Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od marketman » 15 Jan 2017, 19:26

Šta misliš, koliko sam vozio? Ograničenje je 50 :)

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Xepoj87 » 15 Jan 2017, 21:10

Verujem da si isao 65 :)

Ne, to debil verovatno "kaznjava" ovog coveka u puntu, jer nije hteo da se pomeri iz leve "brze" trake.
Kompletan moron, klasicna sirovina.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od marketman » 15 Jan 2017, 21:19

Xepoj87 je napisao:Verujem da si isao 65 :)
Noup :) Nezgodno je za procenu jer kamerica zahvata sirok ugao. Isao sam oko 80-85, a sleper je istripovao da je na autoputu...mada i ne krivim ga.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Velja » 15 Jan 2017, 21:34

Ne vidim u čemu je problem skloniti se u srednju traku kad se ukaže prilika i pustiti trkače da nastave svoje ludiranje.
Ovo deljenje lekcija bi proglasio krivičnim delom, da sam premijer just for one day...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 15 Jan 2017, 21:43

Danas mi je bio tačno 10. (slovima: deseti) put u nizu (da, počeo sam da brojim), kako sam na Pančevačkom mostu morao da pretičem desnom trakom. Inače, skoro uvek idem od Bogoslovije.

To nije zato što divljam, već zato što neko redovno zasedne u levu i ne mrda. Vozim iza neko vreme, blicnem, ništa. Jedan je samo bacio sva četiri, da ne bude da me nije primetio i ostao u levoj traci :kezo: Neverovatno, deseti put u nizu!

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Scuderia » 15 Jan 2017, 21:52

Meni su dve najpederskije stvari koje neko moze po zakonu da uradi, a ekstremno su glupe i oduzimaju na fluidnosti saobracaja ta paralelna voznja po ogranicenju i zaustavljanje na uslovno desno.

Ne pravim paniku ako se nadjem u takvim situacijama jer nemam pravo, zvanicno nije prekrsaj, a i mozda neko ima hitan slucaj pa hoce da prvi krene sa semafora, medjutim ako se radi tek tako jer mu se moze, a zna da iza sebe zadrzava kolonu onda je bas :thumbdown:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 15 Jan 2017, 22:01

Meni bude neprijatno kada stanem u desnu traku, gde postoji uslovna, a ja idem pravo. Uglavnom se to retko desi, kada se prvi put pojavim negde i ne obratim pažnju.

Sinoć sam znao za uslovnu, ali sam bio parkiran blizu semafora. Nije bilo saobraćaja, pa sam se vratio malo u rikverc i stao u kolonu u levoj traci. Zatim je jedan automobil prošao i skrenuo desno, da bi sledeći uredno stao. Treći mu je svirao iza, neuspešno :kezo:

Pisah u temi Kako se vozi u Srbiji, o psihi ljudskoj, tj našoj vozačkoj. Jedna od stvari je i ta da se na semaforu uvek staje u kraću kolonu. Ako tri automobila stoje u levoj traci, nijedan u desnoj, svi su oni magarci, a ti pametan (reče mali glas iz glave).

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Scuderia » 15 Jan 2017, 22:11

Bas tako.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Day Walker » 15 Jan 2017, 22:11

Taj sto ide pravo ima isto toliko pravo da stoji na semaforu u toj traci. Jbga, bilo to ok nekome ili ne, niko nema pravo da mu svira i dovlja iza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Scuderia » 15 Jan 2017, 22:13

To sam i napisao, po zakonu je i ne pravim paniku, ali mene licno bi bilo sramota da to koristim, isto koliko i ta voznja od 45-50 u najbrzoj traci. Time se skroz ponistava to uslovno desno i pravi se nepotreban zastoj.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 15 Jan 2017, 22:19

@DW Niko i ne kaže da ne sme tu da stoji.

Recimo, pre neki dan, idem u Tempo, iz Venizelosove i lik stoji u desnoj traci (postoji uslovna).
Ja stanem iza njega, sa migavcem, i pričam sa koleginicom. Lik je smotao i pomerio se u levo, koliko da ja prođem, iako nisam to očekivao (niti sam mu svirnuo, niti ablendovao), stao i čekao, neće propast sveta.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Day Walker » 15 Jan 2017, 22:26

Skroz ok ako moze, isto uradim ako se nadjem u toj situaciji.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od aviator » 15 Jan 2017, 23:05

pedja je napisao:Danas mi je bio tačno 10. (slovima: deseti) put u nizu (da, počeo sam da brojim), kako sam na Pančevačkom mostu morao da pretičem desnom trakom. Inače, skoro uvek idem od Bogoslovije.

To nije zato što divljam, već zato što neko redovno zasedne u levu i ne mrda. Vozim iza neko vreme, blicnem, ništa. Jedan je samo bacio sva četiri, da ne bude da me nije primetio i ostao u levoj traci :kezo: Neverovatno, deseti put u nizu!
Od kad je preticanje desnom trakom na Pančevcu ili bilo gde drugde, osim na auto putu, nedozvoljeno?
Te dve trake su "ravnopravne", kao na bilo kom bulevaru.

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ljubitelj » 15 Jan 2017, 23:23

marketman je napisao:Alfista nezadovoljan kojom brzinom pretice onaj mali autic, prelazi u srednju, pretice sa desne, ulece ponovo u levu i nalegne na kocnicu, a kamioncuga nailazi... Nemojte mi samo reci da je sve ok?!?
Nije ok sa alfistom ali nije ni sa ostalima bas ok kako voze.
Gde je to sa 3 vozne trake, autoput ili neki bulevar u gradu?

Ako je autoput i ti vozis pogresno, kao i taj u Alfi i ovaj u Puntu i onaj ispred na koji nailazi Punto. I kamion.
Komplet svi odreda se pogresno ponasaju, tipican primer da nasi vozaci ne umeju da pravilno koriste puteve sa vise traka po uskladjenosti brzina.

Ok je da se onaj prvi mali auto krece skroz desnom trakom, isto i ti.
A ne srednjom iako je desna slobodna.
Zatim ok je da tadaPunto vrsi preticanje u toj srednjoj traci koja je tada slobodna, ujedno i kamion bi tebe tako preticao.
A Alfa bi imala kao najbrza slobodan prolaz u skroz levoj traci dok se vi medjusobno preticete kao sporiji.

Isto pravilo je i na putu sa 5 ili 6 voznih traka, sto sporije vozilo to desnija po mogucstvu (ukoliko je slobodna) traka.

Inace leti kada je veca guzva na nasem autoputu vidjam cesto nase vozace da tako kao na snimku pogresno voze na usponima sa 3 vozne trake i zakrce srednju i levu dok je desna prazna i slobodna.
Kao da je sramota da sporiji vozaci koriste desnu traku.

edit> vidim sada da pominjes ogranicenje 50 i da nije autoput.
Tek onda mi je nejasno otkuda ovde ovako rasporedjena vozila i te brzine ako ti vec vozis 85.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 15 Jan 2017, 23:49

aviator je napisao:Od kad je preticanje desnom trakom na Pančevcu ili bilo gde drugde, osim na auto putu, nedozvoljeno?
Te dve trake su "ravnopravne", kao na bilo kom bulevaru.
Nije ni rečeno drugačije.
Ipak, složićeš se da je uobičajeno ponašanje vožnja u desnoj traci, sa obzirom da je ista prazna, a ima bržih vozila od tebe? Znači, ne zahteva se nikakav poseban manevar, već malo očekivanog ponašanja.

U suprotnom, brže vozilo mora da pređe u desnu traku, pa da se vraća u levu, pretičući ostale koji voze 50, pa opet, ako se pojavi još neki sličan u levoj traci. Da se ovaj prvi lepo skloni i uklopi među slične, sve bi bilo fluidnije i normalnije. Druga stvar je kada neko vozi 80 ili 100, po gradu ili na mostu, nabije se nekome u rep, svira, ablenduje, a ovaj možda i nema gde da se skloni, jer je druga traka zauzeta.

Odgovori