Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Ne brže od života!

Post od ddanijell » 02 Okt 2017, 17:04

za 20 godina na relaciji italija-srbija apsolutno nikad se nisam zaustavio u zaustavnoj iz razloga koje je nidza pojasnio ali sam se za to isto vreme nagledao raznih situacija. Najprostija je da stanu da pisaju pored auta (i to jako cesto vidjam), a na svakih 5-10km ima odmaralista, znaci ljudska glupost nema granice. Puno puta sam doziveo da vidim i automobile koji idu u rikverc zaustavnom jer su promasili izlaz.
Jedini razlog zbog kog bih stao u zaustavnoj je da mi se pokvari auto i da nece da ide, a u tom slucaju istog momenta kada se stane, svi iz auta van auto puta na 30-40m dalje od auta u polje, za svaki slucaj. Ovo je ko zna koji po redu slucaj . Pre neki dan kod Padove (it) drugar kamionom za malo da oduva nekog lika koji je na obilaznici ostao bez goriva, stao u zaustavnu i sipa gorivo iz kantice, a dupe mu sto kaze on "na pola srednje trake" . Za dlaku je falilo da lik ostane bez tog istog dupeta.
Dok ovo pisem izmedju umcara i malog pozarevca udes sa poginulima, auto i kombi.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Ne brže od života!

Post od kragujevac » 02 Okt 2017, 17:32

Slično i kod mene. Vozim skoro četvrt veka na relaciji Nemačka-Srbija i osim u Srbiji nisam video nigde da ljudi zbog gluposti zaustavljaju auto u zaustavnoj traci ili voze unatrag. U D,A, i HU su auti bili u toj traci samo u slučaju kvara. U D i A se ta traka i zove "Pannenstreifen" što bi u slobodnom prevodu značilo "traka za slučaj kvara" . Kakvo pišanje, izlaženje, itd? U Srbiji parkirališta nisu baš nešto ekstremno opremljena, ali za gorepomenute radnje su svakako dovoljna.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Ne brže od života!

Post od Ikac » 02 Okt 2017, 17:37

Oko Aleksinca na auto putu postoje dva parkinga velika, postoji jedan 1-2km pre Aleksinca, a postoji i kod onog Bosphorus, turskog motela, takođe ogroman parking... A i ne bi detetu ništa bilo ni da su sačekali još 10-ak minuta, pa da ga nahrane na naplatnoj rampi kod Naisa, gde postoji velika Gasprom pumpa. Preveliki rizik je stajati u zaustavnoj preko dana, a kamoli noću. Što kaže naš norod - Ko se čuva i Bog ga čuva.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ftj » 02 Okt 2017, 17:50

I vec sam pominjao to, ne slupa se taj neko u vozilo u zaustavnoj zato sto je bas slucajnost da je tad izgubio kontrolu i zakucao u tebe, nego je cesto bas taj auto u zaustavnoj bio uzrok da iz ko zna kog razloga taj neko fiksira metu koja se nalazi u zaustavnoj.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3259
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od srdjanyo » 02 Okt 2017, 17:59

Malopre kod Umčara. Baka i deka poginuli.

Slika preuzeta sa FB grupe Vozači posao. Slika

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока



Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 02 Okt 2017, 18:02

Šta je ovo? I oni hoće da podignu brzinu na autoputu. Nek se pozabave drugim stvarima. Katastrofa.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Ne brže od života!

Post od Pulp Fiction » 02 Okt 2017, 18:11

Kombi opet sad na rts bilo. Otpozadi, mora da nisu išli dovoljno brzo za njegovo shvatanje...Strašno.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Ne brže od života!

Post od mića » 02 Okt 2017, 19:48

Taj spark je mekan ko slanina. Da je bio neki bezbedniji auto moguce da bi preziveli.
neka me maniaxxx ispravi ali mislim da je u slo kazna za zaustavljanje u zaustavnoj traci 500 eura osim u slucaju kvara.

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk



maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Ne brže od života!

Post od maniaxxx » 02 Okt 2017, 21:17

300 e je kazna, ali da , zabranjeno je, i da nije, Nidza je sve objasnio. I da moraš da staneš ( kvar i slično) svi iz avta i što dalje, tako nas barem uče. Sam imam malo dete pa nema teorije da stanem na avtoputu da je nahranimo, pa sigurno je u roku 10 minuta barem neka benzinska ili nešto.

@Trojke ako se sečaš kad smo išli sa skupa pa si stao da slikaš okruglu cifru, nisi video ali ja sam popalio sve svetli na avtu ( čak i zadnju maglenku ), držao kočnicu i non stop pogled u retrovizor, a stali smo samo za par sekundi....jebiga ljudi ne gledaju/umorni su/ prčakaju po radiju.....pa je bolje da sve živo svetli i blinka da jih upozori.

Kad smo več kod toga, danas da nije bilo potencialno opasno bilo bi smešno. Vozim ja po AP prema MB i bili radovi na putu i stane lepo žena izad onog kamiona koji sve to označava i čeka da se završe radovi valjda :mrgreen:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 02 Okt 2017, 21:27

Ja se najviše bojim raznoraznih zaustavljanja na autoputu u magli kakva često bude u jesen i zimu... Tada često budu lančani sudari i kada naiđem na tako nešto najradije bih sišao autom dole na travu do same ograde... :-|

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8761
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ne brže od života!

Post od H4wkeye » 02 Okt 2017, 21:28

Sobzirom koliko je Spark zguzvan pozadi izgleda kao da je kocio (ili isao sporije dosta, tipa 80) a da je kombi naleteo velikom brzinom. Da su isli slicnom brzinom, drugacija bi bila ostecenja.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2867
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Ne brže od života!

Post od Martin » 02 Okt 2017, 21:34

maniaxxx je napisao:
02 Okt 2017, 21:17
@Trojke ako se sečaš kad smo išli sa skupa pa si stao da slikaš okruglu cifru, nisi video ali ja sam popalio sve svetli na avtu ( čak i zadnju maglenku ), držao kočnicu i non stop pogled u retrovizor, a stali smo samo za par sekundi....jebiga ljudi ne gledaju/umorni su/ prčakaju po radiju.....pa je bolje da sve živo svetli i blinka da jih upozori.
Au, ovo je za baaaaan. :kezo:

lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Ne brže od života!

Post od lami » 02 Okt 2017, 21:54

Ja sam jednom koristio zaustavnu traku i to posle plavog mosta pre 4 godine. Vozio caletov auto isao 90 na sat, sklonio se u srednju, kad lik sa skodom izlece direktno na mene iako je imao jos 50 metara da se normalno ulkjuci. Ja na kocnicu, za trenutak je kocila i samo propala. Sirena sve vreme, otisao malo u levo, uspeli smo tri automobila da prodjemo u dve trake. Usao u levu traku, pogled, kolone u obe trake samo cekam da neko pocne da koci i da se skucam. Upalio sva cetiri i pokusavam da se prebacim u zaustavnu, zena sa desne me naravno ne pusta, curka. Kad sam se konacno dokopao zaustavne, iz cetvrte u trecu, iz trece u drugu i kad sam dosao do vatrogasnog doma, tek sam se tad setio rucnu da koristim. Ispalo je da je kociona instalac8ja bila trula na jednom delu i pri naglom kocenju je pukla na jednom delu i izgubila pritisak. Ali sve vreme mi je prolazilo sta ako je neko parkiran u zaustavnoj, bili bi gotovi i on i ja.

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока


maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Ne brže od života!

Post od maniaxxx » 02 Okt 2017, 22:02

Martin je napisao:
02 Okt 2017, 21:34
maniaxxx je napisao:
02 Okt 2017, 21:17
@Trojke ako se sečaš kad smo išli sa skupa pa si stao da slikaš okruglu cifru, nisi video ali ja sam popalio sve svetli na avtu ( čak i zadnju maglenku ), držao kočnicu i non stop pogled u retrovizor, a stali smo samo za par sekundi....jebiga ljudi ne gledaju/umorni su/ prčakaju po radiju.....pa je bolje da sve živo svetli i blinka da jih upozori.
Au, ovo je za baaaaan. :kezo:
Nije bilo ni približno opasno niti rizično ali ja sam navikao da palim sva 4 i sve ostalo ako stanem negde ili naglije kočim, jednostavno ne znam drukčije, a izgleda da u SRB ljudi nemaju tu naviku ( ne mislim na Trojketa opet, on je uredno upalio sva 4 i uopšte je vrlo smiren vozač, daleko smireniji od mene :mrgreen: )

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 03 Okt 2017, 15:06

Pa tek ne bi bilo u redu da vozim i slikam. A 300 iljadarki se moralo zabeležiti.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori