Magla

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Magla

Post od Martin » 22 Dec 2013, 09:55

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/429255 ... ovredjenih
:hand: :hand: :hand:
Svaki dan prolazim ovom deonicom i samo ću reći - neprilagođena brzina, gusta magla i nepažnja....a verovatno je svemu tome doprinela i gužva na Batrovcima, u kojoj su se zatekli mnogi koji prolaze kroz Srbiju ovim pravcem. Ne toliko naših ljudi koji svaki ili svaki drugi dan prolaze tuda pa znaju šta ih čeka, nego gastarbajtera i ostalih koji su u tranzitu.

Na onih spomenutih dva km pre naplatne rampe, nalazi se divlja deponija (koju sam nazvao "Springfild") koja gori i dimi cele godine (kao u Simpsonovima), bilo leto ili zima. :thumbdown:

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Sloba » 22 Dec 2013, 10:06

Noćas sam u 2h sa kolegama krenuo iz BG za NS i jedva stigosmo. Od uključenja na auto-put kod Batajnice do naplatne rampe vidiljivost je bila nula, bukvalno je na sreću išlo, a tek posle Dunava je moglo da se vozi koliko-toliko normalno. Oči su mi pobelele. Druga ekipa krenula starim putem i sudarili se u Inđiji. Punto naglo prikočio na sred puta i ovi se zabiju odnazad. I u BG i u NS videh par uviđaja nakon saobraćajki... *ebena noć.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Одг: Ne brže od života!

Post od dunx81 » 22 Dec 2013, 10:15

Jeziva je magla. Ljudi lako izgube osecaj za brzinu.

sent using Tapatalk

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Ne brže od života!

Post od McGruja » 22 Dec 2013, 10:24

Jeste, magla prilicno opasna i gusta, poledica, bas nije lako za voznju

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Piros » 22 Dec 2013, 10:25


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ne brže od života!

Post od Geza » 22 Dec 2013, 10:33

Na sve strane...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Ne brže od života!

Post od Laki021 » 22 Dec 2013, 10:36

Naplatne rampe nisi dovoljno dobro oznacene, predstavljanu zamke u situacijama kada je guzva i magla.

Sinoc sam isao Subotica-NS i ista prica, kolona pocinje pre bilo kakvog znaka za naplatu, tu nema nikakvih trepcucih svetala i sl koji su obavezni u takvoj situaciji... Odmah mi je delovalo da je nesreca neizbezna, ali eto desila se na drugom mestu u identicnim uslovima.

Kada sam video kolonu prebacio sam se u zaostavnu traku i ubacio se ispred slepera, ne jer sam bio bezobrazan vec nisam zeleo da ni sekunde stojim na zacelju pri tako slaboj vidljivosti...

Kad vec nemaju odgovarajucu signalizaciju mogla je policija sa rotacijom da stoji 500m od picetka kolone, al koga briga za to...

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10461
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Ne brže od života!

Post od TheWickerMan » 22 Dec 2013, 10:40

Noćas oko 2 je katastrofalna magla kad se krene sa Žarkova ka centru, a gomila majmuna divlja, idem desnom trakom 40ak na sat zato što uslovi ne dozvoljavaju više, pored mene proleću sa bar 80 :uf:

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Jumbo
Postovi: 647
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:34
Garaža: Kia ceed 1,4; Renault Clio 1,2 TCe; Dacia Logan 1,4
Lokacija: Novi Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Jumbo » 22 Dec 2013, 11:27

Sinoć sam se vraćao iz Maradika i baš zbog magle nisam išao na autoput (skoro uvek idem pravcem Maradilk-Inđija-St. Pazova-Vojka-Krnješevci pa na autoput) već starim putem.
Ako me išta za volanom plaši to je magla na autoputu. Na običnom putu ne volim maglu, ali na autoputu osećam strah.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ne brže od života!

Post od Paja » 22 Dec 2013, 11:31

Ko nije doživeo maglu u Vojvodini ne zna šta je prava magla. Dešavalo mi se da najbukvalnije vozim tako što ja gledam u liniju na sredini kolovoza, a suvozač bele stubiće pored puta. Sreća pa je bila kolona pa vidiš ovog ispred sebe. Ne bih voleo da to ponovo doživim.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 22 Dec 2013, 11:35

"Stranci" prebrzo voze. Sinoć smo došli iz Livinja, namerno izbegli autoput zbog gužve i magli - preko preče, naokolo bliže.

U Novom Sadu smo se uključili tek na E70 i u koloni od 4 vozila smo vozili 70-90, što je na momente bilo prebrzo s obzirom na vidljivost.

Strane tablice su nas prestizale kao da stojimo, brzinama od 130+, pri vidljivosti 50-100m! Ne jedan automobil, stotine! Zapravo je čudo da na sve strane nisu bili skršeni automobili, jer je njihova vožnja čist ruski rulet.

Treba izbegavati E70 kada ima gastarbajtera i Turaka na njemu po svaku cenu. Razumem da se ljudima žuri, ali vrlo često pored sebe i svojih porodica pošalju u smrt nedužne.

Sigurno je šlag na torti loše obeležen putni pravac. Zaostajemo mnogo za EU susedima. Na žalost, čist nemar. Nije to neko ozbiljno ulaganje, a pogotovo s obzirom koliku kintu uzmu na putarini.

Tapatalk 4

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Ne brže od života!

Post od Floyd » 22 Dec 2013, 11:44

nidza je napisao: Razumem da se ljudima žuri
Ja ne razumem.
Ako se nekom zuri treba da ide avionom a ne da divlja ne bi li nadoknadio vreme izgubljeno na granicama i naplatnim rampama.

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 22 Dec 2013, 11:51

Auuu, ovaj lančani je zaista strašan. Daleko bilo da se čovek nađe u takvoj situaciji. A za strance, sasvim je jasno da jure glavom bez obzira, a posle im đavo kriv.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Ne brže od života!

Post od maxer » 22 Dec 2013, 12:09

paja je napisao:Ko nije doživeo maglu u Vojvodini ne zna šta je prava magla. Dešavalo mi se da najbukvalnije vozim tako što ja gledam u liniju na sredini kolovoza, a suvozač bele stubiće pored puta. Sreća pa je bila kolona pa vidiš ovog ispred sebe. Ne bih voleo da to ponovo doživim.
Ima toga svugde ... napr. pravac pored Timoka: Zaječar - Negotin. Imaš više brda i kotlina (ideš više puta gore-dole). Najgore je na brdima u blizini Salaša - tu si bukvalno u "oblacima" i ne vidi se prst pred okom. Bela traka se ne vidi, moraš da spustiš prozor i da gledaš traku pored samog točka ... ako si dovoljno lud da voziš pod takvim uslovima. Dva-tri puta sam se našao u tome i probao sam da "vozim" ali sam onda shvatio da je to besmislica jer idem ~5 km/h i rizikujem život. Probao sam da vozim, jer sam želeo da iskusim kako to izgleda a predpostavio sam da je relativno bezbedno da pokušam (na kratko) da vozim jer kroz otvoren prozor čujem da li mi se približava neko vozilo. Sve u svemu, nije me prestigao niti sustigao ni jedan auto ili kamion, očito je da su svi shvatili da je najpametnije da skrenu sa puta, upale sve migavce i sačekaju da se magla malo razredi.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ne brže od života!

Post od dragan » 22 Dec 2013, 12:10

ja sam se sinoc kasno, oko 9 uvece vracao autoputem sm-bg, i vecina ljudi je lepo u levoj traci vozilo, 70-80 do 100-110 u zavisnosti od vidljivosti. u jednom momentu sam bio u levoj traci, sa 90 obilazim par auta koji idu 80 ( ispred mene jos par automobila, svi vozimo slicnim brzinama, kako zdrav razum nalaze ), i odjednom neki idiot u jarisu mk1 me stize sa ko zna koliko, pretpostavljam sa 140-150, blica da se sklonim, sto naravno nisam uradio dok ne zavrsim svoje preticanje, nabija se u gepek bukvalno da mu ne vidim ni deo farova... podsetio me na onog lika od pre par godina sto je hiperaktivan i sto je sam sebi pravio rizicne situacije, polupao ko zna koliko auta, mislim da je heroj rekao da ga zna...
kad sam se sklonio lik je odjurio koliko god je jaris mogao da ide. stvarno idiot... i onda citas kako se neko slupao i bude ti zao. pa takvih debila ( samo ne daj boze da dodje do bilo kakve povrede ili necega ) mi nije zao kad polupaju auto, al bas nimalo. na neki nacin sami to traze...

Odgovori