Gledali ste onaj klip sa bosanskim kamiondžijom u Njujorku? Šest traka, gomila vozila, čak ima i razmaka između - niko da se prestroji. Gledao sam desetak minuta samo zbog toga.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Ji 4Tze » 16 Jan 2017, 00:18

Ne? U US imaš zabranu letenja po trakama, kažnjivo je "lane switching"

Shandu gleda...

Slika
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od shandu90 » 16 Jan 2017, 00:56

:rofl:
Inat teram samo u situacijama kad je cista obest u pitanju. Oseti se bolid za volanom koji od dosade ne zna sta ce, takve mrzim iskreno.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Scuderia » 16 Jan 2017, 01:09

pedja je napisao:Pisao sam već kako je, pre neku godinu (kada se pojavila aktuelna Octavia) lik hteo da se ugura ispred mene.
Gužva neka na mostu, ja u normalnoj traci, a on (kao i dosta njih) se nađe pametan i prođe levom, koja se sužava u desnu, tj postaje šrafirana, tamo gde se spaja sa trakom iz Pančeva. I tako pametan lepo prođe i hoće da se uglavi ispred mene (mislio da će uleteti među PA tablice, ali ej toliko pametan bio da odustane). Što je najgore, ni migavac da pusti, samo krenuo da se uvaljuje. Ja se primičem ovom ispred, a on upooooraaan.

Pustim ja skoro uvek ljude (ljuuudee), ali ovaj ni da pogleda u mene, mahne, bilo šta. Razmišljam da nastavim, neka me udari, plastično krilo za Clio 20€, a ionako bi ga on platio, pa bi ga jahao kasko, pa osiguranje... Ipak, sažalim se na masu automobila, u jutarnjem špicu, jer bimo napravili kilometarsku kolonu čekajući policiji (nova nova Octavia, verovatno službena, teško da bi prošlo bez policije). Pustim ja njega, a on odmah u cik-cak i udri. mislim da se desetak puta prestrojio do semafora kod Bogoslovije. Konačan rezultat? Završio je jedan auto ispred mene na semaforu, ukoliko se dobro sećam,a da sam se ja prestrojio možda jednom.

Gledali ste onaj klip sa bosanskim kamiondžijom u Njujorku? Šest traka, gomila vozila, čak ima i razmaka između - niko da se prestroji. Gledao sam desetak minuta samo zbog toga.
Ma ne treba uletati, pogotovo ako nema sigurne prednosti nakon toga, u vecem gradu i vecoj guzvi sigurno ne znaci, mada meni je posle Gazele prema NBG par puta koristilo kod ''rupicastog'' saobracaja gde vidim da ima cistac nakon par prestrojavanja, u NS cesce koristi jer je redji saobracaj i vozaci su sporiji. Kad bolje razmislim vise mi razbije monotoniju nego sto tu sad kao nesto smanjuje minutazu, isto je i za magistrale na kojima si kao brzi od svih, pa se opet sretnete svi na prvom, drugom semaforu u gradu ili nekom zastoju.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od samo polako » 24 Jan 2017, 09:45

Svakakvih budala ima na našim putevima.
Pre nekoliko meseci vozim se autoputem Puntom oko 110km/h.
Nailazim na Golfa dvojku koji ide 80-90. Sustižem ga i počinjem sa preticajem.
Međutim kako sam počeo da ga pretičem tako lik naglo dodaje gas i ne dozvoljava mi.
Pogledam ga a on se sa ženom cereka i kao gleda me u fazonu mene hoćeš da obiđeš. Gestikuliraju nešto.
Smanjim brzinu i zapamtim registarksu tablicu. Očekujem da doda gas međutim on nije brže od mene više išao ali ni ja nisam pokušavao ponovo da ga obiđem
Kasnije sam ga sustigao na naplatnoj rampi a onda :censored:

Pre neki dan je lik pokušao da me u Kneza Miloša na raskrsnici sa Nemanjinom pretekne iz krajnje desne trake.
Još posle kod Beograđanke kao nešto pokazuje dal sam normalan.
Kaže desna i srednja idu pravo a leva skreće i kao ja sam ga isekao.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Xepoj87 » 24 Jan 2017, 10:04

To u Kneza Milosa je bilo tako do pre jedno godinu, dve, pa ko je navikao, i dalje misli da je tako.
Problem ljudi u Srbiji je sto niko ne gleda znakove, svi voze opusteno i automatski, pretpostavljajuci pravila.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Grujic » 24 Jan 2017, 10:16

To je raskrsnica pre, tu jeste promenjeno, al sada ima manje problema nego pre, a kod Nemanjine je oduvek krajnja desna za pravo samo zuta traka

Sent from my HTC One using Tapatalk

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Xepoj87 » 24 Jan 2017, 10:34

Da, ja nisam pazljivo citao, nego sam pretpostavio da misli na semafor pre Nemanjine.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 24 Jan 2017, 12:40

Volim te sto voze neke stare automobile idu sporo, a onda oce da se trkaju kad ih obilazis... :glavomuzid: Ja sam tako sa jednim Yugom, samo sto ja nisam odustao, vec sam sibnuo gas na 160 a Yugo ne moze ni da ide toliko valjda, pa je zaostao iza. :kezo: :kezo:

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Ivan » 24 Jan 2017, 14:58

To ako te proceni da si mu "zalogaj", krenuo da pisem roman pa obrisao, ali sam imao vise slucajeva kada su matori ljudi 50+ godina odjednom poludeli kada sam ih najkulturnije obisao, uglavnom su bili u pitanju dosta bolji auti od mog grandea, sa superbom npr. nisam imao takvih situacija.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od H4wkeye » 24 Jan 2017, 15:11

Meni bilo smesno u Hrvatskoj na APu kad sam se prestizao sa nekim Italijanima :mrgreen: Vozim u desnoj 120, njih dvoje troje ispred u koloni idu 100. Ja ih obidjem i vratim se u desnu. Posle 5-6km obilaze oni mene. Posle jedno 7-8km opet nailazim na njih idu oko 100 desnom, obilazim ja njih. Pa onda opet oni mene. Tako nekoliko puta. :kezo: :kezo:

Na Autostradi kad ides preticajnom trakom, uglavnom ti se nabiju u dupe ovi sto peglaju brze ali niko mi nije ni blicao ni svirao. Sacekaju da obidjem kamion, ja cim zavrism dam desni i vratim se u traku oni nastave da pice i to je to. A kamioni su tek carevi, ovaj u desnoj ide 90, a ovaj iza njega krene da ga pretice 95. I tako se bukvalno po par km vuces iza kamiona dok on ne obidje ovog.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od speedy stikis » 24 Jan 2017, 15:34

Negde procitah da je konj jedina zivotinja koja ne tripi konja ispred sebe i zato pokusava da ga prestigne.

Ali izgleda taj sindrom vazi i za ljude :kezo:

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od igor_harris » 24 Jan 2017, 15:40

Ivan je napisao:To ako te proceni da si mu "zalogaj", krenuo da pisem roman pa obrisao, ali sam imao vise slucajeva kada su matori ljudi 50+ godina odjednom poludeli kada sam ih najkulturnije obisao, uglavnom su bili u pitanju dosta bolji auti od mog grandea, sa superbom npr. nisam imao takvih situacija.
Dok sam vozio korsu to mi se desavalo redovno. Cim krenes da ih pretices oni dodaju gas.
Sada mi se to desi po nekad, a najzanimljivije je da kada vozim sluzbeni A6 u saobracaju nemam nikakvih problema sa drugim vozacima iako uvek imam isti stil voznje, bio to sluzbeni Kangoo, A6 ili moj auto.

Odgovori