Putevi u Srbiji

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2311
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Skipper » 17 Jul 2017, 22:16

Heinz je napisao:Vredi li ići preko Topole?
Ja sam rodom iz Milanovca i iako mi je novi autoput da pljunem od kuće redovno ga izbegavam i idem na Topolu. Pisao sam pre nekog vremena da su fantastično odradili tu deonicu.

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od Stjepa » 17 Jul 2017, 23:38

Ji 4Tze je napisao:inace mi deluje da su sredili i od Uzica do Cacka, samo na dva mesta ima, na magistralnom delu kroz Uzice, radova. I to su pri kraju
Ložionički most, na prolasku kroz Užice, bi trebalo da je danas ponovo otvoren za saobraćaj. Takvu sam informaciju dobio, a za par dana ću i lično proveriti.

Na tranzitu kroz Čačak, na mostu koji je prošle godine rehabilitovan, već su se pojavile rupe oko dilatacija. :ccc:

Ali put od ČA ka UE generalno je u dobrom stanju. Ima tu i tamo gde bi moglo da se poradi na rehabilitaciji, ali je super čega sve ima po Srbiji.

Skipperu, sasvim je logično da ideš na Topolu ako ti ne trebaju mesta u BG sa prilazom sa Ibarske (Petlovo Brdo, Vidikovac i sl), jer najgori deo Ibarske (u severnom delu) je od Ljiga do Beograda. Najgori zbog vozača, gužve na putu i raznoraznih rizičnih situacija koje mogu doživeti. Ako se gde pronervozim tokom vožnje na otvorenom, onda je to na toj deonici.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 26 Jul 2017, 18:55

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... 130-na-sat

Gđa ministarka će predložiti da se približimo Evropi sa 130km/h na AP. Još da obilaznicu dignu na 60 :D
TT

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Putevi u Srbiji

Post od kragujevac » 26 Jul 2017, 19:10

Lepo mi se digne pritisak kad vidim tu ćurketinu na TVu ( a ko li me bije po ušima da je uopšte gledam). Najviše mi se povraća kad počnu da se gadjaju rokovima. Kao "trebalo" bi da bude završeno do novembra. Dda imaju malo 00 kazali bi BIĆE gotovo. Jeb...ih 8km najobičnijeg auto puta muljaju sto godina i treba im još četvrt godine. Jbt, pa i u Siera Leone ili Kongu bi to završili za 15 dana. I onda, kad jednog dana nekako uspeju da završe tih svemirsko-megalomanskih osam jbnih kilometara.......Onda,kaže plavojka, imaćemo ceo auto put spojen.......OSIM grdeličke klisure, Pa jedi bre go..a, ili imaš ceo auto put ili nemaš, kako uvek imamo...osim. Jebote, kako mogu da popizdim kad gledam te naprednjačke njuške. Da se već odavno nisam odselio odatle tačno bi mi ladno došlo da bežim glavom bez obzira.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Putevi u Srbiji

Post od Kabe » 02 Avg 2017, 13:04

Probijen poslednji tunel na Koridoru 10 – Manajle

http://predejane.rs/blog/probijen-posle ... 0-manajle/
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od Ogi » 02 Avg 2017, 14:16

Hoce li biti svecanog otvaranja ?

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Putevi u Srbiji

Post od Kabe » 02 Avg 2017, 14:20

Najverovatnije ce po starom dobrom obicaju Perhan da protera sleper kroz njega...
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u Srbiji

Post od Heinz » 04 Avg 2017, 09:09

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/najnov ... -i/89fv3eh
Mapa auto-puteva Srbije polako postaje kompletna, a pred vama se nalazi trenutni presek stanja koje deonice su završene i otvorene za saobraćaj, što će vam olakšati planiranje putovanja i satnice.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21089
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Putevi u Srbiji

Post od nidza » 06 Avg 2017, 21:35

Obišlo smo Staru Planinu za vikend, da pobegnemo malo od ove vrućine. Slučajno mi palo napamet da čekiram W2U kad je ovde bilo 40, tamo je bilo 22. Uglavnom, sam vikend tamo fenomenalan, hotelm priroda, klopa bruka, ali odlazak i povratak, čitava mreža puteva tamo je tragična. Svrljig na netu i usmeno svi jednoglasni da se izbegava, rupe, raspad. Nisam video, ne znam kako je. Čuo sam da se radi, ali popriličan je to potez da ga reše u nekoj skorijoj budućnosti.

Mi smo otišli preko Zaječara, povratak preko Sokobanje. I tempo i kvalitet puta uporediv, možda za nijansu bolji Zaječar. Oba potpuna tragedija, polovina je zakrpa na zakrpi. Plan je bio da idemo crnom, ali bacila kašiku minut pred polazak, pa smo u trenutku polaska sve potrpali u belu i krenuli, tako da ovo pišem iz ugla 19" i DCC. Vešanje je uspelo koliko toliko da se izbori sa zakrpama, ali ono nije put kojim se vozi auto do koga ti je stalo. Da moram ponovo da idem belom, sutra bih pazario 17 koje mogu da se navuku i uzeo profil deblje gume nego što fabrika preporučuje.

Između Trgoviša i Kalne ima 3-4km čistog makadama, to je tek zabavno. Prosek do AP je bio 46km/h, nisam mogao sporije da vozim da ne poispadamo iz sedišta.

Uglavnom izvukosmo se OK, lep vikend, naporan put, prednja desna ispušta to ćemo sutra da rešimo. Ne trese ništa na AP, znači da nisam pokrivio Xtreme, žilava felna.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u Srbiji

Post od Heinz » 06 Avg 2017, 21:40

Zar nije Alvirko išao preko Svrljiga i Knjaževca?

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 06 Avg 2017, 21:59

Ja sam isto išao preko ZA i vratio se preko SB (sa prečicom kroz njive, na Ražanj). Ne sećam se makadama Sećam se zakrpa, na oba pravca.

Prosto ti bude čudno kada se primakneš hotelu. Par km sređenog puta, sa trotoarom i osvetljenjem. Kao dete se obraduješ ravnom asfaltu :D

TT

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21089
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Putevi u Srbiji

Post od nidza » 06 Avg 2017, 22:08

Heinz, jeste. Hteo sam u povratku da ispitam i tu opciju, ali u i u hotelu mi rekoše da se ne igram sa životom, pa sam odustao.

Uglavnom, da ponovo idem, sad kad drugi put porazmislim, išao bih preko Zaječara. Najmanje stresno.

Peđa, makadam je izgleda nova stvar, mašine su okolo tako da će da peglaju. Međutim, toliko mnogo ima pod zakrpama da prosto ne verujem da će da reše u narednih 10 godina. Kakva šteta s obzirom na potencijal čitavog tog kraja. Sve je načisto propalo, a dok prolaziš vide se tragovi koliko je tu bilo puno života i posla nekad.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u Srbiji

Post od Heinz » 06 Avg 2017, 22:10

Evo sad sam odgledao Alvirka na brzaka, od Knjaževca do planine je svakako problem.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 06 Avg 2017, 22:16

Kad su ("privremeno")odustali od još dva tri hotela, ostadoše i još dve tri planirane žice, kao i put... Trebao je biti još jedan hotel u Falken lancu, te još jedan ili dva van istog, različitih kategorija/cena, kako bi se ponudio izbor. Baš šteta.

Gore ima odličnih pešačkih staza, kako za kraće, tako i za celodnevne izlete. Na Midžor (najviši vrh Srbije, preostale) se može popeti lagano, bez nekog prevelikog napora.

Jesu li ostali pri tome da naplaćuju garažu 7€ po danu?
TT

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21089
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Putevi u Srbiji

Post od nidza » 06 Avg 2017, 23:47

Nemam navedeno posebno u specifikaciji računa. Verovatno nema naplate parkinga u letnjoj sezoni. Zimi je verovatno druga priča i sasvim drugi uslovi kad krene navala.

Mislim da je mnogo pametnije otići na Kopaonik, pogotovo zimi.

Odgovori