Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od pedja » 08 Jan 2017, 11:14

Beše 10.000,00, ako dve strane ne mogu da se dogovote (izveštaj), pa zovu policiju. U osnovi, plaća onaj koji je zvao, tj njegovo osiguranje, a posle valjda potražuju od krivca, ukoliko on to nije.

Čak su mi jednom sa 192 preporučili da sami to rešimo, da ne bismo plaćali njih bez potrebe.

TapaT

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Grujic » 08 Jan 2017, 11:25

Ta prica se non stop spominje, oko placanja uvidjaja, ali na kraju se koliko sam video svede na to da nikad ne plate vozaci iz dzepa nego (ako se plati) to plati osigiranje

Sent from my HTC One using Tapatalk

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Sloba » 08 Jan 2017, 12:19

690 dinara je zena platila kopiju policijskog izvestaja, sto je kasnije refundiralo O.D. Duznost je policije da izadje na uvidjaj, ne znam odakle cifre koje se pominju.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od pedja » 08 Jan 2017, 12:56

Kopija izveštaja je druga stvar.

http://www.politika.rs/scc/clanak/20844 ... i-da-kosta

Možda se nešto promenill, ali meni su iz policije isto rekli pre 3god.

TapaT

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od marketman » 15 Jan 2017, 21:57

marketman je napisao:Sta se desava kada pocinilac pobegne? Juce se u caleta dok je stajao u koloni zakucao jedan i odbacio ga na sledeci auto. Momak je izasao iz kola, pogledao svoj auto, pokupio tablicu koja mu je otpala i jednostavno otisao... Cale je zapisao i dao policiji.
Jel u ovakvoj situaciji moj cale kriv sto je odbacen na sledeci auto?
I jos jedno pitanje, policajac rece da se auto ne dira i da za mesec dana ode u Ustanicku u zgradu dunav osiguranja iiii sta onda? Bio je vrlo neraspolozen i nezainteresovan za komunikaciju...
Mali update i par saznanja:
1. Pocinioca su pronasli, dobio je prijavu za udarac od pozadi, prijavu za bezanje i sve sto njegovo osiguranje isplati to ce se naplatiti od njega.
2. Onih mesec dana cekanja na zapisnik sto mi je saobracajac rekao, nije tacno, nego je najbolje telefonom zvati i proveravati da li je zapisnik gotov... Ne znam br telefona, video sam kad sam dosao da stoji okacen na salteru.
3. Pre nego sto predate zapisnik osiguravajucoj kuci, fotokopirajte ga za svaki slucaj, jer ga osiguranje zadrzava za sebe.
4. Na iznenadjenje kako moje, tako i radnika u osiguranju, moj cale je takodje dobio prijavu za udarac od pozadi iako je stajao u mestu i to i naveo u izjavi!?! To zapravo znaci da osiguranje nije duzno da mi nadoknadi stetu na prednjem delu vozila.

Jel ima iko ideju sta sad da radim? Jel policijski zapisnik finalan i zapisan u kamenu ili moze da se zali? Ili da se ceka poziv kod sudije za prekrsaje, pa da se tu dokazuje nevinost?

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od H4wkeye » 16 Jan 2017, 02:09

Ulozi zalbu kad stigne poziv. Ako ima svedoka nekih probaj da nadjes itd. Cale tvoj nije tu nista kriv, on je bio bacen na vozilo ispred.

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od marketman » 16 Jan 2017, 02:15

Svedoka nažalost nema. Jedino da probam da nadjem čoveka na koga je ćale odbačen, mada šta on zna, osim da je udaren od pozadi...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Grujic » 16 Jan 2017, 02:48

Moze da zna da li je cuo udarac pa onda osetio i cuo drugi

Sent from my HTC One using Tapatalk

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od H4wkeye » 16 Jan 2017, 03:39

marketman je napisao:Svedoka nažalost nema. Jedino da probam da nadjem čoveka na koga je ćale odbačen, mada šta on zna, osim da je udaren od pozadi...
Probaj. Svakako ulozi zalbu, kod sudije neka isprica lepo sta se desilo da je on stojao, i da je odbacen na vozilo ispred. Mislim da ne bi trebalo da bude problema. Jel si procitao zapisnik, sta pise u njemu? Da nisu napisali da je tvoj cale udario vozilo ispred njega, pa da je onda u njega udarilo vozilo iza.

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od marketman » 16 Jan 2017, 11:04

Ja sam gledao u onaj zapisnik, ali nigde nisam video neki zaključak, šta se desilo. Tek par dana kasnije mi je čovek iz osiguranja pokazao neke šifre i rekao šta znače... Probaću svakako da se žalim, pa ćemo videti. Hvala

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od marketman » 04 Avg 2017, 16:26

marketman je napisao:Sta se desava kada pocinilac pobegne? Juce se u caleta dok je stajao u koloni zakucao jedan i odbacio ga na sledeci auto. Momak je izasao iz kola, pogledao svoj auto, pokupio tablicu koja mu je otpala i jednostavno otisao... Cale je zapisao i dao policiji.
Jel u ovakvoj situaciji moj cale kriv sto je odbacen na sledeci auto?
Epilog
Pre nekih mesec dana napokon stigao poziv kod sudije za prekrsaje caletu, krive ga za nedrzanje rastojanja...tako nesto. Konsultovao se sa 2 advokata i kazu kriv si po zakonu i nista ne moze da se uradi, stajao ti u koloni ili ne.
I danas tako i bi. Cale se pojavio kod sudije, a onaj sto je caleta udario izbegava poziv. Ispricao sta je i kako bilo. Kazna od 6-20k i posto ne sme da mu da najmanju, jer se supovci zale da su preblagi, da mu 7k, nista dozvola, poeni itd...(mada cale stariji, polako i odustaje od voznje).
U sustini kazna je ovde nebitna, ono sto je pravi problem je sto osiguranje isplacuje stetu samo za zadnji deo auta, posto si za prednji sam kriv jelte.
Onome ko je pisao zakon zelim da se stalno zabijaju u njega od pozadi dok stoji u koloni...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Heinz » 04 Avg 2017, 16:39

Meni se desilo slično pre 10ak godina i nisam dobio prijavu. Štetu sam naplatio pola pola ako se dobro sećam.

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od marketman » 04 Avg 2017, 16:47

Sada da nisi dobio prijavu mogao bi od osiguranja da zahtevas isplatu preostale stete, jer ne bi bio kriv ni za sta...

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od aviator » 04 Avg 2017, 16:55

A koliko je to propisno odstojanje za stajanje u koloni?

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od marketman » 04 Avg 2017, 17:02

Nemam blage, a cak i da ga drzis, kako ces da dokazes, kad ni uvidjaj niko ne vrsi...

Odgovori