Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Ne brže od života!

Post od maniaxxx » 10 Jan 2017, 22:53

McGruja je napisao:Danas sam primetio da ljudi ne znaju da voze po snegu, od 10 vozača, 8 ih je davalo gas prilikom skretanja, i naravno gubili kontrolu
7 vozača od 10 ne zna da drži odstojanje, a onih 3 su mrvicu preplašeni. O skladu u vožnji nema ni govora
Da sam ja zakon, samo danas bi pola Slovenije ostalo bez dozvole :D , inače i ja dajem gas prilikom skretanja i kompezujem to sa ručnom...da je zivot malo zabavniji i hvala bogu za klasičnu ručnu :mrgreen:

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13410
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Ne brže od života!

Post od McGruja » 10 Jan 2017, 22:55

To je drugo :)
Ovima nije do zabave

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12325
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od shandu90 » 10 Jan 2017, 22:56

Dobro ti i mi slicni tebi sto znamo kako ce auto da odreaguje tada ali ima bolida koji se spetljaju i naprave haos umesto da ne panice.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Ne brže od života!

Post od maniaxxx » 10 Jan 2017, 22:59

Sad ozbiljno pišem, slažem se sa MCGrujom, ljudi ne znaju da voze, ovde kod nas več kad na vremenu kažu da če biti sneg totalno su u panici, voze 30 posvuda, čak i na autoputu..ja sam redovno najbrzi na putu kad je sneg i opšte ne vozim ludo ili prebrzo, samo koliko toliko normalno a ne panično i u grču ko večina.

Evo npr, majka od moje devojke cela panična je zove kako izdržava da se vozi u kaotičnom vremenu i snežnim zametima, ne može da smisli da se neko vozi u tim uslovima....


palo je 4 cm snega, putevi su bili normalno prohodni ali eto, za nju je dosta :kuku:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19287
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ne brže od života!

Post od Heinz » 10 Jan 2017, 23:27

Off: kakva je situacija u SLO na autoputu?

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Ivan » 10 Jan 2017, 23:34

Meni na bulevaru pod snegom ulece covek iz zute trake gde je stajao, tj. nije dobar termin ulece, jer je krenuo lagano iz mesta da ulazi u moju traku nekih 10ak metara ispred mene, ja na sirenu, on da zmigavac odjednom, ali drzi pravac i dalje :kuku:
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23309
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Day Walker » 10 Jan 2017, 23:40

Fin neki covek :kezo:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12325
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od shandu90 » 11 Jan 2017, 00:27

Kako je meni puntac caribic uleteo, zao mi sto ga nisam udario iskreno. Tri trake je car promenio, umalo se prevrnuo nije.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Neo » 11 Jan 2017, 00:32

Najvise volim nocu da obrnem krug po ovom snegu, kada se isprazne ulice.
Rav me odusevio gde sve izvlaci uzbrdo.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Ne brže od života!

Post od speedy stikis » 11 Jan 2017, 06:43

pedja je napisao: Na sve to, pola njih kao da voze tenk - očistili koliko da vide napred i udri.

Da se ja pitam, ja bih ove tako po dzepu udario

Prvi put opomena, svali sledeci put kazna pa da vidimo da li ce da ociste? :pravilnik:

Korisnikov avatar
dusman
Postovi: 431
Pridružio se: 16 Avg 2013, 15:06
Lokacija: Blockhouse

Re: Ne brže od života!

Post od dusman » 11 Jan 2017, 08:41

Jutros 5:30h na AP komplet pod snegom kao da nije čišćen uopšte možda i jeste ali sneg non stop pada pa kao da nije čišćen, ja 100-ku ostali 40-50 dal ti ljudi voze pod letnjim gumama ili šta je u pitanju, jeste da ima snega ali bre usitniše ga.
Jedino me jedan Rumun pratio ali sa najviše 80km/h posle ni njega ne videh.
Sve vreme nije nijednom zaneo ni najmanje auto.
Mnogo znače dobre gume.
Druga situacija od sinoć, uzbrdo sneg pada a ispod led, negde na polovini brda cedy stao ne može dalje zauzeo traku a nizbrdo idu kola, ja iza njega morao da zakočim, i onda jedno 5 min ni ja ne mogoh da krenem jer je led ispod.
Uspeh nakon 5 min popeh se na vrh ulice(jedno 150m od mesta gde smo stali) i gledam retrovizor svi stoje još uvek niko da se pokrene, ko zna dal su i uspeli i kad su, posle stadoh na semafor jedno 4-5 min niko ne stade iza mene.
A da kad sam se iznervirao izađem i pitam lika što bre stade kaže ladno, ma neće dalje sa letnjim gumama, ma idi care u qrac rekoh u sebi, kakve letnje gume, kaže ima dobru šaru, koliko ljudi ne znaju ništa prekrstim se sednem u auto, malo levo od njega, levo-desno i krenem ja.
Da li je moguće da ljudi na ovakvom snegu i ledu voze sa letnjim gumama?
A sve pod izgovorom da im je dobra šara, pa nije sve u šari i dubini iste, već i u svojstvima gume na određenim temperaturama, a sinoć beše oko -10.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Postujte saobracajne propise!!!

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ogi » 11 Jan 2017, 08:44

Zasto opomena ? Za to je predvidjena kazna ja mislim. Izgleda banalno ali ja bih bukvalno postavio policajca samo to da kaznjava.

Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Ne brže od života!

Post od Uninuni » 11 Jan 2017, 08:51

trojanac je napisao:Koji auto?
Twingic, mali i lagan :)
ftj je napisao:Jeste bili vezani? Nije prvi put da cujem to kako je neko imao udes i bas zenu zadrzao rukom prilikom prevrtanja. Mislim bez uvrede ali ako niste bili vezani to tvoje zadrzavanje rukom je bas beznacajno.
Da, da ... ja sam od onih koji se vezuju uvijek (skoro pa i na parkingu dok stojim :) ) pa i saputnici. Imao sam slicnih situacija dok sam bio dijete i mladji tako da je pravilo uvijek pojas.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Ne brže od života!

Post od speedy stikis » 11 Jan 2017, 08:56

Ne znam tacno da li je predvidjeno zakonom, nije pojenta ni samo kaznjavati treba ljude nauciti, skrenuti mu paznju za takve na takve stvari e pa ako nastavi po svome onda ga udaris po dzepu i to onako muski.Samo sto ovde vecinu zabole za druge on gleda da njemu bude dobro, to da li ce tebi da pada sneg od pozadi, ebe se njemu tacno

btw
Mnogo mi se svidja praksa od preko

Ne radi zmigavac, ne radi far...
Ili ti pomognu za zamenis sijalicu na licu mesta ili dobijes opomenu od npr. 10 dana da dodjes do policije i pokazes da si to zamenio ako ne uradis automacki sleduje novcana kazna.Nije pojenta samo kasnjavati to su sitne greskice koje mogu lako da se srede ali svaki sledeci put nema oprostaja :pravilnik: :sesir:

ljubitelj
Postovi: 10600
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ljubitelj » 11 Jan 2017, 09:22

dusman je napisao:Jutros 5:30h na AP komplet pod snegom kao da nije čišćen uopšte možda i jeste ali sneg non stop pada pa kao da nije čišćen, ja 100-ku ostali 40-50 dal ti ljudi voze pod letnjim gumama ili šta je u pitanju, jeste da ima snega ali bre usitniše ga.
Jedino me jedan Rumun pratio ali sa najviše 80km/h posle ni njega ne videh.
Sve vreme nije nijednom zaneo ni najmanje auto.
Mnogo znače dobre gume.
Ovo 100km/h mi nekako bode oci.
Dobre gume znace ali 100km/h je previse po snegu na bilo kom putu pa i AP iz razloga sto ne mozes u razumnom vremenu i rastojanju ukociti ukoliko se iznenada pojavi potreba.

Sa letnjim gumama ne moze se vise od 10-30km/h bez klizanja, ne voze ti ljudi sa letnjim gumama.

Ogranicenje brzine na AP je 60km/h, nije to slucajno odredjeno.
Ok, 70 ili 80 uz izuzetne gume i potpuno ravan utabani sneg bez ispupcenja, bez kolotraga jos nekako ali mislim da je sve preko toga preveliki rizik. Ako ima neka krivina pa i blaga 100km/h po snegu je pozivnica za gubitak kontrole nad vozilom.

Odgovori