Granicni prelazi?

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Granicni prelazi?

Post od ljubitelj » 23 Avg 2023, 09:33

Ja dajem ličnu kartu i zeleni karton. Ne znam šta će im drugo kada sve podatke i o meni i o vozilu saznaju čim ukucaju JMBG odnosno registarsku tablicu.
Uz LK sa čipom na osnovu nje se dobija automatski i uvid u vozačku i stanje svih zabrana ako ima....

Meni sada prvi put da je traženo.

Ne znam ni zašto još uvek nama treba pasoš kada imamo biometrijsku LK, i zašto ne možemo kao gradjani EU da putujemo sa LK.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Granicni prelazi?

Post od Heinz » 23 Avg 2023, 09:36

SD traže jer ne vide uvek tablicu, to imam spremno. A VD se ne sećam kad su tražili.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Granicni prelazi?

Post od ljubitelj » 23 Avg 2023, 09:41

Kako je moguće da ne vide tablicu kada im je sve vreme na ekranu pred očima živa slika sa kamera?
Ja kao laik gledao sliku pa tek onda ne razumem kako neko profi može da ima takav problem raspoznavanja tablica?
Plus mi imamo nalepnicu na šoferki koju takodje očitavaju bez problema kamerama i odmah znaju i status registracije vozila.

lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Granicni prelazi?

Post od lami » 23 Avg 2023, 09:48

Meni su mozda dva puta trazili vozacku, saobracajna obavezno svaki put.
Bila je prica pre neko vreme da je neki cica vozio bez dozvole 40 godina, cak isao u inostranstvo tako.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 709
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Granicni prelazi?

Post od pankoz » 23 Avg 2023, 09:56

ljubitelj je napisao:Ja dajem ličnu kartu i zeleni karton. Ne znam šta će im drugo kada sve podatke i o meni i o vozilu saznaju čim ukucaju JMBG odnosno registarsku tablicu.
Uz LK sa čipom na osnovu nje se dobija automatski i uvid u vozačku i stanje svih zabrana ako ima....

Meni sada prvi put da je traženo.

Ne znam ni zašto još uvek nama treba pasoš kada imamo biometrijsku LK, i zašto ne možemo kao gradjani EU da putujemo sa LK.
Svašta neću ovde pročitati...
Pa mi nismo u statusu niti se tretiramo kao građani EU,i šta tu još nije jasno?

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока


lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Granicni prelazi?

Post od lami » 23 Avg 2023, 10:14

Mada totalna nelogicnost, gradjani EU mogu kod nas samo sa licnom kartom. Ja bih za sve uveo.reciprotitet.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Granicni prelazi?

Post od ljubitelj » 23 Avg 2023, 10:20

Pa mi nismo u statusu niti se tretiramo kao građani EU
I to tako treba da bude po tebi, i koliko još dugo decenija ili vekova?
A nikakvog razloga nema kada i LK i Pasoš sadrže iste informacije.

I kakve veze ima što nismo u statusu gradjanina EU? Gradjani Hrvatske i pre ulaska u EU su sa LK mogli da putuju u EU, npr.

A gradjani EU uopšte ne koriste ni LK ni pasoš za kretanju po EU, btw. (uz retke izuzetke onih koji nisu u Šengen prostoru)

@lami je lepo primetio suštinu.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Granicni prelazi?

Post od Heinz » 23 Avg 2023, 10:44

Kad imamo ograničenje o broju dana u EU pa ljudima šaraju po pasošima. A nije da nema onih koji krše propise.

A zašto nismo u EU niti ćemo ikad biti? Znate valjda kome treba zahvaliti.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Granicni prelazi?

Post od pedja » 23 Avg 2023, 11:03


ljubitelj je napisao:Ja dajem ličnu kartu i zeleni karton. Ne znam šta će im drugo kada sve podatke i o meni i o vozilu saznaju čim ukucaju JMBG odnosno registarsku tablicu...
Da, u Srbiji...
Bio sam u MUPu da promenim prebivalište. Ne očitavaju LK, već je skeniraju. Na kraju mi je promenila prebivalište na eUpravi, ali ne i na čipu :D


TapaT


milekmilek
Postovi: 288
Pridružio se: 12 Sep 2017, 14:29

Re: Granicni prelazi?

Post od milekmilek » 23 Avg 2023, 11:12

Ja ne dajem ništa osim pasoša dok mi ne zatraže. Prošle godine sam Mađarima na Bačkom Bregu dao sva dokumenta, oni pregledali, vraćaju, ja stavljam u auto, ne proveravam u tom momentu je li sve tu. Posle 500m, reko', daj ipak da proverim, kad imam šta da vidim, nema saobraćajne. Šta ću, na levo krug do kućice, kažem da mi nije vraćena saobraćajna, a on zagleda po stolu, nađe je i samo je pruži, bez ijedne reči.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Granicni prelazi?

Post od lami » 23 Avg 2023, 11:23

Skoro negde pisano da zaboravili makedonci da vrate neki dokument, mozda cak i pasos, pa im poslali po drugom autu. Valjda se desavalo cak i da vrate pogresne pasose, ne znam kako.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Granicni prelazi?

Post od Bogdan » 23 Avg 2023, 11:25

Naravno, uvek bez zurbe kad mi vrate sva dokumenta, sve uredno lagano pregledam da slucajno nesto ne fali.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 709
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Granicni prelazi?

Post od pankoz » 23 Avg 2023, 13:47

lami je napisao:Mada totalna nelogicnost, gradjani EU mogu kod nas samo sa licnom kartom. Ja bih za sve uveo.reciprotitet.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Ljudi vi kao da ste juče rođeni,pa ste zaboravili kada se pre 15+ godina putovalo negde van Srbije da smo morali vaditi vize,a to je zahtevalo dodatne troškove,cimanje i nerviranje.
Bez uvrede ali zvučiš kao neki radikal sa svojim stavom kako oni nas tako mi njih :-( .
Dobro je neko iznad napisao ko je najzaslužniji što nećemo još duuugo dobiti status zemlje članice EU i zašto za nas ne važe pravila igre kao za građanine zemalja EU.
Mislim da nismo u situaciji da se bodemo sa ostatkom civilizovanog sveta.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока


lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Granicni prelazi?

Post od lami » 23 Avg 2023, 14:07

Cekaj, sta je problematicno kod reciprociteta? Nasi gradjani nemaju nikakva prava, a njihovi sva. Britanija naplacuje vize, naplacujmo i mi njima. Bas bi bio veliki gubitak par hiljada pijanih engleza.
Da zahtevamo reciprocitet, mozda bi se HU, RO, BG zauzeli da i Srbi mogu sa licnim kartama da udju, jer bi znacilo da njihovi ljudi blizu granice moraju da vade pasose.
Mi se uskladili sa viznom politikom EU i uveli vize izmedju ostalog i Tunisu. Sta je Tunis uradio, uveli oni nama. Sasvim logicno.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Granicni prelazi?

Post od Skipper » 23 Avg 2023, 14:13

lami je napisao:Meni su mozda dva puta trazili vozacku, saobracajna obavezno svaki put.
Bila je prica pre neko vreme da je neki cica vozio bez dozvole 40 godina, cak isao u inostranstvo tako.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Blagoje veterinar iz Takova.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Odgovori