Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Ne brže od života!

Post od passenger » 19 Nov 2017, 16:30

Grujic je napisao:
12 Nov 2017, 23:50
Ja bih pre rekao da je kamiondzija kocio prvi, a onda su sistemi pomogli (BAS) i slicno. Ne znam gde su mu senzori i koliko hvataju, ali deluje mi da je vozacpoceo kocenje i pre nego sto je mali izasao ispred samog kamion
Zato i postoje ti sistemi, za iznenadno kočenje, ne samo za nešto što se vidi već na daljinu, kako i prezentuju na stazama.
U tome je i sva ideja, da sistem brzo reaguje na prepreku, pre nego vozač

https://www.youtube.com/watch?v=RRJG38MjGM8
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ne brže od života!

Post od H4wkeye » 19 Nov 2017, 17:09

Reakcije vozaca kamiona su nepostojece. Ko zna gde je gledao. A voznju necu ni da komentarisem, jbt kako voze tamo u Indiji. Koji je ovo haos.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Ne brže od života!

Post od Dusan » 19 Nov 2017, 17:28

Xepoj87 je napisao:
17 Nov 2017, 22:11
Ovaj lik koji "pomaze" je zasluzan za lancani sudar.
Da nije usporavao one prve vozace i da zbog njega nisu stali, niko se ne bi slupao, sem onog sto je vec bio slupan.

Takodje mi je smesno to sto ima kacigu sa zatamnjenim vizirom, koji je podigao da bi nosio naocare za sunce ispod :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
Ovaj lik je rizikujuci svoj, verovatno nekome sacuvao zivot. Da nije usporavao vozace udesi bi bili samo jos gori. Glavni razlog kao sto to najcesce biva na ringu je prosipanje tecnosti, u ovom slucaju rashladne tecnosti iz 997 GT3 RS, kojeg ni ne vidimo na ovom snimku.
Udes se desio pred samo zatvaranje staze i izgleda da redar nije bio na svom mestu da oznaci zutu zastavu i da uspori saobracaj.

Prosipanje tecnosti je jedna od najopasnijih situacija,

https://www.youtube.com/watch?v=UNjrzGQCMUM&t=463s
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ji 4Tze » 19 Nov 2017, 19:17

Ali ovi što su kočili na njegovo mahanje pred krivinom bi bolje ukočili na malo kasnijem pravcu, i meni na to liči... Izleteo lik pred krivinu i maše, malo koji neće da zanese
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Xepoj87 » 19 Nov 2017, 20:16

Vecina ljudi bi proslo kroz krivinu, kao prvih par, a ovako se brdo njih zaustavilo na sred staze, bez ikakvog razloga i ostali su zabadali kocnice i gubili kontrolu.
Dodatno, mahanjem ljudima skrece paznju sa puta.

On ne sme tu da stane ako mu je auto u voznom stanju. Ne znam odakle mu ideja da se parkira i samoinicijativno izigrava semafor.


Nisam znao da je rashladna tecnost klizava poput ulja.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 19 Nov 2017, 20:25

H4wkeye je napisao:
trojanac je napisao:
19 Nov 2017, 06:44
I koliko mu zatvora sleduje za to?

Sent using Tapatalk
Ima bezanje od policije, nasilnicka voznja, voznja bez vozacke dozvole, voznja pod dejstvom alkohola. Ja bih rekao da ce da ga rebnu tu negde do godinu dana. Sto je solidno, ali ja bih i vise za to davao.
Ako je bez udesa, sve je to samo prekrsajno, sem tog bezanja od policije. Tako da tesko godinu dana.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Ne brže od života!

Post od Dusan » 20 Nov 2017, 06:39

Xepoj87 je napisao:
19 Nov 2017, 20:16
Vecina ljudi bi proslo kroz krivinu, kao prvih par, a ovako se brdo njih zaustavilo na sred staze, bez ikakvog razloga i ostali su zabadali kocnice i gubili kontrolu.
Dodatno, mahanjem ljudima skrece paznju sa puta.

On ne sme tu da stane ako mu je auto u voznom stanju. Ne znam odakle mu ideja da se parkira i samoinicijativno izigrava semafor.


Nisam znao da je rashladna tecnost klizava poput ulja.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
Na snimku se vidi kada on staje u stranu i gleda u retrovizor kako automobili izlecu zbog tecnosti. Prvih nekoliko automobila, ukljucujuci i ovog koji je postavio snimak su usporili jer su videli ogroman oblak dima. Kada se dim spustio ovi kasnije nisu imali pojma da treba da koce.

Tu postoji mesto za redara koji treba da upozori saobracaj pre krivine, kojeg nije bilo u tom trenutku iako je trebalo. Ovaj lik sa snimka je to shvatio i otisao da stane na njegovo mesto i upozori ostale vozace, jedino sto nije uspeo da stigne toliko daleko.

Prva krivina je veoma brza, prolazi se punim gasom, preko 160kmh dok npr. GT3 RS verovatno prolazi i sa preko 200. Takodje je slepa i ne vidi se dok se ne prodje. Zato i postoji mesto na kojem stoji redar. Oni koji su vozili pun gas, bez rezerve nisu stigli da ukoce, oni koji su vozili malo sporije su uspeli. Ovom liku svaka cast sto je razumeo situaciju i pokusao da pomogne. Teorija da je on izazvao udes je glupost. Glavni krivac za ovako veliki udes je redar koji je napustio svoje mesto.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Ne brže od života!

Post od superboss » 20 Nov 2017, 08:08

Xepoj87 je napisao:
19 Nov 2017, 20:16



Nisam znao da je rashladna tecnost klizava poput ulja.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
I ja sam se uvek cudio kad sam bio kod drugara u servisu da mi radi mali servis,ne mora da bude neka "performance" rashladna tecnost-bas je onako uljasta pod prstima.

Mogu da zamislim reakciju izmedju vruċih guma i tankog filma rashladne tečnosti na ionako glatkom asfaltu
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ne brže od života!

Post od Geza » 21 Nov 2017, 23:06

https://youtu.be/415XR5mye3E
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Ne brže od života!

Post od passenger » 22 Nov 2017, 18:50

:srbin:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 29 Nov 2017, 08:40

Auu, kakav udes kod "Minut" pumpe kod NS-a (na autoputu iz pravca BG-a), kamion-cisterna za prevoz cementa ili tako nešto se prevrnula i kabinom/krovom kabine uklizala u zaštitne ograde na sredini. Prosto ih je oduvala a i kabina se dezintegrisala, ono je horor kako izgleda, pitanje da li je vozač i ostao živ. Malopre sam prošao pored, preprečila se maltene preko celog autoputa sa te strane, policija izgleda tek stigla jer još nisu stigli obezbezbediti mesto udesa. Biće u vestima sigurno. :(

TT


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Delija » 29 Nov 2017, 09:47

Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 29 Nov 2017, 10:14

Taj je stvarno srećković, ono je baš stravično izgledalo, kao da niko nije ostao živ u tom kamionu.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Ne brže od života!

Post od mića » 30 Nov 2017, 15:19

Ia ovde snimak kada je izasao iz kabine :-)

ČUDOM PREŽIVEO STRAVIČAN UDES Izašao iz smrskane kabine potpuno nepovređen, a evo šta je posle toga PRVO URADIO http://www.blic.rs/v8hxsee

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Ne brže od života!

Post od Uninuni » 03 Dec 2017, 23:33

Danas kad smo se vracali iz SU naidjemo u suprotnoj traci na kamion koji je sletio kabinom u kanal, a prikolica se poprijecila preko AP. Nije blokirala sve trake tako da je bilo prolazno. Stigle su i dizalice neke vec da pokusaju da izvuku kamion na put.
Vozac ne bi trebao da je povrijedjen sem ako mu se nije kojim slucajem slosilo dok je vozio.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk


Odgovori