Putevi u Srbiji

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 27 Apr 2017, 18:24

Zlatiborska noć je OK sa hranom, a ambijent u šumi pored bazena je super za predah.

I da, Partizan je u Topoli.

TapaT

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Putevi u Srbiji

Post od Markoni » 30 Apr 2017, 20:50

Aj' jos jedno pitanje. Do CG sam relativno dobro prosao. U Uzicu cekao 10-15 min., na granici 10ak i to je to. E sad, to je bilo u petak ujutru pa jos nije ni krenula guzva. Bojim se da cu u povratku (utorak) nagrabusiti, sto na granici, sto u Uzicu, sto na prilazu BGDu magistralom. Razmatram povratak preko N. Pazara i Kragujevca, ukoliko je put normalan, tj. u dobrom stanju.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od grujicd » 30 Apr 2017, 21:01

Ja sam se vraćao zadnji neradni dan Uskrsa, znači slična priča. Putovao sam jedno sat vremena više nego u odlasku, ali - išao alternativnim putem oko Užica, u Čačku išao kroz grad a ne obilaznicom, išao preko Rudnika a ne novim parčetom autoputa, i na kraju imam ENP pa sam i na rampi samo prošao. Standardnim putem je taj dan sigurno bilo još dva sata više, pored guzvi u Užicu i Čačku mnogo se čekalo da se prođe naplatna rampa za ono novo parče autoputa kod Čačka - tuda nikako, i posle je bilo kreni stani zadnjih 50-60km pre Beograda.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putevi u Srbiji

Post od Geza » 30 Apr 2017, 21:06

Ускоро крећу редови на путу Топола-Крагујевац
http://glaszapadnesrbije.rs/392546/usko ... ragujevac/

Топола - Магистрални правац Топола - Крагујевац је најстарији пут те врсте у Србији, правио га је Краљ Александар Карађорђевић 1932. године и то је био наставак Краљевог пута који је ишао од Београда преко Раље и Младеновца за Тополу.

"Изградња овог пута финансира се из кредита светске банке и за разлику од пута Топола-Рудник који је грађен по принципу пројектуј и изгради овај правац се најпре пројектује, решавају се имовинско правни односи и тек онда улазе извођачи радова", рекао је Драган Јовановић истакавши да се ово ради управо поучени свим мукама које су имали на правцу Топола-Рудник.

Техничка документација се ужурбано приводи крају, укупно се гради (постојећом трасом али све изнова као правац Топола-Рудник) 35 км од центра Тополе односно НИС-ове пумпе па до почетка дуплих трака у Петровцу на улазу у Крагујевац.

Иначе, ово је највећа инвестиција у један магистрални пут у Шумадији и износиће око 13 милиона евра. За све који желе или су заинтересовани да се укључе "Путеви Србије" су организовали и јавни увид како у пројекат заштите животне средине тако и у сву другу документацију. Сама јавна расправа траје 14 дана, а званични позив је упутио и Драган Јовановић на свом фејсбук профилу.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Putevi u Srbiji

Post od havijer » 30 Apr 2017, 21:29

markoue je napisao:Ovako, malo je teze objasniti nekome ko nije iz Uzica, ali mislim da ce vam uz pomoc mape biti jasnije. Postoje 2 alternative, mada sam ja uvek za prvu. Za obe se skrece na Beloj Zemlji. Jedna ide preko Zabucja, i to je maltene paralelan put sa magistralom, koji se sa njom spaja na samom ulasku u grad, tj. kod autobuske stanice ili lozionickog mosta, tipa 100 metara pre njega. Tako da tom varijantom necete bas skroz izbeci guzvu, ali cete je smanjiti bar 80%, jer od tog mesta pa do ponovnog ukljucenja na magistralu ima 100 metara. Kao sto rekoh, za put preko Zabucja (koji sam obelezio na mapi) skrece se sa Bele Zemlje, i to na 2 nacina. Prvi je kod Prljove pecenjare, za koju verujem da znaju svi koji cesto idu ka Zlatiboru. Za one koji ne znaju ona se nalazi prekoputa pumpe Knezevic petrol. Znaci, iz smera Zlatibora skrenete kod pecenjare desno, idete uzbrdo 400-500 metara, pa levo. I to je sve. Ako znate gde je pecenjara, nikako ne mozete progresiti. Obelezicu na mapi gde je. Drugi nacin je 500 metara pre pecenjare da skrenete na isti put, mada mislim da za tim nema potrebe. Kod pecenjare je mnogo lakse za snalazenje, a skretanje je direktno sa magistrale. Za drugi nacin, koji cu obeleziti, morate skrenuti sa magistrale.

Postoji i druga alternativa, koja u potpunosti zaobilazi radove. E sad, nisam siguran koliko bih preporucio taj pravac za nekoga ko ne poznaje podrucje. U principu je i taj deo lak, obelezicu ga na mapi. Pa ko je avanturista moze da proba. Put je odlican, 2 trake, za razliku od ovog niz Zabucje koji je malo uzi, mada ljudi idu dosta i njime. Na raskrsnici kod stovarista na Beloj zemlji ( obelezicu gde je ) idete putem za Sirogojno nekih 2-3 km imate skretanje levo Ljubanje,tim putem idete nekih 2-3 km i dolazite na raskrsnicu puta Uzice-Ravni(Uzice levo-Ravni desno). Za Uzice idete levo i u grad ulazite preko Vrela i Ade. Kad se spustite u Adu, tu cete imati ukljucenje za magistralu ka Beogradu. Ada je na samom izlazu iz grada, kad se prodje lozionicki most pa 400-500 metara ka Beogradu. Sad cu postaviti slike:

1. Preko Zabucja (oba skretanja na mapi prikazana):

Slika

Otprilike da vidite gde ulazite u grad



Slika


2. Preko Ljubanja (tezi nacin, skroz se izbegava guzva)



Slika


Slika



Slika

Mozda deluje komplikovano, ali je sve jednostavno. Na kraju krajeva, uvek mozete da pitate nekoga gde je put preko Ljubanja za Uzice, svi ce vam objasniti. Nadam se da ce nekom pomoci :)
Je l ovo i dalje važi?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Putevi u Srbiji

Post od maxer » 01 Maj 2017, 18:01

Malo prizora gradnje autoputa kroz Grdeličku klisuru ... pitam se da li će ovo moći da zadrži odronjavanje brda ili će sve kompletno da se srine jednog momenta na sam autoput koji je (tj. biće) u podnožju ovoga (već se vide oštećenja-rupe):
(pravac prema Vranju)
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

(isto to ali iz suprotnog pravca - prema Leskovcu)
Slika

Slika

I pogled na veliki most (valjda je to taj najviši u Srbiji, 65m) iz pravca prema Vranju:
Slika
i iz suprotnog pravca (prema Leskovcu)
Slika
Možda deluje na slikama "mali" tj. nizak ali nije, veoma je visok.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od mića » 01 Maj 2017, 18:07

Bas malo pre citam....

B92: Koridor 10: Odavno u Srbiji ovo nije viđeno http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1255885

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u Srbiji

Post od Heinz » 02 Maj 2017, 00:00


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Putevi u Srbiji

Post od Markoni » 02 Maj 2017, 17:03

Vracao se iz Petrovca preko N. Pazara. Put samo u jednom kratkom delu losiji, ostalo super. Nije bilo guzve osim kroz N. Pazar. Na granici ukupno oko 30 min. Obzirom da nije bilo guzve jaci mi je bio tempo nego u odlasku.

Evo poredjenja dolaska i odlaska smestaj-kuca - kuca-smestaj.

Slika

Drugar je krenuo kasnije, preko Prijepolja, pa Ibarskom, pa cu videti kako je on prosao.

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Putevi u Srbiji

Post od maxer » 06 Maj 2017, 16:19

Koridor 10: Teška Grdelica kao crna zemlja

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1257446

Veliki članak, dosta slika. Evo par "onog" mosta (vidi moj predhodni post):

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od grujicd » 12 Maj 2017, 22:40

Posto sam na Zlatiboru, danas sam skoknuo do Tornika, tj. do podnožja odakle kreću ski staze. Tih desetak kilometar su čini mi se najlepši put kojim sam vozio - asfalt dobar, put svo vreme krivudav, pored teče rečica kroz šumu, posle nailazi i Ribničko jezero, na njemu brana iz koje ide kao vodopad u tu rečicu, okolo četinari, brda iza u blagoj izmaglici, nigde nikog na putu, ma fenomenalno. Nemam fotografije ali ne bi ni dočarale tu impresiju.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 12 Maj 2017, 23:48

Prolazio sam tuda dosta puta, po rayli;itim vremenskim uslovima i godišnjim dobima.
Lepo je, ali nisam u toj meri impresioniran, koliko god voleo taj kraj :D

Nego, rade li sadržaji na Torniku?

Preko Rudnika je dosta toga urađeno, od kada zatvaraju i asfalitraju tokom dana.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od grujicd » 13 Maj 2017, 04:56

Lepota je u oku posmatrača. Na Torniku ne radi ništa od tih letnjih sadržaja, ni kafić, baš ništa. Čuli smo da tek od 25. juna počinju! Mi izvadili ćebe, legli u travu. Za tih 45min svratilo 6-7 kola, svi u neverici da ništa ne radi. A lepo izgleda, dugačak tjubing, bob na šinama, prvoklasan mini golf, avantura park...

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ji 4Tze » 13 Maj 2017, 22:17

To ti je srpska turistička ponuda. Ili ne radi ili je prebukirano.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u Srbiji

Post od Heinz » 13 Maj 2017, 23:20

Mi smo odavno odustali od našeg turizma.

Odgovori