Parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10550
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od ljubitelj » 10 Jun 2017, 16:07

Na ulici se ne mogu parkirati vozila prema odluci Skupstine grada na teritoriji Beograda.
Nema nikakvih mera, zabranjeno je. Sirina ulice nema uticaja.
Jedino je dozvoljeno na posebno obelezenima mestima i tada u gabaritima tacno tog konkretnog obelezenog parking mesta.
Po zakonu, tj odluci a sad druga je stvar primene (nemoguce je primeniti u Beogradu jer su skoro svi u prekrsaju ponekad posto ne postoji 400.000 obelezenih parking mesta koliko ima otprilike registrovanih vozila samo u BGD).
Moja poenta je da 2.5metra prostora je sire nego vecina ulica i lokalnih puteva u Srbiji (i Evropi), kuda se inace normalno odvija saobracaj. Bez smetnji, ukljucivo i autobuse-kamione. Naravno, misli se na jednu kolovoznu traku.
Oko 2.5metra a cesto 2.3m je sirina garaza po kucama koje se takodje normalno koriste za parkiranje putnickih vozila.

Prema opisanom stanju ne bi se ocekivalo da bilo koji auto ima problem prolaska, tih 3m je bas bas siroko za pravac, posto nema skretanja.

Druga je stvar ako taj neko ima slobodan prostor i moze da drugacije parkira potpuno u svom dvoristu a ovako radi sa namerom, opet se dolazi do vestacki stvorenog "problema".

Zakonski se moze isterivati "pravda" i traziti razlog, mnogo je bolje nikada ne stici do primene prava / i obaveza iz zakona putem sudskog uredjenja tj nametnutog resenja problema.

Da imam na raspolaganju 2.5metra sirine po ulicama, po parkinzima, po takvim corsokacima ja bih bio srecan jer obicno ima manje na raspolaganju kada treba da se parkira auto negde u gradu.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Day Walker » 10 Jun 2017, 16:59

U Bgu ima daleko vise od 400.000 registrovanih automobila.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
AleksaM
Postovi: 513
Pridružio se: 26 Okt 2015, 00:06
Garaža: VW Golf 6 1.4TSI
Lokacija: Belgrade

Re: Parkiranje

Post od AleksaM » 10 Jun 2017, 17:20

Pa najmanje 1200000 registrovanih automobila na opstini Bg

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Vladapetr » 10 Jun 2017, 18:07

Gde bih mogao da vidim tu odluku skupštine grada, da se u Beogradu kola ne mogu parkirati na ulici?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Parkiranje

Post od Sinisa G. » 10 Jun 2017, 18:38

jer je prema zakonu “parkiranje zabranjeno svuda gde znakom nije dozvoljeno”.

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Nak ... no.sr.html

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Parkiranje

Post od Floyd » 15 Jun 2017, 13:30

Iskusno :)

Slika

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Parkiranje

Post od shandu90 » 15 Jun 2017, 14:17

To neki nas majstor cim cuva tog opela.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Parkiranje

Post od Floyd » 15 Jun 2017, 14:26

A vozač Golfa da uđe kroz gepek :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2339
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Woodoo » 20 Jun 2017, 23:18

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 20 Jun 2017, 23:31

Malopre, u Braničevskoj, haos. Jedna gđa parkira nizbrdo, druga uzbrdo, 15m dalje. Sve stoji, kolaps. Doduše, svi su uredno sačekali razvoj situacije, bez sviranja i sl.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Parkiranje

Post od kragujevac » 21 Jun 2017, 11:23

Sviranje gospodjama u autu nema nikakvog efekta iz više razloga:
1. ne registruju sirenu
2. ako je kojim čudom i registruju, misle da to neko svira nekom drugom
3. ako kojim čudom registruju i još većim čudom shvate da je sirena upućena baš njima, onda se
A: razgalame i počnu da mašu rukicama kroz prozor kao kokoškice ili
B: uspaniče i mogu u saobraćaju da naprave mnogo veliku kaku.
Zato se u takvim slučajevima:
1. odmahne rukom ili istom prekrsti, u zavisnosti od devijantnosti slučaja
2. kaže suvozaču ukoliko je prisutan da uključi kameru na mobilnom i posle se taj video stavi na YT.
3. ne radi ništa ako je instaliran Dashcam i posle se taj video stavi na YT.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Ji 4Tze » 21 Jun 2017, 20:40

A gospodi ako sviraš ima efekta? :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Parkiranje

Post od kragujevac » 21 Jun 2017, 21:10

Tu i tamo. Mada, gospoDa se makar ne uspaniče toliko kao gospoDJe.
Kod gospoDe na ovu listu posle A dolazi i proturanje (teleće) glave kroz prozor i pominjanje rodbinske linije, u blažim formama možda se i završi sa urlikom "ŠTAOŠTIBRE"......A u zavisnosti od dužine kose na glavi (što kraća dlaka na lobanji to veća verovatnoća za nevolju) može da se nastavi i iskakanjem iz kola, ponovnim pominjanjem rodbine i u težim slučejevima i makljažom.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Parkiranje

Post od elMaestro » 22 Jun 2017, 03:33

Pa ja ako sviram ni ne ocekujem rezultat drugaciji od pomenutih. Niti ce izaci iz auta da mi se izvini zbog cekanja, niti ce moje sviranje da ubrza njen proces manevrisanja. Uopsteno je glupo svirati kad vidis da se neko ne snalazi, ok je kad prica na telefon ili slicno, ali ako on/ona daje sve od sebe (cesto uz uspanicenu facu) ne vidim sto bih mu ja stajao da muku sirenom. Nego, zanima me kako po tebi normalan vozac treba da reaguje na sviranje. Prvi ja recimo na semaforu recimo krecem na zuto i svirnem samo kad neko stoji neko vreme kad je vec zeleno pocelo, al eto ti cekas zeleno i dodje pavijan i svira ti sto nisi na zuto krenuo, hoces ignorisati ili ces izaci da mu hebes mamu ili urlati kroz prozor? Ako je odgovor ovo prvo, onda ce on reci kako ne registrujes sirenu (odgovor sa tvoje liste), a ako je odgovor ovo drugo onda ces ti da se razgalamis i opet budes kao oni sa tvoje liste. Hocu da kazem da je urlanje na matore vozace, vozace pocetnike, vidno neiskusne ili vidno nesposobne za volanom jednako glupo kao i to sto oni rade.

Kad vidim da je neko bezobrazan ili da ga jednostavno stoli bojko za druge, tu ne propustam priliku da legnem na sirenu i prokomentarisem, al za ovo... istrpim jebiga.

@kragujevac, ja sam evo celav, pa sam mirne naravi, tako da ne generalizuj. :kezo:

TT
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od klisko » 22 Jun 2017, 08:18

Kada neko drugi parkira, imam strpljenja jer smatram da je bitnije da ispravno parkira makar iz deset puta (tako će vremenom i da nauči) nego da ostavi auto kako ne treba. Vozim preko 20 godina i retko ubodem parking iz prve sa onom preciznošću koju hoću (kod mene su baš uska parking mesta plus ima drveće nakon svaka tri mesta).
Razlika je i svirnuti i leći na sirenu. Ovo prvo radim kada neko zaspi na semaforu ili se isparkirava a ne vidi me da dolazim. Ovo drugo radim kada je neko bezobrazan (pretiče kolonu koja čeka semafor i hoće da se ubaci neposredno pred semafor). Kada meni neko svirne zbog spavanja na semaforu ili iz bilo kog opravdanog razloga, izvinem se (podignem ruku, upalim sva četiri...). Kada neko legne na sirenu, samo ga iskuliram.

Odgovori