Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Kabe » 25 Avg 2017, 16:31

Ma da alkohol je najveci problem. Starost (i bezbednosni nivo) voznog parka, putna infrastruktura i signalizacija nam je na zavidnom nivou... :nonono:
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od marketman » 25 Avg 2017, 16:34


Nikolaa je napisao:
jedno pivo natenane da popijes i malo izblejis bice nula :)
Mozda ako imas 120kg. Ko ima 60-70, ne sme ni malo pivo, a to je vec nebuloza. A ko pijan seda za volan, njega svakako bole za toleranciju, bila ona 0 ili 0.3.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Grujic » 25 Avg 2017, 16:35

Od 0 tolerancije najvise profitiraju osiguravajuce kuce. To ce biti jako opasno, skrivis udes sa 0.1 sto je realno nista, a trazice ti refundaciju...

Sent from my HTC One using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od pedja » 25 Avg 2017, 16:37

Ponavljam,
Nikada nisam obraćao pažnju na alkohol i vožnju zbog ZOBSa i sl, već zbog sebe i drugih na koje mogu uticati.

Protiv sam nulte tolerancije, inače.

TT


Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Nikolaa » 25 Avg 2017, 16:45

nemam pojma, ja gledam oko sebe, svi smo 80+kg, ali niko nikad ikad nije naduvao nista vise od 0.00 posle jednog piva, ali naravno uz druzenje sat i po dva...

jedan jedini put sam naduvao 02 i to samo zato sto sam popio brzo i otisao jos brze.
Kabe je napisao:
25 Avg 2017, 16:31
Ma da alkohol je najveci problem. Starost (i bezbednosni nivo) voznog parka, putna infrastruktura i signalizacija nam je na zavidnom nivou... :nonono:
ma da, jer svaki dan citamo kako pogine neko ko vozi neispravan auto, a ne zato sto je neko mortus pijan uleteo u reku, suprotan smer, banderu itd...

signalizacija nam je ludilo to se slazem :D

pre neki dan bilo na vestima sto su kaznjavali ceo dan ljude koji obilaze barijeru na spustanju iz cara dusana(radi se vodovod kod madlenijanuma a zatvorili 2 km puta). kako sam tamo svaki dan, carevi su tek drugi dan postavili znakove za zabranjen smer(na banderama, sto nije po zakonu :) ), a cela privremena signalizacija i vodjenje odradjeno kriminalno lose.

na kraju razmisljam koliko sam puta do sada naleteo na "radove" na putu, koje sam jednostavno izignorisao jer smo divlji zapad i nikom nista. kapiram svako ko vozi u ovoj kvazidrzavi malo duze polako pocne da ignorise zakon.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Grujic » 25 Avg 2017, 16:50

Upravo, "mortus pijan", a ne pijan 0.35.
Inace, jedno pivo i 0.0 posle sat i po nece da moze. Ja sam licno naduvao pre oko dve god tipa 0.11, pa posle nekog vremena kod sledece patrole 0.07.

Sent from my HTC One using Tapatalk


Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Nikolaa » 25 Avg 2017, 17:39

kao sto rekoh, pricam svoja iskustva i onih blizu mene...

kampanja je gotivna stvar i treba tako manipulisati, npr koliko znas ljudi koji svako vece pocnu sa "ma samo jedno cu da popijem"? zamisli sad da mu je u glavi da ni to jedno ne sme da popije.

mozda subjektivno gledam ovaj "problem", ali i da se desi da bude nulta tolerancija, moj svakodnevni zivot bi bio maltene isti, jedina razlika bi bila sto kad se sedne na pice, nece biti pivo za sankom nego limunada :) sto i nije tako strasno.

prosle godine sam gledao neki clanak, pricala zena iz drajzerove, imamo ogroman problem sa alkoholom, previse je drustveno priihvatljiv. bile su neke cifre tipa da vise od 60% sesneastogodisnjaka pije REDOVNO.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od shandu90 » 25 Avg 2017, 18:15

I sve vise zena :kezo:

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45818
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Geza » 25 Avg 2017, 18:56

Možda sam subjektivan, ali sam video previše pijanih za volanom. Inače i to ''popiću samo jedno'' za nekoga može biti previše.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od H4wkeye » 25 Avg 2017, 20:02

Alkohol jeste problem, doduse svake godine je sve manje onih koji popiju, a smanjuje se broj onih koji su preko 1.2 promila ali je i dalje visoka cifra. Prosle godine je 128 lica poginulo u nezgodama gde je uzrocnik bio voznja pod uticajem alkohola. Sankcionisano je oko 52.000 vozaca zbog voznje pod dejstvom aklohola od cega je najveci broj oko 50% bio od 0.5 do 1.2 promila.

Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45818
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od Geza » 27 Avg 2017, 18:38

https://youtu.be/5fodLcY3Ars
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od kragujevac » 27 Avg 2017, 19:06

Dr. Nebojša at its best a.k.a. trla baba lan.......
Šta na primer ako ja imam auto sa 298ks i moj sin (16 god.) hoće kad položi vozački i napuni 18g. da dodje u Srbiju tim istim autom. Po novom zakonu on bi posle 900km vožnje do Horgoša tu morao da parkira svoj (moj) auto i da uzme neki rentacar autić od 100ks da bi se dogegao do KGa, pošto,jelda, mladi vozači, smeju da voze aute samo do sto i kusur ks.
Whatever, bolje je svakako da dodje avionom.😀
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od maniaxxx » 27 Avg 2017, 19:21

@Kragujevac, koliko znam, tvoj sin podleže zakonima Nemačke i kao takav može da vozi Jaguara i u Srbiji. Inače takav zakon imaju i u HR i IT ako se ne varam. Nisam opredeljen oko njega, ima pozitivnih stvari u njemu, ali da ubijes sebe i sve oko sebe mozes i sa 50 konja. Bolje bi bilo da mladima omoguče kurs sigurne vožnje ( naravno besplatno ), i slične stvari, biče više koristi.

A šta se alkohola tiče, ja lično bi pijane za volanom streljao a ne da jim pišem kazne, ali pošto je alkohol toliko popularan i svakako si frajer ako vozis pijan ( kome se pije pivo ima i bezalkoholnih piva a postoji bogami i taxi ), neče biti streljanja, ali svakako bih dao takve kazne, da bi mu i šira porodica osetila kaznu, a uz to i zatvor i oduzimanje vozila kod večih pijanosti ili ponavljanja. Ali problem je u tome, da i postoji takav zakon, opet ne bi važio za priviligiranu kastu.

Uglavnom daleko sam od anđela za volanom, ali alkohol i volan ne idu zajedno, a ako mislite da idu idite da to kažete deci, koji su zbog pijanaca ostali bez roditelja, ili roditeljima, koji su ostali bez dece, poznajem jih nekoliko ako trebate adresu samo kazite.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od kragujevac » 27 Avg 2017, 19:31

Za alkohol za volanom 100x :plusone: . I inače ne pijem alkohol, ali i da pijem, nikad ni u ludilu ne bih sedao za volan u takvom stanju.
A za dečurliju nisam baš siguran da podležu zakonima Nemačke, mislim da se svaki vozač mora ponašati u skladu sa zakonima države kroz koju vozi. Ako bi za "strane dozvole" važio zakon matične države svuda u Evropi, onda bi tom logikom svako sa stranom dozvolom kroz SRB mogao da vozi 130kmh, pošto je u njegovoj državi ograničenje 130kmh (pričam napamet, nisam se još maksimalno informisao o ovome što je Dr. Policajac izdeklamovao u SATu.)
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21089
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zakon o bezbednosti saobraćaja (ZOBS)

Post od nidza » 27 Avg 2017, 19:45

Zanimljiva stvar. Može biti da si i u pravu.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Odgovori