Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od H4wkeye » 21 Feb 2017, 00:34

Da, 10 bodova i najmanje 6 meseci zabrane. I koliko sam upoznat, za ovo nema nagodbe.

Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Postovi: 2014
Pridružio se: 25 Maj 2015, 22:32
Garaža: Mini Cooper S F56 - Brera V6 Q4
Lokacija: subotica

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od milospinkfloyd » 21 Feb 2017, 01:44

Pa da cim je treznjenje znaci iznad ili tacno 1.2

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od cozmo » 21 Feb 2017, 12:04

Tacno je 1.2 bilo. Do 1.19 ne vode na treznjenje. Posto nije imao dokumenta kod sebe (vozacka i saobracajna jer ih nije ni nosio sa sobom za tih 1,5km voznje od kuce - tek kad su ga pustili sam saznao da nije ni vozacku poneo, jer dok su tamo pricali kad sam bio po auto skapirao sam da mu fali samo saobracajna), sticice mu poziv od sudije za prekrsaje. Dobice i kaznu za nenosenje vozacke, pored ovog:

Vožnja sa 1,2 do 1,6 promila alkohola u krvi, teška alkoholisanost – kazneni poeni 10 – novčana/zatvorka kazna (u dinarima) od 15.000 do 30.000 ili zatvor do 30 dana – zabrana upravljanja vozilom najmanje 6 meseci.

Sto se tice nagodbe, to sam licno cuo kad mu pandur rekao.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21083
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od nidza » 21 Feb 2017, 12:11

Katastrofa kakav je seo za volan. Nadam se da će da se opameti posle ovoga.

Baš za taj 1,5km je trebalo da pozove taksi, sedne na bus, a ne da se glupira sa vožnjom automobila. Nije mu prvi put da vozi pijan, zar ne?

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od H4wkeye » 21 Feb 2017, 12:42

cozmo je napisao:Tacno je 1.2 bilo. Do 1.19 ne vode na treznjenje. Posto nije imao dokumenta kod sebe (vozacka i saobracajna jer ih nije ni nosio sa sobom za tih 1,5km voznje od kuce - tek kad su ga pustili sam saznao da nije ni vozacku poneo, jer dok su tamo pricali kad sam bio po auto skapirao sam da mu fali samo saobracajna), sticice mu poziv od sudije za prekrsaje. Dobice i kaznu za nenosenje vozacke, pored ovog:

Vožnja sa 1,2 do 1,6 promila alkohola u krvi, teška alkoholisanost – kazneni poeni 10 – novčana/zatvorka kazna (u dinarima) od 15.000 do 30.000 ili zatvor do 30 dana – zabrana upravljanja vozilom najmanje 6 meseci.

Sto se tice nagodbe, to sam licno cuo kad mu pandur rekao.
Pazi moguce je da ima nagodba sad i za taj clan, ali nisam 100% siguran. Ako bude i prihvate je onda ce dobiti novcanu do 20.000, i 4 meseca zabrane (ili 5). 2 meseca maks moze da se smakne. Svakako nikako pijan za volan, pa cak i kad je kratka neka destinacija.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od cozmo » 21 Feb 2017, 14:15

nidza je napisao:Katastrofa kakav je seo za volan. Nadam se da će da se opameti posle ovoga.

Baš za taj 1,5km je trebalo da pozove taksi, sedne na bus, a ne da se glupira sa vožnjom automobila. Nije mu prvi put da vozi pijan, zar ne?
Najjace od svega sto ima bus tu, dolazi do zeleznicke do okretnice, ali ne, on je hteo da ide po zenu da ne ceka bus, a sedeo je tu kod ortaka u blizini (bukvalno 500m od mesta gde su ga zaustavili), pa zato nije poneo dokumente (znam da pola ortaka po naselju vozi tako, kao sta malo naselje itd). Ajd da razumem nesto iskrslo, zurba, zaboravis dokumente, ali da vozis svesno bez dokumenata makar i kilometar to ne razumem.

A to sto je tolko popio nemam reci. Znam da kad vozi na poslu (i ranije) nikad nije pio (to znam sigurno), ali ne znam ovako po naselju kako je vozikao. Verovatno je cesto vozikao po okolini pod gasom. Znam da mi je kuma rekla da ovako kad idu negde na put nikad nije pio ni kap alkohola. Ali to cu da ga pritegnem, a ovo mu je sad da se opameti. I neka su ga rebnuli, sad nek se zlopati bez dozvole koja mu treba, plus nek plati sto treba da plati. Rekli su da ne salju nista u firmu posto nije imao saobracajnu kod sebe (ja sam vratio auto kuci, uz dozvolu pandura).
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od dunx81 » 21 Feb 2017, 16:28

Neki se ne opamete. Znam jednog kojeg su sa 2 i nešto uhvatili još s detetom u autu,platio finu kaznu,zabranu i opet cuga i vozi. To su zavisnici moraju svakog dana da unesu nešto od alkohola a neće da se odreknu vožnje.

t

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od Mares » 19 Feb 2018, 15:58

Naduvah sinoc 1,78 :bokser: .... kakva je kazna po poslednjem zakonu, sta mogu da ocekujem? Da li i dalje postoji mogucnost da zastari slucaj posle 2 godine (izbegavanja)? Nemam mimo ovoga nikakav prekrsaj u toku, da li mogu ici na onaj oportunitet ili kako se vec zove?

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od McGruja » 19 Feb 2018, 16:29

Treba da ideš na AA sastanak :)
Dozvolili su ti da voziš dalje nakon sto su te zaustavili?

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od ikac2000 » 19 Feb 2018, 17:00

Ne zastareva, ako te ne nadju, okacr ma tablu suda i za 8 dana se smatra da ti je uruceno, i stize ti presuda posle.

Ako ne platis ili ne preduzmes zahtevane akcije, izdaju nalog za potragu i mogu da te vrate sa granice i sprovedu do suda.

Tako sam razumeo postupak u SATu.

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od Mares » 19 Feb 2018, 17:06

McGruja je napisao:
19 Feb 2018, 16:29
Treba da ideš na AA sastanak :)
Dozvolili su ti da voziš dalje nakon sto su te zaustavili?
Jok, prebacili me kod njih u kola pa u bajbokanu na treznjenje :opustanje:

Bio sam ok u sustini, ne sad nesto tabla, nego cugao od petka pa se nakupilo, kad sam video koliko sam naduvao ja reko da me zajebava, rekao mu da pise primedbu u kaznu da dreger pokazuje viste nego sto treba :D
ikac2000 je napisao:
19 Feb 2018, 17:00
Ne zastareva, ako te ne nadju, okacr ma tablu suda i za 8 dana se smatra da ti je uruceno, i stize ti presuda posle.

Ako ne platis ili ne preduzmes zahtevane akcije, izdaju nalog za potragu i mogu da te vrate sa granice i sprovedu do suda.

Tako sam razumeo postupak u SATu.
Aha znaci vise nema tog zastarevanja....sranje...prosli put sam uspeo na tu foru da izbegnem kaznu :ludaca:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23797
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od dragvorl » 19 Feb 2018, 17:10

Ti si mu ga bas momacki dao...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od Grujic » 19 Feb 2018, 17:13

Cekaj, jel si ti vec bio madi ai nesto 2, preko 2...?
Ako jesi ja ne znam sta je sa tobom...

Zastara postoji naravni i dalje, ali je sada prakticno nemoguce da je dovatis... Kazna za ovo nije tolika novcano al ti sleduje duga zabrana...

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od Mares » 19 Feb 2018, 17:17

Da, prosli put je bilo 2,02...sad je manje...napredujem :)

Da, ta zabrana mi je da kazem najveci problem...koliko je inace za ovo, 6 meseci? Ako bi isao na onaj oportunitet, jel u tom slucaju osim novcane kazne nista ne dobijas (ni zabranu ni bodove)?

Kako mislis da zastarelost i dalje postoji ali je nedostizna?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika

Post od Vladapetr » 19 Feb 2018, 17:24

Da, svakako će ti ponuditi oportunitet jer nisi povratnik i ublaženje kazne će na tebe delovati pozitivno :)
A nisi ni mnogo naduvao, taman toliko da obori konja :D
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori