Uvoz vozila iz Amerike

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Cinoeye
Postovi: 60
Pridružio se: 14 Maj 2016, 03:58
Garaža: mazdaspeed 3; Audi Q7
Lokacija: Tu i tamo

Uvoz vozila iz Amerike

Post od Cinoeye » 24 Sep 2016, 21:33

Poštovanje da li mi možete reci kakva procedura uvoza vozila iz Sjedinjenih Američkih država u Srbiju?
Kakve su procedure opcije i cene?
Da li se isplati cariniti auto ili voziti sa američkim tablicama i koji se onda uslovi i zakoni?
Nazdravlje i hvala!

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od superboss » 24 Sep 2016, 23:39

Ako posedujes USA papire, to ti je najbolja varijanta. Dovezes ga i vozis auto tako.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Cinoeye
Postovi: 60
Pridružio se: 14 Maj 2016, 03:58
Garaža: mazdaspeed 3; Audi Q7
Lokacija: Tu i tamo

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od Cinoeye » 25 Sep 2016, 00:09

superboss je napisao:Ako posedujes USA papire, to ti je najbolja varijanta. Dovezes ga i vozis auto tako.
Da, imam papire. Da li postoji neko ograničenje koliko vremenski to može da traje? Kako držimo Srbi mogu da vozim Us table?

EDIT by mod: Ne citirati poruku neposredno iznad. Za ostala pravila ponašanja pogledati PRAVILNIK Garaža foruma!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od Floyd » 25 Sep 2016, 01:25

Po zakonu je mislim tri meseca ali to niko ne poštuje. Ako se stalno nastaniš u Srbiju, trebao bi da imaš SRB table.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od Markoni » 25 Sep 2016, 06:43

Jedina opcija i jeste da ga vozis na USA table, posto je zabranjen uvoz vozila iz USA.

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od Dare4x4 » 25 Sep 2016, 08:16

Oprezno ljudi
https://www.youtube.com/watch?v=lhAnMlo8tII

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od Floyd » 25 Sep 2016, 08:52

Markoni je napisao:Jedina opcija i jeste da ga vozis na USA table, posto je zabranjen uvoz vozila iz USA.

Tapatalk Post
Trenutno je moguće ali samo dok se naši ne sete da sprovode zakon pa počnu da proveravaju da li vozač auta registrovanog u inostranstvu ima prebivalište u Srbiji.

Sad prolazi sa stranim pasošem ili boravišnom vizom. Mada meni ne traže ni to kad vide CH vozačku.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od superboss » 25 Sep 2016, 09:10

A sta je da opcijom dvojnog drzavljanstva? Logicno ja da se ima prebivaliste u obe drzave u tom slucaju.

Sto se tice ogranicenja za voznju, da li se "resetuje" sve prelaskom granice? To barem u SRB nije komplikovano(relativno mala zemlja pa su granice blizu)
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od Floyd » 25 Sep 2016, 09:35

Možeš ti da imaš i 5 pasoša ali sve dok je jedan od tih SRB i prebivalište u SRB, ne bi smeo da voziš auto registrovan u inostranstvu.

Po pravilu bi trebao da odjaviš prebivalište ali kao što rekoh, retko ko to poštuje. Znači može da vozi US table uz njihovu vozačku i PR / US pasoš ali to nije po zakonu ako mu je stalno prebivalište u Srbiji.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od Kornjaca Rade » 25 Sep 2016, 09:41

Markoni prica da ne moze da se uveze kod nas u smislu prebaci na nase tablice. Da bi se to uradilo mora da bude min EUR3, a usa vozila nemaju te EUR homologacije tako da kod nas njihova vozila ne mogu legalno da se uvezu makar bila i 2016. godiste.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od Floyd » 25 Sep 2016, 09:54

Kapiram to ali čovek je pitao da li je legalno da vozi sa US tablama za stalno tamo. Samo sam mu rekao da nije ali prolazi...

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od member » 25 Sep 2016, 10:08

Floyd, Gleda se Boravište! A ne prebivalište! Sve pise na sajtu MUP oko toga. U praksi nasi "stranci" mogu da voze na stranim tablicama bez problema (ako imaju 10-20eur sa strane) :) Vozim i ja tako godinama strane tablice u Srbiji iako imam SRB L. Kartu.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od Floyd » 25 Sep 2016, 11:35

Ovo je sajta MUP-a:
Лице које има пребивалиште у Републици Србије, а има намеру да у Републику Србију довезе возило регистровано у иностранству, има обавезу да возило пријави надлежним царинским органима, а у случају непоступања на наведени начин, чини царински прекршај, за шта је предвиђено привремено одузимање возила које се уз пријаву предаје надлежном царинском органу.
Sa boravišnom vizom je moguće...
Сходно важећим прописима лица која имају пребивалиште у Србији, а немају одобрено привремено или трајно боравиште у иностранству не могу управљати возилима регистрованим у иностранству.
Ali tu postoji problem sa državom koja je izdala boravišnu vizu i koja se po zakonu ne može produžiti ako se odseliš u inostranstvo.

Dvojni državljani bi trebali da odjave prebivalište u SRB i onda su čisti.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od goblin » 25 Sep 2016, 12:16

Nekoliko drugara voze USA automobile na njihove table tako sto su otvarali firme u NY i na te firme gde se vode kao osnivaci/vlasnici/direktori registruju vozila i voze ih po Evropi bez problema.
Desi se s vremena na vreme da ih neko iscima, pa mu izvade gomilu dokumentacije i obicno se sve zavrsava sa time sto se saobracajac zbunjuje medju gomilom papira i izabere 20eur.

Koliko je sve po propisima nemam pojma, ali tako voze i menjaju auta vec dugo...

Jedino sto su imali neku kombinaciju (nas covek koji zivi u NY i odradjuje razne poslove za nase ljudne) za ekspresno registrovanje tih firmi.
Da li ih uz otvaranje firme automatski sleduje neki boravak u pasosu, nisam nikada pitao.

Isto znam za drugu kombinaciju koja se radi, ali koja definitivno nije legalna.
Kupuje se legalan auto na strane table koji se registruje na coveka koji ima legalne strane papire...
Korisniku se daje uredna punomoc sa kojom moze da vozi auto na strane table, ali posto je uslov da ima prijavljen boravak u inostranstvu, onda mu se udara falsifikovana radna viza i boravak (u 90% slucajeva se radi Svajcarska, nemam pojma zasto) a tu vizu i boravak nasi saobracajci nikako ne mogu niti da provale niti uopste imaju mogucnost provere.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Uvoz vozila iz Amerike

Post od ikac2000 » 25 Sep 2016, 13:16

Gobline, ti vozis auto sa BD tablicama a nemas odjavljen boravak u Srbiji?

Mislim da gomila nasih tako radi u inostranstvu bez odjave u Srbiji.

Fora je sto, ako neko ima odjavu i dodje u SRB da izvadi pasos, vratice ga da to mora da uradi u ambasadi tamo gde ima boravak osim ukoliko se ponovo ne prijavi.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Odgovori