Pеšaci

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Pеšaci

Post od pedja » 21 Mar 2012, 00:02

Evo i teme o pešacima.
Spominjemo ih često u raznim temama, pa hajde da imamo i jednu za "njih", tj sve nas kada nismo u autu.

Danas sam šetao za likom koji je prešao tri uzastopna pešačka, a da nije pogledao u automobile koji nailaze. U pitanju su Makenzijeva, Beogradska, pa Kralja Milutina. Bukvalno je prešao kao da ne prelazi ulicu, tj kao da nema automobila, nije ni pogledao u stranu.

OK, tačno je da treba da ga propuste, ali jednostavno to nije normalno ponašanje. Kada ga neko pokupi, džaba mu ZOBS i to što će neko robijati...

----
Ako postoji tema o pešacima, spojite ih, izvinjavam se unapred ako nisam primetio

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od Grujic » 21 Mar 2012, 00:04

Cinjenica je da su pesaci povileneli... Meni na pesackom ne smetaju kada iskacu jer je pesacki za vozace zid, i cim je tu pesak ja sam maltene stao.. Nervira me kada iskacu van pesackog, ili kada stanem pred zebru a on zeva i ne prelazi :besan:

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Pеšaci

Post od Scuderia » 21 Mar 2012, 00:21

Ma ja ih ne je*em vise 2%, ne propustam nikog i nista, a niko se ni ne usudjuje da prelazi kad vidi da ne popustam gas. Jedino stajem starijim osobama i decici i to kocim 100m ranije da vide da cu stati, na ostale duduke vise ni ne obracam paznju pa da vidimo ko ima veca mu*a.

Danas stojim na pesackom jer je auto ispred mene stao pesaku. Ovaj mu pokazuje rukom da prodje i covek krene kolima, prodje, ovaj opet meni rukom da krenem, ja krenem on nagazi na pesacki i prevrne ocima sto sam mu prosao ispred nosa. :uf: Doslo mi je da stanem, sacekam da nastavi prelazak i kad mi bude tacno iza auta da ga sastavim sa zemljom.

Nije mi jasno kako ne paze na sebe, kako im u glavi nije to da mogu naleteti na pijanu budalu, nekog ko ne zna propise, nekog manijaka bilo sta, kao muve bez glave su. :glavomuzid:

S druge strane ja kada sam u ulozi pesaka cekam dok svi ne prodju i ne bude teska cistina. Nije mi palo napamet da krenem da prelazim put dok je neko tako blizu da mora naglo da koci.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od NexT » 21 Mar 2012, 00:26

1. Ja stanem oni u frci, dal da se usude da predju. Ili jednostavno gledaju u cudu "Dal' je moguce da je stao"
2. Ja stanem, oni krenu i onda to traje i traje i traje i ocu da pojedem volan dok predje ulicu, al to su vecinom stariji ljudi tako da cutim i cekam.
3. Ja se vozim, a on OP, ispred autobusa koji stoji u stanici... Tu vec krenem sa pominjanjem blize rodbine
4. Ja se vozim, on OP, na sred ulice prelazi lagano, ja sviram, on me ne je*e 2%. E, tu pocinje pominjanje zadnja 3-4 kolena...

Nije meni sto cu njega da ubijem kad mi pretrci negde, nego cu da odgovaram ko da sam ubio coveka, a usput nisam ni kriv... :mrgreen:

E, da, kad vidim roditelje sa decom, pogotovo u kolicima u kocim makar me sastavilo 2 autobusa od pozadi. Na njih maksimalno pazim, i trudim se da pazim i da li ce ovi u ostalim trakama shvatiti da je pesacki i zaustaviti auto...
Pre neki dan sam stao kod opstine Nbg da prodje zena sa kolicima, i vec je bila ispred mog auta, a majmun se sa Golfom 4 zaleteo kroz levu traku, pa sam smotao pun i izleteo ispred njega, inace bi ih pokupio... Jos mi lik na semaforu sledecem kao "izvini, pricao sam telefonom, nisam ih video" :glavomuzid:

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Pеšaci

Post od Scuderia » 21 Mar 2012, 00:33

NexT je napisao:kroz levu traku, pa sam smotao pun i izleteo ispred njega, inace bi ih pokupio... Jos mi lik na semaforu sledecem kao "izvini, pricao sam telefonom, nisam ih video" :glavomuzid:
Svaka cast! Slika

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Pеšaci

Post od nuk » 21 Mar 2012, 08:55

ja sam popio kaznu pre par meseci na onom glupom pesackom na ibarskoj, kod omv-a i od tada bas vodim racuna (kazna od 6- 20k).
situacija je bila krajnje glupa, nailazim na pesacki, vidim pandure ali posto je pao mrak i sneg je vejao, kasno sam video pesaka koji je tek zakoracio sa suprotne strane kolovoza i bio bar 3m od mene a zbog vozila iza nisam smeo naglo da kocim. kazna je bila neminovna :glavomuzid:

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Pеšaci

Post od Milos » 21 Mar 2012, 14:47

Scuderia je napisao:Ma ja ih ne je*em vise 2%, ne propustam nikog i nista, a niko se ni ne usudjuje da prelazi kad vidi da ne popustam gas. Jedino stajem starijim osobama i decici i to kocim 100m ranije da vide da cu stati, na ostale duduke vise ni ne obracam paznju pa da vidimo ko ima veca mu*a.

Nije mi jasno kako ne paze na sebe, kako im u glavi nije to da mogu naleteti na pijanu budalu, nekog ko ne zna propise, nekog manijaka bilo sta, kao muve bez glave su. :glavomuzid:

S druge strane ja kada sam u ulozi pesaka cekam dok svi ne prodju i ne bude teska cistina. Nije mi palo napamet da krenem da prelazim put dok je neko tako blizu da mora naglo da koci.
+1,generalno propustim pesake,ali kad vidim one samoubice sto pretrcavaju bulevar :uf: nemoguce da ne moze se priceka minut da se upali zeleno svetlo,a ne daj Boze da udari neko takvog pesaka,vozac ni kriv ni duzan traume do kraja zivota.

Babe su posebna prica na pesackim,stanu i cekaju nekog,ja stanem i cekam da prodje baba,a baba stoji ne mrda.I tako jedno 20 puta mi se desilo,ovi iza mene trube,a babu boli uvo.

Kad sam pesak,nikad ne pretrcavam van pesackog i uvek na zeleno,posto uvek kasnim,minut manje vise ne menja situaciju :)
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od ftj » 21 Mar 2012, 15:13

Skoro nikad ne stajem pešacima van pešačkog. A najviše mrzim kad na pešačkom stanem nekom i on(a najčešće) blene negde levo desno i ja ispadnem magarac.

Evo jednog uznemirujućeg klipa koji pokazuje kako su i pešaci i vozači nenormalni. Nemojte da gledate ako ste osetljivi.

http://www.youtube.com/watch?v=VuPtnDZL ... r_embedded

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Pеšaci

Post od McGruja » 21 Mar 2012, 16:43

Ovo su Rusi, oni se ne računaju...

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Pеšaci

Post od FitnessGuy » 21 Mar 2012, 17:18

Ja sam već jedno imao poduži post na ovu temu, pa da samo izvučem jednu rečenicu iz svega: Pešaci ne umeju da se ponašaju ni po osnovnim pravilima za kretanje pešaka trotoarom, a kamoli da obraćaju pažnju i na nas vozače kada zgaze na ulicu.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od pedja » 21 Mar 2012, 21:10

Pricajte sta hocete, ali na onim snimcima je samo Riva uspela da zakoci i stanje, i to puta dva :rofl:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Pеšaci

Post od Paja » 21 Mar 2012, 21:48

Spram max brzine i zaustavni put. :mrgreen:

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Pеšaci

Post od Geza » 21 Mar 2012, 22:14

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Pеšaci

Post od FitnessGuy » 21 Mar 2012, 22:25

Prikazana potpuno realna situacija i svest pešaka o saobraćaju i vozačima. Surova istina. :S
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Pеšaci

Post od Xepoj87 » 22 Mar 2012, 19:00

Jao ljudi moji,koliko sam se danas smejao,ja ne mogu da vam opisem :D

Idem trotoarom i stanem na semafor,lik sa suprotne strane se napravi pametan i krene na crveno,u tom izleti auto iz popracne ulice,lik potrci,saplete se od trotoar i upadne u malter,posto su tu popravljali deo trotoara... Ustaje onako sav umazan i psuje samog sebe,a ja ga gledam i savijam se od bolova koliko se smejem dok placem i vristim od smeha :rofl: :rofl: :rofl:
Malo se on tu izmrstio na mene i jos par devojaka koje su pocele da se cepaju kada su videle koliko se ja smejem,ali nije nista rekao,nego nastavio dalje psujuci sebe i trotoar i malter i Srbiju sa rupama :D
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori