Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka

Post od ftj » 02 Maj 2012, 11:48

Ne bih da prizivam djavola ali meni jos nije stigao poziv za presretaca koji se desio 15.1.2011. Jos 7 i po meseci i pobedjujem.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Day Walker » 02 Maj 2012, 13:19

ftj je napisao:Ne bih da prizivam djavola ali meni jos nije stigao poziv za presretaca koji se desio 15.1.2011. Jos 7 i po meseci i pobedjujem.
Mislim da vise ne vazi tih 2 godine
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: O presretačima

Post od cozmo » 02 Maj 2012, 13:26

Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka



Član 69.
Prekršajni postupak ne može se preduzeti ako protekne jedna godina od dana kada je prekršaj
učinjen.

Izuzetno od odredbe stava 1. ovog člana, za prekršaje iz oblasti javnih prihoda, carinskog,
spoljnotrgovinskog i deviznog poslovanja može se posebnim zakonom propisati duži rok
zastarelosti

Rok

Zastarevanje prekršajnog gonjenja ne teče za vreme za koje se gonjenje ne može preduzeti po
zakonu.

Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima radi
gonjenja učinioca prekršaja.

Sa svakim prekidom zastarevanje počinje ponovo da teče.

Zastarelost prekršajnog gonjenja nastaje u svakom slučaju kad protekne dva puta onoliko
vremena koliko se po zakonu traži za zastarelost gonjenja.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Grujic » 02 Maj 2012, 21:40

Day Walker je napisao:
ftj je napisao:Ne bih da prizivam djavola ali meni jos nije stigao poziv za presretaca koji se desio 15.1.2011. Jos 7 i po meseci i pobedjujem.
Mislim da vise ne vazi tih 2 godine
Vaze.

Ftj, ako nije stigao ni jedan poziv, a prva dva mozes opusteno da kuliras, onda se zlatna medalja smesi :)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: O presretačima

Post od Paja » 02 Maj 2012, 22:29

Video sam još jedno vozilo sa blinkerima sa RP tablicama, al da me ubijete ne mogu da se setim koje, ali nije presretač nego neki suv ili tako nešto.
ftj je napisao:Ne bih da prizivam djavola ali meni jos nije stigao poziv za presretaca koji se desio 15.1.2011. Jos 7 i po meseci i pobedjujem.
Ukoliko te trenutno ne traže na drugoj adresi i ne ukidaju ti prebivalište ( što možeš da proveriš ako odeš u Timočku i izvadiš listing prekršaja mada ja ne bi išao mečki na rupu) računaj da ti nije ni pisana prekršajna prijava. To je moralo odavno da počne da se radi.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Kuzmanovic » 03 Maj 2012, 00:38

A sta se desava ako je npr. osoba x bila kod sudije za prekrsaje ali mu jos nije stigla presuda sa uplatnicama, jel moze da se juri zastara?
Konkretan primer: u maju prosle godine je napravljen prekrsaj, poseta kod sudije za prekrsaje je bila u februaru ove godine, i dalje nista nije stizalo...

@Mod team, sorry za offtopic :pivo:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: O presretačima

Post od Stjepa » 03 Maj 2012, 00:42

Osovbi X je presudjeno. I tu nema vise sta da zastareva.
Pitanje je samo datuma pravosnaznosti presude, sto je se mozda i desilo a da je osoba X propustila svojom ili tudjom greskom taj "detaljcic".
Da zastari moze samo ono cemu se nije sudilo (napisana kazna ali te ne uhvate da "svratis" do sudije da ti presudi koliko te kosta ta kazna).

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Kuzmanovic » 03 Maj 2012, 00:46

Hvala na odgovoru :doubleup:
Sto se mene tice, moze off da se obrise :mrgreen:

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: O presretačima

Post od Uroš S. » 03 Maj 2012, 00:46

Ima da zastareva, kao što može da zastari gonjenje tako može da zastari i izvršenje, ali ne znam koji su rokovi, možda će Paja da se ubaci.

Ali se zastarni rok prekida svakom radnjom koja je usmerena u cilju izvršenja sankcije, sad to je pravna floskula pa može podrazumevati dosta stvari, a puno je i u rukama sudije i njegovog tumačenja.
Poslednja izmena od Uroš S. u 03 Maj 2012, 00:50, izmenjeno 1 put ukupno.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: O presretačima

Post od Stjepa » 03 Maj 2012, 00:50

Izvinjavam se onda na sirenju pogresnih informacija. :)
bio sam ubedjen da treba da se cuvas jedino dok ne dodjes pred sudiju, a onda je sve vec reseno

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: O presretačima

Post od Paja » 03 Maj 2012, 00:51

Nema veze što je presuđeno i dalje može da zastari. Rok zastare je od dana izvršenja prekršaja do pravosnažnosti presude. Presuda da bi bila ravosnažna mora da bude uručena i da istekne rok za žalbu od 8 dana ili da izjavljena žalba bude odbijena.
Dakle može da zastari, ali je u konkretnom primeru jako teško zamislivo obzirom da ima još godinu dana. Verovatno ih mrzi da ažurno pišu presude. Stići će.

Edit Zastara izvršenja počinje da teče danom pravosnažnosti presude i isto je dve godine. Ali u konkretnom slučaju je, za sad, nebitna.

Edit 2 Uroše ne buni ljude sa relativnom i apsolutnom zastarelošću pogubiće se. Ono što je bitno je apsolutna zastarelost kod prekršaja. Rok je dve godine od dana izvršenja prekršaja. Ako do tada nema pravosnažne presude neće je ni biti, ili ako je bude jer su bezobrazni pa probaju na mufte, zovete mene i ja im se drage volje "!#!"$#%$# svega po spisku i nema presude :D

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od ftj » 03 Maj 2012, 09:01

Dodao bih još samo da ukoliko ne mogu da vam uruče presudu mogu je objaviti i na oglasnoj tabli suda.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: O presretačima

Post od dragvorl » 03 Maj 2012, 10:25

A o cemu se radi kada je Grujic pomenuo da se dva puta moze izbegavati urucenje?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: O presretačima

Post od Uroš S. » 03 Maj 2012, 10:38

To je ja mislim uručenje poziva za odlazak kod sudije, kao što dva puta možeš da se ne pojaviš na ročištu, treći put oni dolaze po tebe, osim ako nemaš neko valjano opravdanje.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od ftj » 03 Maj 2012, 10:42

Možeš ti da izbegavaš kolko hoćeš i da pobediš svaki prekršajni postupak. Samo što je procedura da posle 2-3 puta šalju policajce. Ako policajci konstatuju da ne mogu da te nađu upisuje ti se fiktivna adresa i onda ne možeš registrovati auto, izvaditi novu ličnu kartu i slično, dok se ne javiš policiji.

Odgovori