Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Day Walker » 11 Jan 2017, 09:35

Moze i brze ako je sneg suv.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2866
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Ne brže od života!

Post od Martin » 11 Jan 2017, 09:38

Pa dobro, po ravnom to i nije problem...a naročito po AP, rano ujutru, dok je sneg ne utaban. Mnogo puta sam tako prošao bez problema (navodim primer deonice SM-BG, sve pravac).
A kada bih se kretao deonicom, recimo, od BG-a do Vrčina - teško da bih igde išao brže od 60 km/ - jer krivine, uzbrdo, nizbrdo.... ;)

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ljubitelj » 11 Jan 2017, 09:46

Upravo, nije slucajno tu negde granica mogucnosti bocne kontrole otklizavanja vozila.

Svake zime se vidjaju SUV pored puteva, oni nekako najvise pruzaju lazni osecaj.
Bas je ovde na forumu pre neki dan neko okacio video kako je G klasa po AP otplesala piruetu u slicnim uslovima.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Day Walker » 11 Jan 2017, 09:59

Nije ni G svemocan sa losim gumama.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ftj » 11 Jan 2017, 10:21

Koliko ja znam ogranicenje na ap nije 60 kmh. Ima delova koji su uslovno ograniceni na 60 kmh ali to nije neki default.

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Ne brže od života!

Post od dusman » 11 Jan 2017, 16:43

ljubitelj je napisao:
dusman je napisao:Jutros 5:30h na AP komplet pod snegom kao da nije čišćen uopšte možda i jeste ali sneg non stop pada pa kao da nije čišćen, ja 100-ku ostali 40-50 dal ti ljudi voze pod letnjim gumama ili šta je u pitanju, jeste da ima snega ali bre usitniše ga.
Jedino me jedan Rumun pratio ali sa najviše 80km/h posle ni njega ne videh.
Sve vreme nije nijednom zaneo ni najmanje auto.
Mnogo znače dobre gume.
Ovo 100km/h mi nekako bode oci.
Dobre gume znace ali 100km/h je previse po snegu na bilo kom putu pa i AP iz razloga sto ne mozes u razumnom vremenu i rastojanju ukociti ukoliko se iznenada pojavi potreba.

Sa letnjim gumama ne moze se vise od 10-30km/h bez klizanja, ne voze ti ljudi sa letnjim gumama.

Ogranicenje brzine na AP je 60km/h, nije to slucajno odredjeno.
Ok, 70 ili 80 uz izuzetne gume i potpuno ravan utabani sneg bez ispupcenja, bez kolotraga jos nekako ali mislim da je sve preko toga preveliki rizik. Ako ima neka krivina pa i blaga 100km/h po snegu je pozivnica za gubitak kontrole nad vozilom.
Slažem se ali stvarno je bilo u najboljem redu, nista nepredvidjeno nije moglo biti jer nikog nije bilo u preticajnoj traci zapravo jeste, ali ablendom se resi.
Martin je napisao:Pa dobro, po ravnom to i nije problem...a naročito po AP, rano ujutru, dok je sneg ne utaban. Mnogo puta sam tako prošao bez problema (navodim primer deonice SM-BG, sve pravac).
A kada bih se kretao deonicom, recimo, od BG-a do Vrčina - teško da bih igde išao brže od 60 km/ - jer krivine, uzbrdo, nizbrdo.... ;)
Ja sam vozio 100 na sat na potezu od NBG tj Genexa do izlaza na Konjarniku.
Samo sam pustio gas na krivinama tu je spadala brzina na 90 cim izadjem dodam na 100-ku.
Moglo je i vise ali sam samo isao do one brzine do koje sam osecao da mi je bezbedno nikad ne bih rizikovao da nisam siguran.


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Postujte saobracajne propise!!!

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ljubitelj » 11 Jan 2017, 16:49

Pa tu nema krivina, jos je u gradu gde je ocisceno i posuto solju. Prodje hiljade vozila.
Vise sam mislio da opisujes autoput izmedju gradova, recimo posle Bubanj Potoka do Smedereva deonica.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Ne brže od života!

Post od sasha015 » 11 Jan 2017, 17:18

dusman je napisao:Jutros 5:30h na AP komplet pod snegom kao da nije čišćen uopšte možda i jeste ali sneg non stop pada pa kao da nije čišćen, ja 100-ku ostali 40-50 dal ti ljudi voze pod letnjim gumama ili šta je u pitanju, jeste da ima snega ali bre usitniše ga.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
U pitanju je zdrav razum.Ja bih se zapitao malo ili bar ne bih javno pisao,jer takvom voznjom dovodis druge u opasnost.
Ja sam jedan tih sto voze 50-60 u tim uslovima a gume medju top 3 trenutno.
Jel si to negde zurio ili se malo kurc...?
Jesi li nekad izleteo sa sneznog puta precenivsi sebe i auto?
Ako nisi onda ne razumes,ako jesi onda nisi naucio...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ogi » 11 Jan 2017, 17:55

:plusone:

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Ne brže od života!

Post od dusman » 11 Jan 2017, 18:37

sasha015 je napisao:
dusman je napisao:Jutros 5:30h na AP komplet pod snegom kao da nije čišćen uopšte možda i jeste ali sneg non stop pada pa kao da nije čišćen, ja 100-ku ostali 40-50 dal ti ljudi voze pod letnjim gumama ili šta je u pitanju, jeste da ima snega ali bre usitniše ga.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
U pitanju je zdrav razum.Ja bih se zapitao malo ili bar ne bih javno pisao,jer takvom voznjom dovodis druge u opasnost.
Ja sam jedan tih sto voze 50-60 u tim uslovima a gume medju top 3 trenutno.
Jel si to negde zurio ili se malo kurc...?
Jesi li nekad izleteo sa sneznog puta precenivsi sebe i auto?
Ako nisi onda ne razumes,ako jesi onda nisi naucio...
Mislim suprotno od tebe i imao bih sta da napisem, ali jednostavno nisam za svadju narocito preko tastature, pa necu da ti pisem.
I da nikog pa ni sebe nisam doveo u opasnost, nemam nista protiv tvojih 40-50 i tvoje nesigurnosti u auto i gume i moje su u top 2 i sa razlogom to potvrdjujem.
Srecan put.
BTW, cujem li ja to "pametnog" advokata aka Okanović?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13028
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 11 Jan 2017, 19:26

dusman je napisao:Mislim suprotno od tebe i imao bih sta da napisem, ali jednostavno nisam za svadju narocito preko tastature, pa necu da ti pisem.
I da nikog pa ni sebe nisam doveo u opasnost, nemam nista protiv tvojih 40-50 i tvoje nesigurnosti u auto i gume i moje su u top 2 i sa razlogom to potvrdjujem.
Itekako si doveo i sebe i druge u opasnost samom činjenicom da su svi drugi vozili upola manjom brzinom u odnosu na tebe. Šta da je neko iznenada krenuo da obilazi druge i izašao ti na putanju? Misliš da bi sa 100 km/h uspeo da se zaustaviš na vreme pri tim uslovima na cesti i toj brzini? Ako već to radiš (i još ne želiš o tome da raspravljaš) - onda bolje ćuti ubuduće o takvim stvarima. :)

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ne brže od života!

Post od H4wkeye » 11 Jan 2017, 19:34

Ili sta da si naleteo na takozvani black ice, koji se stvara u ovakvim uslovima. a ne vidi se uopste i vrlo je klizav? Kad je ovakvo vreme, samo polako. Ne vidim zasto bi neko zurio toliko cak i po ovolikom snegu i minusu.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Ne brže od života!

Post od mića » 11 Jan 2017, 19:50

https://youtu.be/x3w7awkBwmo
Ja sam to doziveo sa nekih 40-50km/h, i to iznenada, parce od par stotina metara na lokalnom putu, jeziv osecaj, apsolutno nikakva kontrola nad autom, srecom bez posledica. Auto iza mene je zavrsio u kanalu jer se vozac uspanicio i stiso kocnicu, motao volan....stao sam da mu pomognem, covek beo ko krec Slika

Послато са SM-J500FN

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ne brže od života!

Post od Velja » 11 Jan 2017, 19:51

Dovoljno je imati mrvicu svesti da popriličan broj kola ima ograničenu preglednost zbog zaleđenih ili zamagljenih stakala. Svetlost farova im kroz takva stakla ništa ne govore o brzini kojom se neko vozilo kreće.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Ne brže od života!

Post od speedy stikis » 11 Jan 2017, 20:17

I ja sam imao to slicno jezivo iskustvo, srecom bez ikakvih posledica, ali da me je navukao na drugu stranu gde je bila provalia, ne verujem da bih sada ovde pisao sa vama

Odgovori