Kako voziti SRB auto u EU?

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Edmond
Postovi: 1
Pridružio se: 21 Feb 2015, 17:39
Lokacija: Beograd/Hradec Králové

Kako voziti SRB auto u EU?

Post od Edmond » 21 Feb 2015, 18:30

Posto nigde ne mogu naci odgovor, rekoh aj vas da pitam...

Uskoro idem u Cesku na min 2god. (radna dozvola), zanima me kako tamo voziti auto na SRB tablice (ne prodaje mi se mezimica)?

Cak sam i razmisljao tamo da kupim auto (a ovaj ostavim u garazi u SRB) ali koliko sam saznao da mora da glasi na firmu za koju radim pa da se vodi kao "sluzbeno vozilo" a to mi nije nikako jasno...

I kako npr uvesti auto iz SRB u EU pa ga tamo voziti sa njihovom "privremenom" dozvolom???

Nasao sam sad na sajtu AMSS:

Ceska: Priznaje vozacke dozvole R.Srbije na novom obrascu za kraci boravak u svrhu turizma, poslovnog boravka ili tranzita. U slucaju namere duzeg boravka, lice ima rok od 3 meseca da dozvolu zameni za Cesku? WTF a sta da radim kad se vratim ovde? Da li moze opet se uzeti SRB dozvola?

Unapred hvala

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Kako voziti SRB auto u EU?

Post od Dusan » 21 Feb 2015, 19:05

Ne mozes voziti auto sa SRB tablicama ako imas boravisnu dozvolu u Ceskoj, barem ne legalno i takodje moras dozvolu da zamenis. Ne znam kako je u Ceskoj, ali u Austriji moras opet da polazes, bez nastave. Mozes da izvadis duplikat (kao da si izgubio) u SRB i onda kada si u SRB vozis sa tim duplikatom umesto ceskom, jer mislim da je drugacija kaznena politika.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23798
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kako voziti SRB auto u EU?

Post od dragvorl » 22 Feb 2015, 11:25

U Madjarskoj nasu dozvolu menjaju 1:1. Brat recimo tamo radi vise od pola godine i vozi sa nasom dozvolom, sad su ga prvi put zaustavili panduri i nisu imali blage veze sta da rade. Nije da je 100% identicna sit sa pitanjem, ali mozda pomogne.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Kako voziti SRB auto u EU?

Post od TheWickerMan » 18 Apr 2016, 23:01

Dusan je napisao:Ne mozes voziti auto sa SRB tablicama ako imas boravisnu dozvolu u Ceskoj,
Da li neko zna da li ovo važi i za Nemačku? Znam da posle 6 meseci boravka tamo sa urednim papirima moram da polažem u njihovoj autoškoli, što nije problem. Došao bi svojim autom tamo, na SRB tablice, da li to znači da čim uzmem njihovu vozačku, automatski gubim pravo da vozim SRB auto?

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Kako voziti SRB auto u EU?

Post od ikac2000 » 18 Apr 2016, 23:57

6 meseci od datuma tvoje registracije boravista gubis pravo. Ali mozes da ga uvezes bez carine i pdv-a ako si 12 meseci pre toga imao boravak van eu.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kako voziti SRB auto u EU?

Post od Floyd » 19 Apr 2016, 00:01

To nigde ne može osim u Srbiji.

Auto je registrovan tamo gde ti je primarno prebivalište i nikakva dupla državljanstva i ostale fore ne prolaze da bi vozio auto sa tablama iz svog zavčaja.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Kako voziti SRB auto u EU?

Post od TheWickerMan » 19 Apr 2016, 00:13

Znači, bolje da ga prodam. Hvala za info obojici :thumbup:

Odgovori