Kako se vozi u Srbiji?

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Velja » 12 Feb 2017, 21:04

Scuderia je napisao:Jbt kod vas po BG malo malo pa neko lagano prolazi kroz crveno :kuku:

Sinoć, dvojica na mopedu, provukla se između traka sa pola gasa i uz blago osmatranje, bez usporavanja prolaze kroz crveno...

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Scuderia » 12 Feb 2017, 21:07

Da, to postaje jos pametniji potez ako si na dva tocka. :kuku:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Vladapetr » 12 Feb 2017, 21:07

Jbg, ako je crveno nije zid :)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od igor_harris » 12 Feb 2017, 21:10

Pa ne vredi, policija staje samo na mestima gde moze najlakse da uzme pare a ne tamo gde zaista ima potrebe.
Primer za to je Marsala Tolbuhina na Cukarickoj padini, kod Djelmasa. Oni svaki dan tu stoje sa radarom i razbijaju se od para. Normalno je da ce ljudi brze da voze, dve su trake, pregledno je, nema pesackih prelaza, nema bocnih ulica, nikad u zivotu nisam video pesaka da tuda prolazi. Pa da vozaci tu zaista prave probleme brzom voznjom postavili bi lezece policajce na svakih 10 metara kao sto znaju.

A zato kad im saljem mejlove svaki dan, oni izadju jednom i nikad se vise ne pojave. Slao sam im snimke koje sam belezio svako jutro, a mogu i dalje da ih belezim. Raskrsnica na kojoj bar po 10 automobila udje u krajnju desnu traku koja je samo za skretanje desno i onda preticu sa desne strane unutar raskrsnice. Jedno jutro su se pojavili i uzvratili mi mejlom da se pohvale kako su kaznili 15ak vozaca.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Heinz » 12 Feb 2017, 21:20

Scuderia je napisao:Jbt kod vas po BG malo malo pa neko lagano prolazi kroz crveno :kuku: I da razumem u nekoj pustari gde nema auta ni u najavi, mada to nikad ne bi uradio, ali u tako prometnom gradu, wtf :glavomuzid:
Znaju da nema kamera i teraj.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Woodoo » 14 Mar 2017, 00:16

Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od dragvorl » 14 Mar 2017, 00:31

Uberbus.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Day Walker » 14 Mar 2017, 09:20

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Neo » 14 Mar 2017, 09:25

Sad me podseti, cirkus je gledati ljude kako skreću iz Bulevara u Jove Ilića.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Day Walker » 14 Mar 2017, 09:39

Mislis kad omanu skretanje kod ostrva? :dobarvic:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

chaslav
Postovi: 222
Pridružio se: 15 Mar 2016, 00:54
Garaža: BMW 530 d E60
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od chaslav » 14 Mar 2017, 09:55

@igor_harris -- stvarno cinkaris muriji i saljes snimke ?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od Heinz » 14 Mar 2017, 10:00

Neo je napisao:Sad me podseti, cirkus je gledati ljude kako skreću iz Bulevara u Jove Ilića.
Cirkus je svako levo skretanje u/iz Bul. Oslobođenja.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od samo polako » 14 Mar 2017, 10:13

Pre neki dan vozim dvosmernom ulicom negde u centru grada. Ulica uska i naša traka zakrčena.
Lik vozi neki Volvo i nema vremena da čeka već pretiče celu kolonu. Kada mu se u susret pojavilo vozilo ladno odlazi na trotoar na kome ima pešaka provlači se i nastavlja dalje.
Opravdano ako ga je uhvatio neizdrž mada mi je više ličilo na bahatu vožnju.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od kragujevac » 14 Mar 2017, 10:31

Pre oko godinu dana moja supruga i ćerka otišle u Srbiju na par dana. Sele u autobus od Beograda do Kragujevca, ispunjen do poslednjeg mesta. Čim je autobus izašao sa stanice u Beogradu, vozač je imao nešto ekstremno bitno da telefonira (bez HandsFree, naravno) i nije mu palo na pamet da prestane. E sad, pošto smo se nas dvoje sve vreme dokuckavali WhatsAppom i ona mi piše da mamlaz izgleda ne namerava da prekine do sudnjega dana, ja joj kažem da lepo ustane, ode do njega i zamoli da ostavi telefon. Naravno, ona to i uradi i kaže mu da dok je ona u autobusu sa detetom on ne telefonira, a kad stignu u Kragujevac, onda može da se posavetuje sa ostalim putnicima, pa ako oni nemaju ništa protiv, onda neka nastavi sa razgovorima. Šta se potom dešava: Vozač istog momenta prekida razgovor i daje telefon bez reči drugom vozaču, koji sedi na onom prvom sedištu do njega. To je bilo negde kratko pre naplatne rampe Bubanj Potok. Tokom cele vožnje do Kragujevca se na svaki poziv javljao isključivo drugi vozač, i svaki razgovor je počinjao rečima"on ne može da se javi, trenutno vozi". Mogu da zamisim stepen iščudjavanja onih koji su ga zvali. Tokom cele vožnje su povremeno "bacali" pogled u pravcu moje supruge, koja je,naravno, sve vreme držala telefon, pa je teoretski mogla i da uključi kameru :djavo: . Kad su stigli u KG, vozač je prišao mojoj supruzi i pitao je da li je sve bilo u redu itd. Moguće da je posumnjao da je neka inspektorka, policajka, štagod. Još joj on sam kaže da zna da je to zabranjeno, ali eto, niko se ne buni pa on ipak to radi.
Strahota koliko je taj narod utucan u glavu, pa mu ni takve, očigledno preopasne radnje ne smetaju ni mikron.
Dešavalo mi se u KGu se taksisti jave na telefon dok me voze uokolo, na šta ja istog momenta kažem da ili ostavi telefon ili da odmah stane da izadjem/izadjemo iz auta. Interesantno da UVEK ostave telefon. Verovatno u sebi misle "koja je ovo budala" ali nema veze, samo neka tako misle nemam ja problema sa tim.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kako se vozi u Srbiji?

Post od grujicd » 14 Mar 2017, 10:36

Mi smo ovde navikli da živimo u strahu, šta te čudi.

Odgovori