Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Xepoj87 » 31 Avg 2017, 06:41

A to avlijanje tek da ne spominjem...jos te kao cudno gledaju kada svirnes posle 10s milenja za njima, u nadi da ce degradi sami da se uklone.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5036
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od cozmo » 03 Sep 2017, 21:49

Par zanimljivih snimaka.

Prvi snimak. Audi pretice kamion preko pune linije, uz znak za nepreglednu krivinu i znak za zabranjeno preticanje. Krenuo je mozda na jos 20-30 metara isprekidane linije pre pune, ali je preticao tacno toliko koliko traje znak za zabranu, plus puna linija. Moja brzina je 100kmh.

https://www.youtube.com/watch?v=WzORmURbZn8

Drugi snimak. Lik sa Zafirom zapocinje preticinje u raskrsnici preko ostrva i pune linije. Moja brzina je 90kmh. Izracunajte gre je poceo preticanje, negde posred same rasksrnice. Ovo je blizu Padinjaka, na toj raskrsnici se cesto gine bas zbog ovog.

https://www.youtube.com/watch?v=nhfRohVUcCU

Treci snimak. Ne znam da li mozete dobro da vidite. Audi, a potom i crni BMW iz suprotnog smera blicaju. Ovo su radovi kod Pazove. Ogranicenje je 50, ali se vozi uglavnom 70. Preticanje zabranjeno. Usporavam, ali vidim u retrovizoru sivi BMW koji mi se sumanuto brzo priblizava i nabija u rep. Tada malo ubrzavam. Da li je on mislio da ga zajebavam (ocigledno nije video blicanje iz suprotnog smera da usporimo) pa na snimku vidite sta je uradio. Srecom, stao je, pa nisam ucinio prekrsaj vec sam uradio obilazenje zaustavljenog vozila preko pune linije. Nemam na snimku kasnije, patrola je bila u ulicici kod obilaznice kad se udje u Pazovu, a verovatno su bili blize jer su ovi blicali pa se ili premestili ili ko zna sta. Snimak je skracen. Imam i celu verziju naravno. Pritom, vidite da ja ne kocim naglo nego sam samo usporio sa oko 70 na 50. Koliko je on vozio ne znam, ali mi se sumanuto brzo nabio u rep. Svi smo se krstili u kolima. Naravno video je sta je uradio pa je posle ko pile vozio iza mene.

https://www.youtube.com/watch?v=EtiMtilLXfI
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Markoni » 04 Sep 2017, 07:06

Da su napravili preksrsaj - napravili su. Na prvoj slici krivina ne deluje ni malo nepregledno, pa ako je vec usao u preticanje mogao je bezbedno da ga zavrsi iako je puna linija.
Na drugom snimku izgleda da je covek krenuo ranije u preticanje, po ovome sto se vidi nista nije nebezbedno.
Treci snimak jako cudan. Izgleda kao da si ga izjebao nesto ranije u saobracaju, pa je hteo ili da ti nesto objasni, ili da ti vrati istom merom. :)
Po meni nikakva drama ni na jednom snimku.


Sent from my SM-N910C using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Xepoj87 » 04 Sep 2017, 08:12

Sta li si uradio ovom sa karavanom ranije, da je pokusao da te zaustavi, sta li ne zelis da prikazes :)


Ovde sam samo skontao da mi izgleda kao da se vuces po putu.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.



Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Velja » 04 Sep 2017, 08:26

Odr'o ga Cozmorolom na semaforu...

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5036
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od cozmo » 04 Sep 2017, 10:16

Xepoj87 je napisao:Sta li si uradio ovom sa karavanom ranije, da je pokusao da te zaustavi, sta li ne zelis da prikazes :)


Ovde sam samo skontao da mi izgleda kao da se vuces po putu.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
Nista. Posle sam pogledao snimak, lik je prethodno promasio, tj hteo da udje u suprotan smer. Pa je izgleda posle zurio, pa se zalepio za mene a ja sam usporio sa 70 na 50 kad su mi ovi blicali. Bio je na metar od mene bukvalno a na snimku vidis da nema naglog kocenja nit slicno. Mozda je mislio da ga nesto zajebavam otkud znam sta je ljudima u glavi. A kad vozim decu ja se NIKAD ne zajebavam u saobracaju. Ne znam sta bi liku, posle je vozio ko bubica iza mene. Valjda je video da nije normalan. Moje misljenje je da je mislio da ga zajebavam jer sam usporavao pa ubrzo (jer se zalepio ko budala za mene). Nakacicu da vidis gde je stao, a zasto ne znam, ja i jos ovaj iza mene smo ga tu obisli. Mozda ga je to iznerviralo ko zna. Ta raskrsnica s radovima je toliko nejasna da se zeznes bez problema. Nocu je tek pakao.

Sent from my m2 note using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5036
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od cozmo » 04 Sep 2017, 14:26

Markoni je napisao:Da su napravili preksrsaj - napravili su. Na prvoj slici krivina ne deluje ni malo nepregledno, pa ako je vec usao u preticanje mogao je bezbedno da ga zavrsi iako je puna linija.
Na drugom snimku izgleda da je covek krenuo ranije u preticanje, po ovome sto se vidi nista nije nebezbedno.
Treci snimak jako cudan. Izgleda kao da si ga izjebao nesto ranije u saobracaju, pa je hteo ili da ti nesto objasni, ili da ti vrati istom merom. :)
Po meni nikakva drama ni na jednom snimku.


Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Krivina je nepregledna kad imas kamion ispred. Prosle godine je tu bio bas dobar sudar zbog preticanja. Ovaj drugi pretice na raskrsnici gde su ljudi ginuli (ima krajputas) i gde je moj drugar se okretao zbog lika koji mu je tu izleteo jer je preticao kamion kao ovde mene ovaj na snimku. Ovo su po meni situacije koje direktno dovode do udesa. Uostalom zasto pretice usred opasne raskrsnice kad posle 100m ima isprekidanu? Sporo mu 90 na zrenjanincu? I ovaj sa Audijem, em pljusti kisa em ima posle ravni deo puta kolko oces. Zato se i gine. Hoce da ustedi 5 sekundi a oduzme neciji zivot (njegov i ne vredi kad se tako zeza).

Sent from my m2 note using Tapatalk


"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

ljubitelj
Postovi: 10586
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ljubitelj » 04 Sep 2017, 22:45

Krivina?
Jel se zezas :zbunjen:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 04 Sep 2017, 23:11

Po ravnici je sve krivudavo :D

Da imam kameru, kakve bih kompilacije napravio po Srbiji. Sa obzirom da sam često na putu, svega se nagledam.

Razumem ja da čovek loše proceni brzinu i sl, ali da neko pretiče preko pune, u nepreglednoj krivini, oko brda recimo, gde je sreća jedini odlučujući faktor. Nikako ne može znati da li ima nekoga sa druge strane, a još ako je taj neki malo brži...

TT


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5036
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od cozmo » 05 Sep 2017, 11:01

ljubitelj je napisao:Krivina?
Jel se zezas :zbunjen:
Jel si video znak? Znas li sta znaci taj znak? Vidis li po kisi od kamiona da li neko ide iz suprotnog smera? Naravno da ne. Pri tom ide brzinom daleko od ogranicenja. Elem tu se desavaju udesi cesto jer se zalete a ako je bus ili kamion ispred eto belaja. Puna linija i znak za zabranjeno preticanje sa znakom opasnosti za krivinu udesno su dovoljni za pametnog vozaca. Idem tuda mnooogo puta godisnje i znam sve i gde se lupaju samo tako. E pa tu se lupaju bas cesto, prosle godine Puntici neki se zviznuse jer je jedan eto tako preticao kamion bas na tom mestu. Pametnome dosta.

Dakle imas jedan znak opasnosti:

Slika

Zatim drugi:

Slika

I uspon i nepreglednu krivinu. Vidis li vozila iz suprotnog smera? NIsu dzaba postavili ove znakove.

Slika

Ovde ni po najsuncanijem danu ne vidis ko dolazi iz suprotnog smera. Imas nekoliko ovakvih krivina kad ides zrenjanincem I na svakoj od njih sam za zadnjih 20 godina koliko vozim tuda jako cesto video nekoliko udesa.

Sent from my m2 note using Tapatalk
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ddanijell » 10 Sep 2017, 18:03

Zapali se ford ko sibica... nekih 50m od njega sam bio kada je detoniralo iz njega, rezervoar ili sta vec... jbg ode auto, kasno bilo i da pokusam da gasim malim pp aparatom jer je plamen zahvatio kompletnu kabinu. Vatrogasce sam sreo nekih 5km dalje (5min voznje odatle).

Slika

Slika

ljubitelj
Postovi: 10586
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ljubitelj » 11 Sep 2017, 09:58

Nisam pitao za znakove, pitao sam gde je krivina jer je ja nigde ne vidim na snimku a ni sada na izdvojenim foto.
Kao sto nigde ne vidim uspon koji pominjes.
Mozda se ne snimcima ne vidi realno stanje puta.
To da ne treba preticati u bilo kojoj situaciji u kojoj se jasno ne vidi kompletna putanja u celoj potrebnoj duzini za taj manevar nije upitno i podrazumeva se.

I inace se za manevar preticanja u krivini bira leva a izbegava desna krivina, upravo zbog preglednosti na vecu daljinu dolaznog saobracaja.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Stjepa » 18 Sep 2017, 23:26

Snimak nije moj.

Ko zna šta bi u glavi vozaču astre da ovako nespretno stane. Još kamera verovatno ne prenese dovoljno realno koliko je kočenje bilo naglo. S obzirom da znam gde se desilo (most na prolasku kroz UE, onaj koji je letos rehabilitovan) i da je zbog radova saobraćaj smanjenog protoka (sad su radovi na kružnom toku u ulasku u grad), ne verujem da je iko išao brže od 40-50 u datom trenu.

https://www.youtube.com/watch?v=fvdClLI9EF8&app=desktop
https://www.youtube.com/watch?v=fvdClLI9EF8&app=desktop

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od snork » 19 Sep 2017, 00:23

Svaka čast kamiondžiji kako je reagovao u trenutku. :o
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od dag81 » 19 Sep 2017, 00:35

A bogami se i kamiondzija fino zajurio.
Ili ovom retardu nisu radila stop svetla.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока



Odgovori