Merenje prosečne brzine na auto-putu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od klisko » 11 Sep 2017, 20:42

Kako znaš da je ništa? Čestitka može da ti stigne i za mesec dana ili kasnije. Kolegi je za žutu traku stigla nakon 7 meseci (prošle godine, za prekršaj napravljen krajem 2015). Kako je sada, da li su ažurniji?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Vladapetr » 11 Sep 2017, 20:54

Slažem se. Koji interes imaju da se odreknu sredstva kojim nam jeftino i bez mnogo cimanja mogu uzeti fine novce?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od dusman » 11 Sep 2017, 21:03

ddanijell je napisao:
dusman je napisao:
11 Sep 2017, 16:42
Ok, ali EPN cita sa bar 20-30m pre rampe a licno mislim i da cita sa 50m registraciju, a oni iza naplatne 50-100m a verujem da odmah dobije info i da je osl odmah obavesten, pa ako ga ne zaustavi taj verovatno postavljaju pandure nakon 500m-1000m nakon naplatne rampe, pa izracunaj da li bi mogao da dobije info i za koliko da je neko vozilo prekrsilo prosecnu brzinu, vrlo brzo sistem "trenutno" izracunava i info verujem jako brzo stize do policije, nista cudno da napravis prekrsaj uglavnom veca brzina pa oni sto mere te ne zaustave vec dojave sledecoj patroli koja je na recimo 1km odatle pa te oni zaustave.
Vidjao to hiljadu puta, cudi me da to nisi video?
Vidjao sam to u filmovima :rofl: :rofl:
Ali ti druze ili ne koristis tag ili nikad nisi ni koristio. Ovde po Srbiji tag cita relativno blizu i prilicno smanjim brzinu, mada cini mi se da pise na uputstvu da moze 30km/h brzina prolaska.
15 godina sam koristio italijanski telepass koji radi za klasu bolje, tipa dalje su postavljeni citaci od rampe , a rampa extremno brzo dize, testirao par puta brzinu ulaska preko 50km/h i rampa otvara dovoljno ranije da nema opasnosti da istu udarim.
Ono sto pokusavam da kazem , a sto je velika vecina i shvatila je to da ne postoji mehanizam ukoliko prolazis sa ENP tagom da te zaustave na rampi , a bogami ni 50m posle rampe, jer dok neko nadlezan dobije info ti si vec 300m daleko.
Opcija da stoje 200-300m od rampe isto slabo upotrebljiva jer kao sto rece grujicd samo je dovoljno zamisliti Vrcin sa onoliko prolaza i kada je guzva znas ti kada ce on mene sa stranim tablama da uspe da nadje i odvoji , nikad.
Isto opcija patrola 1km dalje nemoguca misija, kada si ti video da patrola zaustavlja palicom i izdvaja iz saobracaja sa autoputa nekoga?
Doziveo sam ovog leta u Makedoniji na autoputu da su me izdvojili ali nisu imali pojma koga odvajaju , noc je bila i sa baterijskom lampom su mi signalizirali da usporim i stanem u zaustavnu. Preko dana sa gustim saobracajem tesko izvodljivo da ti medju 30-40auta odvajas nekoga selektivno.
Sve i da je tehnicki moguce to bi iziskivalo 24h patrole sto na rampama, sto po auto putu, a od toga nema nista. Sto znaci selektivna pravda samo za domace, a strengeri koji su dovoljno pametni i uzmu tag, odose.
Juce bgd-sid, motorom honda cbr954 burazer uredno "izgubio " karticu , platio ravno 300dinara i nikom nista, a prosecna mu sigurno nije bila 120 :) .
To je isto propust samo takav koji ce svako iole pametan/bezobrazan/dopisatipozelji... moci da zlouptrebi.
I da se razumemo nisam za divljanje , niti me nesto ovo previse licno dotice, ali ako cemo da delimo pravdu, neka pravda bude ista za sve, a nikako selektivno, i kada se njima hoce.
AMIN :pop:
Ne slazem se nisacim sto si napisao zapravo mislim da niucemu nisi u pravu osim za tag.
Nisam nikad koristio ali prosto i jednostavno se to zavrsava kao sto sam gore pomenuo.
E sad neke stvari koje si mogao da smislis si banalizovao i postavio pitanja kako ce osl da te izdvoji itd, lako se to radi ima ovde nekih koji su zaposleni u MUPu pa se malo vise razumeju i znaju, nego posto si toliko zapeo za strendzere koji 90% ni ne koristi tag kod nas vec klasicno placanje, nego sta kazes kako ce se izvlaciti kad im bude slta cestitka na kucnu adresu, to samo nisi iskomentarisao.

Sent from blockhouse

Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od H4wkeye » 11 Sep 2017, 21:11

klisko je napisao:Kako znaš da je ništa? Čestitka može da ti stigne i za mesec dana ili kasnije. Kolegi je za žutu traku stigla nakon 7 meseci (prošle godine, za prekršaj napravljen krajem 2015). Kako je sada, da li su ažurniji?
Zavis od mesta. Ali je brze nego ranije.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od maniaxxx » 11 Sep 2017, 21:12

Dusmane opet pucas u prazno. Evo ja sam stranac i molim te kazi mi, kad i kako ce mi naplatiti kaznu? I ne, ne navijam za divljastvo na putevima ali posto sam naviko da na AP vozim bar oko 140 po satu, verovatno cu dobiti kaznu jednog dana. I ako me ne zustave na licu mesta, ne vidim kako bi mi mogli da naplate kaznu?

Molim te objasni mi pošto vidim da sve znaš.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od member » 11 Sep 2017, 21:43

klisko je napisao:Kako znaš da je ništa? Čestitka može da ti stigne i za mesec dana ili kasnije. Kolegi je za žutu traku stigla nakon 7 meseci (prošle godine, za prekršaj napravljen krajem 2015). Kako je sada, da li su ažurniji?
Iskreno, ne znam. I neću da razmišljam i razbijam glavu. Ako stigne...a jebiga,stigla je, napisacu ovde kolika je kazna.
Ali sad da računam i mozgam kako oni mere brzinu, da li šalju ,i kad,i koliko naplaćuju...zabole me.
Samo kažem da vozim 140 i da na tiketu na naplatnoj rampi ne piše ništa, i da polic.patrola koja stoji iza naplatne rampe me Ne zaustavlja. To je sve.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Ogi » 11 Sep 2017, 22:53

Zar ne rade to samo na Sid Simanovci I obrnuto, kakva sada Ruma ?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Vladapetr » 11 Sep 2017, 22:57

Pa Ruma je izlaz na toj deonici, logično mi je da su pokrili sve izlaze a ne samo krajnje rampe.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od ddanijell » 12 Sep 2017, 01:19

dusman je napisao:
11 Sep 2017, 21:03

Ne slazem se nisacim sto si napisao zapravo mislim da niucemu nisi u pravu osim za tag.
Nisam nikad koristio ali prosto i jednostavno se to zavrsava kao sto sam gore pomenuo.
E sad neke stvari koje si mogao da smislis si banalizovao i postavio pitanja kako ce osl da te izdvoji itd, lako se to radi ima ovde nekih koji su zaposleni u MUPu pa se malo vise razumeju i znaju, nego posto si toliko zapeo za strendzere koji 90% ni ne koristi tag kod nas vec klasicno placanje, nego sta kazes kako ce se izvlaciti kad im bude slta cestitka na kucnu adresu, to samo nisi iskomentarisao.
Tvoje pravo je da se slazes ili ne slazes, to ne sporim i nije mi ni namera da se nesto ti i ja raspravljamo , ali svakako volim da razmenim misljenja dokle god su potkrepljena nekim cinjenicama, a ne sbbkbb.
Druze 20 godina vozim relaciju italija-srbija , tag imam od 2013 cini mi se ( uredno zaveden na strane table), imam i na nase table. Gomila mojih drugara sa stranim tablama ima tag. To su cinjenice, a ne banalizovanje stvari.
Da si koristio tag znao bi da mozes da prodjes sa 40 kroz naplatnu rampu, to je jako solidna brzina da nema ni teoretske sanse da te zaustave zbog prekoracenja brzine jer dok se nekome tamo upali indikacija, dok prosledi ciki u plavom ili kome god, ti si druze 300m daleko, mogu samo u ledja da ti gledaju.
Drugo nisam ja postavio pitanja kako ce da me izdvoji nego sam vise dao praktican primer nemogucnosti da nesto tako urade (ono sto si ti napisao da mogu, mogu ali u filmovima). Ti ocito kao da nikad nisi
izasao na auto put, pa kad si ti u poslednjih 10 godina video da nekoga zaustavljaju na autoputu , a da to nije presretac? Oce da pale presretaca za svako prekoracenje? Mislim...

A to sto nisam iskomentarisao , pa zasto da komentarisem nesto sto trenutno ne postoji maltene ni u najavi?
JEl salju kazne van Srbije ? > ne salju.
Javno su rekli da trenutno nemaju mehanizam za slanje bilo cega i da im stranci nisu ciljna grupa, nego domaci vozaci , i to je ono zbog cega pisem jer smatram da nisu domaci vozaci problem naseg auto puta nego divljacka voznja tranzitera.
A drugo da li ima ovde (ili onde) zaposlenih u MUPU koji se malo vise (ili malo manje) razumeju i znaju, ne bih uopste da komentarisem.
Dzaba je uopste trositi tastaturu na to, svaka cast momcima koji imaju znanja i svega ali komandni lanac u mupu je takav da vecinu stvari ne odlucuju ljudi sa mozgom, nego pojedinci koji ocito veze nemaju sa materijom, i to se posle obija o glavu i njima, a i obicnom gradjaninu. Ti da si radio u jednom takvom mehanizmu znao bi da je tesko svoju ideju da plasiras onima iznad ma koliko pametan bio .
Znaci jos jednom da ponovim:
primer 1: strane table + izgubljena kartica = nikom nista do daljnjeg
primer2: strane table + tag = isto nikom nista do daljnjeg
A dok oni potpisu sa ostalim zemljama sporazume oko jedinstvenog registra i mogucnosti za slanje strancima na adresu, ima da protece jos puno dunava.
U italiji postoji tutor na odredjenim deonicama ali informacije koje imam je da radi samo na nivou italijanskih tablica, niko koga znam sa CH tablama od drugara nije nikad dobio nista na kucnu adresu, a protutnje kroz italiju , ne skidaju ispod 160.
Tako da dzaba da ti i ja komentarisemo dalje na ovu temu, ja sam rekao sve sto sam imao, a kako ce biti dalje , ne sekira me, jer vozim svuda uglavnom po ogranicenju.
Ako se i zajebem necu svakako preko 160kmh, a 2500din kazna me apsolutno ne dotice ni u kom pogledu, cak sta vise ako mi se bude zurilo znam da za 2500din mogu da stignem negde toliko i toliko brze i kraj tuge.

Trenutni sistem ne da ima rupe, nego ima i neke kontradiktorne stvari, kao sto je situacija da nekome sa domacim tablama ako "izgubi karticu" naplate najdalju relaciju, a sutra ipak (kako rece Heinz) mogu da posalju na kucnu adresu kaznu jer imaju snimak tablice sa kamerama.
Kamere nisu od mupa nego od istih tih puteva, prema tome ako ja izgubim karticu ne smes mi naplatiti najdalji prolaz, a sutra poslati kaznu jer to znaci da oni imaju info gde sam i kad sam usao, prema tome prijatelji izvolite naplatite mi onda uredno deonicu koju sam koristio.
Medjutim ne, za naplatu ce se praviti ludi da se ne zna gde si usao, a za kaznu ce itekako znati gde si usao.
To je prost primer i cinjenicno stanje koje da izvinete hebe u zdrav mozak , svakog iole normalnog coveka.

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od dusman » 12 Sep 2017, 06:54

maniaxxx je napisao:Dusmane opet pucas u prazno. Evo ja sam stranac i molim te kazi mi, kad i kako ce mi naplatiti kaznu? I ne, ne navijam za divljastvo na putevima ali posto sam naviko da na AP vozim bar oko 140 po satu, verovatno cu dobiti kaznu jednog dana. I ako me ne zustave na licu mesta, ne vidim kako bi mi mogli da naplate kaznu?

Molim te objasni mi pošto vidim da sve znaš.
Prvo ne znam sve, a ti vidim znas.
Drugo, kako mislis kako ce da ti naplate kaznu?
Divljaj malo pa ces saznati, moze presretac da te zaustavi, moze policajac ukoliko ti meri radaroqm brzinu...
Vi kad odete iz Srbije trbuhom za kruhom, sve vam valjda ode u taj trbuh, pa ne razmisljate glavom vise ocigledno.
Trece, ako mislis za tag kao strancu pa lepo sam napisao potpisace neke bilateralne sporazume vezane za isporucivanje cestitki strancima na kucnu adresu, sto znaci da bi smo i mi u drugim zemljama proveli isto pa bi nama mogla stici cestitka iz tih zemalja ukoliko bi prekrsili zakon a nemaju nacin da nas neposredno zaustave.
Tipa snimi te u DE neka fixna kamera za brzinu, nema ko da zaustavi dakle i pise kaznu, ja kao stranac necu moci da dobijem kaznu rezident Nemacke hoce, a u ovom slucaju ce policija Nemacke kontaktirati srpsku policiju i predociti im da je to i to vozilo sa tim i tim reg oznakama prekrsilo zakon poslace dokaze i stize kovertica.
Jos jedan nacin je da posto je sve umrezeno da policija na granicnom prelazu te zaustavi i da ti naplati kaznu.
Tipa, isao si AP BG-NI prodjes tagom, ne prihvatate soluciju zaustavljanja nakon 1km iako se desava i legitimno je, prekrsio si zakon 120+ jelte info ne putuje brzinom svetlosti ali putuje dovoljno brzo da stigne na granicni prelaz dok ti iz Ni dodjes do granice dal sa BJRM, BG, CG... totalno nebitno koji granicni prelaz i kazu ti prekrsio si max prosecnu brzinu ne mozete napustiti Repuubliku Srbiju dok ne izmirite dugovanje.
Eto jos jedan nacin, tako rade u GR ako prekrsis brzinu a snime te kamere, i jel te sad odgovor zadovoljava?

Inace bas volim sto ce ovo najvise da pogodi strendzer jer divljaju nasim AP.

Sent from blockhouse

Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21083
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od nidza » 12 Sep 2017, 07:16

U ograničenom obimu je funkcionisalo putem privatnih agencija, čitaj uterivača. Mehanizam postoji i funkcioniše.

Za srpske table u Nemačkoj ne stiže ništa, ali za rent a car recimo stiže u Srbiju, ako si napravio prekršaj.

Nije potreban međudržavni sporazum, za početak, dovoljno je da lokalne agencije uspostave međusoban kontakt, koje sarađuju sa policijom i nemaš problema.

Zasad od toga nema ništa.

Posle gledanja intervjua u SAT sa dotičnim gospodinom, moj zaključak je da je posredi ozbiljan amaterizam. Ostaje mogućnost da je dotični gospodin došao u emisiju nespreman, a da je sistem spreman, u šta lično ne verujem.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od McGruja » 12 Sep 2017, 07:20

Ne razumem zašto ovoliko polemike oko još jedne gluposti koju vladajuca struktura na silu uvodi

Domaća vozila i onako jako retko voze preko 120, ali voze kao potpuni debili, neuko i nesigurno, i time su najveća pretnja na autoputu
Stranci, kojih ima dva meseca godišnje, i ako voze brzo, manje su opasni

To sto će sad da 95% vozača ići oko 120 će samo izazvati više udesa nego do sada

Vozite do 140, i verovatno nećete platiti nikakvu kaznu


Korisnikov avatar
Vlada11070
Postovi: 156
Pridružio se: 29 Jan 2017, 01:33
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Vlada11070 » 12 Sep 2017, 07:23

@dusman

Kakve veze ima da li je neko otišao trbuhom za kruhom?
Ako nemaš argument nekome da odgovoriš nešto ti mu kazes klempav si i nasmeješ se cinicno?
Mešaš babe i žabe i pricas stvari koje u teoriji mogu, a u praksi ne.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od ikac2000 » 12 Sep 2017, 07:32

Do tada mi sa stranim tablicama opusteno :-)

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od dusman » 12 Sep 2017, 07:47

Vlada11070 je napisao:@dusman

Kakve veze ima da li je neko otišao trbuhom za kruhom?
Ako nemaš argument nekome da odgovoriš nešto ti mu kazes klempav si i nasmeješ se cinicno?
Mešaš babe i žabe i pricas stvari koje u teoriji mogu, a u praksi ne.
Citaj, razumi.
Pises gluposti, masis poentu.


Sent from blockhouse

Postujte saobracajne propise!!!

Odgovori