O presretačima

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: O presretačima

Post od Kabe » 23 Jul 2017, 21:58

Strasno.
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: O presretačima

Post od ikac2000 » 23 Jul 2017, 22:57

Гага je napisao:Слично су урадили и у Немачкој тј. њиховој савезној држави Северна Рајна-Вестфалија. Пошто немци немају наплатне рампе, полиција ове савезне државе Немачке, мери просечну брзину радаром који има ОЦР (OCR- Optische Zeichenerkennung / Optical Character Recognition / оптичко препознавање знакова) и то баш на деоницама аутопутева – А1, А2, А3, А4, А5, А44,... - где стајање није дозвољено, односно где нема разних одмаралишта са паркинзима, мотелима, бензинским станицама и слично. На тај начин су решили да неко са стајањем смањи просек брзине. Честитке исто шаљу на кућне адресе.
A ja se cudim sto ovi sa besnim autima idu sporije od mene :-)

Полицајац192
Postovi: 266
Pridružio se: 01 Jan 2016, 17:52
Lokacija: Београд

Re: O presretačima

Post od Полицајац192 » 23 Jul 2017, 23:32

Полицајац192 je napisao:
Kabe je napisao:
Полицајац192 je napisao:Можда је превозио органе или крв хитно за Ниш или Београд (то раде).
Zezas? Ja mislim da je to totalno neozbiljno iskreno. Smatram da ako postoji potreba za tako nekom "uslugom" drzava i ministarstvo zdravlja treba da odvoji budzet za prilagodjavanje vozila za specijalne namene koje bi se bavilo takvim transportom u standardnim a i hitnim situacijama.
Управа саобраћајне полиције и Министарство правде имају потписани споразум већ пар година о хитном транспорту типа крви, органа и тако то...
Пардон, Министарства здравља*

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Grujic » 23 Jul 2017, 23:35

Kabe je napisao:Strasno.
Sto strasno?
Sasvim logican potez po meni.
Da jeste, trebalo bi da postoje posebna vozila samo za to, ali nema se para za neke prece stvari, a ova potreba se ba ovaj nacin sasvim lepo pokrije, mupova vozila su rasporedjena svuda po zemlji i mogu sve da pokriju

Sent from my HTC One using Tapatalk

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: O presretačima

Post od dunx81 » 23 Jul 2017, 23:52

Zar ne moraju takve stvari kao sto s krv i organi da se prenose u nekim kontrolisanim uslovima?
Nije valjda da stave bubreg u rucni frizider i gas? :-)

t

Korisnikov avatar
Aca BG
Postovi: 1965
Pridružio se: 06 Mar 2013, 11:22
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Aca BG » 23 Jul 2017, 23:58

Imaju namenske posude, da ih tako nazovem.

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: O presretačima

Post od Kabe » 24 Jul 2017, 00:46

Grujic je napisao:
Kabe je napisao:Strasno.
Sto strasno?
Sasvim logican potez po meni.
Da jeste, trebalo bi da postoje posebna vozila samo za to, ali nema se para za neke prece stvari, a ova potreba se ba ovaj nacin sasvim lepo pokrije, mupova vozila su rasporedjena svuda po zemlji i mogu sve da pokriju

Sent from my HTC One using Tapatalk
Strasno je jer:

01. Prevozom krvi i ljudskih organa treba da se bavi ministarstvo zdravlja ili neka institucija iz branse sa adekvatnim vozilima koja mogu da odgovore svim zahtevima transporta

02. Ta vozila mogu da budu "brendirana" kao sanitetska, policijska ili kako god u sluzbi efikasnosti koja podrazumeva odgovor na sve zahteve (brzina isporuke, bezbednost, uslovi za cuvanje onog sto se prevozi)

03. Koriscenjem policijskih vozila (presretaca) za tu namenu uskracuje se primarna upotreba istih, a to je sprovodjenje zakona (za sta su predvidjeni i placeni)

04. Prece stvari? Postoji nesto prece od ljudskog zivota koji zavisi od odredjene krvne grupe ili organa? Mozda, Vucicev autobus...

Stoga, sve je to jedna velika improvizacija koja "radi posao".
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: O presretačima

Post od H4wkeye » 24 Jul 2017, 02:16

Presretaci su se koristili u nekim slucajevima, tj. retko. To je vise izuzetak nego praksa.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Grujic » 24 Jul 2017, 06:35

Kabe je napisao:
Grujic je napisao:
Kabe je napisao:Strasno.
Sto strasno?
Sasvim logican potez po meni.
Da jeste, trebalo bi da postoje posebna vozila samo za to, ali nema se para za neke prece stvari, a ova potreba se ba ovaj nacin sasvim lepo pokrije, mupova vozila su rasporedjena svuda po zemlji i mogu sve da pokriju

Sent from my HTC One using Tapatalk
Strasno je jer:

01. Prevozom krvi i ljudskih organa treba da se bavi ministarstvo zdravlja ili neka institucija iz branse sa adekvatnim vozilima koja mogu da odgovore svim zahtevima transporta

02. Ta vozila mogu da budu "brendirana" kao sanitetska, policijska ili kako god u sluzbi efikasnosti koja podrazumeva odgovor na sve zahteve (brzina isporuke, bezbednost, uslovi za cuvanje onog sto se prevozi)

03. Koriscenjem policijskih vozila (presretaca) za tu namenu uskracuje se primarna upotreba istih, a to je sprovodjenje zakona (za sta su predvidjeni i placeni)

04. Prece stvari? Postoji nesto prece od ljudskog zivota koji zavisi od odredjene krvne grupe ili organa? Mozda, Vucicev autobus...

Stoga, sve je to jedna velika improvizacija koja "radi posao".
1. Sto oni ne mogu da odgovore zahtevu transporta?

2. Brendirana ili ne, imaju zvucnu i svetlosnu signalizaciju.

3. Moze da stoji, ali to je u sluzbi naroda a ne u privatne svrhe.

4. Ne naravno bus nego neke stvari koje bi upravo u sluzbi ljudskog zdravlja bile cesce u upotrebi i servisirale veci broj ljudi (npr vise vozila i bolja oprema za sluzbe hitne pomoci). Hitan transport krvi, a pogotovo organa nije toliko cesta stvar, a a ovaj nacin je ta potreba zadovoljena.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: O presretačima

Post od Kabe » 24 Jul 2017, 11:00

01. "mogu da odgovore", ali im to nije primarna namena i ne treba da bude

02. Apsolutno. To niko ne spori. Treba da imaju ono sto je neophodno za obavljanje posla na pravi nacin

03. Nesto sto je u sluzbi naroda, ne sme da bude opravdano ako stvari mogu biti organizovane na jos bolji nacin i u jos bolju korist tog istog naroda

04. Nisam kompetentan da kazem koliko je cesta. Ovo sto pisem je iskljucivo vezano za zdrav razum i rasudjivanje

Evo, vec se javio jos jedan covek iz struke koji kaze da je u pitanju izuzetak, a ja sam razumeo da je to redovna praksa, jer jelte imaju "ugovor'.
H4wkeye je napisao:Presretaci su se koristili u nekim slucajevima, tj. retko. To je vise izuzetak nego praksa.
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8093
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Ji 4Tze » 24 Jul 2017, 11:38

Ajde nemoj da si Kabstunica :mrgreen:
Bolje da prevoze organe kad su vec opremeljeni.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: O presretačima

Post od kragujevac » 24 Jul 2017, 11:49

Problem kod prevoza organa namenjenih transplantaciji nije samo brzina kojom oni treba da se dopreme do operacione sale. Podjednako važno (možda čak i važnije) je da isti organi dodju do OPa sa što manje potresa (truckanja). Takav način transporta u "običnom" automobilu jednostavno nije moguć.
Koleginica mi radi na transplantacionoj hirurgiji u http://www.klinikum.uni-muenchen.de/de/index.html i od nje znam da su automobili koji imaju takvu namenu opremljeni posebnim kadicama ili "nosačima" koji su punjeni gelom, tako da frižider u kome je organ bukvalno pliva u posudi. Na taj način se eliminišu sve neravnine i truckanja do kojih bi eventualno moglo da dodje. Pri tom je taj auto obično još malo upadljivije ušminkan nego "običan" sanitet, da bi mogao još malo više da "bode oči" na putu.
Osim toga prioritetni način transporta organa je, gde god je to izvodljivo, prvo helikopter, pa tek onda auto. Ali, ajdsad, da ne tražimo previše, ipak se ovde radi o SRB.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: O presretačima

Post od nidza » 24 Jul 2017, 11:59

Ili sam vozio iza presretača ili nekog ko ga glumi. Išao je tačno 120km/h, crni zatamnjeni Superb 4x4, NS table. Ne znam da li snima unazad, ali stigao sam ga u niskom letu. Pretpostavljam da bi me zaustavio.

Da nisam odmah stao na pumpu, obišao bih ga sa +2km/h, da ga vidim i sa strane da li ima opremu ili je samo neki glumac.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: O presretačima

Post od Velja » 24 Jul 2017, 12:14

Možda je vozio neki manje vitalan organ, npr ministra...

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23305
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Day Walker » 24 Jul 2017, 12:24

nidza je napisao:Ili sam vozio iza presretača ili nekog ko ga glumi. Išao je tačno 120km/h, crni zatamnjeni Superb 4x4, NS table. Ne znam da li snima unazad, ali stigao sam ga u niskom letu. Pretpostavljam da bi me zaustavio.

Da nisam odmah stao na pumpu, obišao bih ga sa +2km/h, da ga vidim i sa strane da li ima opremu ili je samo neki glumac.
Jel imao duple izduve?
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori