Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Delija » 17 Dec 2017, 17:14

Alkohol treba non-stop da se kontrolise. Bez izuzetka.
Ali i zakon treba da bude normalan. A ne da kaznjavaju za 0.2 promila.

Umesto toga oni ugnjetavaju vozace za prekoracenje od 5 km/h :ccc:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Ne brže od života!

Post od fubaler » 17 Dec 2017, 17:36

ddanijell je napisao:Za šest dana, koliko traje pojačana kontrola Saobraćajne policije, iz saobraćaja je isključeno skoro 1.200 vozača, a 217 je zadržano na trežnjenju, izjavio je danas Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja.
Okanović je rekao da akcija Saobraćajne policije nije gotova i da će trajati do 3. januara.

https://www.srbijadanas.com/vesti/info/ ... 2017-12-17

Ja i dalje ne kapiram zasto se ovo zove akcija i kakva poruka se ovim salje?
Po sistemu nakon 3. januara opusteno mozete da pijete kao i pre ove akcije.
Eh drzavo !
Naravno da ce se nastaviti i posle 3-eg, akcija se zove jer je to trenutno akcija TISPOL-a, a svaki put kad zaustave sad se vrsi provera alkoholisanosti, prvo aparatom da se utvrdi da li postoji uopste alkohola a ako se utvrdi da postoji onda cuvenom metodom duvanja se utvrdjuje koliko je tacno alkohola u krvi vozaca.
To se jos i zove akcija jer ce biti pojacanog dejstva na vise lokacija sa vise OSL-a u toku sad vec novogodisnjih praznika i slava koje nam krecu a prva najveca je vec u utorak i traje nam bezmalo tri dana, bar je tako kod mene a verujem i kod vecine ljudi koji slave Sv. Nikolu.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Ne brže od života!

Post od ddanijell » 17 Dec 2017, 18:23

H4wkeye je napisao:
17 Dec 2017, 16:49
Ne razumem :think: I posle 3. januara ce se isto vrsiti kontrole. Ovo je akcija u sklopu TISPOL-a, i vrsi se u svim Evropskim zemljama koje su clanice.
Ne razumes moje napisano ili clanak?
Ja se ne slazem sa gore napisanim jer kod nas se u skolama uci kampanjski samo za ocenu, a ne za znanje, policija sprovodi ciljane akcije povremeno, umesto da to bude stalno i tako redom.
Sad je akcija protiv alkohola, pre koji mesec je bila akcija za pojaseve itd.
Koji je razlog da policija ne radi stalno kontrolu pojaseva i kod svakog zaustavljanja da se sa onim uredjajem koji detektuje alkohol na daljinu ne uradi inicijalni test , uz kulturno dobar dan , dovidjenja sretan put ?
Kada se zavrsi ova akcija tacno znam sta ce biti, ajmo jovo nanovo, postave se na par lokacija sa radarom i drndaju vunicu iz toplog auta za prekoracenja 5km/h, a pored njih svakog sata prodje par pijanih budala.
Da se jos jednom ponovim, ne mogu da prihvatim da se neke stvari koje bi trebale biti normalne sprovode "akcijama" i ciljanim kontrolama u jednom periodu, jer to nije normalno, kontrole na alkohol trebaju da budu prilikom svakog zaustavljanja jer imaju uredjaje za bezkontaktno ocitavanje prisustva alkohola i nema ni jedan razlog da to ne rade, a ne rade.

edit:
i da dodam jos nesto, koliko sam ja u pravu pokazuje cinjenica o broju vozaca koji su nahvatani kod ove poslednje "akcije", a mnogo ih je. Da su iole ranije kontrolisali alkohol, pa ne bi sad bilo u par dana nahvatanih onoliko koliko nisu mesecima.

fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Ne brže od života!

Post od fubaler » 17 Dec 2017, 18:35

Nisi shvatio tu rec "akcija".
Stalno oni kontrolisu alkohol, nego sad ciljano to rade i na mnogooo vise lokacija.
Tipa kad nema akcije bude patrola na 50 mesta u gradu, kad je akcija bude na 250 lokacija sa svim raspolozivim ljudstvom i tehnikom.
Primer od petka, zove me brat i kaze da je upravo ga zaustavise u naselju gde u zivotu nikada nisu usli za 20 godina, njih trojica u mraku i proveravaju alkoholisanost, a kako su u akciji za to nista mu ne napisase sto nije bio vezan.
I onda je logicno da kad imas rigorozne patrole na 4-5 puta vise lokacija u gradu da ima i vise uhvacenih u alko stanju, nista cudno.
Ali ne mozes 365 dana da imas toliko ljudstvo na terenu na toliko lokacija i zato se zovu akcije.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Day Walker » 17 Dec 2017, 18:41

U Bgu su bukvalno svakodnevne kontrole alkohola i brzine...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ne brže od života!

Post od dragan » 17 Dec 2017, 18:47


fubaler je napisao: njih trojica u mraku i proveravaju alkoholisanost, a kako su u akciji za to nista mu ne napisase sto nije bio vezan.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk


fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Ne brže od života!

Post od fubaler » 17 Dec 2017, 18:57

Da sto je najgore, likovi su doslovce shvatili da hvataju za alkohol, sto mislim da je pogresno i da su morali bratu da pisu kaznu za pojas, pa nek se misli sto se nije vezao inace i on i ja ne koristimo alkohol i ne dotice nas ova akcija licno osim sto je podrzavam i voleo bih da bude tolerancija na alkohol 0.
Nazalost nije ali se nadam da ce se i to promeniti uskoro i da ce biti zabranjen alkohol.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 17 Dec 2017, 19:10

Biće to, bez brige, svaku takvu glupost uvedu pre ili kasnije.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Ne brže od života!

Post od maniaxxx » 17 Dec 2017, 20:18

Nije to glupost, glupost je piti i voziti.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od grujicd » 17 Dec 2017, 20:48

Glupost je pojesti bombonu sa rum punjenjem, naduvati više od 0 i biti kažnjen. Ne pričamo o vožnji sa više alkoholnih jedinica u sebi, samo da je nulta tolerancija preterana.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Ne brže od života!

Post od lami » 17 Dec 2017, 21:00

Takodje, casa vina ili pivo uz dobar rucak ili veceru i odjednom ode dozvola.
Nevidjena glupost, sa jedne strane sa novim izmenama zakona smanjuju tezinu prekrsaja za voznju zaustavnom, 40 km preko ogranicenja u gradu vise nije za oduzimanje dozvole, a ako povezes komsinicu sa detetom bez specijalnog sedista ode 1000 evra

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока



Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 17 Dec 2017, 21:08

Za jedno pivo ili vino neće da ode dozvola, ali je to svakako glupost, nema nikakvog poboljšanja sa stanovišta bezbednosti da bude 0,0 umesto sadašnjih 0,3.

Onu teoriju da "ako je 0 onda ljudi znaju da ne smeju da piju pa neće piti uopšte, a ako ima granica onda mogu da se zapiju" neću ni da komentarišem.

Za ove ostale kazne koje će biti blaže ja se slažem, meni je preterano da sa prekoračenjem od 21 leti dozvola.

Smor je što će sve mandatne da dupliraju...

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Ne brže od života!

Post od Kornjaca Rade » 17 Dec 2017, 21:29

Nije ni ranije letela sa sporazumom. Sad su samo povecali kazne za ove prekrsaje za koje najcesce pisu.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 17 Dec 2017, 21:50

Zakon je od 2009. a sporazum je moguc tek od marta 2015, drugo nije poenta u sporazumu, za taj prekrsaj je propisana mera zabrane voznje i to je po meni preterano.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Ne brže od života!

Post od dunx81 » 17 Dec 2017, 21:58


Grujic je napisao:...Onu teoriju da "ako je 0 onda ljudi znaju da ne smeju da piju pa neće piti uopšte, a ako ima granica onda mogu da se zapiju" neću ni da komentarišem...
Scenario je sasvim realan. Kad smo bili klinci,tek položili,mera do 0,5 su bila 2 piva i xy puta sam bio u društvu kad 'vozač' makne ta 2,taman ga uhvati malo, muzika,svi piju,ovo,ono,kaže sebi ma daj još jedno,neće mene i na kraju pijan za volanom. Šurnaest puta i bilo je raznih gluposti,srećom bez posledica. Situacija je realnija nego da naduvaš od bombone.
A znam da na samom startu,trezne glave,ne bi ni pocinjali da znaju da ne sme ni kap. Pa neka ja ne popijem ni to jedno uz ručak ako tamo neki balavander zbog toga neće ni počinjati. Voziće me žena a i taksi je nikad jeftiniji.


t


Odgovori