Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Ne brže od života!

Post od ljuba » 13 Jan 2017, 11:04

Uvek sam se jako plasio ljudi sigurnih u sebe :) Posto kako neko moze da bude siguran u okolinu (prevenstveno mislim na podlogu - pri brzinama vecim od 40-50km/h) u takvim situacijama. Ja sam vozio 80-90 u takvim situacijama isuvise cesto, i sve ide savrseno dok se ne desi nesto nepredvidjeno...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 13 Jan 2017, 11:32

Zbog toga probaš povremeno kočnicu i držanje pravca, a ako u daljini vidiš bilo kakvu prepreku, krivinu ili drugo vozilo, odmah puštaš gas, ne čekaš da počne da se približava velikom brzinom.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 13 Jan 2017, 11:41

dusman je napisao:Nikad ne bih ugrozio druge ni sebe da nisam siguran u nesto nebitno dal je oko voznje ili u bilo cemu u zivotu da se radi. Naprosto samo kad sam 101% siguran u nesto onda to i radim.
Čak i kad si 101% siguran u nešto (tj. misliš da je to o.k) i dalje postoji mogućnost da debelo grešiš. A u to se svakako ubraja vožnja brzinom od preko 100 km/h po potpuno neočišćenom autoputu pored drugih koji pritom voze 40 km/h. Da ti neko iznenada izađe iz desne trake nastao bi karambol jer nema šanse da se zaustaviš u takvim uslovima na vreme, šta god da voziš i kakve god gume da imaš. Zakoni fizike su neumoljivi.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ogi » 13 Jan 2017, 11:42

Ali kako ne razumes, krivi su svi ti sto voze 40. :D

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Ne brže od života!

Post od ljuba » 13 Jan 2017, 11:43

I ti mozes da vidis grudvu snega pri brzini 20 m/s (70km/h) na autoputu kroz Beograd? Pri cemu podrazumeva se zimsko vreme, mracno, oblacno, bljuzgavo... I to covek moze 100% da proceni? Ludo ako moze... bilo sta 100% da se garantuje...

PS: Cisti zakoni fizike.
PS1: Ja obozavam da jurim po snegu, i osim par ozbiljnih osmica nikada nisam auto ozbiljnije ostetio.

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Ne brže od života!

Post od dusman » 13 Jan 2017, 12:18

nidza je napisao:Zbog toga probaš povremeno kočnicu i držanje pravca, a ako u daljini vidiš bilo kakvu prepreku, krivinu ili drugo vozilo, odmah puštaš gas, ne čekaš da počne da se približava velikom brzinom.
Upravo tako to i radim, vidim da jedino ti kapiras, a verujem da si i ti dobar vozac, ostale ne bih komentarisao.

Sent from my One+3 via Tapatalk
Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Ne brže od života!

Post od dusman » 13 Jan 2017, 12:38

Saša je napisao:
dusman je napisao:Nikad ne bih ugrozio druge ni sebe da nisam siguran u nesto nebitno dal je oko voznje ili u bilo cemu u zivotu da se radi. Naprosto samo kad sam 101% siguran u nesto onda to i radim.
Čak i kad si 101% siguran u nešto (tj. misliš da je to o.k) i dalje postoji mogućnost da debelo grešiš. A u to se svakako ubraja vožnja brzinom od preko 100 km/h po potpuno neočišćenom autoputu pored drugih koji pritom voze 40 km/h. Da ti neko iznenada izađe iz desne trake nastao bi karambol jer nema šanse da se zaustaviš u takvim uslovima na vreme, šta god da voziš i kakve god gume da imaš. Zakoni fizike su neumoljivi.
Od preko 100 se slazem, puno puta sam vozio toliko po snegu u AU i CH kao i u BG po AP pricamo ne u naseljenom mestu tu ne prelazim po snegu 40 na sat jer sam za razliku od nekih ozbiljan i dobar vozac znam da ne smem da rizikujem i to ne radim nikada ma koliko nekima delovalo smesno ja tvrdim da sa dobrim autom, dobrim gumama a pre svega znanjem voznje i kako odreagovati na ne predvidjene situacije kad se recimo zanese auto i sl, nema greske.
Greska moze da dodje od nekih kao sto su ovde neki plasljivi, bojazljivi, sa neadekvatnim vozackim znanjem, neadekvatnim gumama, vozilima koja nisu teh. ispracna itd.
Aj razmisli dal je pametan taj sto kazes da bi sa 40 pretekao nekog prvo ne pogleda u retrovizor, a drugo ko sa 40 pretice istog koji vozi 40, ima li logike tu u tome sto si napisao?
Opet se dakle vracamo na vozacko NE znanje, ne gledanje u retrovizor i PRETICNjE sa istom brzinom onog ispred tebe. To je nemoguce jer da bi pretekao nekog moras voziti vecom brzinom, zakoni fizike kako kazes.
I na kraju, uvek nesto u teoriji moze da se desi moze meteor da padne ispred mene ili tebe vozio ja 100 ili ti 40 isto ce biti kucamo se u meteor i ti i ja, a mozda cak meni bude bolje jer cu pre proci taj put kojim se recimo meteor krece tj pada pa ja prodjem a ti ostanes iza i puf u meteor.
Karikiram i filozofiram kao i ti.
Sta bi bilo kad bi bilo.
Nemam ja nista protiv sto ti vozis 40 da se razumemo, ja bih mozda vise voleo da kad je takvo vreme, nesigurni kao i teh neispravni za takvo vreme ne voze, manje bi bile guzve i saobracaj bi tekao neometano, medjutim nije tako i ja vas ne pljujem svako ima pravo da vozi(ako ima dozvolu) dok ne ugrozava druge ucesnike u saobracaju.
Da se razumemo ja i u normalnim vremenskim uslovima u naseljenom mestu, gde ima dece, skole vozim 40 odnosno 50 iako sam siguran da bih i sa 60-70 mogao da odreagujem kako treba ali nikad pa ni tad ne rizikujem i postujem ogranicenje jer je sa razlogom toliko i podrzavam to max.
Vidim ja da mnogima treba neko dodatno usavrsavanje voznje, ja sam to ispekao u Austriji gde mozes u realnim situacijama da naucis i osetis kako da odreagujes, nesto slicno kao u Navaku kod nas samo bolje i ozbiljnije.


Sent from my One+3 via Tapatalk
Poslednja izmena od dusman u 13 Jan 2017, 12:41, izmenjeno 1 put ukupno.
Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Ne brže od života!

Post od ljuba » 13 Jan 2017, 12:40

Znaci Becka skola istureno odeljenje :)

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Ne brže od života!

Post od dusman » 13 Jan 2017, 12:47

Da, bolje nego srpska skola, makar znamo da vozimo i nismo plasljivi po snegu od 3 cm na putu.
Ja ne znam kako bi se vi snasli u vecem snegu na putu ne mora da bude AP a ja sam sve to doziveo i preziveo, kapiram da ste vecina bojazljivi jer ste neiskusni po snegu, zadnjih godina ga ima malo i krstko traje pa mnogi ni ne nauce da voze po istom i plase se, ja sam se po snegu navozao ne znam ni sam koliko km do sad, jednostavno treba vam iskustvo voznje po snegu i videli bi ste i saznali sta je sneg i koliko mozete na istom.
Evo snega je bilo nepuna 2 dana na kolovozu i sad ga nema, i sta ces ti da naucis, kakvo iskustvo ces da steknes, to je problem.

Sent from my One+3 via Tapatalk
Postujte saobracajne propise!!!

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Ne brže od života!

Post od Dusan » 13 Jan 2017, 12:53

Vidi se da si strucnjak.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ftj » 13 Jan 2017, 12:56

Sta on dozivi za nedelju dana mnogi ne dozive za citav zivot.

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Ne brže od života!

Post od dusman » 13 Jan 2017, 13:02

Dusan je napisao:Vidi se da si strucnjak.
ftj je napisao:Sta on dozivi za nedelju dana mnogi ne dozive za citav zivot.
Drago mi je da nemate nista na ovu temu da napisete, ostalo je OK.

Sent from my One+3 via Tapatalk
Postujte saobracajne propise!!!

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ogi » 13 Jan 2017, 13:13

:rofl:

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od klisko » 13 Jan 2017, 13:42

Koliko znam, na većem delu AP je ograničenje 60 u uslovima kada ima snega na putu. To dovoljno govori kolika je otprilike bezbedna brzina. Dodatno, teretna vozila imaju strožije ograničenje i moraju da voze još sporije da ne bi kršili zakon.
Na delu puta koji je prazan (nema vozila), ako osećaš da imaš kontrolu, verujem da možeš i brže. Ali tamo gde svi voze 40 nije normalno da ti voziš 100 čak i ako si u pravu da su uslovi takvi da je to moguće. Isto kao što nije normalno da neko vozi 60 kada svi voze 120.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ne brže od života!

Post od H4wkeye » 13 Jan 2017, 13:52

ftj je napisao:Sta on dozivi za nedelju dana mnogi ne dozive za citav zivot.
Bane Grebenarevic? :kezo: :kezo:

Odgovori