Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 13 Jan 2017, 13:55

klisko je napisao:Ali tamo gde svi voze 40 nije normalno da ti voziš 100 čak i ako si u pravu da su uslovi takvi da je to moguće. Isto kao što nije normalno da neko vozi 60 kada svi voze 120.
Ni slučajno, čak i da su svi u krivu, moraš da usporiš. Zapravo kada je kolona sa nesigurnim vozačem ispred, bolje je držati odstojanje, nego ih preticati.

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Ne brže od života!

Post od schonenk » 13 Jan 2017, 14:29

klisko je napisao:Koliko znam, na većem delu AP je ograničenje 60 u uslovima kada ima snega na putu. To dovoljno govori kolika je otprilike bezbedna brzina. Dodatno, teretna vozila imaju strožije ograničenje i moraju da voze još sporije da ne bi kršili zakon..
Obicno su na AP teretna vozila najveci izvor panike za vozace. Koliko puta mi se desilo da je delimicno razbijena od snega samo srednja traka, vozis 70-80, a teretnjaci voze 90-100 kao po suvom.

Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Ne brže od života!

Post od Uninuni » 13 Jan 2017, 14:38

Jedna zanimljiva situacija, doduse ne iz licnog primjera, se desila jaranu prije par godina na AP.

Novo auto, bez padavina, bez guzve na AP. Pravac ka BGu. Sustize vozilo koje je vuklo neku prikolicu (da li auto ili kombi, sad se vec ne sjecam) u srednjoj traci. Uglavnom krece u postupak preticanja i igrom slucaja primjecuje da prikolica nekako vise poskakuje. Za svaki slucaj odustane od obilaska i lagano uspor. Kaze nije proslo par sekundi prikolica odskoci u stranu (njegovu) i zanese vozilo tako da se ovaj okrenuo na AP. Sreca uspijeli svi da se zaustave bezbjedno tako da nije bilo nikakve stete i povreda.

Znaci nije sve ni do auta, ni sigurnosti u sebe kao vozaca. Mora se gledati sire i unaprijed ili ti razmisljati o mogucim situacijama.

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Ne brže od života!

Post od dusman » 13 Jan 2017, 20:29

H4wkeye je napisao:
ftj je napisao:Sta on dozivi za nedelju dana mnogi ne dozive za citav zivot.
Bane Grebenarevic? :kezo: :kezo:
Verovao ti ili ne ali sam tada ziveo u zgradi gde su mu ziveli roditelji na Kosi i vidjao sam ga povremeno kad je dolazio kod njih, bio je tri godine stariji od mene i uvek mi se javljao sa "gde si mali", verovao ti ili ne.
Mada uopste nije smesno to sto si uporedjivao sa njim jer ja nisam u tom fazonu nikad bio.
Sta bi ja tebi trebao da kazem da si Badza ili Buha general, posto koliko sam skapirao si drotina kao i ona dvojica koje sam pomenuo, ali ja nisam kriminalac niti dozivim za jedan dan ono sto mnogi ne dozive za ceo zivot.
To je napisao jedan slican tebi(ftj) kojeg si citirao.

Sent from my One+3 via Tapatalk
Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ne brže od života!

Post od H4wkeye » 13 Jan 2017, 23:33

To Bane Grebenarevic nije bilo namenjeno tebi. :D Ne mislim ja da si ti kao oni uopste ili kriminalac, daleko od toga, nego njegov post me je podsetio na to sto je Bane svojevremeno pricao, zato sam citirao i napisao. ;)

Sent from my LG-H500 using Tapatalk

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Ne brže od života!

Post od dusman » 14 Jan 2017, 15:10

Znam da je to on rekao, a ftj je to rekao za mene, sto je jako glupo, no da ne kvarimo temu.
Pozz

Sent from my One+3 via Tapatalk
Postujte saobracajne propise!!!

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ftj » 14 Jan 2017, 15:48

Samo sam se nadovezao na tvoju smesnu pricu o voznji, stvarno nisam razmisljao o tim nekim opskurnim likovima.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Ne brže od života!

Post od passenger » 14 Jan 2017, 22:32

Bila rasprava o kočenju po kiši:

https://www.youtube.com/watch?v=yq2hQOa7ec8
https://www.youtube.com/watch?v=le5ANI8vx5E
https://www.youtube.com/watch?v=Vhh5tWBa5Zc

Još nove kočnice nisu legle skroz.
Sa 130 kad sam kočio, primala mi muka, zavrtelo mi se u glavi
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Ne brže od života!

Post od dusman » 15 Jan 2017, 08:40

ftj je napisao:Samo sam se nadovezao na tvoju smesnu pricu o voznji, stvarno nisam razmisljao o tim nekim opskurnim likovima.
Ako je ono smesno sto sam napisao, onda je to sto si ti napisao tragikomicno.

Sent from my One+3 via Tapatalk
Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Nikolaa » 15 Jan 2017, 10:33

dusman je napisao:
ftj je napisao:Samo sam se nadovezao na tvoju smesnu pricu o voznji, stvarno nisam razmisljao o tim nekim opskurnim likovima.
Ako je ono smesno sto sam napisao, onda je to sto si ti napisao tragikomicno.

Sent from my One+3 via Tapatalk
Mislim da je vise u pitanju obrnuta situacija :D

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Ne brže od života!

Post od dusman » 15 Jan 2017, 13:53

Gresis.

Sent from my One+3 via Tapatalk
Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Xepoj87 » 15 Jan 2017, 14:19

Ne, ti gresis.
Kao neko ko vozi poprilicno brze od proseka, kazem ti da gresis u svemu sto si napisao, a najvise da je sigurno sto vozis 100 km/h kada je zavejan autoput i nije ociscen uopste.
Jos je gore sto si toliko nabedjen, da mislis da jedini imas iskustvo u voznji i da jedini znas pravu meru, a svi oko tebe glupi i nesposobni, pa voze sporo.

Samim time sto mislis da ides pravom brzinom samo zato sto auto ne zanosi, zapravo govori koliko nemas pojma da vozis.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ne brže od života!

Post od Velja » 15 Jan 2017, 14:22

+1

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Ne brže od života!

Post od dusman » 16 Jan 2017, 07:52

Xepoj87 je napisao:Ne, ti gresis.
Kao neko ko vozi poprilicno brze od proseka, kazem ti da gresis u svemu sto si napisao, a najvise da je sigurno sto vozis 100 km/h kada je zavejan autoput i nije ociscen uopste.
Jos je gore sto si toliko nabedjen, da mislis da jedini imas iskustvo u voznji i da jedini znas pravu meru, a svi oko tebe glupi i nesposobni, pa voze sporo.

Samim time sto mislis da ides pravom brzinom samo zato sto auto ne zanosi, zapravo govori koliko nemas pojma da vozis.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
Gde sam ja rekao da idem pravom brzinom?
Pa sta ako ne zanosi, nista to ne znaci.
Ovo zapravo govori da ne citas ono sto sam napisao, vec pises da bi napisao.
No, nije problem, vozite kako znate nemam ja problem sa tim.
Ja sam samo rekao koliko sam vozio(nit se hvalim nit ista) niti kazem da je bezbedno a po najmanje to treba da radi neko ko ne zna da vozi.
Rekao sam koliko sam vozio i da sam ja u tom trenutku bio siguran u to sto radim, a ne kazem da sam uvek siguran i ne vozim tako uvek, sta vise posto svakodnevno zbog posla prelazim po dva puta Gazelu, nikada ne prelazim 80km/h u normalnim uslovima voznje, tada sam sebi kad sam osetio da je sigurno dao oduska.
Al kad sam bio 101% siguran u sebe i u gume.
Nisam neko ko divlja i uvek postujem brzinu.
Nikada za svo moje vozacko iskustvo nisam nijednom kaznjen za brzinu jer se trudim da postujem jer je s razlogom u vecini slucajeva odredjena ta brzina, negde ima nebuloza ali u 99% slucajeva je ogranicenje s razlogom toliko koliko pise.


Sent from my One+3 via Tapatalk
Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Ne brže od života!

Post od kragujevac » 16 Jan 2017, 17:25

Drugim recima: Postoje sigurnosni sistemi i faktori, oni spasavaju do jedne granice.......Posle toga pocinje fizika.

Nije dobro stici do fizike.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Odgovori