Merenje prosečne brzine na auto-putu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od ljubitelj » 12 Sep 2017, 08:04

maniaxxx je napisao:
11 Sep 2017, 21:12
kad i kako ce mi naplatiti kaznu?
Kad napravis prekrsaj zakona koji je dokumentovan, tebi kao i bilo kome drugome koji napravi bilo koji prekrsaj. Odmah na licu mesta ili odlozeno na adresu/ na granici.
Kako ce ti naplatiti jos nije odluceno niti jasno ali postoji citav niz nacina koji je vec poznat u evropskim zemljama.
Kako u Sloveniji nalate kaznu strancu.
Umesto Slovenija upisi bilo koja zemlja Evrope jer su svi umrezeni (policije) i imaju sve podatke o svima (ime, adresa itd).

Posalje se kazna direktnno na tvoju adresu, i zavede se u evropski registar. Platis, sve ok.
Ne platis, tvoji podaci prelaze na crvenu listu i sledeci put kada se pojavis na granici proverices kakva je sposobnost drzave da primeni silu.
Kao sto vec funkcionise u Evropi.

Ukratko, tebi kao strancu koji prekrsis zakon u Srbiji kao i bilo gde regularno moze da se naplati kazna (za prekrsaj) odnosno da te uhapse (za krivicno).

Naivno je smatrati da drzava ne moze da te kazni samo zato sto si fomalno stranac na njenoj teritoriji.

Da je sve trebalo znatno ozbiljnije pripremiti i unapred obavestiti sve u Evropi je svakako bolje ali ovo kao i mnoge druge administrativne procedure kod nas dodje vise kao eksperiment koji se u hodu popravlja i privodi nameni. Nema sumnje da ce stranci biti kaznjavani ako se tako odluci.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od nikaragva » 12 Sep 2017, 08:19

Ali u Evropi nema granica.

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od aviator » 12 Sep 2017, 08:24

Zato ima kamera i fiksnih radara.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29865
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od trojanac » 12 Sep 2017, 08:49

Al ste se raspisali. Zanimljivo je da nakon prvih komentara gde se negodovalo, nastavak ide samo sa pričom da li se može i kako zajebati sistem.

Mislim da u temi o potrošnji ima najviše primera gde piše pređena kilometraža i vreme pa se lako vidi i prosečna brzina. Prelistajte malo pa će vam biti jasno da je prosečna od 120km/h na autoputu ustvari putna brzina viša od 120. Ako pravite pauzu onda putna može biti i 150 što je sasvim ok brzina za one sa boljim kolima.

Ne vidim razlog za frku osim ako ne idete na trke svaki put kad izađete na autoput ili uvek krenete kasno pa hoćete da nadoknadite na autoputu sa 200km/h.
Posetite www.garaza.rs !

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od ljubitelj » 12 Sep 2017, 09:09

nikaragva je napisao:
12 Sep 2017, 08:19
Ali u Evropi nema granica.
Jesi siguran, skoro bio?
Sta je na autoputu izmedju Slovenije i Hrvatske, cemu sluzi pokazivanje dokumenata i evidencija kako drzavljana iz EU tako i nas.
Nedavno bio i tako je sada, granica vrlo jasno vidljiva.
(Pominjem Sloveniju jer je pocetno pitanje kako bi se kaznio neko iz Slovenije).
Poslednja izmena od ljubitelj u 12 Sep 2017, 09:12, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od dusman » 12 Sep 2017, 09:10

ljubitelj je napisao:
maniaxxx je napisao:
11 Sep 2017, 21:12
kad i kako ce mi naplatiti kaznu?
Kad napravis prekrsaj zakona koji je dokumentovan, tebi kao i bilo kome drugome koji napravi bilo koji prekrsaj. Odmah na licu mesta ili odlozeno na adresu/ na granici.
Kako ce ti naplatiti jos nije odluceno niti jasno ali postoji citav niz nacina koji je vec poznat u evropskim zemljama.
Kako u Sloveniji nalate kaznu strancu.
Umesto Slovenija upisi bilo koja zemlja Evrope jer su svi umrezeni (policije) i imaju sve podatke o svima (ime, adresa itd).

Posalje se kazna direktnno na tvoju adresu, i zavede se u evropski registar. Platis, sve ok.
Ne platis, tvoji podaci prelaze na crvenu listu i sledeci put kada se pojavis na granici proverices kakva je sposobnost drzave da primeni silu.
Kao sto vec funkcionise u Evropi.

Ukratko, tebi kao strancu koji prekrsis zakon u Srbiji kao i bilo gde regularno moze da se naplati kazna (za prekrsaj) odnosno da te uhapse (za krivicno).

Naivno je smatrati da drzava ne moze da te kazni samo zato sto si fomalno stranac na njenoj teritoriji.

Da je sve trebalo znatno ozbiljnije pripremiti i unapred obavestiti sve u Evropi je svakako bolje ali ovo kao i mnoge druge administrativne procedure kod nas dodje vise kao eksperiment koji se u hodu popravlja i privodi nameni. Nema sumnje da ce stranci biti kaznjavani ako se tako odluci.
Bravo pa to je ono sto pokusavam da objasnim ali on ne shvata.

Inace nema potrebe ali nikakve realne da se vozi brze od 140-150 em ce vam prosecna biti u granicama zakona, em vas presretac nece dirati do 140 mozda i malo jace, em je sasvim bezbedno, em ako ste krenuli na odmor pa uzivajte i u putu do krajnjeg odredista.
Ne mora uvek i svuda da se zuri.
Ja kad sam dolazio pre 10 dana sa mora deonicu od Ni-Bg vozio konstantno 90 i pogadjajte dosao sam kuci.
Sve bih to mogao i sam duplo visom brzinom ali cemu to rizikujem tada i svoj i zivot svog deteta, supruge, tudje zivote, kaznu....
Nema potrebe za zurbom uvek krenem na vreme, a i bolje zakasniti 5, 10 min nego ceo zivot.
U principu 98% ljudi da vozi kako su vozili do 04.09 nece biti nizasta kaznjeni, mozda samo 2% onih koji luduju mada za njih su uvek bili tu i ostace presretaci, tako da se bespotrebno dize frka oko merenja prosecne brzine, ali uvek treba pljuvati nesto, ljudi su takvi(mislim na sve ljude) ne vole ogranicenja, da su kontrolisani, ogradjeni ne vole nista sto ih sputava da budu slobodni.


Sent from blockhouse



Postujte saobracajne propise!!!

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od ljubitelj » 12 Sep 2017, 09:23

Realno prosek od 120 je vrlo visok i retko se dostize uobicajenom voznjom jer uvek ima nekih usporenja saobracaja, mozda neka pauza, mozda se uzme gorivo, mozda se saceka na naplatnoj rampi.

Uostalom svuda po Evropi je na autoputu ogranicenje 110 do 130km/h vec decenijama i to nikome koji dolazi iz te Evrope ne smeta pa nema razloga da im ogranicenje brzine ovde smeta.
I ta famozna Nemacka ima brojna ogranicenja brzine na autoputevima a i tamo gde su deonice bez ogranicenja tokom letnjih guzvi i kolona upitno je postizanje i odrzavanje proseka od 120+.

Mi smo tranzitna zemlja i prosto se stranci moraju i ovde ponasati slicno kao sto se ponasju u svojim zemljama da bi svima bilo dobro i bezbedno odvijanje saobracaja.

Nije brzina glavni problem, i meni ne smeta da neko vozi konstantno 160 ali je problem sto se neki izgube u prostoru pa uvek i svuda agresivno pokusavaju druge da ometaju ako ne voze "njihovom: brzinom.

Po meni je veci problem sto se pustaju autobusi GSBa sa ljudima koji stoje da se krecu autoputem sa svojih 50-60 km/h i time kao znatno sporija vozila od proseka voznje predstavljaju potencijalni uzrok nezgoda.
Gradksim autobusima jedmostavno nije mesto na autoputu.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od maniaxxx » 12 Sep 2017, 10:03

Dusmane tvoj ton i nacin pisanja se mi nikako ne svidja. Mnogo si bre pametan ali nisi shvatio poentu mog pitanja. Ceo projekat je postavljen amaterski i bezveze i nece stranci dobivati kazne jer su nesposobni da je naplate i to nije fer do domacih vozaca. I u AT su me slikali fixnim radarom i platio sam jer je realno bila smesna suma a i da nisam nikome nista a kde je tek Srbija. U tome je problem jer nece naplacivati strancima a veruj mi da prvo ko prvo bas me zabole za te kazne jer su smesne a i tesko da cu je dobiti jer normalno vozim a drugo ko drugo mogu ja da vozim ko budala i da stanem na kavu i opet nema kazne. A to je pogresno. Prosecna brzina se ne meri tako ali opet mora da u Srbiji bude nesto "po svoje ". A to je zato jer je ovo najeftiniji sistem za merenje pa koliko jih dobiju dobro je.

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od dusman » 12 Sep 2017, 10:31

Maniaxxx ni meni se tvoj ton i nacin pisanja, mogao bih i ja tebi da kazem kako si mnogo pametan itd.
O tome je glupo da pisemo jer ti mislis za mene nesto a ja to isto za tebe.
Da je moglo bolje i profesionalnije moglo je, stranci ce dobiJati kao sto je i brdo stranaca dobilo, a mnogi i zavrsili kod sudije jer su vozili prosecno preko 170, mali je mozda problem za strance sa tagom, ali verujem da takve "pametnjakovice" koji koriste to a divljaju po nasim AP da takve na granici zaustavljaju i naplacuju kazne.
Ako ja kao domaci ne divljam sta ti kao stranac imas da divljas u tudjoj zemlji.
Ja kad odem u DE, AT, BiH, BG, BJRM, CH ja tamo ne divljam vec naprotiv vozim jos normalnije i uvek postujem znakove kao i drzavu kroz koju prolazim.
A strendzeri suprotno kao da smo mi neka banana drzava gde zakoni ne trebaju ili ne moraju da se postuju.
Nismo bas ekonomski najjaci, ali to ne znaci da zakoni ovde ne trebaju da se postuju.
I bas mi je drago da su ovo uveli jer 98% naplacenih kazni su bas strendzeri a dogodine se nadam da ce se vecina strendzera unormaliti i shvatiti da kako voze u svojim "uredjenim" zemljama EU da tako moraju i ovde.


Sent from blockhouse

Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4123
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od carov2 » 12 Sep 2017, 10:32

Kada bi mogla da se napravi fuzija svih banovanih članova sa ovog foruma, ta fuzija bi pisala postove slične Dusmanovim.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od dusman » 12 Sep 2017, 10:47

Bravo, jel si sam smislio ovo sto si napisao ili ti neko pomagao.
Ja pisem o temi a ti o necemu sto nije, zelis glupavu raspravu.
Ajd malo cu se nasmejati tome sto si napisao da ti ne propadne fora, hahahaha, dovoljno?
Ja bar pisem o temi, moje misljenje i nikako ne promovisem divljanje niti krsenje zakona, a to tebi smeta.
Paaaa zao mi je.

Sent from blockhouse

Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od igor_harris » 12 Sep 2017, 10:52

dusman je napisao:
ljubitelj je napisao:
maniaxxx je napisao:
11 Sep 2017, 21:12
kad i kako ce mi naplatiti kaznu?
Kad napravis prekrsaj zakona koji je dokumentovan, tebi kao i bilo kome drugome koji napravi bilo koji prekrsaj. Odmah na licu mesta ili odlozeno na adresu/ na granici.
Kako ce ti naplatiti jos nije odluceno niti jasno ali postoji citav niz nacina koji je vec poznat u evropskim zemljama.
Kako u Sloveniji nalate kaznu strancu.
Umesto Slovenija upisi bilo koja zemlja Evrope jer su svi umrezeni (policije) i imaju sve podatke o svima (ime, adresa itd).

Posalje se kazna direktnno na tvoju adresu, i zavede se u evropski registar. Platis, sve ok.
Ne platis, tvoji podaci prelaze na crvenu listu i sledeci put kada se pojavis na granici proverices kakva je sposobnost drzave da primeni silu.
Kao sto vec funkcionise u Evropi.

Ukratko, tebi kao strancu koji prekrsis zakon u Srbiji kao i bilo gde regularno moze da se naplati kazna (za prekrsaj) odnosno da te uhapse (za krivicno).

Naivno je smatrati da drzava ne moze da te kazni samo zato sto si fomalno stranac na njenoj teritoriji.

Da je sve trebalo znatno ozbiljnije pripremiti i unapred obavestiti sve u Evropi je svakako bolje ali ovo kao i mnoge druge administrativne procedure kod nas dodje vise kao eksperiment koji se u hodu popravlja i privodi nameni. Nema sumnje da ce stranci biti kaznjavani ako se tako odluci.
Bravo pa to je ono sto pokusavam da objasnim ali on ne shvata.

Inace nema potrebe ali nikakve realne da se vozi brze od 140-150 em ce vam prosecna biti u granicama zakona, em vas presretac nece dirati do 140 mozda i malo jace, em je sasvim bezbedno, em ako ste krenuli na odmor pa uzivajte i u putu do krajnjeg odredista.
Ne mora uvek i svuda da se zuri.
Ja kad sam dolazio pre 10 dana sa mora deonicu od Ni-Bg vozio konstantno 90 i pogadjajte dosao sam kuci.
Sve bih to mogao i sam duplo visom brzinom ali cemu to rizikujem tada i svoj i zivot svog deteta, supruge, tudje zivote, kaznu....
Nema potrebe za zurbom uvek krenem na vreme, a i bolje zakasniti 5, 10 min nego ceo zivot.
U principu 98% ljudi da vozi kako su vozili do 04.09 nece biti nizasta kaznjeni, mozda samo 2% onih koji luduju mada za njih su uvek bili tu i ostace presretaci, tako da se bespotrebno dize frka oko merenja prosecne brzine, ali uvek treba pljuvati nesto, ljudi su takvi(mislim na sve ljude) ne vole ogranicenja, da su kontrolisani, ogradjeni ne vole nista sto ih sputava da budu slobodni.


Sent from blockhouse
Sreca pa po snegu vozis bezbedno.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od nikaragva » 12 Sep 2017, 11:16

ljubitelj je napisao:
12 Sep 2017, 09:09
nikaragva je napisao:
12 Sep 2017, 08:19
Ali u Evropi nema granica.
Jesi siguran, skoro bio?
Sta je na autoputu izmedju Slovenije i Hrvatske, cemu sluzi pokazivanje dokumenata i evidencija kako drzavljana iz EU tako i nas.
Nedavno bio i tako je sada, granica vrlo jasno vidljiva.
(Pominjem Sloveniju jer je pocetno pitanje kako bi se kaznio neko iz Slovenije).
Ma daj, pa to je jedina i to zbog Bosne :kezo:

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od maniaxxx » 12 Sep 2017, 13:38

dusman je napisao:
12 Sep 2017, 10:31
Maniaxxx ni meni se tvoj ton i nacin pisanja, mogao bih i ja tebi da kazem kako si mnogo pametan itd.
O tome je glupo da pisemo jer ti mislis za mene nesto a ja to isto za tebe.
Da je moglo bolje i profesionalnije moglo je, stranci ce dobiJati kao sto je i brdo stranaca dobilo, a mnogi i zavrsili kod sudije jer su vozili prosecno preko 170, mali je mozda problem za strance sa tagom, ali verujem da takve "pametnjakovice" koji koriste to a divljaju po nasim AP da takve na granici zaustavljaju i naplacuju kazne.
Ako ja kao domaci ne divljam sta ti kao stranac imas da divljas u tudjoj zemlji.
Ja kad odem u DE, AT, BiH, BG, BJRM, CH ja tamo ne divljam vec naprotiv vozim jos normalnije i uvek postujem znakove kao i drzavu kroz koju prolazim.
A strendzeri suprotno kao da smo mi neka banana drzava gde zakoni ne trebaju ili ne moraju da se postuju.
Nismo bas ekonomski najjaci, ali to ne znaci da zakoni ovde ne trebaju da se postuju.
I bas mi je drago da su ovo uveli jer 98% naplacenih kazni su bas strendzeri a dogodine se nadam da ce se vecina strendzera unormaliti i shvatiti da kako voze u svojim "uredjenim" zemljama EU da tako moraju i ovde.


Sent from blockhouse
Ko je pominjao divljanje za boga? Ja prvi vozim u svakoj drzavi isto i ako popijem kaznu jebiga sam sam si kriv. Pre ce biti da u SRB vozim sporije jer ne poznajem put.

Ali dobro, vazno da sam ja otisao u inostranstvo trbuhom za kruhom i da sad mogu da divljam.... :uf:

Ne razumes ti sta hocu da ti kazem i bezveze je debatirati sa tobom

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od kragujevac » 12 Sep 2017, 13:56

U mnogo postova se provlači ideja da neko može da vozi 250kmh i da onda stane i napravi pauzu, popije kafu, natoči gorivo, pojede sendvič ili se bavi nekim drugim aktivnostima kako bi protraćio vreme. Pri tom mnogi ispuštaju iz vida činjenicu da će pored ovog merenja "od A do B" na putu i dalje biti radara sa patrolama, a naravno ni presretača neće nedostajati, za one koji misle da u niskom letu dolete do sledeće kafe pauze. E sad, ti koju budu imali čast da budu u društvu sa gorepomenutima neće morati uopšte da brinu o dostavi kazne na adresu u inostranstvu nego će ili da plaćaju na licu mesta ili će kod prekršajnog sudije. Sve ovo u nadi da će stanje u našoj panduraciji da se popravi i da isti neće na pitanje "kako da rešimo novonastalu situaciju" reagovati tako što će 20€ koje budu zataknute u pasoš strpati u džep i mahnuti rukom.

Ne volim kad neko nekoga titulira sa "strendžer" samo ako ima strane tablice. Ja recimo za 25 godina dolaženja autom u SRB nikada nisam platio ni jednu kaznu. Vozim koliko piše na znaku i to je to.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Odgovori