Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od noob » 30 Nov 2016, 16:38

Ako ima povređenih kao u mom slučaju onda je duža procedura. Za 7 dana možeš da uzmeš dnevni izveštaj (tu se vidi protiv koga je pokrenuta prekršajna ili krivična prijava) u Ustaničkoj sa kojim ideš u osiguranje, izdaće ti zapisnik o oštećenju vozila (u mom slučaju čekaju i skicu, skica i ostalo se čeka oko mesec dana), posle mesec dana možeš da odeš u tužilaštvo i proveriš šta se dešava (ili ako imaš nekog da ti proveri u tužilaštvu, da ne ideš bezveze ako nije stiglo). Možeš i sam da preuzmeš dokumentaciju i nosiš u osiguranje (nemoj čekati osiguranje da traži dokumentaciju od tužilaštva, ja nosim u osiguranje čim stigne u tužilaštvo). Vozilo možeš da preuzmeš garantnim pismom (to neće izdati odmah ako nije čista situacija, pa čekaju svu dokumentaciju), osiguranje ima sa servisima ugovor o poslovnojtehničkoj saradnji (dugačak spisak i zavisi od osiguranja do osiguranja, izaberi neko poznato i provereno), za njih izdaju garantna pisma sa kojim preuzmeš vozilo kada je popravljeno, a osiguranje uplaćuje servisu. U tvom slučaju ti si platio servisu da preuzmeš vozilo, onda su u obavezi da tebi uplate novac na račun, čuvaj račun od servisa.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od marketman » 06 Dec 2016, 15:23

Sta se desava kada pocinilac pobegne? Juce se u caleta dok je stajao u koloni zakucao jedan i odbacio ga na sledeci auto. Momak je izasao iz kola, pogledao svoj auto, pokupio tablicu koja mu je otpala i jednostavno otisao... Cale je zapisao i dao policiji.
Jel u ovakvoj situaciji moj cale kriv sto je odbacen na sledeci auto?
I jos jedno pitanje, policajac rece da se auto ne dira i da za mesec dana ode u Ustanicku u zgradu dunav osiguranja iiii sta onda? Bio je vrlo neraspolozen i nezainteresovan za komunikaciju...

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od noob » 06 Dec 2016, 16:27

Mogao je tvoj ćale da kaže šta je hteo, da mu ulubio vrata koja nisau ulubljena tom prilikom i onda da je bacio vozilo drugim udarcem na drugo vozilo, to bi ušlo u zapisnik i bilo bi tako. Najgore je po tog poštenog što je pobegao, traži se vozilo tj. vlasnik po reg. broju (oni šalju izveštaj - kada je nn lice tužilaštvu i uk, onda i tužilaštvo šalje ukp), pa saslušavanje u mup.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od marketman » 06 Dec 2016, 18:31

Znaci trebalo bi sve da bude ok, nadam se da je cale dobro zapamtio tablice... Hvala

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1209
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od masaivan » 06 Dec 2016, 18:41

Jel bila policija na uvidjaju?

TT

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od marketman » 06 Dec 2016, 18:42

Jeste, nisu se pomerali dok policija nije dosla. Policajac ih je odmah sklonio u stranu i tek onda slikao.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od noob » 06 Dec 2016, 19:03

Bez registracije nema ništa, odnosno ima nn lice, od koga nema ništa, osim u slučaju da tu ima kamera za nadzor saobraćaja koja snima (ne snimaju sve).

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od marketman » 06 Dec 2016, 19:24

Cek jel to znaci da nije video tablice (i ako kamere nisu snimile), cale bi bio kriv?

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Grujic » 06 Dec 2016, 19:34

Ne bi bilo nista, ortak je imao takvu situaciju, lik pobegao, nisu zapisali tablice, cak ni model kola nisu izvalili... Panduri u zapisniku napisali da je on kriv, ali nikad mu nista nije stiglo. Ako ste zapisali tablice i dali dalje je njihov posao

Sent from my HTC One using Tapatalk

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od marketman » 06 Dec 2016, 19:51

Hvala ljudi, sad mi je lakse. Stresno bre ovo u ....

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od elMaestro » 08 Jan 2017, 09:25

Ljudi imam jedno pitanje, poprilicno hitno. Imao sam manje cukanje, stigao coveka otpozadi, njemu steta manja od 50e, meni 100-tinak. Uglavnom, lik je zvao pandure, ok sve to. Problem je sto je pandur insistirao (uz vredjanje) da vrsi uvidjaj, nije dao evropski da se radi. Ima li tu ikakve sanse za neku zalbu?

Hvala unapred!

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od pedja » 08 Jan 2017, 10:53

Ako je policija izašla, neko to mora da plati.

TapaT

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od elMaestro » 08 Jan 2017, 10:56

To je okej, ali ako policija izadje moze i da se radi evropski izvestaj, koliko sam ja shvatio ono sto mi je objasnjeno.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od pedja » 08 Jan 2017, 11:08

Možda i može. Znam za slučaj gde je policajac popunjavao EU izveštaj, ali ne znam šta je sa time bilo. Verovatno osiguranje naplati i uzlazak policije.

Znam i da je nama saobraćajac, jednom prilikom, dao tri minuta da se dogovorimo, da ne bi on preuzimao u svoje ruke i komplikovao svima. To je uradio ner se gatekao na o ližnjoj raskrsnici, tj. nije poslat iz stanice. Da se nismo dogovorili, išao bi zapisnik itd...
Ovako je prošlo i bez evropskog... Onaj "najkrivlji" je imao i najviše para u džepu :D

TapaT
Poslednja izmena od pedja u 08 Jan 2017, 11:09, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23291
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Razna pitanja u vezi saobracajnih udesa

Post od Day Walker » 08 Jan 2017, 11:09

pedja je napisao:Ako je policija izašla, neko to mora da plati.

TapaT
A kako se to placa?
Posto nikad nisam cuo da je neko platio izlazak policije na uvidjaj.. pa to im je jbni posao za koji su vec placeni...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori