Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od markoue » 19 Sep 2017, 00:36

Stao idiot da se javi nekome iz kokone, tako kazu ljudi na lokalnoj stranici. Strasno..
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Xepoj87 » 19 Sep 2017, 00:47

Lik je debil, a nije ni kamiondzija mnogo bolji.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od igor_harris » 19 Sep 2017, 07:15

Steta sto mu se kamiondzija nije javio posle ovoga...

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od markoue » 19 Sep 2017, 07:49

Mozda i jeste, ne znamo epilog :kezo:
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Xepoj87 » 19 Sep 2017, 10:27

Steta sto kami9ndzija nije vozio po ogranicenju i na normalnom rastojanju sa 2 prikolice i jedno 30 tona. Vi znate da postoji stvar zvana sigurno rastojanje pri odredjenoj brzini, gde uvek moras da budes u stanju da ukocis?
Ovaj lik je debil sto staje bezveze, ali je kamiondzija ovde kriv za situaciju.
Nije ovaj lik kocio tako da su skripale gume i palio se abs, vec je skroz normalno zakocio, a kamiondzija bio van stanja da i on zakoci, nego ga em kasno video, em vozio prebrzo, em blize nego sto bi trebao.
Cak i kada bi bilo ekstremno naglo kocenje, ista stvar.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Stjepa » 19 Sep 2017, 10:49

Polako, vidim da si krenuo bez razloga u neki blagi napad. Znam da ja nigde ne napisah da vozač nije ni malo kriv, ne bih sad čitao ponovo ostale postove. Svakako da ga je zbombao od pozadi, po zapisniku bi on bio kriv 1/1.
Ali verujem da kamera baš nije verno prenela stanje, jer nam trenutnu situaciju odvijanja saobraćaja na tom mestu. Saobraćaj se odvija usporeno, sa prekidima. Stvaraju se kilometarske kolone. Sam most je možda 50m iza mesta dešavanja, dužina mosta recimo 150m, i tik iza njega je semafor koji reguliše saobraćaj tokom trajanja radova. Osnovne informacije sinoć dah po oovm pitanju.

Suština, svi voze jedni drugima na branik u ovom slučaju (aj da se ne pravimo pametni, znamo takve situacije i sigurno se i sami tako ponašamo). Dakle propisnog rastojanja među vozilima teško da ima. Što se tiče brzine, ne vidim prostora da se neko, pogotovu teretnjak, zalaufa. Rekoh da se sad tu saobraćaj odvija sa recimo 40-50km/h max. Nema tu prostora za brže.

Dakle ne branim vozača kamiona u smislu držanja rastojanja, svakako bi bio kriv da je došlo do nesreće. Ali kažem da nisu ni uslovi za normalno odvijanje saobraćaja i da je opreznost u takvim situacijama dodatno potrebna. A kamiondžiji svaka čast na reakciji. Plus znam da bi mu se mnogi i sa foruma, pa evo i ti direktno kao i ja, načestitao svega onako usput za to usputno seljobersko javljanje u datoj situaciji gde se sigurno vucaraš u koloni a eto neko pametan rešio sa komšijinom šurnjavom razmeni dve tri reči i doprinese sveopštem haosu koji već postoji iz drugih razloga.
Sad ja malo plastično odohu drugom smeru, ali nadam se da je poenta jasna.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Ivan » 19 Sep 2017, 11:00

Kamion moze da zakoci odlicno, skoro kao auto, ali kamiondzije obicno izbegavaju da nabadaju kocnicu da im se ne razleti roba.
Koja opet treba da je obezbedjena npr spanerima.



Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Velja » 19 Sep 2017, 11:37

Za sranje je obično potrebno dvoje. Pored tradicionalno neugodnog Opelaša, našao se neprženi kamiondžija, a ja bih u ovu situaciju uključio i njegovo potencijalno zijanje u mobilni/navigaciju...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Xepoj87 » 19 Sep 2017, 14:19

Stjepa je napisao:
19 Sep 2017, 10:49
Polako, vidim da si krenuo bez razloga u neki blagi napad. Znam da ja nigde ne napisah da vozač nije ni malo kriv, ne bih sad čitao ponovo ostale postove. Svakako da ga je zbombao od pozadi, po zapisniku bi on bio kriv 1/1.
Ali verujem da kamera baš nije verno prenela stanje, jer nam trenutnu situaciju odvijanja saobraćaja na tom mestu. Saobraćaj se odvija usporeno, sa prekidima. Stvaraju se kilometarske kolone. Sam most je možda 50m iza mesta dešavanja, dužina mosta recimo 150m, i tik iza njega je semafor koji reguliše saobraćaj tokom trajanja radova. Osnovne informacije sinoć dah po oovm pitanju.

Suština, svi voze jedni drugima na branik u ovom slučaju (aj da se ne pravimo pametni, znamo takve situacije i sigurno se i sami tako ponašamo). Dakle propisnog rastojanja među vozilima teško da ima. Što se tiče brzine, ne vidim prostora da se neko, pogotovu teretnjak, zalaufa. Rekoh da se sad tu saobraćaj odvija sa recimo 40-50km/h max. Nema tu prostora za brže.

Dakle ne branim vozača kamiona u smislu držanja rastojanja, svakako bi bio kriv da je došlo do nesreće. Ali kažem da nisu ni uslovi za normalno odvijanje saobraćaja i da je opreznost u takvim situacijama dodatno potrebna. A kamiondžiji svaka čast na reakciji. Plus znam da bi mu se mnogi i sa foruma, pa evo i ti direktno kao i ja, načestitao svega onako usput za to usputno seljobersko javljanje u datoj situaciji gde se sigurno vucaraš u koloni a eto neko pametan rešio sa komšijinom šurnjavom razmeni dve tri reči i doprinese sveopštem haosu koji već postoji iz drugih razloga.
Sad ja malo plastično odohu drugom smeru, ali nadam se da je poenta jasna.
Ne znam kakav napad i iz kog razloga me prozivas, ali sam samo izneo moje misljenje i vidjenje situacije, za koje smatram da je 100% ispravno.
Da, ovde nije bilo nicega, ali je mogao auto da mu se pokvari, mogao je da zakoci iz 300 razloga, tako da je u ovom slucaju razlog kocenja samo razlog zbog kog je on debil, ali ne i zbog cele situacije.
Kamiondzija ovde nije ni pokusao da koci, da li nije gledao, da li nije bio dovoljno daleko(a po snimku bih rekao da mu nije bio blizu), da li je isao prebrzo(opet mi se cini da jeste, ako uporedim njegovo kretanje i kretanje pickupa pre idiota u Opelu), ne znam, ali znam da ni bezanje od sudara na livadu ili trotoar, tek nije dobar postupak, a eto, ti mu ovde cestitas na "dobroj" reakciji, cak i snimak.
Ne, dobra reakcija je da je zakocio i da je sa 2 prikolice isao znatno sporije od ostalih, a meni se cini da ide brze i da blene negde van puta, pa se iznenadio Opelom i samo skrenuo da ga izbegne.
Opet, sreca da je tu poljana i nema nikoga.

Daleko od toga da ja liku u Opelu ne bih svirao i da mu ne bih spominjao blizu familiju, ali bih takodje i prihvatio krivicu da sam ga udario.
Cak ovde kamion nije ni vozio blizu Opela, pa ne znam zasto spominjes vozenje na branik jedan drugom.
I ne, ne vozim nikome na branik brze od 30 km/h, pa mi se nikada za ovih oko pola miliona kilometara po guzvama, nije desilo da lupim nekoga zato sto je zakocio.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Stjepa » 19 Sep 2017, 14:57

Možda zbog ovog dela:
Xepoj87 je napisao:
19 Sep 2017, 10:27
Steta sto kami9ndzija nije vozio po ogranicenju i na normalnom rastojanju sa 2 prikolice i jedno 30 tona. Vi znate da postoji stvar zvana sigurno rastojanje pri odredjenoj brzini, gde uvek moras da budes u stanju da ukocis?
Da je rečenica bila obaveštajnog tipa a ne upitnog, i da joj nije prethodila rečenica sa dozom ironije, cepo post bi ti imao drugačiji smisao. Sa kojim se slažem jer je i logučno da uvek moraš biti spreman da ukočiš i izbegneš situaciju. Napisasmo to jasno i ti i ja. Ovako bi kako bi, idemo dalje. Ko mi kriv za upuštanje u raspravu, za koju će se pre ili kasnije ispostaviti da je bespotrebna. :)

Xepoj87 je napisao:
19 Sep 2017, 14:19
ali znam da ni bezanje od sudara na livadu ili trotoar, tek nije dobar postupak, a eto, ti mu ovde cestitas na "dobroj" reakciji, cak i snimak.
Bilo kako bilo za ovo gore, ajmo normalno ovo da ispolemišemo. Ovo gore da zanemarimo, da se ne bi jurili kao kerovi oko svog repa. :)

Ovde se ne slažem sa tobom. Bežanje od sudara i spasavanje svoje guzice i guzice drugih u rizičnim situacijama, po meni je opravdano.
Moj stav, kad dođe do kritične situacije bio da sam ja kriv ili drugi učesnik u saobraćaju uvek treba juriti najbolje moguće rešenje u tom trenutku. Ako je to u livadu, onda u livadu. Bolje nego direktan sudar. Nelogično mi ramišljanje da kad ukapiraš da ne možeš da staneš, da ako ćeš da udariš vozilo/pešaka ispred sebe ne pokušaš da izbegneš sudar tako da svi prođu neoštećeno. To se ovde na kraju i desilo, ne? Zato mu čestitam. Napravio je propust i video da ne može da stane (napisali i ti i ja da je to tako i složili se). Ali je ipak izvukao situaciju. Nemerljivo bolje nego da je svojom masom oduvao Astru, rikošetirao je u neko vozilo u koloni i slično.
Moj stav je da i ako nisam u opšte kriv, već drugi učesnik, a mogu da izbegnem rizičnu situaciju tko što ću pobeći na trotoar, livadu i sl, to ću i uraditi umesto ukopati se u mestu i čekati da dođe do sudara pa posle dokazivati njegovu krivicu, juriti se sa zapisnicima, osiguranjima, majstorima... Pa i ako to bežanje prouzrokuje neko oštećenje, a koje je značajno manje nego što bi bilo pri sudaru, po meni je opravdano. Biranje manjeg od dva zla.

Zašto misliš da bezanje u ovakvim situacijama nije dobar postupak?

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Xepoj87 » 19 Sep 2017, 15:09

Jebiga, sada si napisao kao da sam ja rekao da je trebao da ga udari.
Moja recenica je bila usmerena la tome da do izbegavanja nije ni smelo doci i da je to krivica kamiondzije.
I za to mu ne treba cestitati, a pogotovo ne bez inicijalnog spominjanja da je on i kriv za to sto je morao da bezi na livadu.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ddanijell » 19 Sep 2017, 15:20

Vecina vozaca instiktivno pokusava da izbegne prepreku i pri tom ne mali broj puta predje u suprotnu traku i napravi direktan sudar, ili skrene desno i ubije nekog pesaka. Jako zajebana situacija, srecom dobro je proslo u ovom slucaju.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Stjepa » 19 Sep 2017, 15:24

A sad, razumemo se a ne razumemo se.
Ajmo opet, cela rečenica.
Xepoj87 je napisao:
19 Sep 2017, 14:19
Kamiondzija ovde nije ni pokusao da koci, da li nije gledao, da li nije bio dovoljno daleko(a po snimku bih rekao da mu nije bio blizu), da li je isao prebrzo(opet mi se cini da jeste, ako uporedim njegovo kretanje i kretanje pickupa pre idiota u Opelu), ne znam, ali znam da ni bezanje od sudara na livadu ili trotoar, tek nije dobar postupak, a eto, ti mu ovde cestitas na "dobroj" reakciji, cak i snimak.
Boldiram deo koji je po meni u rečenici sporan, tj ne slažem se njim. Zašto?
Xepoj87 je napisao:
19 Sep 2017, 15:09
Moja recenica je bila usmerena la tome da do izbegavanja nije ni smelo doci i da je to krivica kamiondzije.
I za to mu ne treba cestitati, a pogotovo ne bez inicijalnog spominjanja da je on i kriv za to sto je morao da bezi na livadu.
Da rezimiramo:
-slažemo se da je njegova odgovornost da se zaustavi na vreme, odnosno krivica je ako se ne zaustavi i udari vozilo ispred sebe
-nisam rekao da nije kriv za bežanje na livadu, ali uzročno posledično je logično da ako nije mogao da stane a pobegao je, time je i odgovoran što je morao da beži (birao manje od dva zla).
-malo grublju formulaciju imaš "do izbegavanja nije ni smelo doći". Suština je ista, iako meni lpše zvuči "da je prilagodio brzinu i rastojanje, ne bi morao da beži kako bi izbegao sudar".
-Dakle došlo je do kritične situacije. Tu ide boldirani deo iz prvog citata u ovom postu "tek nije dobar postupak". Ponavljam da je po meni to vrhunski postupak. Zagovnala se situacija, krivica vozača kamiona (ima i krivice vozača opela, i tu se sigurno slažemo, ali bi posle zapisnika sigurno sve palo na vozača kamiona - slažemo se), i isti taj vozač je izvukao situaciju. Slažeš li se da je izvukao situaciju, u kojoj ima i njegove krivice? Ovde dolazim na moj prethodni post, pa da ga ne ponavljam sad. Moj stav, da je iz nastale situacija, reakcijom vozača izbegnuta gora opcija. Da li je morao da predupredi takvu situaciju? Morao je. Da li je ipak izvukao najbolje rešenje iz nastale situacije? Jeste.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Xepoj87 » 19 Sep 2017, 17:45

Kao sto sam i rekao, sve goborim iz ugla da izbegavanje nije za pohvalu, jer je trebao da gleda ispred sebe i da zakoci, a ne da se iznenadi autom ispred sebe, pa da iznenada bezi van puta. Ne mozes izdvojiti jednu izjavu kao da se nista drugo nije desilo i izvrnuti je da ispadne da sam rekao da je bolje da je pokupio coveka, jer to veze sa zivotom nema.
Takodje si rekao i da su vozili 40-50, pa ja cisto sumnjam da je kamion isao 40-50.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od maxer » 20 Sep 2017, 15:03

Nije moj snmak ali je logično da ga ovde postavim.
Evo šta ste propustili (srećom) 17.09.2017. Vi koji ste bili na Fruškoj Gori. Moglo je i Vas ovo da strefi:

kliknite na sliku da bi krenuo video (zabava počinje posle 40. sekunde)
https://www.facebook.com/LorandSzasz/vi ... 836706856/
https://www.facebook.com/LorandSzasz/vi ... 836706856/

Odgovori