Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od havijer » 19 Feb 2017, 17:46

Verovatno iste kao i jugo sa tim što sam ja baš polako vozio svestan toga a on ne baš.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od nidza » 19 Feb 2017, 19:15

Nisi se zbog guma okrenuo, nego ti korekcija zadnjih kočnica ne radi kako treba. Moguće i da doboš blokira.

Na svom jugiću sam otprilike 2x godišnje rasturao kočnice i razrađivao, inače je na tehničkom svaki točak različito kočio. Kad se razrade razlikovali su se tek na drugoj decimali.

Tapatalk

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1209
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od masaivan » 19 Feb 2017, 19:18

Korektor kocnica, svoj nedostatak pokaze kod naglog kocenja, kao da si rucnu povukao.

TT

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Delija » 19 Feb 2017, 19:19

:plusone:

Isti problem je bio i na mom jugu. Bas smo se dosta zezali oko toga, a onda sledece godine ponovo ista prica...

A jugo se i sa matorim letnjim gumama po snegu i ledu prilicno dobro drzi.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od grujicd » 19 Feb 2017, 19:22

Ovde je igralo ulogu i što su pozadi lošije (starije) gume. Dobar primer za raspravu koju smo imali na forumu.

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od havijer » 19 Feb 2017, 19:43

Sa obzirom da sam se okrenuo za oko 250-300 stepeni onda su najverovatnije kočnice glavni uzrok.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Ji 4Tze » 19 Feb 2017, 21:23

U pravu si samo ne skroz, loša guma znači da kočnice bolje zaustavljaju točak, manje otpora treba da savlada i zato si se okrenuo.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od jocas » 10 Mar 2017, 10:47

jocas je napisao:Sinoć stanem na bus stanicu kod bolnice u Nišu (baš je dugačka, mogu da stanu 3 busa jedan iza drugog, pored su 2 trake) da pokupim drugara, ispred mene na kraju stajališta parkiran taksi Seat Leon sa upaljena 4. Drugar mi maše da je ispred njega, ja zaobiđem taksistu, nalazim se u traci ne na stajališu, stajem polako na metar ispred njega uz ivičnjak da drugar uđe i osetim udarac. Kreten sa taksijem nije ni pogledao, krene napred i udari mi zadnju desnu ivicu, praktično zalepio svoj branik na moj. Ja izađem, on izašo i gleda unezvereno, kaže - ja te nisam video! Veče, osvetljena ulica, meni upaljena svetla plus desni žmigavac da stajem. Drugar prilazi i krsti se, kaže ovaj pošao-stao i opet pošao, nije ni gledao. Čačkao telefon ili tablet, i samo pošo napred.
Imam ogrebotinu na braniku, moraće da se farba. Pao mi mrak na oči, žurim da vodim društvo u kafanu, nema smisla da je kasnim.

I umesto da mu tražim da popunimo evropski, ili da plati za farbanje rekoh mu - Idi da te ne gledam... Beše mi ga žao, desi se, ko zna šta je mislio, skroz izgubljen.
Posle mi beše krivo, oni su stvarno kreteni, voze kao nenormalni, sva kola su im isčukana sa svih strana, briga ih... Drug koji radi za istu taksi službu kaže da neki ne zarade ni za kazne koje dobiju.

Šta da se radi, sad da vidim da odem do majstora, pa da vidim da li da aktiviram kasko ili da sam platim. Slikaću kasnije, danas sam žurio.
Pokvario mi raspoloženje za proslavu, celog jutra se nerviram što sam pustio stoku koja će opet nekoga da udari, iseče... Da nije taksista uopšte mi ne bi bilo žao.
Evo slike
Slika
Slika
Majstor kod koga sam ranije zafarbao prednji branik me razvlači mesecima, krajnje je vreme da ovo sredim.
Zvao sam drugog po preporuci iz ovlaštenog (oni nemaju svoj servis za limariju), skoro je radio mazdu 6 u mojoj boji - kažu da je ispalo savršeno.
Taj majstor predlaže da zbog ovoga prelakira ceo branik. Kaže da će posle godinu-dve da se primeti razlika ako sredi samo taj deo. Cena nije problem - za to traži 50 eur (ako samo sredi taj deo 20-30).
Svakako neću aktivirati kasko, učešće je 5% bez minimuma, ali mislim da ću izgubiti veći bonus - nisam proveravao.
Meni se ta varijanta baš ne sviđa.
Problem je što je branik baš veliki i što mislim da će se više primetiti razlika ako prelakira ceo branik, nego da samo sredi ovaj deo. Ovo je ipak donji deo branika koji je često i prljav.
Šta savetujete?

Slika

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od igor_harris » 10 Mar 2017, 10:56

Ne bi trebalo da se vidi razlika u laku. Vidi se eventualno kad pada kisa pa se tu voda brze sliva. Jedino ako ti na ostalim delovima karoserije lak nije bas dobro ostecen.
Mislim da bi trebalo da uradis tako kako on kaze.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Sloba » 10 Mar 2017, 11:05

Po meni, ovo je vise slucaj za parcijalno farbanje, a drugo, 50€ za kompletan branik u metalik boji mi ne uliva poverenje u smislu kvaliteta materijala. Ako je deo prosecnih 70-80€, branici kostaju 100€, ovo mi je nesto malo...

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od igor_harris » 10 Mar 2017, 11:09

Koliko sam ja razumeo, on mu je predlozio da ofarba samo osteceni deo branika ali da prelakira ceo branik. Koliko ja znam, to bi trebalo tako da se radi.
Ja kada sam cuknuo zadnji cosak prethodnog auta, farbali su samo cosak a lakirali sve do prednjih vrata (auto sa troje vrata je u pitanju).

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Sloba » 10 Mar 2017, 11:14

Moze, ali ne mora. Novi lakovi imaju foru da se kod uspricavanja sjedine sa starim lakom tako da prelaz ne postoji, niti je moguce da novi lak na tom mestu krene da se podize. Tako se izbegava lakiranje celog panela. I sam lak, i pored pogodjene nijanse ispod, menja prikaz boje pa je sa te strane bolja varijanta od lakiranja celog panela koji je 95% kao nov.

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od jocas » 10 Mar 2017, 11:18

Da, on predlaže da prefarba samo oštećenje, a da lakira ceo branik.
Pri tome bi i da skida ceo branik, što mi se još manje sviđa.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od igor_harris » 10 Mar 2017, 11:29

Pa ako kazes da si video kako je radio tu sesticu i da je ispalo savrseno ne znam zasto nemas poverenja. Covek radi za ovlasceni, ne moras da mislis da li ce da pogodi nijansu, verovatno moze i zmureci da skine i vrati najobicniji branik. Kod mene taj branik stoji na dva srafa plus zabice, sta ti se tu ne svidja?

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od jocas » 10 Mar 2017, 11:40

Nisam ja video šesticu, rekao mi je prodavac koji ga je preporučio da je ispalo savršeno.
Imao sam loše iskustvo sa Hyundai i30 u šampanj boji, zbog sličnog oštećenja farbali branik i lakirali, baš se vidi razlika.
Mislim da bi mi manje smetalo da se vidi mala razlika na tom delu, nego ceo branik da se razlikuje, zato pitam.

Odgovori