Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od kragujevac » 04 Avg 2017, 20:00

Za danas me ne čudi, danas su bile kolone svuda osim izgleda na Kelebiji. Mi smo planirali da podjemo odavde u nedelju u 0500, tako da se nadamo da ćemo na granicu da stignemo oko dva popodne. Valjda će dotle makar malo da se raščisti.
Ako je verovati stranici AMSS-a na izlazu za Sirig je "obustava saobraćaja". A možda su "slučajno" baš u sezoni godišnjih odmora napravili "radove" da ljudi ne bi navalili da obilaze naplatnu rampu.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od Ogi » 04 Avg 2017, 20:08

Ma jok, radovi su na nekoliko tih izlaza sa auto puta, bilo je tako jos u Junu kada sam isao na Palic a I u subotu sam isto video kada sam isao za NS.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od Saša » 04 Avg 2017, 20:41

Skoro svi izlazi se trenutno rade jer postavljaju naplatne/izlazne rampe na njima. No neće to doveka.

TT

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od Kabal » 05 Avg 2017, 13:13

Zar nije Sirig izlaz zavrsen i pusten u rad?

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od kragujevac » 05 Avg 2017, 13:30

ako su informacije na AMSS stranici tačne, onda je izlaz još zatvoren.
Prikačeni fajlovi
2017-08-05.png
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od Heinz » 05 Avg 2017, 14:05


chiki_ns
Postovi: 5
Pridružio se: 31 Jul 2017, 14:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od chiki_ns » 05 Avg 2017, 18:17

Pre neki dan sam prosao AP-em iz Subotice, samo na Vrbas se moglo izaci, svi ostali izlazi su bili zatvoreni

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od blaugrana » 13 Sep 2017, 11:44

Putarina od Subotice do Novog Sada uskoro 400 dinara


Vožnja deonicom Koridora 10 od Subotice do Siriga uskoro više neće biti tako jeftina.

NOVI SAD 13.09.2017. | 08:44 > 11:30

Putarina od Subotice do Novog Sada uskoro 400 dinara Foto: 021.rs

Kako saznaju Novosti, za nekoliko dana bi trebalo da bude otvorena naplatna rampa "Subotica-jug" tako da će se vozači kroz nju uključivati na ovu saobraćajnicu, a na izlaznim stanicama će plaćati putarinu. "Putevi Srbije" još nisu objavili cenovnik putarine, ali s obzirom na to da će se naplata računati po pređenom kilometru, ceh za vožnju između najsevernijeg srpskog grada i Novog Sada biće oko 400 dinara.

Planirano je da tokom novembra bude završena i izgradnja pet novih bočnih naplatnih rampi na ulazu i izlazu sa auto-puta. Tako će, prema računici Novosti, vožnja od Subotice do Žednika koštati oko 80 dinara, do Bačke Topole će vozači automobila plaćati 110 dinara, a do Feketića 200 dinara. Oni koji se isključuju u Vrbasu moraće da izdvoje oko 265 dinara, a u Zmajevu oko 300 dinara.

U toku su radovi na izgradnji čeone naplatne stanice "Subotica-jug", kao i naplatne stanice "Zmajevo", "Vrbas", "Bačka Topola", "Žednik" i "Feketić". Biće izgrađene po dve bočne naplatne rampe, sa leve i desne strane auto-puta.

"Cene putarine na ovoj deonici će biti formirane nakon završetka građevinskih radova, a u zatvorenom sistemu ona iznosi 3,65 dinara po kilometru. Izgradnja naplatnih stanica na deonici Beograd-Subotica se odvija u fazama. Prva faza podrazumeva izgradnju čeone naplatne stanice Subotica-jug, na kojoj je planirano uspostavljanje otvorenog sistema za naplatu putarine. Druga faza obuhvata izgradnju bočnih naplatnih stanica od Siriga do Subotice. Nakon završetka druge faze, naplatna stanica 'Sirig' prestaje sa radom i na celoj deonici biće uspostavljen zatvoreni sistem za naplatu putarine. Rok za završetak radova je 31. oktobar", navode za Novosti u "Putevima Srbije".

Kako objašnjavaju, zatvoreni sistem naplate pitarine funkcioniše po principu plaćanja po pređenom kilometru, dok je u otvorenom sistemu cena unapred utvrđena i jedinstvena za svaku naplatnu stanicu. Zatvoreni sistem naplate putarine se, shodno smernicama EU, tretira kao pravedan sistem plaćanja, jer korisnik koliko koristi - toliko plaća.

Autor: Novosti

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od Ogi » 19 Sep 2017, 08:20

Za desetak dana moram u Uzice, jesu li kompletno zavrsili put preko Topole, kazu ljudi da je vrhunaki sada ?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od Heinz » 19 Sep 2017, 08:21

Pre mesec dana je samo jedan most bio ostao da se završi, sve ostalo je odlično.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od Skipper » 19 Sep 2017, 08:36

Završen je i taj most.

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od pedja » 12 Okt 2017, 23:01

Na putu KG-Batočina, još uvek ima radova.

Zanimljivost:
Prva tabla - Beograd 135 km
Druga tabla, nekoliko kilometara dalje - Beograd 135km
Treća tabla, još dalje, a bliže Beogradu - Beograd 136 km

:kezo:

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od nidza » 13 Okt 2017, 07:25

Na NS BG putu se i dalje radi nadvožnjak za traktore, već dobra dva meseca, i skoro svaki dan je kolaps u špicu. Ko ide da zna šta ga čeka.

Smer ka NS obično nije problem.

Pred Zmaj takođe bude cirkus, rade ogradu između smerova, smer ka BG.

Takođe ko ide iz NS za NBGD, a treba da prođe kroz Oml Brigada ili Tosin Bunar u problemu je otkad su pustili novu ulicu ka novom mostu koja ih preprečuje. Bolje je ići na Bežaniju, pa na tu ulicu i tamo se isključiti ka O B ili T B.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk



Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od kragujevac » 13 Okt 2017, 08:35

pedja je napisao:
12 Okt 2017, 23:01
Na putu KG-Batočina, još uvek ima radova.
Zanimljivost:
Prva tabla - Beograd 135 km
Druga tabla, nekoliko kilometara dalje - Beograd 135km
Treća tabla, još dalje, a bliže Beogradu - Beograd 136 km
Čuo sam da su pre par dana pustili još jedan deo od oko 4km. Video sam da je taj deo u avgustu bio već gotov alii ga iz ko zna kog razloga nisu pustili u sabraćaj. A ovo otvaranje dela auto puta pre par dana se za čudno čudo desilo bez presecanja traka, slikanja u kravatama, pozornica, govora i kulturno-umetničkog programa :kuku: .
Opet je sve to samo delimično uradjeno zato što prolaz kroz/iza/pored Batočine još nije ni započet, a ako nastave da rade ovim tempom to će biti završeno do sledeće Halejeve komete.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Stanje na putevima, radovi, izmene saobraćaja...

Post od elMaestro » 13 Okt 2017, 09:01

pedja je napisao:Na putu KG-Batočina, još uvek ima radova.

Zanimljivost:
Prva tabla - Beograd 135 km
Druga tabla, nekoliko kilometara dalje - Beograd 135km
Treća tabla, još dalje, a bliže Beogradu - Beograd 136 km

:kezo:
Ja sam toliko bio ubedjen da sam se istripovao, da nisam smeo ni da pricam ovo. :D Pre sam isao tim putem i isto primetih, ali stvarno nisam ocekivao da su toliki debili.

TT

Имам једно потпитање...

Odgovori