Auto Kasko osiguranje

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Ogi » 05 Apr 2017, 13:54

Pa vidi, ti zbog aktivacije stete svakako neces imati bonus sledece godine pri uplati. Cena je nebitna u toj prici dok god je niza od cene totalne stete.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Heinz » 05 Apr 2017, 14:11

Neka ti pokažu gde to za visinu štete piše u uslovima. Gubitak bonusa se podrazumeva.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Delija » 05 Apr 2017, 15:53

Ja takve uslove koje on pominje nigde nisam video - ni u jednom ugovoru (a citam ih detaljno), a izmenjao sam skoro sve osiguravajuce kuce.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Day Walker » 05 Apr 2017, 16:42

Delija je napisao:To su servisi sa kojima imaju ugovor - odrade popravku i ti im samo platis ucesce i to je to.

U suprotnom, ti placas sve troskove servisu, a posle nosis racune u osiguranje i "prebijas" se sa njima.
Ne nego sa garantnim pismom ides u bilo koji servis i oni su duzni da plate popravku.
Mogu da pricaju sta hoce ali su duzni da plate servisu u kom ti popravljas automobil.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Delija » 05 Apr 2017, 17:21

Imam iskustvo samo sa ovlascenim - i to je tacno tako kako sam napisao.

Sa Perom, Mikom i Zikom iz komsiluka se ne druzim :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Day Walker » 05 Apr 2017, 17:32

Ja sam kojekakve popravke radio u ovlascenom 10ak puta za ova 3 automobila, nikad dianara nisam dao nego je osiguranje isplatilo direkno servisu.
Takodje znam kako ide i u Skodi :)
Tako da ne znam koji te to kasko prcka tako jer ja sa wienerom, savom, AMS licno nisam imao problema.
Takodje sa uniqom radimo, sve je kao sto sam napisao.
Tudja osiguranja su uglavnom bila Generali, takodje su placali na racun servisa, osim poslednji put kad su mi uplatili na racun a ostatak pokrili na racun servisa.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3076
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od havijer » 05 Apr 2017, 17:39

Moje iskustvo, ddor neće da plati direktno nego ja moram iz svog džepa prvo da platim pa tek oni da mi refundiraju.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Ogi » 05 Apr 2017, 17:47

Meni su direktno regulisali sa servisom sa kojim imaju saradnju doduse smesna steta je bila. Odmah su mi ponudili I da mi sve plate na racun pa da radim gde hocu.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Delija » 05 Apr 2017, 18:39

Day Walker je napisao:Ja sam kojekakve popravke radio u ovlascenom 10ak puta za ova 3 automobila, nikad dianara nisam dao nego je osiguranje isplatilo direkno servisu.
Takodje znam kako ide i u Skodi :)
Tako da ne znam koji te to kasko prcka tako jer ja sa wienerom, savom, AMS licno nisam imao problema.
Takodje sa uniqom radimo, sve je kao sto sam napisao.
Tudja osiguranja su uglavnom bila Generali, takodje su placali na racun servisa, osim poslednji put kad su mi uplatili na racun a ostatak pokrili na racun servisa.
Svi ovlasceni (i jos gomila drugih servisa) IMAJU ugovor/dogovor, tako da ne znam zasto ponavljas ono sto sam vec napisao i jos me citiras i kazes "nije nego"? :zbunjen:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Day Walker » 05 Apr 2017, 19:22

Zato sto sam shvatio da mislis na odredjene servise sa kojima stvarno imaju ortacke ugovore.
Ne znam, pitacu bas da li imamo nekakav ugovor nesto ili jednostavno prihvatamo garantno pismo osiguranja.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Heinz » 05 Apr 2017, 23:15

DDOR ima foru sa ovlašćenim do 5 godina starosti vozila da može sa garantnim pismom, preko 5 može ali da sam platiš pa da refundiraš.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od samo polako » 06 Apr 2017, 09:57

Bio do Dunava i razjasnio stvar.

Šteta nastala elementarnom nepogodom se ne računa u tri prijavljene na koje imate pravo (3+1).
Svaka aktivacija kaska automatski znači i povratak na trenutni procenjeni iznos, gubi se bonus, kao što je Ogi rekao.
Spisak ponuđenih servisa koji sam dobio je garancija da će šteta biti plaćena bez posredovanja i naknade (garantno pismo).
Da sam se odlučio za neki drugi morao bih da platim iz svog džepa pa posle bi mi oni refundirali.

Problem je napravila radnica koja me je pogrešno informisala i njena koleginica koja je dodatno zakomplikovala stvar dajući mi na uvid račun i tvreći da sam zbog visine računa izgubio bonus.

Pošto sam dugogodišnji osiguranik i nisam do ove štete imao druge naplate izašli su mi u susret i ponovo sam dobio bonus. :)

Međutim ostaje priča o nenormalno viskom računu koji su platili.
Kao i to da sam, ne svojom greškom, upao u sistem kao korisnik visoko naplaćene štete.
Poslednja izmena od samo polako u 06 Apr 2017, 10:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Heinz » 06 Apr 2017, 10:03

Koliko kasnije se može prijaviti šteta od grada npr?

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Delija » 06 Apr 2017, 10:33

Ako si kontinulano osiguran u istom osiguranju = ni ne slikaju ti auto kod produzenja osiguranja, mislim da mozes kad god ti padne na pamet.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od samo polako » 06 Apr 2017, 10:48

Koliko znam imaš tri dana fore od nastale štete.
Znam ljude koji su prijavljivali na isteku osiguranja za tu godinu.
Nekima su pravili problem a drugima nisu.
Poslednja izmena od samo polako u 06 Apr 2017, 11:02, izmenjeno 1 put ukupno.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Odgovori